Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 22:21   #321
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
točnije, to je zlatno tele i u direktnoj koliziji sa božjim zapovjedima + čisti kić
Praznovjerje i reklama za crkvenu kasu.
Leopold sigurno nije htio da okolo voze njegove ostatke.
Kao da Bog ne može učiniti čudo za nekoga ako se ne posjete nečije kosti.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:25   #322
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Praznovjerje i reklama za crkvenu kasu.
Leopold sigurno nije htio da okolo voze njegove ostatke.
Kao da Bog ne može učiniti čudo za nekoga ako se ne posjete nečije kosti.
http://100posto.hr/news/prestanite-s...uz-zivog-isusa

MLADA KATOLKINJA ŠOKIRALA OBJAVOM 'Prestanite štovati tijelo sv. Leopolda, to je vještičarstvo i prizivanje demona, što će vam mrtvac uz živog Isusa?'
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:48   #323
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://100posto.hr/news/prestanite-s...uz-zivog-isusa

MLADA KATOLKINJA ŠOKIRALA OBJAVOM 'Prestanite štovati tijelo sv. Leopolda, to je vještičarstvo i prizivanje demona, što će vam mrtvac uz živog Isusa?'
ima cura pravo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:20   #324
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ima cura pravo

Nema.
Jedan je očigledno mrtav a drugi ne može to biti...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:42   #325
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ima cura pravo
Ne znam otkud im da je "cura" katolkinja. To su protestantske stranice, ali svejedno je u pravu kada govori o tijelu Leopolda Mandića. Primijetio sam da Leopold Mandić od prošle godine svake godine hodočasti u Hrvatsku. Crkvenjaci su predobro plaćeni od HDZ-a da prave spin https://hr.wikipedia.org/wiki/Spin_%...5%A1%C4%87u%29, tj. da skreću pažnju javnosti s tema siromaštva, nezaposlenosti, ekonomskog iseljavanja, vanjskog duga... na plastificirane leševe i "rodnu ideologiju".
Je li Katolička Crkva, HDZ i slične strukture spadaju pod pravnu definiciju zločinačke organizacije, prosudite sami (definicija zločinačke organizacije iz Kaznenog zakona RH):
"Zločinačka organizacija je strukturirano udruženje od najmanje tri osobe koje postoji
tijekom odredenog razdoblja i djeluje sa zajedničkim ciljem počinjenja jednog ili više
kaznenih djela radi izravnog ili neizravnog stjecanja financijske ili druge materijalne koristi ili
s ciljem ostvarivanja i zadržavanja nadzora nad pojedinim gospodarskim ili drugim
djelatnostima, a radi se o kaznenim djelima za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju od
najmanje četiri godine ili teža kazna. Zločinacka organizacija je temelj pojma organiziranog
kriminala."
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:28   #326
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud im da je "cura" katolkinja. To su protestantske stranice, ali svejedno je u pravu kada govori o tijelu Leopolda Mandića. Primijetio sam da Leopold Mandić od prošle godine svake godine hodočasti u Hrvatsku. Crkvenjaci su predobro plaćeni od HDZ-a da prave spin https://hr.wikipedia.org/wiki/Spin_%...5%A1%C4%87u%29, tj. da skreću pažnju javnosti s tema siromaštva, nezaposlenosti, ekonomskog iseljavanja, vanjskog duga... na plastificirane leševe i "rodnu ideologiju".
Je li Katolička Crkva, HDZ i slične strukture spadaju pod pravnu definiciju zločinačke organizacije, prosudite sami (definicija zločinačke organizacije iz Kaznenog zakona RH):
"Zločinačka organizacija je strukturirano udruženje od najmanje tri osobe koje postoji
tijekom odredenog razdoblja i djeluje sa zajedničkim ciljem počinjenja jednog ili više
kaznenih djela radi izravnog ili neizravnog stjecanja financijske ili druge materijalne koristi ili
s ciljem ostvarivanja i zadržavanja nadzora nad pojedinim gospodarskim ili drugim
djelatnostima, a radi se o kaznenim djelima za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju od
najmanje četiri godine ili teža kazna. Zločinacka organizacija je temelj pojma organiziranog
kriminala."
Upravo si opisao svaku instituciju svijeta.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:35   #327
Nemate pojma o Katoličanstvu,nažalost... kao i relikvijama svetaca(koja imaju jasna i snažna uporišta u Bibliji).

Običaj čuvanja i čašćenja relikvija razvio se od poštovanja mučenika, iako je još Mojsije iskazivao čašćenje kostima praotca Josipa, Abrahamova praunuka (Izlazak 13, 19 i Jošua 24, 32).


Nadalje,dogodilo se te su neki ,sahranjujući čovjeka,opasali razbojnike : baciše mrtvaca u grob Elizejev i odoše.
Mrtvac,dotakavši se Elizejevih kostiju(relikvija),oživje i stade na noge(2 Kr 13,21)

Bilo je dovoljno da se beživotne kosti proroka Elizeja dotaknu mrtvačeva tijela kako i ga vratile u život- tako je velika Božja milost u djelovanju kroz tijela svetaca...

Nadalje, jednom kad je trebao prijeći rijeku,jednostavno je udario po vodi odječom(relikvija) svojega učitelja Ilije i voda se pred njim razdjelila(2 Kr,14)

Nadalje... tako da su na trgove iznosili bolesnike i postavljali ih na ležaljkama i posteljama ne bi li,kad Petar bude prolazio,bar sjena(opet relikvija) njegova osjenila kojega od njih.(Dj 5.14-16)

Nadalje, na bolesnike su stavljani rupci ili rublje(opet relikvije) s Pavlova tijela pa bi s njih nestajalo bolesti i zli duhovi bi iz njih izlazili...

Sve što je bilo potrebno je da se bolesnik dodirene apostolova(svečeva) tijela,rupca ili haljina,sjene ,pa čak i kostiju i da ozdravi.

"Dotaknem li se samo njegovih haljina(opet relikvija), bit ću spašena." I odmah prestane njezino krvarenje te osjeti u tijelu da je ozdravila od zla." (Mk 5,25-28)


Još davno prije Kristova dolaska prorok Ezekiel imao je viziju suhih kostiju(relikvija) kojima Bog govori: "'Evo, duh ću svoj udahnuti u vas i oživjet ćete!"

Dah Božji mrtve kosti vraća u život, ali dah Božji u kostima njegovih izabranika čini i puno više - on postaje životvoran.

Prije nego je Isus uzašao na nebu, dao je svojoj Crkvi Duha Životvorca i tako je njegova služba ozdravljanja prešla na apostole, a preko njih na svece... u Evanđelju piše ,Bog Arahamov,Bog Izakov i Bog Jakovljev? Nije on Bog mrtvih ,nego živih!


Moći mučenika i priznavatelja štujemo tako da se klanjamo Onome čiji su mučenici i priznavatelji, častimo sluge kako bi štovanje prešlo na Gospodara koji je rekao: ‘Tko vas prima, mene prima’ [Matej 10, 40]


Odgovaram kao što kaže sv. Augustin, (O Državi Božjoj, I, 13): „Ako je očev kaput ili prsten, ili bilo što te vrste, djeci toliko draži koliko je veća njihova ljubav prema roditeljima, ni na koji se način ne smije prezirati njihova tijela koja su s nama sjedinjena puno prisnije i povezanije nego bilo koji komad odjeće koji nosimo jer ona pripadaju čovječjoj naravi.” Iz toga je jasno da onaj koji gaji određeni osjećaj prema komu, pokazuje bojazan i prema onomu što preostane nakon smrti te osobe, ne samo prema tijelu ili dijelovima tijela, nego i prema vanjskim stvarima kao odjeći i slično. A očito je da Božje svetce moramo poštovati kao Kristove udove, Božje sinove i prijatelje te kao naše zagovornike. Stoga i njihove ostatke, kakvegod, slično trebamo častiti njima u spomen, a poglavito njihova tijela koja su bila hram Duha Svetoga (Prva Korinćanima 6, 19) i oruđe Duha Svetoga koji je u njima stanovao i djelovao, i koja će se suobličiti Kristovu tijelu po slavnome uskrsnuću. Stoga Bog prikladno nagrađuje te moći čineći čuda u njihovoj nazočnosti.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:44   #328
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://100posto.hr/news/prestanite-s...uz-zivog-isusa

MLADA KATOLKINJA ŠOKIRALA OBJAVOM 'Prestanite štovati tijelo sv. Leopolda, to je vještičarstvo i prizivanje demona, što će vam mrtvac uz živog Isusa?'
Nema ona veze s Katoličanstvom,jednostavno je nemoguče smatrati da je Isus živ , a da bi sveci bili mrtvi,sveci su dionici uskrsnuča Isusa Krista.

Upravo se tu događa čudesna zamjena :

Krist je postao ono što smo mi, da bismo mi mogli postati ono što je on...

Krist je došao učiniti nas božanskima,naše tijelo i dušu,naše meso,kosti i našu krv,tako da tijela svetaca mogu prenositi njegov život na svijet.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:00   #329
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nema ona veze s Katoličanstvom,jednostavno je nemoguče smatrati da je Isus živ , a da bi sveci bili mrtvi,sveci su dionici uskrsnuča Isusa Krista.

Upravo se tu događa čudesna zamjena :

Krist je postao ono što smo mi, da bismo mi mogli postati ono što je on...

Krist je došao učiniti nas božanskima,naše tijelo i dušu,naše meso,kosti i našu krv,tako da tijela svetaca mogu prenositi njegov život na svijet.
Židovi su prenijeli josipove kosti iz egipta samo iz jednog jedinog razloga, a to je jer je Josip rekao da i njegove kosti iznesu odande.
To je jedini slučaj prevoženja kostiju, nitko nakon osvajanja izraela nije navlačio josipove kosti po hramovima da bi mu se ljudi molili i zazivali njegove moći.
A još manje je u židova bio običaj rezanje mrtvaca, čupanje organa i mumificiranje.
To je čisto oskvrnjivanje umrlog i onečišćavanje onoga koji to radi.
Ali poznato je da ljudi rade i gnusnije stvari za novac.

Koliko god se ti trudio ulaštiti KC u njoj je malo vjere, jer da je ima ne bi mogli nevjernici učiti vjernika što je po pismu a što ne, što je čisto a što nečisto.

Kako rekoh, ritual koji služi za punjenje škrabice
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:27   #330
Jedan je zagovornik između Boga i ljudi

1. Timoteju 2,5 Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus.

Job 5,1 Ded zazivlji! Zar će ti se tko odazvat`? Kojem li se svecu misliš sad obratit`?

Job 5,8 Al` ja bih se ipak Bogu utekao i pred njime stvar bih svoju razložio.

Ovo su jasni Biblijski citati, stoga nije potrebno navlačenje konteksta.

Svatko tko posjećuje katoličke mumije slaže se sa praksom sakaćenja ostataka pokojnika.
Bog nije dozvolio ni da se zna za grob Mojsijev, a kamo li što drugo, da su se izraelci usudili potražiti njegovo tijelo i osakatiti ga nestali bi sa lica Zemlje.

Mojsije bi bio uznesen kao i Ilija i Henok da nije imao grijeh kod meripskih voda, ne bi vidio smrti a kamo li da bi mu netko sakatio tijelo nakon nje.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:27   #331
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nemate pojma o Katoličanstvu,nažalost... kao i relikvijama svetaca(koja imaju jasna i snažna uporišta u Bibliji).

Nadalje,dogodilo se te su neki ,sahranjujući čovjeka,opasali razbojnike : baciše mrtvaca u grob Elizejev i odoše.
Mrtvac,dotakavši se Elizejevih kostiju(relikvija),oživje i stade na noge(2 Kr 13,21)

Bilo je dovoljno da se beživotne kosti proroka Elizeja dotaknu mrtvačeva tijela kako i ga vratile u život- tako je velika Božja milost u djelovanju kroz tijela svetaca...


Elizejeve relikvije oživljavaju "mrtvaca"
Dogodilo se te su neki, sahranjujući čovjeka, opazili razbojnike: baciše mtrvaca u grob Elizejev i odoše. Mrtvac, dotakavši se Elizejevih kostiju, oživje i stade na noge.
Mislim ono, zar baš u svaku bajku povjerovat ako piše u Bibliji?
Možda čovjek samo obamro, a ne mrtav, pa se od pada probudio.

Medicina još nije bila toliko razvijena da bi mogla sigurno ustvrdit je li netko sasvim mrtav. (premda je to još jedna od bajki biblije a ne izvještaj o događaju)

Taj svetac Elizej, čije su "kosti oživjele mrtvaca", poznat je po masakru 42 djece, jer su mu se rugali "Hodi ćelo, hodi."

Odanle otide u Betel. Kad je išao putem, izađoše mala djeca grada, i rugala mu se i vikala mu; Hodi, ćelo; hodi, ćelo!"
2. Kraljevima 2,24 Kad je išao putem, izađoše mala djeca grada, i rugala mu se i vikala mu; Hodi, ćelo; hodi, ćelo!" On se obazre, i kad ih vidje, prokle ih u ime Gospodnje. Tada izađoše dvije medvjedice iz šume i rastrgaše četrdeset i dvoje djece između njih.
Osim što su bajke, još su i brutalne...

Kakogod, što ne uzmu nekoga mrtvaca iz mrtvačnice i dotaknu ga s relikvijama (kostima) svetog Leopolda Bogdana Mandića, pa da vidimo hoće li oživjeti (sure).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:33   #332
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://100posto.hr/news/prestanite-s...uz-zivog-isusa

MLADA KATOLKINJA ŠOKIRALA OBJAVOM 'Prestanite štovati tijelo sv. Leopolda, to je vještičarstvo i prizivanje demona, što će vam mrtvac uz živog Isusa?'
To nije katolkinja, mislim ako je osoba uopće stvarna.

No svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Svakako je najvažnije klanjati se i ljubiti Trojedinom Bogu i ne davati svecima imidž bogova i svemogućih. To nije ni zdravo.


A Jutarnji mora tako nešto objaviti. Bar jedan napad na vjernike tjedno. Kaj bi im rekli gazde preko mora i Soros Globalizejšn organizejšn. Hanžeković meštar zna kaj treba pisati po novinama. Instrukcije su predane. Ako nije napad na Bernardića onda je na Crkvu ili vjernike.
Sve je to jeftino žutilo. A ljudi i ružni komentari ? Kaj je ono Njegoš rekao za narod ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 18.09.2017. at 14:47.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:18   #333
http://100posto.hr/news/prestanite-s...uz-zivog-isusa

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To nije katolkinja, mislim ako je osoba uopće stvarna.
To je novinarska patka a ne katolkinja.

Svi se u ovoj državi boje reći da je Car (Isus/Crkva/Papa) "gol", pa se skrivaju iza "Osječanka katolkinja je ogorčena".

Quote:
Komentar koji je mlada katolkinja iz Osijeka napisala na portalu Biblija i znanost.net, objavljujemo u cijelosti :
Ovaj klerikalni kreacionistički (protestantski?) sajt je našao kontra-inspiraciju na mom blogu "znanost i biblija":
http://blog.dnevnik.hr/zib/2014/01/1...ivi-sveci.html

Imitatori, pih.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 18.09.2017. at 15:35.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:18   #334
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud im da je "cura" katolkinja. To su protestantske stranice, ali svejedno je u pravu kada govori o tijelu Leopolda Mandića. Primijetio sam da Leopold Mandić od prošle godine svake godine hodočasti u Hrvatsku. Crkvenjaci su predobro plaćeni od HDZ-a da prave spin https://hr.wikipedia.org/wiki/Spin_%28odnosi_s_javno%C5%A1%C4%87u%29, tj. da skreću pažnju javnosti s tema siromaštva, nezaposlenosti, ekonomskog iseljavanja, vanjskog duga... na plastificirane leševe i "rodnu ideologiju".
Je li Katolička Crkva, HDZ i slične strukture spadaju pod pravnu definiciju zločinačke organizacije, prosudite sami (definicija zločinačke organizacije iz Kaznenog zakona RH):
"Zločinačka organizacija je strukturirano udruženje od najmanje tri osobe koje postoji
tijekom odredenog razdoblja i djeluje sa zajedničkim ciljem počinjenja jednog ili više
kaznenih djela radi izravnog ili neizravnog stjecanja financijske ili druge materijalne koristi ili
s ciljem ostvarivanja i zadržavanja nadzora nad pojedinim gospodarskim ili drugim
djelatnostima, a radi se o kaznenim djelima za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju od
najmanje četiri godine ili teža kazna. Zločinacka organizacija je temelj pojma organiziranog
kriminala."
Potvrda napisanog.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...u-/995103.aspx

Precjednica dodirnula stakleni lijes http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ra/995106.aspx. Saće Rvatska odmah postati zemlja socijalnog blagostanja, ljubavi i milosrđa. Na ovakav način.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ke/994926.aspx
Konjina se pod pritiskom medija ispričala. http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ao/995317.aspx
Da su relikvije Leopolda Mandića čudesne, biskup Košić bi već prošle godine postao dobar i uzoran kršćanin.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 06:12   #335
Ovo je meni toliko strano,nisam religiozna ali sam islamskog backgrounda i obozavati tijelo i ovako izlagati ga,to je meni ono bas paganski... mozda mu kvare mir "Tamo na onom svijetu? da Bog sacuva i sakloni sahranite covjeka neka ima svoj grob

koji je cilj ovoga?? s vjerske strane
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:30   #336
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Ovo je meni toliko strano,nisam religiozna ali sam islamskog backgrounda i obozavati tijelo i ovako izlagati ga,to je meni ono bas paganski... mozda mu kvare mir "Tamo na onom svijetu? da Bog sacuva i sakloni sahranite covjeka neka ima svoj grob

koji je cilj ovoga?? s vjerske strane
Da dobiju blagoslove od duha koji je bio na mandiću, da punac prekine pit, da se otvori firma, da se dobije kreda za mercedesa, da se ima para, u glavnom...

Ekspres instant Kršćanstvo, samo bi čuda a ne žele mijenjati sebe, a klerici to rade da se puni riznica, možda neki od njih i ne bi, al kad zapovijedi general reda...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:31   #337
Leopolda se naziva zaštitnikom ekumenizma. Nisam baš primijetio da je uspio spriječiti rat 1991. na ovim prostorima http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...st/995440.aspx.
I dok HDZ-ovi plaćenici, tj. Katolička Crkva zaglupljuje narod "rodnom ideologijom", plastificiranim leševima, jebotikonjmater Pavelićem, ustašama, NDH i džepnim Hitlerima, za to vrijeme u stvarnom svijetu 200 000 stanovnika Hrvatske ili više ima primanja manja od 1000 kuna mjesečno ili odlaze iz nekad najprosperitetnog dijela Hrvatske u Njemačku i Irsku: http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...du/995589.aspx
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:12   #338
Ante Tomić o Leopoldu Bogdanu Mandiću.
"Premda je u dvije hiljade godina crkve bilo mnogo razvratnika koji su kasnije postali sveci, sveti Leopold Mandić vjerojatno nije među takvima. Otvoreno govoreći, bez namjere da ikoga uvrijedim, ako imate sto trideset pet centimetara visine, neće vam se nuditi previše žena. Sa sto trideset pet centimetara teško ćete napraviti značajnije erotske uspjehe. Leopold Mandić postao je svetac možda samo stoga što kao grešnik nije imao gotovo nikakve šanse."
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:50   #339
Ah, (K)Ante je, po obicaju, nevjerojatno "duhovit". Ali i takav, ocito, ima svoju publiku.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 03:49   #340
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Leš svetog Leopolda Mandića
je li ovo još nekome smiješno, ili samo meni?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.