Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:10   #141
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
pa upravo to i radim sve ove mjesece , pokušavam se prilagoditi novonastaloj situaciji ( zato i nisam odmah odjurila na AB) , ali opet nema dana da na kraju ne plačem ....
A kako izgledaju ti pokušaji?
Napričala si kako hodaš okolo i kukaš redom kako ne bi dijete.
Ne želiš pripremit ništa na bebu.
Misliš samo o tome kako će slinit, povraćat, urlat.
Plačeš svaki dan.

Sa zatvaranjem u takve misli sigurno te neće na naglo spopast nekakva nadnaravna majčinska ljubav prema djetetu.

Pitala sam već, imaš li ijedu lijepu misao vezanu uz to dijete?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:18   #142
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
pa upravo to i radim sve ove mjesece , pokušavam se prilagoditi novonastaloj situaciji ( zato i nisam odmah odjurila na AB) , ali opet nema dana da na kraju ne plačem ....

sljedeće mi ostaje da vidim što će biti kad rodim. Možda se promijeni sve , a možda i ne . Frendica i tetka mi kažu da naprosto izazivam lošu karmu kad tako govorim da ne želim dijete , da bi se moglo desiti nešto loše i da je vrijeme da prestanem s tim negativnostima.

Ne znam , kad ga vidim na ultrazvuku uvijek mi izmami osmijeh ...ne znam dal to znači nešto. Jednom kad sam išla za down sindrom , stavio je palac u usta i sisao ...danima sam uzbuđeno pričala o tome .
Ali on je unutra i ja sam u jednom komadu, još imam svoj mir. Ali kad pomislim da urla i budi se po noći milion puta , slini , povraća, bali po meni - sve pada u vodu
A jooooj kao da sebe čitam prije 24 godine
I danas dan ne volim djecu...tuđu...ali njega, mog princa...obožavam.
Vjeruj..sve će sjesti na svoje mjesto...samo polako. Tebe više trese groznica jer si sama, muža nema, bojiš se...to je prirodno.
Probaj polako dan po dan, slagati neki plan za vaš budući život i ne misliti kako će bebač biti opterećenje....gledaj to kao još jedan uspjeh u svojemu životu
Btw. ja nisam jednu noć izgubila (nisam dojila doduše) i uopće mi malac nije bio problem, čak dapače.
Ali sve je to došlo sa vremenom
I trudnoća je bila planirana.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:22   #143
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
A kako izgledaju ti pokušaji?
Napričala si kako hodaš okolo i kukaš redom kako ne bi dijete.
Ne želiš pripremit ništa na bebu.
Misliš samo o tome kako će slinit, povraćat, urlat.
Plačeš svaki dan.

Sa zatvaranjem u takve misli sigurno te neće na naglo spopast nekakva nadnaravna majčinska ljubav prema djetetu.

Pitala sam već, imaš li ijedu lijepu misao vezanu uz to dijete?
pokušavam se sabrati s vremena na vrijeme i shvatiti da imam muža, dobit ćemo sina , on mu se raduje i već sada ga obožava , stalno ponavlja ''jedva čekam da se rodi'' , možda će biti slika i prilika svog oca i to će mi biti tako zanimljivo gledati kako sliče a stalno sam i govorila da će biti njegov junior i prije nego sam znala spol djeteta
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:24   #144
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
sjebat će djetetu život u svakom slučaju jer ne vidim kako bi takva osoba odgojila sretno i zadovoljno djete
ostavimo naklapanje što će biti poslije-
njoj treba mira sada te mira i organizacije u trenutku kada beba dođe na svijet.
u tom periodu treba imati nekog uz sebe.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:01   #145
Inace escada, mislim da postoji velika sansa da te opere postporodajna depresija. Nemoj ako mozes biti sama, trazi muz pomoc, doktore, patronaznu, bilo koga. Jer je ppd opaka stvar.

Ja sad znam da sam imala blazu verziju, nekad si mislim, ajme sto mi tad bilo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:40   #146
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Inace escada, mislim da postoji velika sansa da te opere postporodajna depresija. Nemoj ako mozes biti sama, trazi muz pomoc, doktore, patronaznu, bilo koga. Jer je ppd opaka stvar.

Ja sad znam da sam imala blazu verziju, nekad si mislim, ajme sto mi tad bilo
danas kad me muž nazvao rekla sam da neću to moći sama ...dijete, majčinstvo i da mi je teško bez njega. On kaže : ''pa nećeš biti sama , imat ćeš dijete''

On zbilja ne kuži kako se ja osjećam, a kad mu dam naslutiti jednom rečenicom ''da bar nisam trudna'' - njemu rogovi narastu kad to čuje ..i eto nema pomoći.
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 02:10   #147
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post

Ne znam , kad ga vidim na ultrazvuku uvijek mi izmami osmijeh ...ne znam dal to znači nešto. Jednom kad sam išla za down sindrom , stavio je palac u usta i sisao ...danima sam uzbuđeno pričala o tome .
Zbog ovoga se meni čini da ipak nije sve izgubljeno...

Meni i mužu su oba djeteta bila neplanirana, ali ne i neželjena... volimo ih najviše na svijetu..

...uglavnom, razumijem da te strah svega toga i kako ćeš se nositi s bebinim plačem i ostalim što dođe s bebom u paketu, pa još i sama ... da nije lako, nije...ali kad vidiš bebu kako mirno i slatko spava, da je sretna i zadovoljna, nekako stvari postanu lakše...
... od sažalijevanja nema koristi... treba uvijek smisliti kako nešto učiniti, a ne samo se predati....budi fighter i uloži energiju u pozitivno razmišljanje...kad ti je teško fokusiraj se na lijepe stvari koje beba nosi ...jedan bebin osmijeh meni poništi svu nervozu koja me drma kad se mali dere ko da ga netko drži na spravi za mučenje jer sam, eto, napustila prostoriju da stavim prat veš..
...znam, rekla si da si pokušala...ali možda još uvijek ne dovoljno.... if at first you don't succeed..try,try again...
...zaista se nadam da ćeš uspjeti doći do psihologa...izbori se za to...



Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:23   #148
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
danas kad me muž nazvao rekla sam da neću to moći sama ...dijete, majčinstvo i da mi je teško bez njega. On kaže : ''pa nećeš biti sama , imat ćeš dijete''

On zbilja ne kuži kako se ja osjećam, a kad mu dam naslutiti jednom rečenicom ''da bar nisam trudna'' - njemu rogovi narastu kad to čuje ..i eto nema pomoći.

e, ovo je ključno i stvarno odurno za čut. tako sigurno nećeš moć. i ja bih pala u tešku depru da mi takvo nešto muž kaže.
morat ćeš imati 100% podršku od nekog pored sebe. ne smiješ bit sama kada rodiš.

on stvarno nema namjeru bit tu kad rodiš?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:27   #149
"Sto je to trol"

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:07   #150
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
e, ovo je ključno i stvarno odurno za čut. tako sigurno nećeš moć. i ja bih pala u tešku depru da mi takvo nešto muž kaže.
morat ćeš imati 100% podršku od nekog pored sebe. ne smiješ bit sama kada rodiš.

on stvarno nema namjeru bit tu kad rodiš?
pa očito nema , jer ne shvaća kako se ja osjećam . Uzet će godišnji tada oko 2 tjedna će biti sa mnom i to je to
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:12   #151
ma da si i najpozitivnija na svijetu, ne mozes bit sama s tako malom bebom. a tko ce te vodit u rodiliste?

on ocito nije svjesta odgovornosti.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:25   #152
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ma da si i najpozitivnija na svijetu, ne mozes bit sama s tako malom bebom. a tko ce te vodit u rodiliste?

on ocito nije svjesta odgovornosti.
Podsjetila si me na moju svekrvu. Došla je na ideju da će se doseliti k nama tjedan dana prije termina i da će ona mene čuvati . Na pitanje od čega će me to čuvati nije znala odgovoriti. Al što ću ja jadnasama ako počnu trudovi? Na pitanje kako bi mi ona u tom slučaju pomogla isto nije znala odgovoriti, a žena u životu nije vozila. Uglavnom, objasnila sam joj da u slučaju krize postoji taksi, sanitetski prijevoz, pokoji susjed samaritanac i odbila sam velikodušnu ponudu da mi upropasti zadnjih tjedan dana mira...

Htjedoh reći, ne treba baš oko svega komplicirati.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:43   #153
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ma da si i najpozitivnija na svijetu, ne mozes bit sama s tako malom bebom. a tko ce te vodit u rodiliste?

on ocito nije svjesta odgovornosti.
on će doći kad bude termin, ali ako bude kakvih iznenađenja zvat ću hitnu , taksi ne vjerujem da ću zvati
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:48   #154
onix, djelujes kao da znas sto i puna samopouzdanja.
escada je u suprotnim problemima, negativna i u strahu i ne bi smjela bit sama. ne govorim da svekrva treba doc, nego je ocito da joj treba muz, koji je i jedini bio za ovo dijete
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:26   #155
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
onix, djelujes kao da znas sto i puna samopouzdanja.
escada je u suprotnim problemima, negativna i u strahu i ne bi smjela bit sama. ne govorim da svekrva treba doc, nego je ocito da joj treba muz, koji je i jedini bio za ovo dijete
ma nije jedini ...bili su svi osim mene... moji su htjeli da zadržim, otac djeteta i njegova obitelj, sestre su mu doslovno plakale od sreće.
ali ako će itko najviše pomoći, bit će to moja mama
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:45   #156
a super, onda imas podrsku. eto, imas vise podrske od mene.
moja mi ne odgovara na pozive. moj muz joj je rekao za trudnocu, rekla je - ma da. i to je to. nije mi se nikad javila.

bit ces ti dobro

a ljudi su mislili da si trol jer si pisala sa dva nicka.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:54   #157
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
a super, onda imas podrsku. eto, imas vise podrske od mene.
moja mi ne odgovara na pozive. moj muz joj je rekao za trudnocu, rekla je - ma da. i to je to. nije mi se nikad javila.

bit ces ti dobro

a ljudi su mislili da si trol jer si pisala sa dva nicka.
kako to misliš rekla je ''ma da '' - i nije se više nikad javila ? To je isto strašno , ne znam što reći .
Vezano za forum, kao da bih se ja zajebavala i gubila vrijeme na piskaranje da nisam dotakla dno ...nego nemam s kim razgovarati o tome. Da se ovo ne dešava sad bih se trijeznila i dolazila k sebi od vikenda i partijanja a ne visila na forumu tražeći bilo koje zrno mudrosti
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:11   #158
a da, ima svakakvih ljudi. s tim da ona misli da mi puno pomaže, jer, kako kaže, intenzivno razmišlja o meni

prihvati što ti život donosi. dobivaš bebu, a ne, na sreću, npr. bolest neku.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:39   #159
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ma nije jedini ...bili su svi osim mene... moji su htjeli da zadržim, otac djeteta i njegova obitelj, sestre su mu doslovno plakale od sreće.
ali ako će itko najviše pomoći, bit će to moja mama
bilo bi jako dobro da mama dođe kod tebe kada dođeš iz rodilišta.
kao podrška i kao osoba koja ima iskustva sa bebom.
svakako potraži patronažnu sestru-jako dobro objašnjavaju;
i ostavljaju broj mobitela da ju možeš nazvati ako imaš nekih dilema
kako sa bebom.
znam da nije lako ostaviti po strani stare teme sa mamom,ali ju sada trebaš
i ti beba.

curkama/ženama na forumu koje ti daju podršku
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:35   #160
escada sve ti je već manje više rečeno.
strah te, sama si (pa te još više strah).
meni se čini da ti je to zapravo jedna životna lekcija. sama si napisala da ti je tvoja sloboda nešto čime si se dičila da ti je najvažnije u životu. čini mi se da bi kroz ovo novo iskustvo mogla naučiti kako i dalje imati osobnu slobodu, a pri tome i naučiti tome još jednog čovjeka.

trudnoća ti je školska, bez nekih poteškoća. porod će ti vjerojatno proteći u istom tonu.

i što ako ti se dogodi da će ti klinac spavati 20 od 24 sata dnevno? što ako ćeš ga moći spakirati i piti kave i šetati cijele dane? što ako će biti dijete spavač? što ako će ti ga mama uzeti kad god poželiš izaći van s prijateljicama? što ako odlučiš ne dojiti pa ti neće biti prikačen na sisu 24 sata na dan? što ako ćeš moći dalje i jesti i piti što želiš i vježbat ili radit što već voliš? što ako ćeš imati vremena i za frizera i nokte i trepavice?

oko čega ćeš onda brinuti?
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.