Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 20:49   #1
Preporuke - Koju latino sapunicu pogledati?

Pozz, može li mi neko preporučiti par meksičkih serija za pogledati...evo navest ću koje serije su mi se svidjele u zadnje vrijeme:

La impostora
Por Ella Soy Eva
Pasión Prohibida
Camaleones
Querida Enemiga
Amor real
Pasión de Gavilanes
Doña Bárbara
Piel de otoño

E, da ja bi neke novije, od 2005 na dalje...




Quote:
Kako bi topic funkcionirao za početak dajemo nekoliko smernica, a pokaže li se potrebnim ovaj uvodni post će biti menjan, stoga je preporuka čitati ga s vremena na vreme:

- strogo se držite preporuka, nemojte zalaziti u radnju serije, tj. spoilati, za to možete biti i banirani (ako se ukaže potreba za detaljnijim informacijama završite to između sebe privatnim porukama)
- svi koji odgovaraju na pitanja - neka OBAVEZNO kvotaju post na koji odgovaraju, olakšaće snalaženje.

Pored toga što se ne raspravlja o radnji serija (za to imate njihove ili adekvatne teme na Sapunicama i/ili podforumu Neprikazano - ostale serije), ne raspravlja se ni o glumcima (za to postoje njihovi topici na ovom podforumu ili zbirni topic), niti o tome koja je serija kome najbolja ikad, niti je tema za fan-art uratke i slične stvari.

Kako bi trebala preporuka izgledati…

Npr. već ste pogledali seriju za koju neko pita, ili ste pogledali neku pa vam se toliko dopala da bi je hteli preporučiti drugima, dajte o njoj:
- osnovne podatke - kad je snimana/snima li se i dalje, broj sezona/epizoda, ako znate ponešto o ekipi stoji iza nje (producent, režiser, scenarist…), i
- ono što je najvažnije, i što bi trebala biti srž posta - VAŠ DOJAM O SERIJI, zbog čega je preporučujete (to ne podrazumeva kopiranje sadržaja s IMDB-a ili wiki itd.).

Kada želite preporuku navedite:
- slične serije koje ste već gledali
- razdoblje kad se emitirala/emitira serija (da se zna tražite li novije nešto ili starije)
- tražite li seriju koja je aktualna ili da je završena
- broj sezona/epizoda
- tematiku kojom se bavi
- ostale informacije koje će dodatno profilirati kakvu seriju tražite.

Nedovoljno razrađeni zahtevi/preporuke bit će brisani, a opetovano kršenje podložno je kartoniranju.
Budite on topic, začetavanje, spamanje i slično nije poželjno i možete, kao i za spoilere, očekivati kartone za to.

Zadnje uređivanje Bhea : 25.07.2014. at 19:08. Reason: naputci
fors@ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:53   #2
Amor Bravio-sjajna novela ja ju uskoro planiram nastaviti gledati.
Manana es para siempre-moja omiljena,negativka i protagonistica su odlične.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:53   #3
Mi Corazon es Tuyo ako voliš humoristične i Reina de Corazones ako voliš akcijske.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:59   #4
Možda da se tema preimenuje u "Preporuke latino-američkih serija".

Da dodam
Sortilegio -vrlo kvalitetni glavni muški likovi ,solidan broj epizoda 95.
Pasion.
Mi pecado
Alguien te mira
Ninos ricos pobres padres.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 21:21   #5
El color de la pasion
__________________
Yo no me doy por vencido, yo quiero un mundo contigo !!
leytonforever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 21:27   #6
Cuando me enamoro i Mi corazon es tuyo
__________________
nije more toliko veliko ni duboko da u njega stanu sve uspomene na tebe
Nata-SilvaFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 21:34   #7
Quote:
leytonforever kaže: Pogledaj post
El color de la pasion :cer ek::ce rek::cere k::cerek :: cerek:
I od mene preporuka za ECDLP - ako voliš ozbiljne telenovele...čak i u slučaju da ti je Elias išao na živce, ovdje je i više nego podnošljiv , a negativka je Inače novija stvar.

- Pasión - ako voliš ili planiraš prijeći na povijesne telenovele jer vidim da ti se svidjela "Amor real" (osim ako baaš ne voliš Čungu ); telenovela vrijedna gledanja; productora ejecutiva: Carla Estrada :klap:, protagonisti vječno skupa, negativci odlični, radnja brza; samo 95 nastavaka!

- Amor bravío - suvremena stvar, radnja na ranču (usuđujem se dodati - prelijepom ) ovo ipak ima malo više epizoda (zahvaljujući šugavom produživanju ), ali svejedno ima puno kvaliteta, savršene protagoniste , negativce sa stilom, micaste muške likove ...

- Mi corazón es tuyo - nedavno počela u Mx-u, defintiivno ako ti se gleda komična stvar.

- ¿Dónde está Elisa? – ako ti se gleda Telemundo, telenovela s krimi-elementima; iako je rimejk, po meni nešto najbolje Telemundovo što sam odgledala...

A sad..o radnji...postoje sinopsisi, ne...?
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥

Zadnje uređivanje Duhizproslosti : 24.07.2014. at 21:54.
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 13:35   #8
Evo ja bih molio neke preporuke serija na španjolskom za pomoć pri učenju jezika. I molim na pp link gdje ih naći.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:17   #9
Ja bih gledala nesto latino ali ne znam sta.
Ja uvek pogledam dve epizode i bacim se na novu.
Gledaju mi se par serija ali ne znam koju da odaberem.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:26   #10
Quote:
beren cansu fan kaže: Pogledaj post
Ja bih gledala nesto latino ali ne znam sta.
Ja uvek pogledam dve epizode i bacim se na novu.
Gledaju mi se par serija ali ne znam koju da odaberem.
najkvalitenija latino serija koju sam gledala, radnja, kemija među likovima, glavni par nemreš fulat, i što dalje idu epizode sve je bolje za razliku od drugih sapunjara di sve prepuno klišeja i patetika

evo kanala https://www.youtube.com/playlist?lis...1igZ5CP3vCWaD8

imaš i hrvatski forum serije di ti je mislim do 40 epke negdje sve prevedeno na hrvatski, ali za to ak te zanima na pm
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 17:12   #11
Pozdrav svima, na kojem programu osim Doma TV mogu pratiti latino telenovele?
Novije ili starije, svejedno, kao i tematika.
Trenutno gledam Vrtlog života i Kad srce kaže da, obje na Domi, ali bih voljela znat ako ima još koji program sa sapunicama. Imam i MAXtv pa dolaze u obzir svi programi, ne gledam televiziju često, ali sad imam vremena za to.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 07:26   #12
Pa imaš na HRT 1 Boja strasti, POP TV isto emitira dvije ili tri ( mislim - nekad davno su prikazivali čak njih četiri )...
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:54   #13
Pozdrav ljudi. Trebam preporuku, imam neku čudnu naviku ali nisam tip za takve stvari ovo mi se nekako svidjelo pratiti jednu seriju , za toliko imam vremena, ali ne volim kada su po dvije epizode zaredom ili kad radnja ima oko 200 epizoda jer mi je to predugo. Treba mi nešto što ću pogledati što traje 40-ak minuta i u obzir dolaze isključivo uradci od Televise, Španjolsko govorno područje i naravno meksička stvar, Turske i slične ni pod razno.

Do sada sam ih pogledao nekoliko, najviše su mi se dopale
Querida Enemiga
Juro Que te Amo
Quando Me enamoro
La Mujer del Vendaval
Teresa
Contra Viento y Marea
i one starije Amor Real, Alborada i Pasion

Ako nešto znate, preporučite mi i molim vas link na kojemu bi to mogao gledati a da nema virusa i da se ne plaća.

Pozdrav
PastorMaldonado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:48   #14
Pozdrav svima,

Molim dobru preporuku za sapunicu. Nije mi bitno kad je snimana, niti tko glumi, samo da je dobra priča i kemija među glavnim glumcima. Može biti meksička, argentinska, kolumbijska, brazilska... Bitno da lijepo prati razvoj odnosa i osjećaja među likovima, a ne da glavni likovi praktički preko noći shvate da se vole ili da se zaljube na prvi pogled u prve 3 epizode (kako to obično biva).

Izdvajam dvije sapunice koje su se meni jako svidjele jer imaju baš te elemente koje sam navela, vjerojatno su ih mnogi već pogledali ili barem čuli za njih, ali nije na odmet malo ih se prisjetiti.

1. El autentico Rodrigo Leal (2003.g. Caracol, Kolumbija)

- drugačija od uobičajenih priča za sapunicu i baš zbog toga posebna, s puno humora, zabavna i baš za opuštanje.
- glavni likovi su odlično kliknuli i baš se osjeti ljubav između njih, a i drugi likovi su smiješni i jako zanimljivi, pogotovo glavni negativac.

2. Amor en custodia (2009.g. Telefe Internacional)

- ova priča ima dosta adaptacija (argentinsku, dvije meksičke), ali od svih ova kolumbijska verzija meni je najdraža baš zbog glavnih glumaca koji su odlično odglumili i savršeno prenijeli sve emocije koje proživljavaju.

Neću puno dužiti, ako nekoga zanimaju još neki detalji u vezi ove dvije serije neka slobodno pita ovdje ili na pm.
Morenita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 15:30   #15
Quote:
Nata-SilvaFan kaže: Pogledaj post
Cuando me enamoro i Mi corazon es tuyo
U Mi corazon es tuyo glumi Salinas i Silvia cini mi se..ima li kemije izmedu njih? Salinas je bio odlican s Brendom pa me zanima da li je i ovdje to slucaj
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:55   #16
Ja baš nedavno počela gledat Mi Corazón es Tuyo i oduševila me Sad sam na 33. epizodi. Mislim da glavni glumci imaju kemije i (zasad) sve brzo ide, sigurno će se razvodniti ali jako mi je zanimljiva i simpatična serija, baš za pustit mozak na pašu. I čudim se ali klinci su ovdje svi jako simpa, a to je čudno za meksičke serije Od mene preporuka
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.