Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 14:35   #121
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Ljudi ne igrajte se sa Helexom,jedna moja poznanica se skidala sa njega bolnički.
da, svi smo mi drugačiji, netko se s 5 mg Helexa skine bez problema za 2 tjedna, netko treba po 0,25 postupno svakih tjedan dana, netkom treba bolničko liječenje (skidanje) tko je pio/pila samo 2x0,5 mg dnevno 3 mjeseca.

treba jačat mišićnu masu, vježbat, tko smije može i trčat (prije trčanja obavit potrebne pretrage), jer znaš onu "u zdravom tijelu zdrav duh"

Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
Ja sam naime bio na Seroxat-u,tako da mi teško def. ugl.-osječao psihomotorni nemir idr, ili je bila isuviše jaka sugestija, jer mi dr. rekao,da ga samo ujutro pijem)
Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom.

Imate jedan isto tako dobar AD koji ne udara jako na serotonin kao SSRI, a ime mu je fevarin. od njega se lijepo pajki po noći i može se kombinirat s benzodiazepinima
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:10   #122
@ Normall mislila sam na one koji ga uzimaju duže vrijeme mjesecima ili godinama.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:56   #123
[QUOTE=normall;12425776]



Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom.



Normall, baš mi je drago da se javljaš i nešto postaš, zato što imaš znanje o lijekovima i cijeloj problematici, i gotovo je grijeh to držati za sebe, a ne podijeliti s onima koji pomoć trebaju Znam, vjerojatno se ima premalo vremena za pisanje, ali uskoči koji put. Dragocjeno je to što pišeš.
Odlično si to napisao za Seroxat, čitajući po forumima iskustva drugih, sjećam se jednog forumaša koji je pio čak 60 mg seroxata i kaže da je skoro digao ruku na sebe. Rekao je da sa Seroxatom treba biti oprezan zato što je to energetski jak AD. Sjećam se da sam na njegov post reagirala ko zadnja glupača, a sve iz nedovoljno znanja. Nisam razumjela što to znači energetski AD i mislila da piše bezveze, no čovjek je bio u pravu kada je to napisao. Moj psihijatar je rekao da on nikad ne bi nekom prepisao veće doze Seroxata od 20 - 30 mg, jer svaka viša doza vodi u agitaciju.

P.S. Nemoj ljudima sugerirat koji AD da piju, ja sam na topicu Anksioznost zbog toga dobila jezikove juhe
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 21:27   #124
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
@ Normall mislila sam na one koji ga uzimaju duže vrijeme mjesecima ili godinama.
legice, nisam te dugo čuo

svejedno ono stoji, ima "manijaka" koji super lako podnose skidanje makar pili godinama benziće ili AD (provjereno)
pretpostavka je da im se neurovegetativni sistem u međuvremenu stabilizirao te im apstinencija više nije problem.

takve osobe riješe problem koji je bio osnov za uzburkane neurohormone (neurotransmitere) i vrlo lako se skinu.

Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post

Odlično si to napisao za Seroxat, čitajući po forumima iskustva drugih, sjećam se jednog forumaša koji je pio čak 60 mg seroxata i kaže da je skoro digao ruku na sebe. Rekao je da sa Seroxatom treba biti oprezan zato što je to energetski jak AD. Sjećam se da sam na njegov post reagirala ko zadnja glupača, a sve iz nedovoljno znanja. Nisam razumjela što to znači energetski AD i mislila da piše bezveze, no čovjek je bio u pravu kada je to napisao.
da, Prozac je još gori ako fulneš diagnosis
Quote:
Moj psihijatar je rekao da on nikad ne bi nekom prepisao veće doze Seroxata od 20 - 30 mg, jer svaka viša doza vodi u agitaciju.
pametan ti psihijatar
sreća što liječnici OP više ne smiju propisivat jače psihofarmake, jer su znali čovjeku koji ima kroničnu nesanicu propisat 40 mg Seroxata i čovjek jadan nije spavao 7 dana, pao u nesvijest i hospitaliziran je. strašno.
Quote:
P.S. Nemoj ljudima sugerirat koji AD da piju, ja sam na topicu Anksioznost zbog toga dobila jezikove juhe
ne može štetit, jer svejedno ne može taj lijek dobiti od liječnika opće prakse, bez specijalističkog pregleda.
a, nemoj se uznemiravat zbog "juhice". takav ti je internetski forum
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 21:30   #125
Quote:
normall kaže: Pogledaj post

takve osobe riješe problem koji je bio osnov za uzburkane neurohormone (neurotransmitere) i vrlo lako se skinu.




ne može štetit, jer svejedno ne može taj lijek dobiti od liječnika opće prakse, bez specijalističkog pregleda.
a, nemoj se uznemiravat zbog "juhice". takav ti je internetski forum
tu si T pol ovdje nećeš bit kažnjen
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:41   #126
Quote:
normall kaže: Pogledaj post


da, Prozac je još gori ako fulneš diagnosis

- Imam frendicu koja je patila od teških depresija. Nije imala paničnih napadaja niti bila anskiozna. Nisam je vidjela ni čula godinama, do unazad mjesec dana. Kada se javila na telefon, nije bila za prepoznati. Vesela, dinamična, dobila novi posao, školuje se iako ima 43 godine. Rekoh, čuj stara, na čemu si ti? A ona kaže da već godinama pije Prozak Kakva transormacija.

pametan ti psihijatar
sreća što liječnici OP više ne smiju propisivat jače psihofarmake, jer su znali čovjeku koji ima kroničnu nesanicu propisat 40 mg Seroxata i čovjek jadan nije spavao 7 dana, pao u nesvijest i hospitaliziran je. strašno.
- Strašno

ne može štetit, jer svejedno ne može taj lijek dobiti od liječnika opće prakse, bez specijalističkog pregleda.
a, nemoj se uznemiravat zbog "juhice". takav ti je internetski forum
- Da, u pravu si. Ja sam digla "duhove" zbog moje tvrdnje da se radi o manjku serotonina kod depresije, anskioznosti i paničnih napadaja. Forumašica smemy tvrdi da je kod anskioznosti posrijedi višak serotonina. Pitala sam za tu njezinu tvrdnju moga psihijatra, koji se slaže o manjku serotonina, ali, ALI, on kaže da je nađeno i dva slučaja povišene razine serotonina kod anksioznih osoba, što na prvi pogled ruši teoriju o manjku neurotransmitera serotonina. Kada sam pitala psihijatra da li može doći do agitacije ili serotoninskog sindroma ako se AD daje osobi koja je anskiozna i ima višak serotonina, on je rekao da to nije baš tako jednostavno. Rekao je da će proći još 20 - 30 godina dok se skuže još neki mehanizmi u mozgu. Što ti misliš o tome, imaš kakva saznanja ili neko svoje razmišljanje?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:41   #127
Bože, ja ne znam kvotat
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:51   #128
teorija ti je srusena i na drugi i stoti pogled sto bi to znacilo da su nadjena ''2 (dva)'' slucaja povisenog serotonina kod anksioznih?? (povisen je i noradrenalin kad smo vec kod toga) kod koliko se to pacijenata mjerilo i gdje??? koliko je nadjeno slucajeva snizenog serotonina kod anksioznih??? ili kod anoreksicara????? joj sto mi je ovo smijesno
dvojba shvati da neuroticari nemaju trajno ostecene neuroreceptore i da su antidepresivi droga (koja je nekad nekima nazalost potrebna)... bio nizak ili visok nivo serotonina razliciti AD (nekima) pomazu ali isto tako, mjenjajuci kemiju (kao lsd npr), ostavljaju posljedice na mozgu... koje cemo znati za 20, 30 ili 50 godina - to je jedino pametno sto si cula od tvog psihijatra. ne kazem da je on tukac, kako su tu neki rekli o psihijatrima, nego da se tebi vjerovatno obraca na nacin na koji misli da bi ti to trebala i mogla shvatiti.
ps.ti si jedino zbog trollanja uzburkala ''duhove''.
na temi anksioznost mozes naci postove od normalla (ako umjesto da ispises 40 stranica procitas ono sto je vec napisano) mozes procitati i na koji nacin se on izljecio bez AD i bez toga preporucujem ti citanje teme anksioznost, javljali su se i strucni ljudi... mozes procitati razlicita iskustva i npr. kako dolazi do nekih fizickih simptoma kod anksioznih i razlicite nacine za uklanjanje istih.. nevjerovatno je kako se pravilnim disanjem zaustavi nagon za povracanjem ili lupanje i preskakanje srca bez obzira na serotonin.
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:15   #129
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom
točno to !
upravo je tako na mene djelovao taj Seroxat, a pila sam ga samo 2 tjedna, hvala bogu da nisam slušala tog idiota od psihića, pa sam na vrijeme prestala.


a sad su mi prepisali Praxiten umjesto xanaxa (za spavanje)
nekako me strah to isprobat, bojim se da neću moći zaspat bez xanaxa (o kojem sam jbg, ovisna)
ajde 1 dan nespavanja; ali upustit se u rizik da ne zaspim 2 ili više dana za redom ...koma, užasno mi je stresno to mijenjanje terapije
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:16   #130
Đizs, zar ti mene pratiš po forumima?
Oprosti smemy, ali nisam se obratila tebi, nego Normallu, jer čovjek ima znanje i razumijevanje.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:30   #131
joj sto si ti smijesna da ne kazem paranoicna. ja pratim teme na forumu a ne tebe. forum nije privatni chat nego su tu javne raspave, ako to nisi primjetila, pa ako zelis s nekim privatno razgovarati to mozes preko privatnih poruka i maila. nisi se obratila meni ali si me spomenula (pa sto i da nisi) i meni je ona prica o 2 slucaja bila smijesna pa sam te pitala pojasnjenja koja naravno nemas. onda si jos rekla da si probudila duhove a ja sam ti jos jednom pokusala objasniti kako funkcionira i cemu sluzi forum. zasto si ne otvoris temu? ovdje je naslov helex a ti uvijek po svome...
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 09:55   #132
Kaj se tiće Seroxata moram reći da me je on vratio u normalu. Doktorica mi ga je prepisala i pogodila od prve.

Pio sam ga jednom dnevno u jutro, a helex u početku 3*1mg što nisam nikad pio, a poslje pp. Sada mi kutijica Helexa 0,25 traje.......dok mi se ne zdrobe u džepu, pa zamjenim novom nakon par mjeseci (još uvjek mora biti uz mene) Pored toga nosim još sa sobom brdo tableta koje mi je stari uvalil, a da ni neznam za kaj su niti sam ih ikad pio. Ali ih nosim (irumed, atenolol, ritmonorm...)

Nus pojave Seroxata su između ostalog opuštanje stjenke mjehura (reko mi urolog) pa se mogu javiti smetnje kod mokrenja.

Da bi se izbjegle vrtoglavice i slabina koju može u početku uzimanja uzrokovati, uzima se manja doza dok se tijelo ne naući.

Živio Seroxat. Mene spasio.
dep is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:38   #133
ja sam na helex-u neke 2 godine (imala sam pauzu od 3 mjeseca, al s postupnim skidanjem) a ponovno sam ga počela uzimat jer su mi se panični napadaji vratili..sad koristim dozu 2x0,25mg, i osječam se ok..ima dana kad je južina i onda mi je gore pa uzmem još 0,25..
psihijatar je preporučio 3x0,5mg dnevno, al dok ja mogu s manjom dozom dobro funkcionirat nema potrebe ju mijenjat..
iako je on i prepisao mi i fevarin i još jedne tablete ja ih ne uzimam..nisu mi potrebne..iako mislim da su kod mene panični napadaji došli zbog organskog poremečaja..istovremeno sam i oboljela od hipotireoze..tako da kako se ona polagano počela stabilizirat i ovo se malo (mrvicu) primirilo..naravno bilo je dana i mjeseci kada nisam mogla vozit niti hodat od vrtoglavica, osječaja gušenja i sl.....al nekako je sad došao neki mirniji period...
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:43   #134
Imam jedno pitanje: Propisan mi je Helex jedan navečer od 0,25, jer sam inzistirao na nečemu za spavanje...

Sinoć sam došao doma mrtav pijan i popio polovicu za svaki slučaj da normalno zaspem i ne budim se do jutra.
dali može to uz alkohol (mislim polovica, znam da nije dobro inače)?


Drugo pitanje, da li piti Helex i kad se osjećaš dobro. NPR. danas se osjećam relaksirano i možda ga ne bih popio prije spavanja... To sam već jedanput probao i budio sam se tokom večeri... Tako da nisam siguran...

Da li piti svaku večer po jedan do sljedečeg posjeta psihu ili sam sebi dozirati po potrebi?

Malo sam pao u bed nakon što sam čuo svakojake priče o tom Helexu... da je opasan i to...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 23:52   #135
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje: Propisan mi je Helex jedan navečer od 0,25, jer sam inzistirao na nečemu za spavanje...

Sinoć sam došao doma mrtav pijan i popio polovicu za svaki slučaj da normalno zaspem i ne budim se do jutra.
dali može to uz alkohol (mislim polovica, znam da nije dobro inače)?


Drugo pitanje, da li piti Helex i kad se osjećaš dobro. NPR. danas se osjećam relaksirano i možda ga ne bih popio prije spavanja... To sam već jedanput probao i budio sam se tokom večeri... Tako da nisam siguran...

Da li piti svaku večer po jedan do sljedečeg posjeta psihu ili sam sebi dozirati po potrebi?

Malo sam pao u bed nakon što sam čuo svakojake priče o tom Helexu... da je opasan i to...
- Nemoj miješati alkohol s anksioliticima. To nije bezopasna kombinacija!!
Kada se piju anskiolitici ili AD, treba se zaboraviti na alkohol. Alkohol nije dobar za nas anksiozne, depresivne i panične ljude jer nam može pojačati simptome, učiniti nas bolesnijima nego jesmo. Kažem ti to iz svoga iskustva.
Zar se nisi dogovorio sa psihijatrom kako ćeš piti Helex?
Ja sam ga pila samo prvih mjesec dana, dok nije počeo djelovati AD. Nakon toga sam ga popila možda samo 2 - 3 puta, u ekstremnim situacijama (sprovod i sl).
Helex ti ne bi smio biti jedini lijek za simptome koje imaš, a osobito ne lijek s kojim ćeš se svaku večer uspavljivati. Postoji opasnost da se navućeš na njega, čak da ti s vremenom i pogorša situaciju jer djeluje depresivno na živce. Zar nisi dobio nikakav AD?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 23:56   #136
activin sam dobio...

pijem jedan HELEX navečer i moram ti priznati da mi je spas...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 00:51   #137
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
activin sam dobio...

pijem jedan HELEX navečer i moram ti priznati da mi je spas...
Aktivin H? On je za slabije slučajeve anksioznosti i depresije i treba mu dosta dugo da djeluje. Što ti nije dao pravi antidepresiv.
Mnogima je Helex spas u kriznim trenucima. Samo nemoj ići na veće doze
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 00:53   #138
sta je helex ?
je li to isto sto i xanax ?
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 00:56   #139
Ako se ne varam helex, praxiten etc...narusavaju normalnu arhitekturu sna i mozak se ne odmara. Sanval je jedini lijek na trzistu ( barem je bio par godina natrag, mozda se pojavila paralela ili nesto novo) koji odrzava arhitekturu sna, mozak ima normalnu izmjenu rem i non rem faza i stvarno se odmori
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 01:01   #140
jbg ja sam pio sanval i na kraju mi vise nije bio djelovao ... mora se povecavati doza ...
i meni je vise prijao xanax ili lexilium od sanvala ...
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.