Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 11:29   #5041
odlična krema sa spf za masnu kožu-paula choice resist super light daily defense spf 30.
treba pričekati par minuta da se upije u kožu, i tada lice bude baš matirano, puder odlično sjeda na nju i uopće se ne zasjajim ni nakon dužeg vremena.
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:06   #5042
Quote:
tipsy kaže: Pogledaj post
Nisam probala, al sam pogledala sad na netu i baš mi se čini primamljivo
Probala sam kremu i meni je grozna. Ako se stavi malo, premala je zastita. Ako se stavi onoliko koliko bi trebalo staviti kreme sa SPFom, lice izgleda uzasno. Od blura ni b, naglasi jako suhe dijelove lica, istakne svaku poru, uglavnom lice izgleda grozno. Ja sam 40+, nemam nikakvih problema s kozom osim hiperpigmentacije.

Moja preporuka: ne kupovati bez testera.
Melasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:59   #5043
meni je odlična kiss my face krema sa spf-om 30 ... kupila sam je lani, za lito, a koristila cilu godinu. ne masti, ne začepljuje pore i odlična je podloga za šminku, jedina je zamjerka šta se mora malo jače utrljat, da ne ostavlja bili trag, ali ništa strašno. traje dosta dugo. postoji i verzija sa spf 50, nisam je probala, ali su recenzije jednako dobre. ovaj vikend su na 20% popusta, šteta šta su trenutno obe oos. :/ btw, imam mješovitu kožu, površinski dehidriranu i sklonu miteserima, i prve bore.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:24   #5044
Je li se dobro sjećam da kreme sa mineralnom UV zaštitom mogu ispod bilo kojeg pudera ili BB kreme?

Tek sam probala tester ali čini mi se da mi se od te kreme s mineralnom zaštitom smanjuju flekice od prištića (ne znam koliko je to moguće ili samo umišljam jer se stvarno ne kužim u sastave) ali bi je rado nastavila koristiti ako se ne petlja s drugim zaštitama (da na kraju ne ostanem bez ikakve zaštite na licu jer su se poništile).
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:36   #5045
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Je li se dobro sjećam da kreme sa mineralnom UV zaštitom mogu ispod bilo kojeg pudera ili BB kreme?

Tek sam probala tester ali čini mi se da mi se od te kreme s mineralnom zaštitom smanjuju flekice od prištića (ne znam koliko je to moguće ili samo umišljam jer se stvarno ne kužim u sastave) ali bi je rado nastavila koristiti ako se ne petlja s drugim zaštitama (da na kraju ne ostanem bez ikakve zaštite na licu jer su se poništile).
Neće se svi složiti oko toga, ali ja više ne gledam sastojke kod spf zaštite. Iz više izvora iščitala sam da poništavanja faktora nema (između ostalog i kod Paule Begoun). Meni dovoljno i manje komplikacija
Što se izbjeljivanja fleka tiče, vrlo moguće da ti se smanjuju od mineralnih krema upravo zbog cinkovog oksida kojeg sadrže
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:49   #5046
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Neće se svi složiti oko toga, ali ja više ne gledam sastojke kod spf zaštite. Iz više izvora iščitala sam da poništavanja faktora nema (između ostalog i kod Paule Begoun). Meni dovoljno i manje komplikacija
+1
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:58   #5047
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Neće se svi složiti oko toga, ali ja više ne gledam sastojke kod spf zaštite. Iz više izvora iščitala sam da poništavanja faktora nema (između ostalog i kod Paule Begoun). Meni dovoljno i manje komplikacija
Što se izbjeljivanja fleka tiče, vrlo moguće da ti se smanjuju od mineralnih krema upravo zbog cinkovog oksida kojeg sadrže
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
+1
Tnx cure

Do sada sam samo BB kreme koristila a one imaju faktor, ali sad mi se koža unormalila pa su mi nekad premasne BB kreme ili iz nekog drugog razloga želim koristiti pudere pa tražim neku dobru kremu sa zaštitnim faktorom ispod. Onda mislim da kupujem ovu koju sam testirala (Omorovicza), istina skupa je ali nije masna, mineralna zaštita, a imam osjećaj da osim izbjeljivanja flekica kao da blura lice pa puder s njom izgleda još bolje, a čak bi rekla i dugže traje. Kao da sama sebe uvjeravam da je trebam kupiti
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 01:50   #5048
Quote:
Melasma kaže: Pogledaj post
Probala sam kremu i meni je grozna. Ako se stavi malo, premala je zastita. Ako se stavi onoliko koliko bi trebalo staviti kreme sa SPFom, lice izgleda uzasno. Od blura ni b, naglasi jako suhe dijelove lica, istakne svaku poru, uglavnom lice izgleda grozno. Ja sam 40+, nemam nikakvih problema s kozom osim hiperpigmentacije.

Moja preporuka: ne kupovati bez testera.
uh, hvala ti na recenziji, neću se uopće ni zamarat onda s njom.

i hvala cure na preporukama za kreme za masnu/mješovitu kožu.

plan je bio naručit par stvari od PC (između ostalog i testere krema sa SPF), al se onda dogodio muller s caudalie paketima (x2) pa sam PC morala malo zaboravit ali da, imat ću je u vidu i dalje. za kiss my face sam isto čitala preporuke i recenzije, al lijena sam za naručivanje, pa nikako da je isprobam. danas sam dobila tester heliocare gel kreme sa spf 50, čini mi se da se i ona hvalila ovdje prošle/pretprošle godine pa ću vidjet kakva je i ona
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 10:53   #5049
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
meni je odlična kiss my face krema sa spf-om 30 ... kupila sam je lani, za lito, a koristila cilu godinu. ne masti, ne začepljuje pore i odlična je podloga za šminku, jedina je zamjerka šta se mora malo jače utrljat, da ne ostavlja bili trag, ali ništa strašno. traje dosta dugo. postoji i verzija sa spf 50, nisam je probala, ali su recenzije jednako dobre. ovaj vikend su na 20% popusta, šteta šta su trenutno obe oos. :/ btw, imam mješovitu kožu, površinski dehidriranu i sklonu miteserima, i prve bore.
Ova Kiss my face 30 SPF je jedna od najboljih krema sa SPF koje sam probala. Moje lice je normalno do suho i meni ne ostavlja nikakav bjelkasti trag. Odmah se upije. Sastav izvrstan, lice nahranjeno, puder odlično sjeda. Uopće nema onog feelinga kao kad staviš kremu sa SPF.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 19:56   #5050
I meni je ova Kiss my face spf 30 jedna od najboljih, meni isto ne ostavlja bijeli trag i ne trebam puno utrljavati da se upije a mješovita sam, i kao što je livy napisala puder odlično sjeda. Kad bolje razmislim možda mi je to i najbolja spf krema, jednako mi je odlična i Paulina super light daily defense spf 30 ali s obzirom da ima nano i da je puno skuplja neću je više kupovati.
the lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:06   #5051
Curke vidim da koristite kiss my face kremu. I ja bi ju htjela probati pa vas molim kad cete si naručivati da i mene ukljucite u svoju naruđbu. Nemam komp i nisam bas vična naruđbama pa trebam posrednika
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:28   #5052
ćao,

ima li netko možda preporuku za mineralnu kremu ili bb kremu za masnu/mješovitu kožu? Čini mi se da su sve mineralne dizajnirane isključivo za suhu/normalnu kožu. It's not fair!
grimalkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 08:08   #5053
Da li je tko koristio Multiactiv Sun spf 30 kremu za lice?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:33   #5054
Je li netko možda probao matirajuće kreme (spf 30) DM Sun Dance ili Mullerovu Lavozon da podijeli iskustvo?
AnaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:36   #5055
Quote:
AnaEmily kaže: Pogledaj post
Je li netko možda probao matirajuće kreme (spf 30) DM Sun Dance ili Mullerovu Lavozon da podijeli iskustvo?
Ja imam Sun Dance spf30, nije mi uzrokovala pristice, ali neki dan sam primjetila da mi daje na alkohol ?! Kutiju na kojoj su bili sastojci sam bacila, znam da sam bacila oko na sastojke al nis detaljno- bila je dosta dobra cijena pa sam uzela za probu) al unatoc tome, ne isusuje me (imam neku suhonjavu kozu inace, ovo nije pogorsalo stanje).. Evo, bila sam skepticna, al za sada mi je ok..
lilAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:53   #5056
Ako je to ova http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_4dcd144506.html

sadrzi alkohol denat,koji je sranje
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 23:24   #5057
Da, to je taj.. Bas se osjeti alkohol, al sta ja znam... Kazem bar mi nije napravio sr*** pa cu ga koristiti (i tako mi to nije dio svakodnevne rutine)
lilAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 06:29   #5058
Ja sam ga koristila na moru prošlo ljeto i nije mi napravio nikakvo čudo na licu.

Gore sam postavila pitanje za Multiactiv sun jer je i ona dosta prihvatljiva cijenom,a nema loš sastav.

Najbolji mi je bio Eucerinov fluid,ali ne isplati mi se davati novac za njega jer ja visoki faktor koristim samo na moru,a inače samo BB kreme sa visokim spf
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 07:32   #5059
A koju BB koristis s visokim faktorom? Jel imas problematicnu ili neproblematicnu kožu? Nisam cula za taj multiaktiv, htjela sam kupiti Biodermu photoderm AKN, al nikako da odvojim novce za to i onda nadem post na Brlog blogu (u biti ga Dear skin preporucila) i vidim tamo taj skoro, ako ne i najgori po sastojcima I onda sam ostala na ovom sunDanceu, dok ne smislim sto bi dalje.. Nemam novaca za puno isprobavanja i onda tu po forumu kad cujem/vidim nesto sto bi mi moglo pasati (da ne izaziva gadosti) brzo izucim, proucim, dok se ne uvjerim da je toto..
lilAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:36   #5060
Cure, hvala na iskustvima.

aaatina , gdje ima te Multiactive sun i koja je cijena? Ni ja do sad nisam čula za nju

grimalkin i ja imam masnu kožu i koristim korejsku BB kremu za masnu kožu http://kpoptown.com/shop298397/cosme...olika/HH22.jpg i ok mi je za ovo vrijeme, iako je boja malo knap (riješi se to blendanjem i fiksiranjem).
Mineralnih krema možda nema za masnu kožu jer su masnije http://eyedetoxx.blogspot.com/2015/0...v-zastita.html barem se meni čini da bi moglo to biti razlog.
Krema koju trenutno koristim za sunce ima kombinaciju zaštita i za masnu kožu je, ali je cijena http://www.makeupalley.com/product/s...ichy/Sunscreen kod nas je oko 120 kn.
AnaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.