Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 12:36   #121
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
ne

ScienceDaily (Mar. 23, 2010) — For centuries biologists have known that bird bones are hollow, and even elementary school children know that bird skeletons are lightweight to offset the high energy cost of flying. Nevertheless, many people are surprised to learn that bird skeletons do not actually weigh any less than the skeletons of similarly sized mammals. In other words, the skeleton of a two-ounce songbird weighs just as much as the skeleton of a two-ounce rodent.

i nije stvar fizike ,vec biologije
puno puta je majcica priroda zajebala fizicare
Pa to je isto ono pitanje: Što je teže, kila olova ili kila perja? zar nebi ptica težine ajmo reć 0,5 kg imala istu masu ko i gore navedeni glodavac iste težine ako ih privlači ista sila teža?? znam da sam noob al to mi je malo čudno sjetite se samo Newtona i jabuke
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 09:03   #122
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Pa to je isto ono pitanje: Što je teže, kila olova ili kila perja? zar nebi ptica težine ajmo reć 0,5 kg imala istu masu ko i gore navedeni glodavac iste težine ako ih privlači ista sila teža?? znam da sam noob al to mi je malo čudno sjetite se samo Newtona i jabuke
Da pa ...? Kakva jabuka, jel' ima jabuka KRILA? Ahh

evo slikovnica
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 17:10   #123
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Da pa ...? Kakva jabuka, jel' ima jabuka KRILA? Ahh

evo slikovnica
Čuj, taj dan neznam ni sam kaj sam pisal, tak ti je kad si pod gasom na forumu
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 08:14   #124
Quote:
Mr. Lordi kaže: Pogledaj post
Čuj, taj dan neznam ni sam kaj sam pisal, tak ti je kad si pod gasom na forumu
ajde de dobro, ti si bio bar samo taj dan,
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:42   #125
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
ajde de dobro, ti si bio bar samo taj dan,
Hahaha
__________________
Čitaj brzo: Do way me key to!

(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̲̅̅b̲̅o̲̅r̲̅ o̲̅̅_̅_̅_̅()ڪے
Mr. Lordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:39   #126
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Naravno da je fake. Riječ je o hoaxu koji se proširio prvo 2004., a zatim u novom izdanju i 2007.
Fotografije su napravljene u photoshopu.

Evo što govori stranica urbanlegends.about.com:
http://urbanlegends.about.com/librar...t_skeleton.htm

I evo što govori stranica hoax-slayer.com:
http://www.hoax-slayer.com/giant-skeleton.html

Evo još malo materijala:
http://www.para-tube.com/videos/547/...-skeleton-hoax


Nisi bio u stanju sam napisati u google "giant skeletons" i dobiti ove linkove koje sam upravo zaljepila?
nemaš pojma što pričaš, pogledaj Ancient Aliens dokumentarac i ostale tipove takovih stvari, prouči malo bolje drevnu kulturu i probaj koju knjigu pročitati pa onda formiraj neko SVOJE mišljenje a ne tuđe. Našao si se komentirati a ljudi koji se desetljećima bave takvim vrstama istraživanja sve redom znanstvenici ti pobijaš ovakvim komentarima. Sad još reci da su se i Sumerani poigrali u photoshopu pa su nam smjestili. Vidi se da su i oni napredniji i da znaju puno više stvari nego ti i ostala ˝FAK-E˝kipa. A i ovi iz History Chanell-a su isto prije snimanja se malo zajebavali u photoshopu - po tvome. Probaj upisati Phila Schneidera pa ćeš vidjeti kako je završio čovjek koji je previše znao. Pa naravno da neke stvari nisu za javnost i da se uvijek nađe šačica nekih koji to odmah opovrgavaju ili izokreću, pa sjene, photoshop etc. ali prava istina se nalazi skrivena negdje vani. Oni koji nešto znaju ili su nešto vidjeli njih se pravi luđacima i odmah ih se ušutkava. Meni se čini da si ti i tvoje razmišljanje pravi hoax.
SkycB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:26   #127
Quote:
Zatim u Bibliji se spominju , točnije u starom zavjetu :

Ponovljeni zakoni , prve tri stranice :

ponovljeni zakoni - stranica prva


28 Kamo da idemo? Braća naša uplašiše srca naša, kad su govorila: 'Ljudi su tamo veći i brojniji od nas. Gradovi su njihovi veliki i do neba utvrđeni. Pa i sinove Anakove vidjesmo tamo.'



ponovljeni zakoni - stranica druga

10 Prije su prebivali tamo Emimci, velik, mnogobrojan, visoka rasta narod kao sinovi Anakovi.

11 Oni su pripadali Refaimcima kao sinovi Anakovi, ali Moapci zvali su ih Emimci.

20 I za nju se misli da je zemlja Refaima. Nekad su u njoj prebivali Refaimi, kojima su Amonci dali ime Zamzumeji.

21 Bio je to velik, mnogobrojan, visoka rasta narod kao sinovi Anakovi. Gospod ih je bio pred njima uništio, pa oni zauzeše zemlju njihovu i naseliše se na njihovo mjesto.



ponovljeni zakoni - stranica treća


11 Bašanski kralj Og bio je posljednji ostatak Refaima. Sarkofag njegov od basalta stoji još u gradu sinova Amonovih Rabahu. Dužina je njegova devet običnih lakata, a širina mu četiri lakta.


sinovi Anakovi - Anunnaki


Sumer :

Uruk (sumer. Unug, bibl. Ereč, grč. Orchoë, arap. وركاء; Warka) je bio drevni grad u Sumeru i kasnije Babiloniji, smješten istočno od današnjeg toka Eufrata, na crti drevnog kanala Nil, u oblasti močvara, oko 230 km jugozapadno od Bagdada. Još uvijek postoji nedokazana teorija da je suvremeni naziv za Irak mogao potjecati od naziva Uruk. Na svom vrhuncu, Uruk je vjerojatno imao oko 80.000 stanovnika koji su živjeli u 6 kvadratnih kilometara okruženih zidom, što ga je činilo najvećim gradom na svijetu u to vrijeme.

Bio je jedan od najstarijih i najvažnijih gradova Sumera. Predstavljao je prijestolnicu Gilgameša, junaka slavnog istoimenog epa. Za zidove se govorilo da su sagrađeni po zapovijedi Gilgameša ili, što je vjerojatnije, njegovog prethodnika Enmerkara kome se također pripisuje gradnja slavnog hrama zvanog Eanna, posvećenog štovanju boginje Inanna (Ištar). Preživjela i ogromna arhiva hrama sadrži novobabilonske dokumente o društvenoj funkciji hrama kao centra za redistribuciju. U doba gladi, obitelji su znale svoju djecu ponuditi hramu kao oblate.

uruk - sumerski grad

Anu district of Uruk :

klik na link - Anu distrikt u Uruku
I u osnovi sama planeta s koje dolaze oni je zovu Ani a ta planeta je ova :


47 Ursae Majoris (often abbreviated 47 UMa) is a solar analog, yellow dwarf star approximately 46 light-years[1] away from Earth in the constellation of Ursa Major. As of 2011[update], it has been confirmed that three Jupiter-like extrasolar planets orbit the star. Because of this, 47 Ursae Majoris was listed as one of top 100 target stars for NASA's former Terrestrial Planet Finder mission.

http://en.wikipedia.org/wiki/47_Ursae_Majoris

Zadnje uređivanje nomus : 23.03.2012. at 21:28. Reason: n
nomus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:05   #128
Mogao bi još puno toga reci o njim al to nema smisla. Bili ostavili dole neke i to su najvjerovatnije Gilgameš i ovaj Og dakle njih par tisuca , utjecali na ljudsku civilizaciju ( Sumer ) , onda se povukli a ovi su valjda ono odlucili ostat dole al kako se nisu miješali genetski s ljudima ( inace oni jako dugo žive i jesu morforloški slicni nama al nismo ovako kompaktibilni da se možemo razmnožavati među sobom ) ovi su izumrli i to je to. Ostali su tragovi , dokazi , reljefi , zgrade , pismena predaja ( Gilgameš i Biblija ) da je tu nešto bilo i to je to.

Inace vam i ep o Gilgamešu i Biblija spominje potop a taj potop nije potop svijetski nego potop Eufratisa i Tirisa kad je cijela ta iracka dolina poplavila. To je povijesni događaj.
nomus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:35   #129
Nedavno sam gledo na 4dportalu bilo je o bosanskim piramidama i onda je lik nesto spominjo te velike kosture i prico je kako je bilo skeptik i nakraju se je predomislio glede toga jel je drzo u rukama skoro sve lubanje koje nisu ljudske i drze se negdje u podrumima dalje od ociju javnosti!Ima i ona zanimljiva prica,borba davida i golijata!
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 06:11   #130
Serete kvake i lupate gluposti...
Zna se što je potop, zbog čega je bio i kakve konsekvence sobom nosio....
Anjunakii nisu bili ljudi - divovi nego oni spadaju u grupu drako reptila koji su po izgledu najviše humanoidni u odnosu na ostale drako gadove.
Divovi su bili svi ljudi koji živjahu prije Velikog Potopa
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:02   #131
Anunnaki su bića koje spominju većina starih civilizacija. Hopi indijanci, australski aboriđini, zulu narod, maje, inke i mnogi drugi.
Svima njima su se oni u jednom dijelu njihove prošlosti obratili. Istina je da su to bili reptili, a njihovi kraljevski pripadnici su bili bijeli, visoki, s krilima i imali su treće "urokljivo" oko nasred čela.

E za ove divove stvarno neznam da li je to istina. Možda, ako je tada tlak bio mnogo manji, onda su se mogli razviti tako visoki. To bi onda značilo da su atlantiđani, lemurci i slični bili visoki.

Ima i teorija koja mi je bolja. Da su divovi bili hibridi - križanci između ljudi i reptila. Spominju se u bibliji kao "nephili". Mislim da to nisu nikakvi pali anđeli nego hibridi.
I za Nimroda, prvog boga - kralja se priča da je bio moćni vladar i div.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:42   #132
Teško je o njima pricat osim ako ne znaš neke detalje pa onda tako možeš reci to je to jer ono sad kako tko hoce a teorije poslije ne k razvija po želji.

Npr ova slika dole kao što vidimo ima neki stup i oko njega polje i sad na prvi pogled nije ništa jasno al ako se zna da je taj stup u osnovi antena s kojom oni komuniciraju da bi dobili signal s svojima gore na drugoj lokaciji u svemiru a vidimo da je taj drugi gore u kao nekakvom avionu šta je simbol za nebo jel onda stvar postaje malo jasnija a još fascinantnije je da takav stup i postoji i to ne u Sumeru nego u Indiji šta sad još više zagolicava maštu i polako se dobija dojam koliko su oni teritorija u osnovi "zapasali".









Oko godine 400. sagrađen je željezni stup u Delhiju, visok 7 metara i težak više od 6 tona, koji i dan danas odolijeva monsunskim kišama i koroziji.
nomus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 20:39   #133
Eto jedan dobar članak o Nefilima ilitiga divovima http://www.portalsvijesti.com/teme/p...nefili-divovi/

Mogle bi se spojit ove dvije teme...: https://www.forum.hr/showthread.php?t=700088
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 06:49   #134
... a u Snjeguljicu i sedam patuljaka isto vjerujete?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 08:44   #135
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a u Snjeguljicu i sedam patuljaka isto vjerujete?
Vjerujemo jer su postojali....nažalost na tvoju ironičnu opasku..
Snjeguljica je simbol prvih početaka izopačenosti ljudi nakon potopa.
Bog je zabranio spajanje ljudi u incestu, netko se na to oglušio i došlo je do pojave patuljaka-ljudi izrazito niskog rasta. Oni su kod tadašnjih zlh ljudi koji su još bili u prosjeku dosta visoki (2-2.5m) bili predmet sprdnje, prava na vlasništvo i svakakvih drugih perverzija, na žalost.
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 13:56   #136
... a jesemtikampanući ...

Vantulio, opet zapljuvah ekran i tipkovnicu zbog tebe
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 00:40   #137
Evo, imali su i Linux:

http://www.worth1000.com/entries/18582/hieroglyphs

(to je s onog natječaja odakle su one fotke s kosturima). Ja međutim ne znam jesu li baš i sve druge fotke foto shop. To se odnosi samo na one dvije.
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 10:58   #138
Quote:
nomus kaže: Pogledaj post


Oko godine 400. sagrađen je željezni stup u Delhiju, visok 7 metara i težak više od 6 tona, koji i dan danas odolijeva monsunskim kišama i koroziji.
i godinama se več zna zašto..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 11:14   #139
U ovom novijem dokumentarcu se govori o otiscima stopala divovskih ljudi:

https://www.youtube.com/watch?v=ZLgtnCW5Hi4
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.