Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 10:36   #2841
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Nema više njegovog izvještaja na netu.

https://www.rooshvforum.com/thread-59101.html

Ne kužim sad po datumima kad je točno izbrisao...ali prije dva, tri dana čitala sam taj njegov izvještaj na engleskom na tom forumu tak da...
Još postoji u google cacheu (snapshot on 17 Jul 2017). Neće još dugo, jer cenzura je efikasna, ali zasad evo ga ovdje:
https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=hr

Nakon svih bijesnih glista (tj. natezanja i iskrivljavanja) tu po forumu, vrijedi pogledati što je zaista napisao.

Zadnje uređivanje Hlebyn : 23.07.2017. at 11:01.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:54   #2842
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Kad već spominješ psihologiju, ja bih se prilično zabrinuo da postanem ovako opsjednut nekom nepoznatom (možda i nepostojećom) ženom koja je nekome dala guzice.
Kao i nekim Englezom kojemu navodno Hrvatice daju puno pičke.

Jesi li razmišljao da staneš pred Swanky's s transparentom koji će upozoravati Hrvatice da budu čednije?
Siguran sam da će ti se pridružiti i ovdašnje žene koje je također strašno uzrujao ovaj tip.
Možda upoznaš srodnu dušu.
Neka, hvala na "pametnim" savjetima, ali ja sam svoju srodnu dušu upoznao odavno. Srodne duše smo eto i nakon mnogo godina. Iskreno preporučujem to, kome god je moguće.
(Čini se da su vam većini za to najveća prepreka karakterne predispozicije oblikovane utjecajem društva ... pogotovo taj neki cinizam koji se pokušava olakšati pozom superiornosti.)

Otkrit ću još da posebno laska kad nam se naša djeca dive kako je moguće da se i nakon toliko godina još uvijek tako volimo, ali malo me i plaši da na temelju svog malenog životnog iskustva odnosno priča šulkolega kao da već zaključuju da je to nekakvo rijetko čudo. Nadam da je to ipak neopravdani pesimizam, te da će i oni postići isto.

Što se pak tiče tvoje zabrinutosti oko psihologije, izgleda da si krivo percipirao tko je opsjednut, što je malo čudno za tako iskusnog i aktivnog forumaša s preko 27000 upisa u desetak godina.
Što se tiče Engleza, brzo je isplivalo da nije glavni problem on, nego stanje duha ovdje (po kojemu je on možda debil ali nekima i simpa, a "najperfidniji i najopasniji" ipak ja , vidi @BumbleB, @Alexa & comp ). A o onom "analnom" slučaju ass-teacherice sam odgovarao na izričit upit @TincH, a prije to uopće nisam spominjao. Doduše bilo je mnoštvo drugih upisa o tome, pa su te možda zavarali oni paranoici (paranoikinje) koji su odnekud iščitali da bih im ja tobože zabranjivao (i) to. Inače haluciniraš, što bi zbilja bio razlog za zabrinutost.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:06   #2843


Ne doživljava te nitko tu "najopasnijim" (a muca ), nego debatnim klaunom.

Toliko si pretpostavki i ad homića o ljudima koje ne poznaješ (a njihove živote još manje) sabio u dvije rečenice i zbrukao se do ibera, da je to za susramlje na entu.

Čestitke na srodnoj duši. Poprilično si uzrujan i investiran oko medjunožja drugih žena za sretno zauzetog čovjeka. Sa djecom. Koja su oduševljena vašom ljubavlju. Pa to moraš glasno isticat kao argument u raspravi o slobodi ženskog jebanja. Na forumu. Medju nepoznatim ljudima.
Šimleša, si to ti?

p.s. Fascinantno kako svi oko tebe haluciniraju
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:18   #2844
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat da se ljudi danas toliko zamaraju seksom. I to tuđim. Neprihvatljivo, sve je ne-pri-hvat-lji-vo! "Nisam protiv ali nemojte se čudit kad vas blablabla", na šta li me to podsjeća?
Stvarno?
Ja mogu vjerovat. Jer se zamaraju svim drugim tuđim. Ne znam kako očekujete da će sex biti iznimka.
Ljudi će vas suditi po svemu. Pa i po tome.


Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Složila bih se sa ovime možda za društva koja su imala dugo institucionaliziran patrijathat (iako i tu postoje zamke) i naglo su promijenila uređenje. Međutim, za Hrvatsku, koja zapravo već dugo ima OK legislativu mislim da bi bilo kontraproduktivno propisima riješavati stvari koje bi žene trebale riješiti same (ukoliko žele) slobodnim djelovanjem.

Da, postoje problemi. Ali smatram da ih je mudrije riješavati osobnim zalaganjem i utjecajem na mikrookolinu.
Da.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:32   #2845
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
,,,
p.s. Fascinantno kako svi oko tebe haluciniraju :eek
OK, ti ne haluciniraš nego falsificiraš!
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:36   #2846
Fakat mi se ne da citati sve te tekstove pa cu se osvrnuti na ono sto si izdvojio (iako to mozda nije najbolji nacin, ali kaj sad)

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
gdje Rachel Simmons ističe: "... They signify a growing trend in girls’ sexual lives where they are giving themselves to guys on guys’ terms. They hook up first and ask later. The girls are expected to “be cool” about not formalizing the relationship. They repress their needs and feelings in order to maintain the connection. And they’re letting guys call the shots about when it gets serious.”
'Giving themselves' - wtf?
Sta daju, kome daju?
Pa zene i uzimaju, itekako si uzmu kurca kada im se prohtije
Mnoge i JESU cool oko toga i nista ne glume.
Ali ne, ne zele o tome citati drugi dan po svjetskim medijima, ne zele javno citati o tome kakve su im sise i sto su sve radile.
Da, sigurno ima zena koje preferiraju (makar u nekoj fazi zivota) ozbiljnu vezu. Ali to nisu po defaultu SVE zene. Jel kuzis koju gresku radis u rezoniranju?

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Pa kako je do đavola to sada moguće? - Tako što je seksualna revolucija dovela do toga da se "seksualno tržište" statistički pokorava tzv. Paretovoj raspodjeli, po kojoj 20% najatraktivnijih muškaraca dobiva 80% žena:
http://www.hookingupsmart.com/2010/0...eto-principle/
Time priličan broj žena pristaje da budu članice nekakvih kvazi-harema tih 20% muških.
SIgurno nisi spadao u tih '20%'

Srecom postoji neka kolicina normalnih i pametnih muskaraca koji se ne boje zenske seksualnosti i znaju sto je diskretno ponasanje.
I ne, nisu svi nuzno ni najbogatiji ni najatraktivniji. Samo su pametni i istinski vole zene. Jednostavno.
Usto, o njihovim pothvatima se ne prica u ekipi, niti o istima pisu novine

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
OK, sve pet, samo što tipovi poput tih koji se okupljaju oko Roosha i ROK (a i masa drugih, jer ovi su samo jedna od mnogo grupa, plus daleko najveća masa "istomišljenika-slobodnjaka") baš to ističu, da žene seksualno trebaju muške kao i muški njih, te da nema potrebe ni za kakvom kavalirštinom.

Jasno je da svi i sve imaju pravo da ostane diskretno - ni to ROKovci & comp ne spore.
Samo je pitanje što je tko smatra dovoljno diskretno.
ROKovci & comp će reći isto ono što je tu već napisao forumaš konjokradica: da ne treba cmoljiti dok nisu objavljene imena i fotografije. I da je za časnog ROKovca kao što je gos'n NapoleonDynamighty zapravo uvredljiv strah zagrebačkih cura da će on jednom objaviti te fotografije koje je skupio dok je s njima igrao "instagram game". I da je problem nas lokalaca što histeriziramo (usput, hrvatski ROKovci Khan i dukecro su mu tamo, na https://www.rooshvforum.com/thread-59101.html dali podršku),
a da on baš MORA dovoljno detaljno opisati da bi se izbjegle lažne interpretacije njegovog djelovanja. Recimo, taj analni slučaj koji stalno ističete, je po njemu pak vrijedan isticanja kao primjer kroćenja, "taming of the shrew", u ovom slučaju " "taming of Zagreb girls’s cockiness", te zato trijumfalno detaljizira:
Aha, znaci, sto se tice njih, diskrecija je rastezljiva i fleksibilna (tema za raspravu, dakle prostora za relativiziranje koliko hoces, fino), plus takvi su kakvi jesu, sto sad, ima ih koliko hocemo i nikad ne znas kada na njih mozes naletjeti.

Zato zene, ne budite kurve, ne dajte nikome, ne jebite se, jer ako naletite na Napoleona, same ste si krive. Puj, drolje

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Dakle, ovo je očita svinjarija, ali vi se odlučite - ako vam ovo nije u redu, ne smijete davati ovakvim tipovima nikakve šanse. (Umjesto toga ispalo je ipak da je glavno tu psovati mene, jer da sam ipak ja "najperfidniji i najopasniji" , po onoj BumbleB, vidi gore.)

Sutra ću odgovoriti još nekima, sad moram van.
Jer takvi tipovi nose na celu deklaraciju kojoj grupaciji pripadaju, pa zene falabogu mogu na prvu odluciti hoce li s istima leci ili ne
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:46   #2847
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
OK, ti ne haluciniraš nego falsificiraš!
Po tebi je tvrdnja da žene imaju pravo uživat u slobodi seksualnosti jednako kao muškarci - falsifikat. Bitno da ti cvičiš nakon što si došao ženama objasnit da su si same krive jer se jebu i da moraju bit čednije i konzervativne jer su žene. I toliko si mentalno insuficijentan da ne razumiješ posljedice toga.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:56   #2848
ajd dosta kokoško jena, žrušila si mi piramidu upisov,
aaa ojdi na da te kljucnem ak si dabra, :i tak pusti čovjeka koji, real kad se autoizdvojisshhh, ti to ke mu imutirassshhh ne pisshhhe:
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:59   #2849
Manje alkohola, prika. Po mogućnosti nimalo. I bit će ti bolje.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:03   #2850
:al si me eksala:
dal ti Bog sreće i zdravlja,





























:aevo men u bananu:



























nek te naprči,
neko čedniji,
i kak to već toni dalje popeva,
idem čitat, ruse, kozo,
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:13   #2851
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Dosta sam razmisljala o tome i zakljucila da je dugorocno gledano manja steta zaposliti nekoliko generacija zena na temelju kvota, nego nastaviti odgajati djevojke koje ne vjeruju da su sposobne za te pozicije.
Osim ako nije stvar u tome što "ne vjeruju da su sposobne", nego u tome što su zainteresiranije za nešto drugo

Uz to, ostaju i pitanja poput, u kojim sektorima želimo na silu zapošljavati generacije žena, i zašto.

I, zašto ne pustiti da sloboda izbora napravi svoje

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Još postoji u google cacheu (snapshot on 17 Jul 2017). Neće još dugo, jer cenzura je efikasna, ali zasad evo ga ovdje:
https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=hr

Nakon svih bijesnih glista (tj. natezanja i iskrivljavanja) tu po forumu, vrijedi pogledati što je zaista napisao.
Pročitao sam prvi dio i preletio drugi

Ne vidim neki big deal, mada, nisam baš popratio konverzaciju o tome svemu


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:16   #2852
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Dosta sam razmisljala o tome i zakljucila da je dugorocno gledano manja steta zaposliti nekoliko generacija zena na temelju kvota, nego nastaviti odgajati djevojke koje ne vjeruju da su sposobne za te pozicije.

Mislim da je forisranje kvota nuzno za preodgoj drustva i uvjerena sam da nakon pokoje generacije vise nece biti potrebno jer cemo imati veci broj zena koje su po kompetencijama uz bok muskim kandidatima jer im snovi nece biti prerano razbijani, jer ce vidjeti da odredjene pozicije nisu samo za muskarce, jer ce vidjeti da je moguce da i one to rade
Znači za komociju i kretanje putem manjeg otpora ćemo kriviti odgoj(a ne ljudsku prirodu)?

A sad to kao ne vide? Bez brige, većina itekako zna što može, samo će većina uvijek birati udobniju i lakšu poziciju/put.
Dok god je prosječnoj ženi lakše(i moguće) završiti u braku s nekim situiranim nego da sama postigne tu situiranost(a za to su velikm dijelom krivi i muškarci sa svojim ulizništvom) nećeš imati više žena na boljim pozicijama u društvu, jer im se to jednostavno ne isplati.
Ma koliko to negirali i većina muškaraca bi se ponašala identično da imaju takve opcije.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:21   #2853
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Osim ako nije stvar u tome što "ne vjeruju da su sposobne", nego u tome što su zainteresiranije za nešto drugo
Zato sto se radi o zainteresiranosti i izborima unutar okvira u kojima smo odgajani i u kojima nam je ispiran mozak.

Npr. moj interes za nosenjem hlaca i ne pokrivanjem lica je posljedica odrastanja u okolini u kojoj sam odrasla, a ne neka uzvisena intrinzicna zainteresiranost za takvo modno izrazavanje.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:22   #2854
Naletih na ovo čitajući temu o Siriji: [URL]https://mobile.twitter.com/id/status/888284224247087108/URL]

Shvaćam promašenost argumentiranja u stilu 'ali djeca umiru od gladi u Africi' ali ne mogu se oteti dojmu da bi feminizam zapadnog svijeta više energije morao usmjeriti na pritisak na vlastite vlade u cilju prevencije oružanih sukoba diljem svijeta. Posebno u situaciji kada su naše, demokratski izabrane vlade, imale debele prste u ovome. Jer nema ravnopravnosti bez mira. Nikada.

I svim srcem želim ovim Ženama da im iskompleksirani Englez bude glavna tema rasprave na lokalnom forumu.

Naklon do poda cure.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:25   #2855
Nakon toliko stoljeća odgoja da je ženi mjesto u kuhinji i za ništa drugo sposobna nije, u svijetu gdje je i danas senzacija vrijedna novinskih članaka žena koja "šefuje", i gdje je žena koja ne želi djecu neprirodna i sebična, da, mislim da će kvote ubrzati stvar.

Hilda, vjerujem, samo me nervira. "Ti si ovo, ti si ono." Šta koga boli kurac? Uz prijetnje nevinoj djeci, fino svi peru ruke od odgoja i prepuštaju ga Lidiji Bačić. A ona se tako ponaša!
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:29   #2856
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Naletih na ovo čitajući temu o Siriji: [URL]https://mobile.twitter.com/id/status/888284224247087108/URL]

Shvaćam promašenost argumentiranja u stilu 'ali djeca umiru od gladi u Africi' ali ne mogu se oteti dojmu da bi feminizam zapadnog svijeta više energije morao usmjeriti na pritisak na vlastite vlade u cilju prevencije oružanih sukoba diljem svijeta. Posebno u situaciji kada su naše, demokratski izabrane vlade, imale debele prste u ovome. Jer nema ravnopravnosti bez mira. Nikada.

I svim srcem želim ovim Ženama da im iskompleksirani Englez bude glavna tema rasprave na lokalnom forumu.

Naklon do poda cure.
Apsolutno nazalost i dalje postoje dijelovi svijeta gdje zene trpe nevjerojatne stvari
Stovise, rekla bih da su na globalnoj karti u vecini.

Ali i stvari o kojima mi raspravljamo nisu za zanemariti, koliko god se banalne cinile.
I ne ticu se samo zena, vec i muskaraca. Svaki muskarac sretniji je kraj slobodne zene. Opet upucujem na Handmaid's tale tko nije citao/gledao. Brutalna serija.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:34   #2857
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Nakon toliko stoljeća odgoja da je ženi mjesto u kuhinji i za ništa drugo sposobna nije, u svijetu gdje je i danas senzacija vrijedna novinskih članaka žena koja "šefuje", i gdje je žena koja ne želi djecu neprirodna i sebična, da, mislim da će kvote ubrzati stvar.
Koje kvote, i koju stvar će se "ubrzati"?
I na koji način?

U privatnom sektoru, žene mogu osnivati kompanije, ili šefovati koliko žele bilo kome tko je OK s tim (kompanije zanima profit, ne spol), ili zapošljavati samo žene ako to žele.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:37   #2858
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
U privatnom sektoru, žene mogu osnivati kompanije, ili šefovati koliko žele bilo kome tko je OK s tim (kompanije zanima profit, ne spol), ili zapošljavati samo žene ako to žele.
Sve je to ok, ali zapravo je dosta veliki problem sto je ovakva situacija moguca u tek nekim dijelovima svijeta.
Kao i mnoga druga zenska prava.

Istovremeno dakle, zene ponegdje ne mogu ni nos promoliti iz kuce. U 21. stoljecu.

Tesko se otresti dojmu kako jedva da smo napravili minimalan korak po tom pitanju, na globalnoj razini.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:39   #2859
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ali i stvari o kojima mi raspravljamo nisu za zanemariti, koliko god se banalne cinile.
I ne ticu se samo zena, vec i muskaraca.
Naravno da nisu, posebno u komunikaciji o našem društvu.

No, da se vratimo na kvote, u situaciji kad udio visokoobrazovanih žena premašuje broj muškaraca. Kad postoji solidan zakonski okvir (istina, provedba istog jest ponekad manjkava) i nevjerojatna dostupnost informacija, smatram da su kvote kontraproduktivne. Za nas, žene.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:39   #2860
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Koje kvote, i koju stvar će se "ubrzati"?
I na koji način?

U privatnom sektoru, žene mogu osnivati kompanije, ili šefovati koliko žele bilo kome tko je OK s tim (kompanije zanima profit, ne spol), ili zapošljavati samo žene ako to žele.


-Stipe
Zene mogu osnivati kompanije, sefovati i zaposljavati jednom kad su punoljetne, a steta je dotad vec ucinjena.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.