Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2006., 18:57   #41
Quote:
mali jozo kaže:
Čekaj malo, al to u Zaboku je kao viša, ne pravi faks?
Imaš u Zaboku i četverogodišnju visoku i dvogodišnju višu.
Čak je visoka otvorena dvije godine prije više.
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 14:52   #42
Ukoliko ima netko tko studira u Zaboku nek mi kaže da li je na ispit iz Financijskog menadžmenta potrebno donijeti knjigu i da li Ivanović pizdi ako donesemo knjigu iz knjižnice?
Ne da mi se davat lova za tu knjigu kad je ionako neću otvoriti....
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 23:21   #43
Quote:
šlapica kaže: Pogledaj post
Ukoliko ima netko tko studira u Zaboku nek mi kaže da li je na ispit iz Financijskog menadžmenta potrebno donijeti knjigu i da li Ivanović pizdi ako donesemo knjigu iz knjižnice?
Ne da mi se davat lova za tu knjigu kad je ionako neću otvoriti....
Ne gleda opće da li netko ima knjigu. Ja sam imala kopiranu i nije niš rekao, al nije ni bitno da li uopće išta imaš sa sobom.
Tanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:47   #44
Exclamation Turizam Opatija - Zabok

yellou!!
evo...namjeravam upisati sljedeće godine Turizam..misla sam u Zabok,ali sam čula da je puno cjenjeniji onaj u Opatiji...i kao da Zabok nie na baš priznatom glasu... ??
..isto tako sam načula da ja,iako živim u zg, mogu upisati turizam u Opatiji pa sve polagati i rješavati tu u Zaboku...a na kraju dobiti diplomu Opatije...
... zanima dali itko nešto zna o tome..?? i dali je to opće istina??

chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:15   #45
Thumbs up

Quote:
chichi... kaže: Pogledaj post
yellou!!
evo...namjeravam upisati sljedeće godine Turizam..misla sam u Zabok,ali sam čula da je puno cjenjeniji onaj u Opatiji...i kao da Zabok nie na baš priznatom glasu... ??
..isto tako sam načula da ja,iako živim u zg, mogu upisati turizam u Opatiji pa sve polagati i rješavati tu u Zaboku...a na kraju dobiti diplomu Opatije...
... zanima dali itko nešto zna o tome..?? i dali je to opće istina??

Ovako, ja sam ti iz zg al studiram u opatiji, sad sam 2.god... Jednako su ti cijenjeni i u Zaboku i u Opatiji jer je to isti faks samo kaj je zabok produznica i na diplomi ti pise da si diplomirala na fakultetu za turisticki i hotelski menadzment a dal je u opatiji il zaboku isto ti je,jer je to isti faks! razlika je kaj u opatiji je redovno i izvanredno a u zaboku samo izvanredno, profesori su ti uglavnom isti jer putuju iz opatije u zabok. Kaj se tice tog da upises u opatiji a rjesavas u zaboku prije se moglo po starom sistemu a sad sumljam, ja sam tak misla al kazu ti da se moras dogovorit sa svakim profesorom posebno i to su ti komplikacije... il upisi u opatiji i doseli se dole il odi u zabok... Faks ti je fakat ok, prijemni pljuga, sve ovisi kak si slozis... Nadam se da sam ti pomogla... ak imas kakvih pitanja samo pucaj

Pozzzzzzzzzz
leeloo.zg.18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:55   #46
isti ti je bog, meni ti cura studira u zaboku i niš posebno uopče nije težak fakultet a uz njega možeš i komotno radit jer predavanja imaš petkom i subotom, u Zaboku plačaš 7 pol a u Opatiji 12 tisuća!!!
__________________
Stvarnost je samo iluzija..hmmm...a možda i nije..ko to zna......
denis88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:02   #47
Učlani se na naš forum..imaš tamo temu o tome, a i možeš pitati što želiš.
http://www.fthm.info/
__________________
"Words are very unnecessary, they can only do harm..."
yellow bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:33   #48
Quote:
denis88 kaže: Pogledaj post
isti ti je bog, meni ti cura studira u zaboku i niš posebno uopče nije težak fakultet a uz njega možeš i komotno radit jer predavanja imaš petkom i subotom, u Zaboku plačaš 7 pol a u Opatiji 12 tisuća!!!
Otkud ti ove informacije?!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:29   #49
Bas, to su i nama bili prodali foru kad smo tek upisali...ali to uopce nije tak, predavanja su prek cijelog tjedna, a nekad i subotom...
Gaga0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:38   #50
Da, dobro si to napisala, nekad im se dogodi pa se čak i pogodi predavanje subotom, al inače... a-a!
A kaj se plaćanja tiče, Zabok je skuplji od Opatije po plaćanju školarine i to kojih cca 1.200 kn za troškove održavanja nastave u onoj prčvarnici, a ne obrnuto.
Al ak si iz Zagreba, ne znam kakva bi to računica bila da bi ti Opatija bila jeftinija od Zaboka do kojeg ti treba pola sata iz centra grada autom ili vlakom kojih pol sata do 45 minuta, kad tamo moraš plaćati stanarinu i sigurno još i neki prijevoz do faksa, a razlike u studiranju po bolonji ak si izvanredni student, nema.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:22   #51
Quote:
denis88 kaže: Pogledaj post
isti ti je bog, meni ti cura studira u zaboku i niš posebno uopče nije težak fakultet a uz njega možeš i komotno radit jer predavanja imaš petkom i subotom, u Zaboku plačaš 7 pol a u Opatiji 12 tisuća!!!

7 i pol tisuća?? ma da?? ja sam čula da se cojena vrti oko nekih 4???
koje sad tu lud??
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:25   #52
a jel ima ko da studira na faksu u Zaboku..pa da mi kaže iskustva?
..npr..koja srednja završena,kakv prijamni bio...itd... da si stvorim neku sliku...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:50   #53
Quote:
yellow bird kaže: Pogledaj post
Učlani se na naš forum..imaš tamo temu o tome, a i možeš pitati što želiš.
http://www.fthm.info/

e super..baš jesam.. fala za link!
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:51   #54
ok,da rješimo ovo-ja idem na faks u zaboku (turizam):

1.)kaj se plaćanja tiče-studij se plaća 5750 kn+oko 1250 kn troškovi za izvođenje nastave=oko 7000 kn,ali sam čuo da bi moglo malo porasti (za studiranje u opatiji nemam pojma kolika je cijena)

2.)predavanja mogu biti bilo koji dan.Mi od ove godine imamo organizirano:
2 tjedna za predavanja pa slijede oko 2 tjedna odmora i pripreme za 1 tjedan kolokvija (i onda opet isto za druga 2 kolokvija)
Svaki dan od ponedjeljka do subote u isto vrijeme je 1 kolokvij-ali to traje svega 30 do 60 minuta pa ne oduzima puno vremena s obzirom da su svi kolokviji na zaokruživanje i rješiti se moraju za 15-20 minuta većinom (ali ponekad se studenti podjele u grupe jer ih je puno pa zbog čekanja može potrajati i do sat vremena)

3.)postoji mogućnost prebacivanja do 4 predmeta koje ne prođeš-stručni ih ima oko 10 sveukupno,a sveučilišni 12 svaku godinu-ali vjerujte mi bolje je ne prebacivati previše toga-eventualno 1 ili 2 jer je uvjet te predmete koje prebacite iz recimo 1.godine u 2. rješiti do kraja 2. godine jer u suprotnom padate godinu.

4.)bez problema možete raditi i studirati na ovom faksu

5.)ja sam sad 2.godina pa ak se dobro sjećam prijamni je bio 20 pitanja iz matke,20 pitanja iz hrvatskog i 20 pitanja iz engleskog (nije bio težak,ali ga je baš zato trebalo dosta dobro riješiti)

stranice na kojima budete ostale potrebne informacije našli http://www.fthm.hr/ i na www.fthm.hr/e-student/ (ta je novija adresa,ali više informacija budete našli na fthm.hr)

pa nadam se da sam sve razjasnil,ak ima pitanja samo pitajte
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:58   #55
Quote:
chichi... kaže: Pogledaj post
yellou!!
evo...namjeravam upisati sljedeće godine Turizam..misla sam u Zabok,ali sam čula da je puno cjenjeniji onaj u Opatiji...i kao da Zabok nie na baš priznatom glasu... ??
..isto tako sam načula da ja,iako živim u zg, mogu upisati turizam u Opatiji pa sve polagati i rješavati tu u Zaboku...a na kraju dobiti diplomu Opatije...
... zanima dali itko nešto zna o tome..?? i dali je to opće istina??

Eh na ovo ti ne bih znao odgovoriti sa sigurnošću pa stoga-na http://www.fthm.hr/ imaš brojeve faksa u zaboku i opatiji pa nazovi i pitaj njih (najbolje ti budu sve objasnili oni koji tamo rade)
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:14   #56
a dal su u Zaboku predavanja obavezna ili??
__________________
Es el momento de ser una niña grande ahora ... Y muchas niñas no lloran ...
chichi... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:16   #57
ne,predavanja nisu obvezna
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:17   #58
Pravilo je bilo da studenti iz Zaboka mogu davati ispite u Opatiji, ali ne i obrnuto.
anarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:18   #59
Quote:
anarita kaže: Pogledaj post
Pravilo je bilo da studenti iz Zaboka mogu davati ispite u Opatiji, ali ne i obrnuto.
istina-i ja sam to mislil ali s obzirom da nisam baš prečesto na faksu nisam bil siguran (heh,blago rečeno imam problema s praćenjem nastave dok sam na predavanjima )
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 21:12   #60
fthm je zakon!

ja sam prije tjedan dana diplomirala na ovom fakultetu, i da odmah riješimo jednu stvar, jednako su vrijedni i studenti iz Opatije i Zaboka jer su plan i program fakulteta isti za oba mjesta, isto tako isti su profesori i prilično sličan je način rada, naravno prilagođen vanrednim studnetima iz Zaboka.
Jedina bitna razlika je ta da je u Opatiji puno puno skuplje studirati jer ti treba par stotina eura mjesečno samo za stan, a gdje su još drugi troškovi..
shatzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.