Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 18:24   #481
Quote:
Sljiva kaže:
To sam i ja skužio davno.
Mislim da je razlog tomumšto se kod fizičke aktivnosti ubrza cirkulacija i onda se s tim poboljšanjem poboljša cirkulacija i u nosu. To ja mislim.
Ma bog nas je kaznio zato šta smo ljenčuge.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 13:00   #482
... e ljudi neznam kako vi, ali ja lagano umirem ... u Zg sam od 02.09. (do tad sam bila na moru) ... tek 10-ak dana patnje i već mi je previše-stvarno sam razmažena ... 'oće ovo brzo kraju???
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:22   #483
Quote:
ambrozija kaže:
... e ljudi neznam kako vi, ali ja lagano umirem ... u Zg sam od 02.09. (do tad sam bila na moru) ... tek 10-ak dana patnje i već mi je previše-stvarno sam razmažena ... 'oće ovo brzo kraju???
Obzirom da nam se u doglednom vremenu smiješi lijepo jesensko vrijeme kojem se mnogi raduju, a mnogi tuguju, agonija se nastavlja do daljnjega.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:07   #484
Patim od te proklete ambrozije vec 6 god. (prije sam mislila da se radi o prehladi) i moram priznati da sam tek ove godine dozivjela preporod :-D.

Sve sam tablete isprobala ali nista nije djelovalo na mene, dok nisam probala Letizen. Popila sam 6 tabletica i toliko dana sam vec mirna, naravno uz ne izostavan Flixonase. Pa evo, ta dva preparata toplo preporucujem naciji koja i dalje pati :-;
Paola_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:08   #485
Svaki dan mi je sve gore
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:18   #486
Quote:
Paola_ kaže:
Patim od te proklete ambrozije vec 6 god. (prije sam mislila da se radi o prehladi) i moram priznati da sam tek ove godine dozivjela preporod :-D.

Sve sam tablete isprobala ali nista nije djelovalo na mene, dok nisam probala Letizen. Popila sam 6 tabletica i toliko dana sam vec mirna, naravno uz ne izostavan Flixonase. Pa evo, ta dva preparata toplo preporucujem naciji koja i dalje pati :-;
Iz mnogih dosad pročitanih postova se nameće pravilo: NEMA pravila.
Razni ljudi su naveli razne "lijekove" da im pomažu, iz čega možemo zaključiti da je to sve individualno.
Nekima pomažu starije generacije antihistaminika, nekima novije. I tako to, varijacije na temu.
Dakle, probajte sve ili skoro sve pa dok ne nađete ono što vam pomaže najviše koliko može.

Evo jedan link o grupama antihistaminika.
http://www.farmakologija.com/materia/r_ah.htm
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:24   #487
kako izgledaju ti simptomi...
ja inače u proljeće imam problema. al' na cvjetanje neko. nisam nikad mislila da je ambrozija u pitanju. btw u splitu sam... ima li ambrozije ovdi?
već 15 dana me boli grlo, procurio nos, imam problema sa sinusima pa pretpostavljam da je to od njih... uspila sam i dobiti herpes na usni... uši mi se začepile... sinusi su isto pocurili.. mislim sve je moguće objasniti sinusima i prehladicom, eventualno viroza... kako znati je li u pitanju ambrozija?
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 09:58   #488
Quote:
Principessa kaže:
kako izgledaju ti simptomi...
ja inače u proljeće imam problema. al' na cvjetanje neko. nisam nikad mislila da je ambrozija u pitanju. btw u splitu sam... ima li ambrozije ovdi?
već 15 dana me boli grlo, procurio nos, imam problema sa sinusima pa pretpostavljam da je to od njih... uspila sam i dobiti herpes na usni... uši mi se začepile... sinusi su isto pocurili.. mislim sve je moguće objasniti sinusima i prehladicom, eventualno viroza... kako znati je li u pitanju ambrozija?
Ako se to svake godine u isto doba dešava valjda je alergija.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 22:32   #489
Quote:
Principessa kaže:
kako izgledaju ti simptomi...
ja inače u proljeće imam problema. al' na cvjetanje neko. nisam nikad mislila da je ambrozija u pitanju. btw u splitu sam... ima li ambrozije ovdi?
već 15 dana me boli grlo, procurio nos, imam problema sa sinusima pa pretpostavljam da je to od njih... uspila sam i dobiti herpes na usni... uši mi se začepile... sinusi su isto pocurili.. mislim sve je moguće objasniti sinusima i prehladicom, eventualno viroza... kako znati je li u pitanju ambrozija?
Ja sam vidio i čupao ambroziju u Cavtatu. Tako da je vrlo vjerojatno da je ima i oko Splita.
A znaš ti kako ta biljka uopće izgleda pa da provjeriš?
Da budeš sigurna, možeš otići na testiranje po zimi, kad te ništa ne smeta. Ne moraš čekati slijedeću godinu.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:39   #490
Privremena mjera za nestananak simptoma alergije je planina. Kad mi je najteže odem prema Sljemenu, več kod Medvedgrada nos slobodan, vratio mi se miris, dobiješ volju da i spavaš u šumi. Jedan doktor mi je rekao da ne zna zašto ali iznad 400 m(ili možda 500) alergije nema.......
__________________
Cupavo.....
ccupavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:29   #491
Ja sam ju tek danas malo osjetila. Kihnula tri-četiri puta

Sve je to nula prema prijašnjim godinama kad sam bila totalno onesposobljena. Moja kombinacija je telfast+singulair+tafen, uzimam cisto iz straha od onih godina kad me ambrozija ubijala, a posljedice na bronhima bih osjećala do sredine studenog. Meni se posrećilo da mi se alergija jako smanjila, a očito sam našla i dobru kombinaciju lijekova pa sad normalno živim.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:12   #492
ljudi, molim pomoć: otprilike 3-4 tjedna mi curi nos. ok, to je definitivno alergija na nešto (prošao sam one faze kad sam mislio da sam prehlađen prije 5 godina). ali u nosu su mi se pojavil ei ranice koje su prilično bolne i na njih se hvataju, hm, šmrklji, i onda se to sve zasuši pa ne znaš jel je šmrkalj ili krasta bla bla... da li to sve može biti uzrokovano ambrozijom?
btw prije godinu dana sam bio na alergotestiranju, nisam reagirao na trave (nije bio posebni tester za ambroziju)
nekih respiratornih problema tipa da me tuši, ili pritisak u plućima - nemam. samo imam te eksterne pokazatelje, a to je dakle curenje nosa i te ranice.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:30   #493
Garant ambrozija, to što prije godine dana nisi reagirao ništa ne znači, jako puno ljudi u mojoj okolini je alergično od ove godine
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 22:05   #494
možete li preporučiti neki sprej ili kremicu za ovo u nosu, a da je bez recepta? ili da idem ipak doktorici po neki sprejić koji mi bu prepisala?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 22:44   #495
Quote:
x-type kaže:
možete li preporučiti neki sprej ili kremicu za ovo u nosu, a da je bez recepta? ili da idem ipak doktorici po neki sprejić koji mi bu prepisala?
a ja ne vjerujem da ima nesto bas za te ranice u nosu...
probaj namazati s nekom hranjivom kremom tipa melem, stavi na stapic za nos i namazi... mislim da ne moze odmoci

a doktorica ti moze prepisati neki sprej (Flixonase, Tafen Nasale...) a njegova funkcija bi trebala biti sprecavanje simptoma alergije...

imas i sprejava s morskom vodom koji bi trebali pomoci...

i svakako se odi testirati tako da slijedece godine terapiju pocnes na vrijeme, prije nego sto ti nastanu ranice

sretno i javi ako nadjes neku kremu za ranice
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 22:47   #496
i da...
navodno je dobro uzimati cesnjak, bilo prirodni bilo u kapsulama jer on smanjuje kolicinu sluzi... manje sluzi-manje puhanja-manje ranica
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:45   #497
... meni je od utorka popodne do srijede navečer bilo relativno dobro pa sam pomislila da je manja koncentracija tog govanca u zraku i da ja polako ovu priču dovodim kraju ... but, sinoć opet ispočetka plus gratis krv iz nosa-samo krene, onako na čistu miru i teče, teče ... pravi raspad sistema
... ipak ukupno gledajući mi je bolje, nos mi ne curka stalno, niti su mi oči totalno u komi ... eto ja sam odlučila da ova sezona polako završava (za mene)
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:47   #498
... i da, ponedjeljak mi je bio definitivno najgori dan ... a vama???
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 16:41   #499
kupila sam belodin. rekla mi apotekarka dvije tablete dnevno, jednu ujutro na prazan stomak, a jednu navečer.
a u uputama piše 1 tableta dnevno. dajte vi koji ste koristili belodin:jel se 1 dnevno uzima?
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 22:21   #500
Jel ikome nateko kapak od tog?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.