Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 08:35   #1
Angry Afera u ZOO

Ak je to istina što piše današnji JL onda nam se smiješi afera sa dir. zagrebačkog ZOO-a Anićem.
JL navodi riječi bivših radnika vrta koji su bili svjedoci mučenja i ubijanja životinja, tiranije direktora nad radnicima i niz propusta.

Previše ljudi priča iste ili slične priče, neki bi oprezniji rekli da je možda urota protiv direktora Anić jer se bliže izbori ali ako je to stvarno istina onda........

I sad mi netko kaže zašto postoje ti ZOO vrtovi tog tipa
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 08:47   #2
A zašto uopće postoje ZOO vrtovi?

Ja ne vidim nikakvu razliku između ZOOa i zatvora.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 08:51   #3
Quote:
kpt. Willard kaže:
A zašto uopće postoje ZOO vrtovi?

Ja ne vidim nikakvu razliku između ZOOa i zatvora.
Postoji razlika kako ne......u zatvorima odeš doma kad odguliš, a u ZOO ne, izlazak je samo kad te ubiju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:03   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Postoji razlika kako ne......u zatvorima odeš doma kad odguliš, a u ZOO ne, izlazak je samo kad te ubiju.


I razlika je u tome kaj životinja nije niš skrivila da bude zatvorena iza rešetki.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:08   #5
nekak bi se ipak reklo da se radi o pokusaju neke politicke borbe, jer eto u vecernjaku skroz druge i kolko ja kuzim nepovezane price o aferi u ZOO...

btw, ja mrzim zoo vrtove. sve bi ih trebalo porusiti, nikad u zivotu nisam bila ni u jednom osim u maximiru kad sam bila mala. smartam ih vrhuncem nehumanosti i izopacenosti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:10   #6
ja recimo ne razumijem da u vrijeme kad smo itekako svjesni da zoo vrtovi i cirkusi nikako nisu mjesta gdje se zhivotinjama pruzhaju ni najminimalniji uvjeti za 'prirodan' zhivot roditelji josh uvijek hrle s djecom na ta mjesta, vrtici i shkole organiziraju posjete i takoto - govorim o situaciji u Hrvatskoj.

Pa evo, ima i na forumu osoba koje pishu kako ne jedu meso i groze se maltretiranja zhivotinja a istovremeno s djecom odlaze na ta mjesta.


Ja svoje dijete nisam nikad odvela u zoo vrt niti u jedan cirkus gdje izvode programe sa zhivotinjama. meni je to pretuzhno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:13   #7
Ne znam ništa o aferi, ali ni ja ne volim zoološke vrtove
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:55   #8
tu ima cijeli clanak
meni su ladje potonule
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 10:02   #9
zashto?


zar si do sada smatrala da je to mjesto u redu?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 10:25   #10
Taj mi članak izgleda kao "rekla-kazala" bapska priča. Grozim se novinara koji na ovaj način rade svoj posao. Sve se zapravo svodi na prepirku između Barbare i Anića, ali zakamuflirano u priču o zlostavljanju životinja i radnika, postaje atraktivno i vrijedno pažnje (?).
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 12:06   #11
Quote:
magic kaže:
zashto?
zar si do sada smatrala da je to mjesto u redu?
zato kaj sam smatrala da je Anic oke sudeci prema onom, posjetiteljima vidljivo, kaj je napravil od kad je direktor.

Desert Eagle, nije samo prepirka izmedju njega i Barbare ako svjedoce i ostali djelatnici
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:38   #12
"Novinari Jutarnjeg lista razgovarali su s nekim zaposlenicima Zoološkog vrta koji su potvrdili priče bivše kolegice ali, zbog straha da ne izgube posao, nisu htjeli da im se spominju imena. Ipak, ako dođe do istrage, spremni su sve ispričati odgovornima u Poglavarstvu." - index

i


"Nakon toga prijavu je (Nensi Radulović, predsjednica koordinacije za ravnopravnost spolova Gradske skupštine) proslijedila svojim djelatnicima koji su porazgovarali sa zaposlenicima ZOO-a, gdje su saznali da njih nije zlostavljao Anić. Zaključivši da je prijava neutemeljena, proslijedili su je Odboru za pritužbe i predstavke." - Večernji list
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:51   #13
Taj covijek zasluzuje isti tretman ako ne i gori od onog sto se desilo onoj jadnoj devi.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 16:04   #14
Definitvno protiv zoo vrtova... jer žalosno mi je vidjeti i psa zatvorenog u boxu... no pas se tu ti tamo istrči... prošeta,
ali gdje češ istrčavati jednog leoparda ili lava

Vele 'rodio' se u zatvoreništvu... ne poznaje slobodu...
ma nisu životinje toliko blesave da ne shvataju da su zatvorene.

O veličinama kaveza da uopće ne govorim
Da imaju kavez i 100x100 m ... malo bi im bilo!!

Jesam za rezervate, u punom smislu te riječi i to smještene u prirodnim staništima pojedinih životinja.
Pa tko ima love nek si kupi kartu do afrike i go safari...
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 16:06   #15
ma meni je taj anić oduvijek bio ko nekakva teška patrijarhalna, glasna, nepristojna sirovina.
ono GLASNO-VIČEM-SVI-DA-ME-ČUJU-KAKO-SAM-PAMETAN-I-KAKO-SAM-USPIO-SPASITI-ZOLOŠKIVRT-OD-PROPASTI tip.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 17:53   #16
neznam dali je stvarno riječ o političkoj spaćki i namještaljci,ali dotičnog znam (neću čak reći ni čovjeka).i u potpunosti vjerujem izjavama ljudi.obično nadr**** stvorenje koje se i prema svojoj kćerkici ponaša kao čudovište pa me onda ne čudi da je i prema životinjama takav.
ljigetina opaka!
treba i njega lopatom i krampom!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 19:21   #17
Ja moram priznati da, kad sam to prvi put pročitala, mislila sam da je patka.
Nisam vjerovala, Anić je stvarno puno napravio za Zoo, tko ga se sjeća kakav je bio prije i kakav je sada...
Te priče o zlostavljanju djelatnika - to me isto nije diralo, ima svakakvih ljudi i nije da sam sklona tako nečemu baš samo tako nasjest.

Onda sam pročitala ovo na indexu.


Znam da smo često izmanipulirani i da danas nikome ne smiješ vjerovat, ali ovo je strašno.


Ako postoji i samo sumnja da bi to moglo biti istina, onda ne mogu vjerovat da još uvijek nitko ne reagira.

Drugo, mene jako, jako čudi da su svi tamo šutjeli. Deset ljudi je mlatilo devu do smrti, a nitko niti da pisne o tome.
Pa kakvi to ljudi tamo rade?
Tako ga se boje? To NE VJERUJEM.
Ima ta priča neku pozadinu? Ili je deset muškaraca kao deset najvećih usranih kukavica išlo vezat i umlatit životinju?
Kako to može biti?
Ne vjerujem da mu baš nitko nije zaprijetio da će njega umlatit.


Vani ide priča kako se tamo jako dobro brinu za životinje, kako dobivaju vrhunsku hranu, kako je voće uvijek svježe, itd.
Ako je netko sve to izmislio (što je sve manje za vjerovat, takav
imam osjećaj), taj je jednako lud kao da je i počinio.

U kakvom svijetu mi to živimo?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 19:30   #18
Tema je prije za SoN, u Zoo se ne drže kućni ljubimci. Još.
Doduše, ja bih ga stavila tamo gdje ima najviše usera.

O tome trebaju li zoo vrtovi uopće postojati, itd. - to je druga stvar. Oni postoje, uvjeti su takvi kakvi jesu, negdje bolji, negdje lošiji, to je svakako tema za razgovor.
Isto kao i cirkusi.

Ovakav skandal ipak nadilazi takve rasprave i mene čudi da se o tome ne piše više.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 21:23   #19
Da... skužila sam kasnije da sam fulala temu
al... eto volim izreči svoje stajalište o zoo-vrtovima, i što ti kažeš i o cirkusima -- ali o tome bolje da niti ne započinjem


A o tom Aniću... ma treba to 'skinut'
Ako će mo samo o izražavanju jednog ravnatelja.. jedne ustanove... nemam riječi

A ako Anić ostane na dužnosti onda zoo-vrtu definitvno treba glasnogovornik, jer im ravnatelja više nitko neće ozbiljno shvačati
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 20:58   #20
Quote:
Blaise kaže:
Drugo, mene jako, jako čudi da su svi tamo šutjeli. Deset ljudi je mlatilo devu do smrti, a nitko niti da pisne o tome.
Pa kakvi to ljudi tamo rade?
Tako ga se boje? To NE VJERUJEM.
Ima ta priča neku pozadinu? Ili je deset muškaraca kao deset najvećih usranih kukavica išlo vezat i umlatit životinju?
Kako to može biti?
Ne vjerujem da mu baš nitko nije zaprijetio da će njega umlatit.
Baš o tome razmišljam cijelo ovo vrijeme...

Nije mi jasno da jedan Anić može biti takav autiritet da se desetorica tresu od straha i mlate devu lopatama i sjekirama i bogapitaj čime...

Što se mene tiče, krivi su radnici... Pa zašto su ga morali poslušati?
Ja bih rađe dala otkaz ili se dogovorila s ostalim radnicima pa šefa umlatila lopatom.

Baš su grozni ti ljudi. Gade mi se od prvog do zadnjeg. Svi! Fuj! Da ih vidim pljunula bih im u facu!
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.