Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2011., 17:38   #481
Iscjedak

Pozdrav ljudi,imamjedan problem pa ako neka cura ima iskustva neka mi molim vas pomogne.
Vec godinu dana spavam s deckom i otad imam konstantan pojacan iscjedak a sam iscjedak se pojavio odavno..iscjedak je bijel i sirast,neki put sluzav i 'rastezljiv'..prije nego bi spavala s deckom bi znala to obrisat vlaznim maramicama al vise ni to ne pomaze jer vrlo brzo iscuri van :/
Bila sam na pregledu i dobila sam vaginalete koje mi nisu uopce pomogle..
I da,imam 19 godina,hvala puno unaprijed
An-chy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:04   #482
iscjedak

evo ovako...zadnji odnos sam imala prije 3 dana i od tada imam žućkasti iscjedak i to previse, nista me ne pece i ne svrbi, a decka pecka ona stvar...jel netko mozda imao slicnih problema i jel zna sta bi to moglo bit?? znam trebam ici kod ginekologa, al na godisnjem je pa moram cekati...
ivana18zd is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.08.2011., 09:47   #483
Quote:
amelie123 kaže: Pogledaj post
pozdrav.imam slicni problem zeljela bih samo savjet prije nego sto odem ginekologu.imam vec par mjeseci neredoviti žuti iscjedak,varira nije uvijek identicna boja a ni kolicina.neugodnog je mirisa,ali listajuci prijasnje postove ne mogu ga pronaci tj.nije ni slatkast,ni kiselkast...ali je podosta jak .nemam pojma..ima ko kakav prijedlog kaj bi stvarno moglo bit,?!

jel mogu mazati canesten kremom bez straha od nekih nezeljenih ucinaka? jer mi se sve cini da su gljivice u pitanju..
amelie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:00   #484
A kako znaš da su gljivice u pitanju? Jesi išla kod gina?

meni žuti iscjedak sa jakim mirisom baš i ne zvuči kao gljivice, odi ti to provjeriti šta je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:32   #485
naručena sam iduči tjedan..a mislim da su gljivice jer sam malo tražila po netu (šta daleko ne mora znacit da sam u pravu,treba provjerit,ofc) i svugdje gdje pise da su gljivice u pitanju se spominje bijeli sirasti iscjedak koji je sad i kod mene,prije je bio više žučkast sad bijeli,neugodnog mirisa..ali nema svrbeža ni peckanja pa sam zbunjena
amelie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:10   #486
cure, jel vam se kad desilo da osjetite da vam nešto iscuri, toplo, poput onoga kada se zna osjetiti da si dobila mengu, ali zapravo je to iscjedak? :/
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:20   #487
je li opasno

imam 21 godinu i u dugoj sam vezi.sexualni zivot na je uredan i nismo nikad imali nikakvih problema..zadnji odos mi je bio bolan uz nenormalno obilan bijeli sirasti iscjedak..i prije sam imala iscjedak ali ovaj put je bilo zaista previse,zabrinjavajuce.sutradan sam osjetila peckanje i svrbez i manje bolove u donjem dijelu stomaka.prije od prilike pola godine imala sam candidu ali sam je terapijom unormalila..da li je moguce da candida ima neke veze s tim il je rijec o necem drugom..
violeta6 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.09.2011., 23:47   #488
Quote:
violeta6 kaže: Pogledaj post
imam 21 godinu i u dugoj sam vezi.sexualni zivot na je uredan i nismo nikad imali nikakvih problema..zadnji odos mi je bio bolan uz nenormalno obilan bijeli sirasti iscjedak..i prije sam imala iscjedak ali ovaj put je bilo zaista previse,zabrinjavajuce.sutradan sam osjetila peckanje i svrbez i manje bolove u donjem dijelu stomaka.prije od prilike pola godine imala sam candidu ali sam je terapijom unormalila..da li je moguce da candida ima neke veze s tim il je rijec o necem drugom..
Ako imaš sirasti iscjedak - to upućuje vjerojatno na Candidu, tad je normalno da te odnos boli jer je sluznica iziritirana gljivicama.

Međutim, ipak bih ti preporučila posjet ginekolgou s obzirom da si osjetila i bolove u području donjeg trbuha.

P.S. Ako je Candida, provjeri jel ti i dragi ima bijele naslage / bijele točkice / crvenilo po glaviću penisa, ako da, treba se i on liječiti.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:44   #489
Već par dana imam tupe bolove i predjelu maternice.. Osjećam ih kao stezanje i otpuštanje... Nekad preko noći bolovi budu i oštriji..
Plus toga, isto tako već par dana imam pojačan iscjedak bjelo - žućkaste boje koji pecka i svrbi..
I inače sam znala imat upalu, ali nikada me maternica nije ovako boljela..
Naime, strah je još veći jer sam imala 3 spontana i svaki put mi je rađena kiretaža.

Svjesna sam da moram ić gin. Što i planiram ovih dana, ali eto, zanima me jel još nekoj od vas bilo to peckanje, iscjedak, bolovi u maternici skupa?
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 15:49   #490
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
cure, jel vam se kad desilo da osjetite da vam nešto iscuri, toplo, poput onoga kada se zna osjetiti da si dobila mengu, ali zapravo je to iscjedak? :/
hahha, dosta puta xD :/

ugl. imam pojačani iscjedak koji me muči već dosta duuugo, bila sam kod ginekologinje i preporučila mi je korištenje vaginaleta linex lady, i rekla mi da ih koristim 2x na tjedan, a ništa ne pomažu
koje mi vi preporučujete?
__________________
Breathe in, breathe out, it'll be okay...be strong, hold on, make it through the day...
blinding_tears is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:38   #491
Guglala sam i prebacilo me na podforum trudnice, tema Kako izgleda sluzavi čep. No mislim da je bolje da kopiram svoj post ovdje.

Ja nisam trudna, ali upravo dok sam se tuširala i tuš okrenula dolje da se isperem, ispalo je nešto nalik tom "sluzavom čepu" kako ga zovete. Nije mi jasno šta je to, nikad prije to nisam imala, i baš sam se šokirala kad sam vidjela, ful je gadno izgledalo...smečkasto, rastezljivo, kao na slici. Zadnjih par dana me povremeno i svrbi dolje pa je možda riječ o nekoj upali ? Pred 2 tjedna su mi se pojavile bolne kvržice crvene kao prištići i odma sam sumnjala na herpes..no moja draga ginekologica nema pojma, pa je kao i dermatologica rekla da je to neki folikulitis..moš mislit. Uglavnom, to je sad prošlo, ali ja se svejedno idem testirat na zaraznu, i čekam papa test. Sigurno sam nešto pokupila, ali ovo šta mi je ispalo malo prije me baš zbunilo. Jel zna netko o čemu bi mogla biti riječ, pošto nisam trudna..?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 19:48   #492
Što ako djevojka nije imala nikakav seksualni odnos, ali ipak ima sirasti, bijeli iscjedak neugodna mirisa?

To je moj slučaj. Zamolila bih mamu da me odvede ginekologu budući da imam 17 godina, ali ona još nije došla sa posla, a ja sam tek sada primjetila taj iscjedak i zabrinula se. Za sada pitam čisto informativno, što bi moglo biti, da se pripremim.

Eh, zbog nedostatka tople vode, nisam se prala već 2 tjedna.

Zadnje uređivanje Zora Evenei : 29.09.2011. at 20:01.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 03:56   #493
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Guglala sam i prebacilo me na podforum trudnice, tema Kako izgleda sluzavi čep. No mislim da je bolje da kopiram svoj post ovdje.

Ja nisam trudna, ali upravo dok sam se tuširala i tuš okrenula dolje da se isperem, ispalo je nešto nalik tom "sluzavom čepu" kako ga zovete. Nije mi jasno šta je to, nikad prije to nisam imala, i baš sam se šokirala kad sam vidjela, ful je gadno izgledalo...smečkasto, rastezljivo, kao na slici. ... ali ovo šta mi je ispalo malo prije me baš zbunilo. Jel zna netko o čemu bi mogla biti riječ, pošto nisam trudna..?
Prebacilo te s razlogom na trudnice jer sluzavi čep ispada prije poroda, dakle to s tvojim slučajem nema veze. Dogodi se koji put tokom ovulacije da "ispadne" rastezljivo i ponekad "smečkasto". I nemoj trčati za svaku sitnicu doktorima. Još ćeš se više strašiti ako se budeš prepoznavala u svakoj drugoj bolesti na koju naiđeš na interentu.
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Što ako djevojka nije imala nikakav seksualni odnos, ali ipak ima sirasti, bijeli iscjedak neugodna mirisa?T o je moj slučaj.
Nisi imala spolni odnos i imaš sirasti iscjedak - najnormalnija stvar, oću reć može jedno bez drugoga. Moguće da je obična Candida.
Quote:
Zamolila bih mamu da me odvede ginekologu budući da imam 17 godina, ali ona još nije došla sa posla, a ja sam tek sada primjetila taj iscjedak i zabrinula se. Za sada pitam čisto informativno, što bi moglo biti, da se pripremim.


OK, let's see.

Ti si sirasti bijeli iscjedak primjetila tek tako odjednom.
I toliko ti je hitno otići kod ginekologa.
I još bi sačekala mamu da te odvede ginekologu iako se nisi naručila prije, a imaš 17 godina i slobodno možeš sama ići kao što najnormalnije idu i mlađe curke.



Quote:
Eh, zbog nedostatka tople vode, nisam se prala već 2 tjedna.
Joj daj please prestani trolat.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 30.09.2011. at 04:15.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 19:46   #494
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post

Nisi imala spolni odnos i imaš sirasti iscjedak - najnormalnija stvar, oću reć može jedno bez drugoga. Moguće da je obična Candida.

OK.

Quote:
OK, let's see.

Ti si sirasti bijeli iscjedak primjetila tek tako odjednom.
I toliko ti je hitno otići kod ginekologa.
I još bi sačekala mamu da te odvede ginekologu iako se nisi naručila prije, a imaš 17 godina i slobodno možeš sama ići kao što najnormalnije idu i mlađe curke.
Bila sam upravo na zahodu. I zamolila sam mamu da me naruči. Mama mi je rekla da mogu giniću samo ako zatrudnim, tako su navodno na vrata ovijesili obavijest.


Quote:
Joj daj please prestani trolat.
Ne trolam!
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.10.2011., 02:19   #495
zdravo

Bila bih zahvalna ako mi iko moze nekako pomoci oko mog problema vec duze vreme imam neki iscedak ali to nije kao belo pranje jer nema boje i ne mirise.Da pojasnim stvar bila sam 100 puta kod ginekologa i sve sam moguce pretrage napravila sve je uredu i moj doktor kaze da je to sasvim u redu mada meni smeta.Nekad manje nekad vide i osecam se kao da sam se upiskila.Dajte neki savet neki caj,lek sta ovde pomaze i sta je posredi.Dali moze da se desi da imam taj icedak jer mi je stalno hladno na nogama pa da mi je od toga?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:45   #496
ne kontam šta vam znači to sirast...ali meni je neako grudičast ..a neam pojma više kakav treba bit ustvari? i jedno pitanje mada ne spada ovdje..malo krvi zadnjih nekoliko puta mi iscuri tijekom prstenjačenja dečka...ne znam jel to radi prežestokog prstenjačenja ili koji još može bit razlog?
black_diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:04   #497
Cure/žene reći ću vam jednu stvar - jebga! Neke žene jednostavno imaju iscjetke i to je to. Znači ako ništa ne boli, ne peče, ne svrbi, nema miris niti neku boju, a bile ste kod ginekologa u par navrata koji vam je rekao da nemate nikakvu boleštinu, ali da svejedno popijete vaginalete i pazite s kim spavate, onda je jednostavno vaše tijelo takvo - luči iscjedak.
Dnevni uložak u gaće i bez kondoma se s frajerima nemojte ni rukovati.
A ako postoje neki od gore navedenih simptoma i frajer se može testirati na boleštine - MAJKE MI, NISAM SPAVAO S NIJEDNOM DRUGOM! - ne znači da nije niš pokupio i da nije prijenosnik. Nemojte biti zatelebane osnovnoškolke, zdravlje treba biti na prvom mjestu da ne nastalo neko veće sranje ovaj pranje.
Plus svaka bi žena od svoje svoje 16,17 godine trebala barem 1 godišnje otići kod ginekologa. Preventiva je pola zdravlja.
__________________
‎"Onaj tko je prijatelj svima, nije prijatelj nikome" - izjavio je Aristotel, puno prije nego što je pokrenut Facebook.
Solarna lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:18   #498
Žuti iscjedak ??

Već nekih 4-5 dana imam žuti iscjedak, na momente je i sluzav, pa me zanima da li se on mogao pojaviti zbog kolposkopije koju sam radila prije tjedan dana, ili je nešto drugo u pitanju ?? Mjesečnicu trebam dobit početkom mjeseca...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:56   #499
ponekad imam iscjedak, ali ugl je normalne, prozirkaste boje.
prije 2 dana me počelo svrbiti, sad mi je iscjedak neke žuto zelenkaste boje, i dalje me svrbi, ali ne izvana nego iznutra i ja pokušavam to ignorirati da se ne češem jer kad se češem stidne usne mi naoteknu
ginekolog mi radi samo srijedom, i to kratko, a kad me počelo svrbiti već je bilo kasno da odem k njemu.
nisam htjela kupovati nikakve vaginalete, jer u subotu trebam dobiti menstruaciju pa ne bi terapiju mogla "odraditi" do kraja..
jučer sam kupila dječji puder i naprašila s tim, zasad mi pomaže, manje me svrbi, podnošljivo je.
jel se to smije
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:27   #500
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
ponekad imam iscjedak, ali ugl je normalne, prozirkaste boje.
prije 2 dana me počelo svrbiti, sad mi je iscjedak neke žuto zelenkaste boje, i dalje me svrbi, ali ne izvana nego iznutra i ja pokušavam to ignorirati da se ne češem jer kad se češem stidne usne mi naoteknu
ginekolog mi radi samo srijedom, i to kratko, a kad me počelo svrbiti već je bilo kasno da odem k njemu.
nisam htjela kupovati nikakve vaginalete, jer u subotu trebam dobiti menstruaciju pa ne bi terapiju mogla "odraditi" do kraja..
jučer sam kupila dječji puder i naprašila s tim, zasad mi pomaže, manje me svrbi, podnošljivo je.
jel se to smije
iskreno rečeno meni žuto zeleni iscjedak zvuči ozbiljno i nije za čekanje. s obzirom da sutra očekuješ menstruaciju zaista ne možeš ništa dok ne prođe. ali meni osobno sama menstruacija olakša svrbež. dječji puder nisam nikad koristila, ali mi ne zvuči da može baš olakšati stvar. radije izvana namaži 2-3 dana canestenom i nakon što menstruacija prođe odmah ginekologu. obavezno mora proći barem 2 dana od zadnjeg mazanja kremom do ginekološkog pregleda kako bi se točno vidjelo o čemu je riječ.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.