Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 11:06   #4021
Pozdrav.Ja sam ovdje novi,čitam već 2 dana tu na forumu sve o montažnim kućama,ali ne mogu sve pohvatati.Molio bih Vas da mi pomognete!Dakle,planiramo graditi montažnu kuću(do 130m2 brutto) i nekako nas vuče ili Domprojekt ili domusplus.E,sad pitanje.Što sve mi treba još naknadno kad mi oni urade svoj dio posla do useljenja.Kad ih pitamo,oni sve to u rukavicama kao "za još 15000 eura ćete se useliti".Zato Vas sve molim koji ste gradili da nam pomognete što sve treba još napraviti da znamo sastaviti si nekakav troškovnik jer u današnje vrijeme nam je svaka kuna dragocjena.Puno hvala unaprijed na pomoći.
frito11 is offline  
Old 23.04.2015., 22:00   #4022
frito11,
dokle če ti uraditi kuču?
Napiši koje postavke si moraš urediti, da se useliš.
Hočeš imati "visoki roh bau"?--""2. Što podrazumjeva nivo izvedbe visoki roh bau?
Visoki roh bau podrazumijeva izvedbu građevine kompletno završene izvana, bez roleta na prozorima i balkonskih ograda, a unutra dovedene do faze obrtničkih radova, bez izvedbe temelja
. ""

lp
grez is offline  
Old 30.04.2015., 08:53   #4023
Pozdrav!
Nadjem se svako toliko da citam ovdje.
Svaka cast deckima koji su (iz)gradili mk i svoje iskustvo ovdje podijelili.
Nisam ocito bas detaljno citala pa molim par pojasnjenja ako nije problem. Bruce kazes da za kompletnu kucu od 130m2 (nisam ziher za kvadraturu) racunas potrositi 160.000eur. Zanima me da li je tu uracunata i cijena zemljista (kolika je) i sve naknade (tocnije, interesira me komunalna naknada kod gradjevinske).
Ja sam racunala da je nama vrh vrhova 100.000eur. Imamo zemljiste na kojem je (mala) stara kuca, pa bi za komunalnu trebala razlika, a i mi smo van Zg-a (nemam pojma gdje si ti). Trebali bi svi prikljucci. I definitivno se radi o vecoj kuci jer ce nam trebat 5 spavacih soba (ipak, po nasem je za sve to 160-170m2 sasvim dovoljno).
Hvala unaprijed.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Old 30.04.2015., 14:08   #4024
I jos dodatno pitanjce:
Sto s tvrtkom Euro Eko Dom?
Bilo kakva info je dobrodosla. Vidim tu po svojoj okolici (zapresic, brdovec, pa krapinsko-zagorska zupanija) da ima nekoliko njihovih kuca, a ne znam nikoga pa da bas konkretno pitam.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Old 01.05.2015., 12:00   #4025
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Nadjem se svako toliko da citam ovdje.
Svaka cast deckima koji su (iz)gradili mk i svoje iskustvo ovdje podijelili.
Nisam ocito bas detaljno citala pa molim par pojasnjenja ako nije problem. Bruce kazes da za kompletnu kucu od 130m2 (nisam ziher za kvadraturu) racunas potrositi 160.000eur. Zanima me da li je tu uracunata i cijena zemljista (kolika je) i sve naknade (tocnije, interesira me komunalna naknada kod gradjevinske).
Ja sam racunala da je nama vrh vrhova 100.000eur. Imamo zemljiste na kojem je (mala) stara kuca, pa bi za komunalnu trebala razlika, a i mi smo van Zg-a (nemam pojma gdje si ti). Trebali bi svi prikljucci. I definitivno se radi o vecoj kuci jer ce nam trebat 5 spavacih soba (ipak, po nasem je za sve to 160-170m2 sasvim dovoljno).
Hvala unaprijed.
ne možeš za 100tk€ sagradit kuću od 160m2 i da imaš svoje zemljište, i da izabereš najjeftinijeg izvođača montažnih kuća i da ti se beton donese na crno
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 02.05.2015., 18:28   #4026
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
ne možeš za 100tk€ sagradit kuću od 160m2 i da imaš svoje zemljište, i da izabereš najjeftinijeg izvođača montažnih kuća i da ti se beton donese na crno
U svakom slucaju, hvala na odgovoru.
Cijenila bih malo vise informacija, pa cak i uz ovaj podrugljiv ton, ako ne ide drugacije
S kolikom bismo cifrom trebali raspolagati, po tvojoj procjeni? Znaci, imamo zemljiste. Komunalnu izostavi, a sve ostalo treba platiti.
Hvala unaprijed.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Old 03.05.2015., 13:34   #4027
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, hvala na odgovoru.
Cijenila bih malo vise informacija, pa cak i uz ovaj podrugljiv ton, ako ne ide drugacije
S kolikom bismo cifrom trebali raspolagati, po tvojoj procjeni? Znaci, imamo zemljiste. Komunalnu izostavi, a sve ostalo treba platiti.
Hvala unaprijed.
Nije podrugljiv ton samo mi nije jasno kako netko misli sagradit kvadrat kuće sa 625€. Eto.

Mene su zemljani radovi, temelji i kanalizacija izašli ako se dobro sjećam ovako napamet oko 150€ po kvadratu. D+ je bio 500€ po kvadratu i sad dodaj pločice, parkete, bojanje i gletanje, pa uređenje okoliša oko kuće. Nakupi se. Centralno grijanje mi je bilo 35000 kuna komplet. Priključci su me izašli HEP 15000 kuna, kanalizacija 12000 kuna, plin sa instalacijom unutarnjom 15000 kuna, voda 10000 kuna. Komunalna naknada 52000 kuna, vodna se ne sjećam. Pa imaš troškove geodeta nekoliko puta, pa takse razno razne, pa nadzorni inženjer.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 03.05.2015., 17:38   #4028
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Nije podrugljiv ton samo mi nije jasno kako netko misli sagradit kvadrat kuće sa 625€. Eto.

Mene su zemljani radovi, temelji i kanalizacija izašli ako se dobro sjećam ovako napamet oko 150€ po kvadratu. D+ je bio 500€ po kvadratu i sad dodaj pločice, parkete, bojanje i gletanje, pa uređenje okoliša oko kuće. Nakupi se. Centralno grijanje mi je bilo 35000 kuna komplet. Priključci su me izašli HEP 15000 kuna, kanalizacija 12000 kuna, plin sa instalacijom unutarnjom 15000 kuna, voda 10000 kuna. Komunalna naknada 52000 kuna, vodna se ne sjećam. Pa imaš troškove geodeta nekoliko puta, pa takse razno razne, pa nadzorni inženjer.
Vjerujem da dosta troškova možeš riješiti ako ti prijatelj ima bager
X-Plosiv is offline  
Old 04.05.2015., 12:00   #4029
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Nije podrugljiv ton samo mi nije jasno kako netko misli sagradit kvadrat kuće sa 625€. Eto.

Mene su zemljani radovi, temelji i kanalizacija izašli ako se dobro sjećam ovako napamet oko 150€ po kvadratu. D+ je bio 500€ po kvadratu i sad dodaj pločice, parkete, bojanje i gletanje, pa uređenje okoliša oko kuće. Nakupi se. Centralno grijanje mi je bilo 35000 kuna komplet. Priključci su me izašli HEP 15000 kuna, kanalizacija 12000 kuna, plin sa instalacijom unutarnjom 15000 kuna, voda 10000 kuna. Komunalna naknada 52000 kuna, vodna se ne sjećam. Pa imaš troškove geodeta nekoliko puta, pa takse razno razne, pa nadzorni inženjer.
Ovo je super!!! Hvala ti puno
Dobro, vec sam se na osnovu tvog prvog posta pobojala da mi treba minimalno duplo novaca, a ovo i nije toliko strasno. Mislim, nije malo, al nije ni za bacit se pod vlak i odustat od svega Samo treba malo duze stedit. Ima tu par stavki koje si naveo, a koje mozemo smanjiti (i za koje cemo sigurno naci nesto na sto cemo potrositi vise). No, definitivno treba racunati s vise novaca.
Hvala jos jednom :klap:
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Old 14.05.2015., 17:12   #4030
Dosta san čita temu i mogu van reć samo jedno-otpala mi je glava od tona informacija . Dakle, opcija mi je montažna pa san ovako to sebi složija, ugrubo (ispravite me slobodno!). Zemljište nisan uračuna jer je veliki raspon cijena pa je nebitno za temu
Dakle idemo:
-temelji + septička jama 10 000 €
-građevna dozvola (projekt, priključci struja, voda....davanja,nameti, geodeti, namet na namet...) 20 000 €
-montažna kuća, prizemlje i visoko potkrovlje (otprilike 160 m2), ključ u ruke 110 000 €
-Uređenje okoliša kuće 2000 €
-grijanje (tu neznan još šta bi točno, možda cirkulaciju vode kroz komin u dnevn. boravku za podno grijanje u kužini, dnevnom te u wc-ima) cijena ????

Oprema kuće (za početak bi opremija ono šta bismo koristili-kužina, dnevni boravak, dva wc-a, jedna soba)
-kužina sa aparatima, recimo 30 000-40 000 kuna

-dnevni boravak i blagovaona (regal nebi stavlja, iskemija bi ga od knaufa) 20 000 kn
-dva konduta (jedan veliki, jedan manji) 35 000 kn
-spavaća soba 15 000 kn
-ostali dodaci 15 000 kn


Neznan jesan li šta zaboravija, al tu san doša do cifre od oko 160 000 € ako san dobro zbroija!
Napominjen da nebi uređiva kuću u top klasu, naravno.

Zaključak: sve skupa, opcija stana ne dolazi u obzir iako je najjednostavnija. Kupovina gotove kuće je primamljiva al u Kaštelima su cijene u nebu. Dakle dolazimo do najgoreg dila (po psiho-fizičko zdravlje hehe), gradnja kuće. U toj opciji mi se ipak više sviđa montažna (zasad). Kako bilo, naj... san

Zadnje uređivanje jaolin : 14.05.2015. at 18:11.
jaolin is offline  
Old 15.05.2015., 11:21   #4031
Malo si falio u računici, imaš privatnu poruku.
off roader is offline  
Old 15.05.2015., 12:25   #4032
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Malo si falio u računici, imaš privatnu poruku.
Fala na informacijama.
jaolin is offline  
Old 15.05.2015., 17:54   #4033
Koje su to gluposti?

Napiši ovdje u čemu je fulao računicu, itd., da svi vide..
X-Plosiv is offline  
Old 15.05.2015., 23:02   #4034
Zašto bih pisao ovdje? Ovdje, na ovom forumu, ima više komercijalista naših dviju najrazvikanijih firmi za montažne kuće da čovjek izgubi volju ozbiiljno pisati i svađati se s njima. Prema tome, imam pravo pisati poruku kad i kome želim bez da me ti pozivaš na red.
Inače, ja gradim montažnu kuću za sebe od cca 160m2 brutto sa 3 kupaonice u 3 vertikale i od 3 firme imam ponude na između 48 i58000eura plus od 10 do 12000 do faze useljenja što znači cca 60 do najviše 70000 eura do završetka radova po sistemu ključ u ruke. Znači kolega je falio u računici za cca 30000 eura ili čak više, a to mu je važna informacija.
off roader is offline  
Old 15.05.2015., 23:53   #4035
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Zašto bih pisao ovdje? Ovdje, na ovom forumu, ima više komercijalista naših dviju najrazvikanijih firmi za montažne kuće da čovjek izgubi volju ozbiiljno pisati i svađati se s njima. Prema tome, imam pravo pisati poruku kad i kome želim bez da me ti pozivaš na red.
Inače, ja gradim montažnu kuću za sebe od cca 160m2 brutto sa 3 kupaonice u 3 vertikale i od 3 firme imam ponude na između 48 i58000eura plus od 10 do 12000 do faze useljenja što znači cca 60 do najviše 70000 eura do završetka radova po sistemu ključ u ruke. Znači kolega je falio u računici za cca 30000 eura ili čak više, a to mu je važna informacija.
E vidiš, ovakav odgovor sam i htio. Jer sada i ja kada razmišljam u budućnosti, mogu raditi neku bolju računicu.

Shvaćam da ima raznih tvrtki koje na raznim forumima pokušavaju razne informacije plasirati, ali nama kao krajnjim korisnicima...stvarno vrijede sve informacije kojih se možemo domoći.

Hvala
X-Plosiv is offline  
Old 17.05.2015., 23:18   #4036
Bok ekipa,

jedno pitanjce...

Dakle, ako gradim u zagrebačkoj županiji kuću od 60m2 mogu komotno računati da će me pripremne radnje koštati približno 30000 EUR?

Tu ubrajam temelje, septičku, priključke, geodete...

Jasno mi je da je moje pitanje vrlo općenito.

Nisam u obzir uzeo cijenu zemljišta i MK.

Fala, ja.
mcquinn is offline  
Old 18.05.2015., 12:51   #4037
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Zašto bih pisao ovdje? Ovdje, na ovom forumu, ima više komercijalista naših dviju najrazvikanijih firmi za montažne kuće da čovjek izgubi volju ozbiiljno pisati i svađati se s njima. Prema tome, imam pravo pisati poruku kad i kome želim bez da me ti pozivaš na red.
Inače, ja gradim montažnu kuću za sebe od cca 160m2 brutto sa 3 kupaonice u 3 vertikale i od 3 firme imam ponude na između 48 i58000eura plus od 10 do 12000 do faze useljenja što znači cca 60 do najviše 70000 eura do završetka radova po sistemu ključ u ruke. Znači kolega je falio u računici za cca 30000 eura ili čak više, a to mu je važna informacija.
Bok!
Novi sam na temi, tj. nisam do sad sudjelovao u raspravi, ali već neko vrijeme pratim temu. Koliko vidim postoji brdo različitih informacija i velikih variranja cijena kod forumaša. Zanima me da li bi mogao poslati i meni na privat poruku približne računice što se tiče cijena ostalih radnji ne same MK? Planiram najesen ili najkasnije sljedeće godine u proljeće krenuti u izgradnju MK površine cca 120 kvadrata, a što više pratim forum i surfam po netu dolazim do sve različitijih podataka što se tiče cijena, pa me zanima netko sa stvarnim iskustvom u tome.
Hvala unaprijed!
donniedarko1010 is offline  
Old 18.05.2015., 18:31   #4038
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,

jedno pitanjce...

Dakle, ako gradim u zagrebačkoj županiji kuću od 60m2 mogu komotno računati da će me pripremne radnje koštati približno 30000 EUR?

Tu ubrajam temelje, septičku, priključke, geodete...

Jasno mi je da je moje pitanje vrlo općenito.

Nisam u obzir uzeo cijenu zemljišta i MK.

Fala, ja.
Uh...

Prikljucak struje cca 2000eura, voda i kanalizacija jos toliko, plin 1000, arhitekti i geodeti racunaj oko 3-4000eura ima puno faktora, gradevinska sa svim doprinosima jos 5, iskopi i temelji najgrublje 100-150eura po m2 znaci od 6000 do 9000eura.

20000 je optimisticno ali ne i nemoguce, 22-23000 realno, sa 25000 sam poprilicno siguran da se moze racunati da si 100% miran osim ako nije prva zona, nekakvo brdo, komplicirani tlocrti, i slicni problemi.

Zadnje uređivanje The unforgiven : 18.05.2015. at 18:50.
The unforgiven is offline  
Old 01.06.2015., 20:37   #4039
Montažna vs Ytong

Može li netko napisati par osnovnih informacija o prednostima i manama jedne i druge varijante?

Prodajni zastupnici obiju tvrtki tvrde da su najbolji, energetske uštede najveće itd.
forbix is offline  
Old 02.06.2015., 22:53   #4040
Je, a ako staviš dovoljno debeo zid od Ytonga ili 30cm stiropora na montažnu, onda i proizvodi malo plina, slično kao VW tdi kad ga voziš nizbrdo
baustelac99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.