Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 13:31   #341
Quote:
juliere kaže: Pogledaj post
Ginekologinja mi sumnja na genitalni herpes...
iako sam joj rekla da je to praktički nemoguće jer imam stalnog partnera već dugo i nikad nismo imali nikakvih problema, a znam da me nije prevario.

Je li moguće da mi je herpes ipak ostao tako pritajen više od godinu dana, i tek sada se manifestirao, iako mi je nekoliko puta tijekom godine već imunitet bio narušen? Zašto se virus onda nije aktivirao?

Ima li netko sa sličnim problemom?
Moguće je da si virus herpesa imala i prije, ali ipak ti je imunitet, iako narusen, bio dovoljno jak da nisi osjećala nikakve simptome. Nakon infekcije, virus ostaje u živčanim stanicama i može se ponovno aktivirati. Aktiviranje virusa može potaknuti stres, vrućica, menstruacija ili sunčanje. Čekaj prvo nalaze papa testa, a mozes se i posebno testirati da se vidi imas li virus ili ne. Prije potvrde nalaza, nemoj se previše uzrujavati, možda je lažna uzbuna.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:44   #342
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
tako je i meni....mislila sam da je nešto puno gore...na kraju...to je "samo " glupa kandida...imam je maltene stalno...razmjenjujemo je ja i dečko
zasto se ne lijecite istodobno i ne koristite kondom da se tog rjesite?????
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:47   #343
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Candida albicans je gljivica koja najcesce uzrokuje infekciju, a u manjoj kolicini se nalazi u crijevima.
........
i trebaju se izbjegavati dnevni ulosci.
MOLIM?!?!?!?!??! ja bez njih ne mogu nikud!!!!!!! samo spavam bez njih. imam pojacan iscjedak i ne podnosim onaj "osjecaj vlaznog" u gacicama
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:29   #344
ja sam u panici zadnjih par dana, također imam jak iscjedak, ali je normalne boje bez nekog mirisa.

E sad, neki neugodan osjećaj je počeo nakon sexa, koristili smo i neke kondome koje do tada nismo, može li biti da je od toga!

tek sutradan navečer me je počelo pomalo svrbit, a onda i peckat, sad nema ništa od toga ali me je jako strah.

Kod ginekologinje ne mogu nego idući tjedan, do tad ću umrijeti od straha.

Ime netko neku riječ utjehe?
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:50   #345
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
zasto se ne lijecite istodobno i ne koristite kondom da se tog rjesite?????
lječili smo se al očito bezuspješno.....evo zadnjih par puta je bilo ok.....sad ponovno počinjem piti lactogyn pa ću vidjet nakon mjesec dana terapije hoću li tako regirat....
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:03   #346
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
ja sam u panici zadnjih par dana, također imam jak iscjedak, ali je normalne boje bez nekog mirisa.

E sad, neki neugodan osjećaj je počeo nakon sexa, koristili smo i neke kondome koje do tada nismo, može li biti da je od toga!

tek sutradan navečer me je počelo pomalo svrbit, a onda i peckat, sad nema ništa od toga ali me je jako strah.

Kod ginekologinje ne mogu nego idući tjedan, do tad ću umrijeti od straha.

Ime netko neku riječ utjehe?


nista strasno. ja to imala isto. odi kod ginekologa prvom prilikom, dobit ces vaginalete i lijeci se

p.s.-ali to "prvom prilikom" ne znaci da se narucis za mjesec-dva na pregled,nego odi tamo, reci u cemu je problem i reci da je hitno. ali nema mjesta panici
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:40   #347
trebam dobit mengu, i uvijek imam iscjedak prije, ali ovaj je jači dosta nego inače, svejedno se nadam da je zato nešto..

uglavnom, probam sutra nazvat ginekologinju ako me može odmah primit, ako ne, onda odmah u ponedjeljak..

premda se iscjedak sad smanjio, možd do sutra i stane
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:44   #348
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
uglavnom, probam sutra nazvat ginekologinju ako me može odmah primit, ako ne, onda odmah u ponedjeljak..

premda se iscjedak sad smanjio, možd do sutra i stane
svejedno odi do nje. bar da je pitas za misljenje. mozda se smanji, a mozda se naknadno vrati ili pojaca....
ne steti pitat
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:16   #349
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
ja sam u panici zadnjih par dana, također imam jak iscjedak, ali je normalne boje bez nekog mirisa.

E sad, neki neugodan osjećaj je počeo nakon sexa, koristili smo i neke kondome koje do tada nismo, može li biti da je od toga!

tek sutradan navečer me je počelo pomalo svrbit, a onda i peckat, sad nema ništa od toga ali me je jako strah.

Kod ginekologinje ne mogu nego idući tjedan, do tad ću umrijeti od straha.

Ime netko neku riječ utjehe?
evo riječi utjehe,
gljive ili ti candida
meni se često znala rodnica iziritirati od kondoma, nađi neku vrstu kondoma koja ti odgovara, ili nakon sexa koristi neke prirodne vaginalete za smirenje, npr. imaš femigel koji možeš aplicirati poslije sexa kao prevenciju od gljiva, ili kako to moj gin lijepše kaže "fungi".
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 18:59   #350
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
evo riječi utjehe,
gljive ili ti candida
meni se često znala rodnica iziritirati od kondoma, nađi neku vrstu kondoma koja ti odgovara, ili nakon sexa koristi neke prirodne vaginalete za smirenje, npr. imaš femigel koji možeš aplicirati poslije sexa kao prevenciju od gljiva, ili kako to moj gin lijepše kaže "fungi".
šta znači neki drugi kondom? durex neke druge vrste ili?
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:23   #351
i doktorica je na godišnjem, vraća se u pon, što znači da me prije uto neće primit, sam da ne dobijem mengu do tad, a mogla bih
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 08:08   #352
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
šta znači neki drugi kondom? durex neke druge vrste ili?
probaj naći neku vrstu koja nije premazana s spermicidima, neku natural ili nešto (može i durex).
meni je dugo trebalo da neđem nešto što mi paše, pa i to nakon nekog vremena trebam mijenjati.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 16:47   #353
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
i doktorica je na godišnjem, vraća se u pon, što znači da me prije uto neće primit, sam da ne dobijem mengu do tad, a mogla bih
a sto ako i dobijes?? ne mozes tu nista. odi do doktorice, reci u cemu je problem, a ona ce ti pomoci ako ce moci - barem savijetom
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 18:14   #354
da, u pravu si, hvala...
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:29   #355
sirasti iscjedak

Od čega se pojavljuje? Čitala sam da se zna javiti kod gljivičnih oboljenja, uz simptome poput svrbeža i peckanja, ali kod mene samo iscjedak, makar imam bolove u trbuhu, jajniku već neko vrijeme... ginekologinja mi je nedostupna (opet) a ja ludim..
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:36   #356
kod mene je oduvijek tako...vječito taj iscjedak, a nemam nikakvih drugih problema....papa test ok, brisevi ok....grozno....jedino što me znaju jajnici ponekad boliti usred ciklusa, i tijekom menge imam užasne bolove pa pijem tablete za to...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:38   #357
Ajde, barem netko sličan... meni se danas prvi put pojavio. Inače imam, ali ne ovakav... a svi nalazi zadnji put kad sam bila ok.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:49   #358
meni je ponekad manje, ponekad više, ali uvijek tu....a sve pretrage su ok
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:58   #359
Pa možda je onda i to normalno...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:01   #360
ako su gljivice, znat ćeš, svrbi. ali sirasti iscjedak nikako nije normalan, čak i kada se često pojavljuje. neke cure imaju jači, neke slabiji, ali nikad sirast! (ajme, kako ovo bljak zvuči )
sačekaj dan, dva, il će proć, ili će se promijenit, ili će svrbit.
rvi slučaj- ajde dalje, drugi slučaj- ajde ginekologu, treći slučaj- kupi canesten.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.