Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 16:35   #621
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje na koje bi molio sto brzi odgovor
Kupujem auto od prvog vlasnika. Provjerom broja sasije ustvrdio sam da je auto upisan u zalozna prava u fini. Vlasnik auta je rekao da je kredit otplatio i da je zatrazio zahtjev za ispisivanjem auta iz fininog registra.. Poslao mi je na email brisovno ocitovanje u kojem pise da zagrebacka banka kao vjerovnik zahtjeva ispisivanje predmeta iz registra i da je kredit otplacen u potpunosti..
Jos uvijek nije predmet ispisan iz registra pa me zanima jel ja mogu imati kakvih problema prilikom prepisivanja automobila na sebe?
Hvala na odgovorima
k@mpanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:03   #622
Ako nije obrisano u prometnoj i sistemu MUP-a o vozilima nema prijepisa.Normalno ako piše "zabrana otuđenja".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:12   #623
Pozdrav ekipa

Ovako...

imam kupoprodajni ugovor kojim sam kupio Piaggio Beverly 500, sklopljen 19.12.2013. Radi svojih nekih financijskih razloga još uvijek nisam platio porez i napravio knjižicu vozila na svoje ime. Motor je uredno u roku kad je istekla registracija odjavljen, i tablice su vraćene.

Znam da će na poreznoj gledati vrijednost po katalogu i da iznos napisan na ugovoru nema veze.

Mene zanima postoje li neki penali i kamate koje će mi porezna zaračunat zbog toga što dolazim to platit nakon godinu i 3-4 mjeseca.? I naravno, koliko je to otprilike?

Unaprijed Hvala.
sabiking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:42   #624
Registracija vozila

Pozdrav svima..

Situacija je sljedeca..Sutra bih trebao starom otic na tehnicki i platiti osiguranje za auto..

Problem je u tome sto je otisao na teren u Dubrovnik a zaboravio je ostaviti osobnu iskaznicu..

Pitanje je da li mogu ja to obaviti sa svojom osobnom ili ce me zajebavat?

Putovnica mu je istekla prije mjesec dana..

Hvala i lp
__________________
"You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time."
BarellOfFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 18:19   #625
Svoju ćeš im svakako dat a probaj sa njegovom putovnicom bez obzira što je istekla,iako traže osobnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:34   #626
kapara kod kupoprodaje vozila - problemi

imam jedan neugodan problem sa jednom osobom...priča ide ovako - u nedjelju ( 9.5. ) sam na hreliću naletio na jedan polo koji je bio dosta primamljiv.nakon razgovora sa vlasnikom vozila otišli smo na probnu vožnju i čulo se neko klapanje kada je auto radio na leru ( kada se pritisne kvačilo to je nestajalo ). prodavatelj je tvrdio da su mu u ovlašteom servisu rekli da je to potisni ležaj i da je popravak cca300kn. osim toga, on je tvrdio da u auto nema apsolutno nikakvih ulaganja i da ništa nije rađeno osim servisa u ovlaštenom

pošto se meni auto sviđao i imao je ispunjenu servisnu dogovorili smo da ga odvezemo na pregled u ovlašteni servis i ja sam rekao da ako treba mijenjati samo kvačilo da ću ja auto uzeti. zakazali smo termin za četvrtak, ali je u tom trenutku prodavatelj tražio 1000eura kapare ( tu sam vjerojatno napravio grešku i to mu pristao dati ). to da sam ja njemu dao kaparu, potpisali smo kod onih bilježnika što sastavljaju ugovore na sajmu i bilo je dogovoreno da ako auto nije ispravan ( tj. ako ima još problema osim kvačila da auto neću uzeti )

druga greška koju sam ja napravio sa svoje strane je ta što nisam provjerio prometnu - vlasnik je prvo tvrdio da je auto 2011godište, kod tih bilježnika se ispostavilo da je 2010godište ( ali je tada rekao da je kraj 2010, prvi puta registriran 2011 godine ) da bi se na kraju ispostavilo da je auto prvu registraciju imao 15.01.2010godine

u četvrtak ( 14.5. ) smo se našli u ovlaštenom i kada nam je djelatnik izlistao povijest vozila u servisu imalo se što vidjeti ( servisi doduše rađeni uredno, ali nakon svakog servisa bilo je nekih reklamacija, na 50000km mijenjalo komplet kvačilo, mijenjan retrovizor, ležaj amortizera i nešto u volanu )..prodavatelj tvrdi da on o tome ništa nezna jer je auto na njegovu mamu ( to da je auto na mamu sam znao )

nakon toga otišli do radione gdje majstor pregledava automobil i nalazi da treba još mijenjati i zadnje odbojne gume na amortizerima, obje prednje balans štangice jer su ispucane, slini vodena pumpa pa i to treba mijenati, i na dijagnostici nalazi hrpu grešaka ( procesor klime, brave u vratima i još štošta )..ja cijelo vrijeme ( koliko sam smio biti kraj dizalice ) gledao što majstor radi i raspitujem se, dok prodavatelja nije baš bilo puno briga i radi nešto svoje cijelo vrijeme

uz to bilo je vidljvo da branik nije jednako nalegao ispod prednjih farova ( na jednoj strani stoji kako treba, na drugoj se vidio razmak između fara i branika )..majstor provjeri u povijesti i veli da nije evidentiran nikakav sudar, prodavatelj tvrdi da to nije bilo rabijeno, ali to definitivno nije isto bilo ok


nakon pregleda, djelatnik je sastavio ponudu svih potrebnih radova i to se sve popelo do cifre od 15.000kn

ja sam tada odustao od kupnje - još nebi odustao da se radilo samo o balans stangicama i odbojnim gumama, ali vodena pumpa ( vjerojatno i veliki servis ) + taj razmak branik - far + hrpa grešaka na testeru koje mogu biti potencijalno skupo kvarovi + ponašanje vlasnika i neistine oko godišta auta ) me navelo da odustanem

u samom servisu je prodavatelj rekao da nema problema, da će mi on uplatiti novce na račun u petak ( 15.5 ) ( jer kao da ih treba skupiti )

zovem prodavatelja u petak ujutro, veli da je na poslu i da će mi se javiti kasnije. zovem ga u petak popodne ne javlja se. zovem ga na fiksni, veli mu majka da ga nema kod kuće. zovem ga danas na mobitel ne javlja se. zovem opet na fiksni, majka me napada da je auto 100% ispravan te da ovi u zubaku nemaju pojma i veli da je sin u njemačkoj te da se vraća sutra.


moje pitanje - da li ja imam kakvih mogućnosti ( policija ili nešto ) pa da dobijem tih 1000eura nazad ili se mogu lijepo pozdraviti sa novcima?

hvala
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:43   #627
Jel imate napismeno taj "dogovor" da nećeš uzeti auto ako nije ispravan? Ako imate, možeš ga tužiti, za jedno 10 godina ćeš dobiti pravomoćnu presudu da ti mora vratiti novce.

Ako nemate, možeš se pozdraviti s novcima.

1000€ kapare Pa ti si mokri san svakog preprodavača auta.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:55   #628
Za što si točno dao kaparu, kao znak da je ugovor sklopljen ili odustatninu? Imaš kakav dokaz da si mu dao novce?

Ti si se frende žestoko zajebao.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:21   #629
imam potvrdu koju smo sastavili kod tih "bilježnika" koji sastavalju ogovore na hreliću i tamo stoji da prodavatelj pristaje na pregled u servisu i da ako je auto ispravan da se ja obvezujem isplatiti preostali dio cijene, a ako se pokaže da auto nije ispravan da se on obvezuje vratiti kaparu
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 18:00   #630
Poštovanje, zanimalo bi me slijedeće:

Prodajem skuter od 50 ccm koji je odjavljen prije 2 godine. Što ja kao prodavač moram napravit, koliko sam shvatio moram otići s kupcem do bilježnika i ispuniti ugovor o kupoprodaji motornog vozila koji se skine s neta. Nakon toga bilježnik ovjerava 2 primjerka i svakom daje po jedan te mi kupac isplaćuje novce.

Je li to sve što ja kao prodavatelj moram učintii ili ima još koji korak?
Plaćam li kakve poreze na to?
Paulaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:10   #631
i ja imam pitanje! platih osiguranje sad u 5 mj, dakle auto mi je osiguran do 5/16,
no ja već neko vrijeme kupujem novi, i kaj sad ako ja npr kupim auto koji je osiguran do 08/15, mislim, kaj onda opet plaćam osiguranje? mislim, pa osiuranje je na ime i prezime, jest i za određeni auto, ali kak to onda ide? mogu li ja ovom novom skinuti tablice i vratiti ih a prenijeti ove tablice na novi auto i u tom slučaju bude osiguranje od 05/16?
joj kako me zbunjuje to s osiguranjem.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:06   #632
Kad ovog iz 5/15 prodaš odeš na osiguranje i stopirađ tu policu,vrate ti lovu i platiš sve za onog iz 8/15 i od dana kad ga registriraš teče osiguranje.Onaj iz 5/15 je prošlost.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:43   #633
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kad ovog iz 5/15 prodaš odeš na osiguranje i stopirađ tu policu,vrate ti lovu i platiš sve za onog iz 8/15 i od dana kad ga registriraš teče osiguranje.Onaj iz 5/15 je prošlost.
fala sivkić!
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 07:23   #634
Na hiljadarku zaboravi, a auto se moze složiti za puno manje novaca, vodena pumpa ide u kompletu sa remenom, imas u vw one akcije za rabljena vozila mislim da je oko 2 soma kuna cijeli set, balans štangice su 500kn, po ovom kaj si napisao siguran sam da se auto moze kvalitetno sloziti za max soma eura. Jebiga, znam da ne zeliš to čuti, ali minimaliziraj gubitke i ulozi u popravke jer ovih soma kapare nebus dobio nazad, a auto mi se ne čini kao groblje, pa šta ak je mjenjao kvačilo na 50 000, to znači da stari set nije valjao.
ljutašljivovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 07:44   #635
Samo mu zaprijeti tuzbom, ako ne misli vratit lovu. Ako svejedno nevrati kontaktiraj advokata da ti napise optuzni prijedlog i nek mu to posalje na kucnu adresu, onda ce se lik usrat. A advokat ti nebu puno kostao za taj napisani optuzni prijedlog.
Ja bih na tvom mjestu lika sudskim putem ganjao do smrti jer i tako nakon svega toga ce morat placat sve sudske troskove i vratit pare, problem je taj da za inace inat neodustajem. Nije to 1000kn, vec 1000€.

Greska je tvoja sto uopce pristajes na kaparu prije kompletnog pregleda vozila, ako lik ne zeli dat vozilo na kompletni pregled vozila prije kapare znas koliko je sati. Drugim rijecima vozilo 99% nije ispravno taman da se postavis na trepavice, makar bio auto star 3mj. jer lik ima razloga trazit kaparu prije pregleda vozila.

A inace kupnja vozila kod Hrelica je cak vece sranje nego preko njuskala. Na Hrelic idu oni koji nemogu prodat auto prek njuskala/plavog oglasnika itd.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:16   #636
jos jedan detaljcic: kako ste ti i on kod biljeznika napravili ugovor na auto koji nije njegov?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:34   #637
Imaš punomoć s kojom možeš prodati, registrirati, whatever auto koji nije tvoj.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:22   #638
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Samo mu zaprijeti tuzbom, ako ne misli vratit lovu. Ako svejedno nevrati kontaktiraj advokata da ti napise optuzni prijedlog i nek mu to posalje na kucnu adresu, onda ce se lik usrat. A advokat ti nebu puno kostao za taj napisani optuzni prijedlog.
Ja bih na tvom mjestu lika sudskim putem ganjao do smrti jer i tako nakon svega toga ce morat placat sve sudske troskove i vratit pare, problem je taj da za inace inat neodustajem. Nije to 1000kn, vec 1000€.

Greska je tvoja sto uopce pristajes na kaparu prije kompletnog pregleda vozila, ako lik ne zeli dat vozilo na kompletni pregled vozila prije kapare znas koliko je sati. Drugim rijecima vozilo 99% nije ispravno taman da se postavis na trepavice, makar bio auto star 3mj. jer lik ima razloga trazit kaparu prije pregleda vozila.

A inace kupnja vozila kod Hrelica je cak vece sranje nego preko njuskala. Na Hrelic idu oni koji nemogu prodat auto prek njuskala/plavog oglasnika itd.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
da, sada sam svjestan te svoje greške

auto je nađen preko njuškala u subotu navečer, ali se lik baš u ned pojavio i na hreliću sa njim. Mi smo htjeli obaviti taj pregled čim prije, ali prije čevrtka nisam nikako mogao uzeti auto pa smo zato tako dogovorili.

a što se tiće ugovora na hreliću - ne bih rekao da je to klasični kupoprodajni ugovor, to je sastavljeno kod onih osoba koje inače tamo sastavljaju ugovor kada se proda auto. Mi smo to oboje potpisali, ali nismo dobli nikakav pečat. Pošto mi je to bilo sumnjivo odmah sam pitao tog gospodina koji je sastavljao i on je rekao da to ima pravnu snagu i bez potpisa jer smo se obojica složili sa napisanim i to potpisali
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 17:09   #639
Quote:
hrc987 kaže: Pogledaj post
da, sada sam svjestan te svoje greške

auto je nađen preko njuškala u subotu navečer, ali se lik baš u ned pojavio i na hreliću sa njim. Mi smo htjeli obaviti taj pregled čim prije, ali prije čevrtka nisam nikako mogao uzeti auto pa smo zato tako dogovorili.

a što se tiće ugovora na hreliću - ne bih rekao da je to klasični kupoprodajni ugovor, to je sastavljeno kod onih osoba koje inače tamo sastavljaju ugovor kada se proda auto. Mi smo to oboje potpisali, ali nismo dobli nikakav pečat. Pošto mi je to bilo sumnjivo odmah sam pitao tog gospodina koji je sastavljao i on je rekao da to ima pravnu snagu i bez potpisa jer smo se obojica složili sa napisanim i to potpisali
Gle, greska je tvoja kad si cuo klapkanje nisi lika poslao u kurac kad je rekao da je trosak popravka 300kn. Pa sto ga onda nije sam dao popraviti da lakse proda auto za tih ulozenih 300kn ?
Popravak u ovlastenom servisu nemoze kostat 300kn, kad je samo radna satnica 250-300kn !
Znaci to je 600kn sveskupa, a ne 300kn i naravno to je samo bubnuo da ti lijepo nasijednes na tu pricu.
Sto se tice Pola to je njemacki auto, a upravo malo bolji njemacki auti od VW na dalje prema "svetom trojstvu" ti izvana i iznutra izgledaju isto bilo da ima 100 000 ili 250 000km uz malo paznje. Zato se mora prestekat na komp, dignut na dizalicu itd. da se vidi jel je sve uredu.
Ukratko receno vozio sam Polo u autoskoli, i auto je tada izgledao skoro kao novi iz salona, a imao je na satu 260 000km !
Naravno bilo je prljavstine itd., ali nije bilo gotovo nikakvih ostecenja niti je bilo neobicnih problema u voznji, samo je bio volan, rucica mjenjaca i one tri papupice malo izlizane i to je to.

Njemacki auto ti je ko lijepa usminkana vjestica koja te bude poslije zenidbe, u braku zajebavala. Zato ga treba prije kupnje i kapare provjeriti.


Kapara ti inace ide nakon pregleda vozila kad si zadovoljan s autom i dogovoris se za kupnju.
Kod nas ima jako malo postenih ljudi jer smo ipak balkanci i svatko gleda svoju guzicu zato moras biti spreman na mogucu muljazu i prijevaru.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 21:07   #640
Question

pozdrav svima , ja i djevojka smo kupili auto i cak samo bili kod mehanicara :koji je reko da je auto manje vise i redu .Dok je vlasnik tvrdio da auto nije lupan i da ima 11000km , a stiguno nema, jer kad smo dosli kuci i kad je naš auto mehanicar pregledao auto našao mu je dosta mana, cak smo preko nekih prijatelja dobili i slike kako je auto bio slupa...dali postoji nacin da se ponisti prodaja mi njemu auto on nama novce. Bio bih vam jako zahvalan jer mi je djevojka tuzna i grize se sto je vjerovala ljudima koji su nam lagali u oci,

unaprijed hvala. na svakoj pomoci i savjetu
https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
mulder23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.