Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 15:39   #41
Quote:
Slovenac kaže:
Haha, blu bird, te tvoje bistroumne, mislim gdje jih nađeš..
Mislim koga ti to citiraš? Zar nemaš neki svoj komentar, pa pastaš neke idiotske komentare s(koji jadan slučaj straw-man argumenta) nekim bijednim greškama, da je gradn canyon bio formiran takav kakav je-u trenutku kreacije, kad se je pod našim predpostavkama formirao u vrijeme potopa.
Pitam se, čega se bojite, ako su činjenice na vašoj strani??

Cuj , ako je dozvoljen ovaj ton - onda da cujem neki od tvojih kretenskih i maloumnih analiza....da te vidim....u 'vrijeme potopa' - cuj meni ti je ovo za neku , da sad ne velim instituciju, gjde se nalaze striceki s bijelim kutama!

A moje komentare mozes uvijek procitati na temi evolucija....naspram kojih su tvoji....vrijedi ono gore receno...kao i o ovoj temi - post prije ovog - nisam ulazila u detalje - ali sam ipak pokusala razjasniti u cemu je zabuna ....

I kad pitas ima li svatko pravo na svoje misljenje - odgovor je ima...al to ne znaci da se prizanje kao znanost i da je relevantno...osim u glavama ovih kao ti....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:40   #42
Quote:
Mutator kaže:
E pa vi evolucionisti zašto izbjegavate fosile i geologiju
pa mi ne izbjegavamo vas
mi se bavimo svime čime možemo dokazati da je
evolucija u krivu
objasnite mi fosile ili ću smatrati da me izbjegavate
zato jer nećete sami sebi priznati istinu
Ako kemičari pogriješe u objašnjenju koagulacije bjelančevina pečenog jajeta, to ne znači da su kozmolozi u krivu glede Velikog praska.

Što se tiče fosila i geologije, te argumente obično poteže posebna vrsta kretencionista, oni koji zastupaju razne teorije o mladoj Zemlji.

A ti si bedast kao i svi ostali kretencionisti jer ti u ovoj raspravi jesmo odgovorili na tvoje geološko-fosilne "argumente" na što si ti odvratio:

Quote:
Mutator kaže:
Kakvi odgovori
nikad bolji
dajte malo razmislite što tvrdite
a onda mi objasnite kako je bigbang istina
kako je sve to moglo biti slučajno spojile su se čestice i atomi
i to sve kako treba i onda je bio prasak i onda je nastala zemlja
zašto se onda meni ispred kuće danas ne sakupe čestice zraka pa da mi
se stvori ferrari
Nadasve kosntruktivan odgovor. Glupko.
Ide Minsc ča u Rashemen iz ove rasprave.

Quote:
Mutator kaže:
a zar niste nedavno u novinama čitali da je 400 znastvenika
priznalo kreaciju
A zar nisi čitao da je Boo zapravo veliki svemirski hrčak?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:42   #43
Božju Dagi Božju
teoriju kreacionizma

a usput kupite si neke knjige i DVD-ove pa malo čitajte http://www.cps.org.yu/katalog.html

...u stvari imam ja te knjige kod kuće mogu vam reći bilo što u njima piše

a ti si blue bird malo smiješna pokupio sam sve knjižicei DVD-ove sa svih nacionalnih
parkova iz amerike:
Yelllowstone, Grand Canyon, Sequoia, Fossil Bute, Hagerman Fossil Beds, John
Day Fossil Beds, Arches, Bryce, Zion, Redwood, Yosemite, Death Valley.......
ukupno njih pedeset tako da mi netrebaš objašnjavati ama baš ništa
a svojim očima i pameti mogao sam razlučiti da evolucija nije istina

pozdrav
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:44   #44
Minsc
Ti kao ignoriraš, kako su biološka evolucija i paleontologija povezane? I kako su paleontologija i geologija povezane?
Čini mi se da ti to ignoriraš namjerno, jer su to za tebe pre teška pitanja. Izmotavaš se nekim totalno bijednim izgovorom, da ti o tome kao ne želiš razgovarat, jer se želiš samo striktno držati biološke evolucije. Onda izvoli na temu o stanici, ili temu-da priupitamo kreacioniste. Ako nema što pametno reč o samoj temi, onda bolje da i ne pises takve postove, koji su namjenjeni samo prepucavanju.
A to kakva može bit sila vode, to valjda sam znaš.
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:45   #45
Minsc čekaj malo nismo ni počeli
što je onda erozija ?
kako sve može biti slučajno nikako mi nije jasno ?
zašto se onda meni slučajno ne sazida kuća ?
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:46   #46
Quote:
Mutator kaže:
Božju Dagi Božju
teoriju kreacionizma

a usput kupite si neke knjige i DVD-ove pa malo čitajte http://www.cps.org.yu/katalog.html

...u stvari imam ja te knjige kod kuće mogu vam reći bilo što u njima piše

a ti si blue bird malo smiješna pokupio sam sve knjižicei DVD-ove sa svih nacionalnih
parkova iz amerike:
Yelllowstone, Grand Canyon, Sequoia, Fossil Bute, Hagerman Fossil Beds, John
Day Fossil Beds, Arches, Bryce, Zion, Redwood, Yosemite, Death Valley.......
ukupno njih pedeset tako da mi netrebaš objašnjavati ama baš ništa
a svojim očima i pameti mogao sam razlučiti da evolucija nije istina

pozdrav
Slucaj krajnje slabih ociju i jos slabije pameti....ali mos ti imat svoje misljenje, ali ako mislis da to ima ikakvu znanstvenu tezinu, grdno se varas!

Ajd, mi jos samo reci - ko je kreator....opisi ga malo...je Zeus, Nitra, Shiva.....koji?
JHWH ili ovaj krscanski ili Alllah i ako si dosao do toga da je to bas taj?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:48   #47
Quote:
blue bird kaže:
Cuj , ako je dozvoljen ovaj ton - onda da cujem neki od tvojih kretenskih i maloumnih analiza....da te vidim....u 'vrijeme potopa' - cuj meni ti je ovo za neku , da sad ne velim instituciju, gjde se nalaze striceki s bijelim kutama!

A moje komentare mozes uvijek procitati na temi evolucija....naspram kojih su tvoji....vrijedi ono gore receno...

I kad pitas ima li svatko pravo na svoje misljenje - odgovor je ima...al to ne znaci da se prizanje kao znanost i da je relevantno...osim u glavama ovih kao ti....
Nisam rekao da je tvoj komentar debilan, nego komantar onog, kojeg si pastala. I taj stavrno je-i napisao sam zašto.
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:48   #48
Minsc iz tvojih riječi se vidi da nas izbjegavaš,
stalno govoriš:
kreteni, glupani, papagaji, kretencionisti a što i tko si ti

zašto ideš ča bez da nam odgovoriš na fosile
jednostvavno je reći mi se ne bavimo time
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:49   #49
što onda ima znastvenu težinu po tebi bird
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:51   #50
Quote:
Mutator kaže:
Božju Dagi Božju

Kao da samo Svjesnost može kreirati?

Zaista, nama je svatko bog koji može, prčkati po našoj DNK-u i stvarati od šale duge lance genetske strukture životinja, raditi potope-požare (pa i obični vulkani mijenju lice zemlje zar ne ili to božica Pele peče roštilj) igrati se sa vremenom i klimom, preokretati planine H-bombama, energijama, poigravati se na nama nepozantim tehnologijama i slično.

Zaista, to samo bogovi rade...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:51   #51
Quote:
Slovenac kaže:
Ti kao ignoriraš, kako su biološka evolucija i paleontologija povezane? I kako su paleontologija i geologija povezane?
Kako?
P.S. Ja znam kako, ali bih, eto, volio da mi to to objasniš svojim riječima.

Quote:
Slovenac kaže:
Čini mi se da ti to ignoriraš namjerno, jer su to za tebe pre teška pitanja.
O kretencionizmu se već raspravljalo ovdje. I moja malenkost.

Quote:
Slovenac kaže:
Izmotavaš se nekim totalno bijednim izgovorom, da ti o tome kao ne želiš razgovarat, jer se želiš samo striktno držati biološke evolucije.
Nigdje to nisam rekao i jesam ti odogvorio na tvoje geološke "argumente".

Quote:
Slovenac kaže:
A to kakva može bit sila vode, to valjda sam znaš.
Očekujem od tebe elaborat kako jedan cunami ili malo trajniji plimni val može izdupsti kanjon.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:58   #52
Evolucija-fosili(paleonotologija)-geologija..

o kreacionizmu sam i ja mnogo obširnije raspravljao na temama-da priupitamo kreacioniste, o stanici i tako dalje. Na onoj još nisam sudjelovao.

Na koje argumente si mi odgovorio?

A jedan potop bi nanio golemu količinu materiala, u koji bi kasnije izdubio kanjon.
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:01   #53
zar to samo slučajnost radi Dagi ha
kako si smiješan
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:04   #54
Quote:
Mutator kaže:
što onda ima znastvenu težinu po tebi bird
Metodologija znanosti je poznata stvar i ne treba je tu objasnjavati.

Samo bih ti htjela reci glede 'kreaconizma' i 'mlade Zemlje' - da je takvo nesto u totalnoj suprotnosti sa znanstvenim metodama mjerenja starosti stijena, debljinom polarnog pokrivaca,sirenjem Univerzuma i brojnim drugim indikatorima koji govore u prilog velikoj starosti nase planete ( da o Univerzumu i ne pricamo).
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:28   #55
Quote:
blue bird kaže:
Metodologija znanosti je poznata stvar i ne treba je tu objasnjavati.

Samo bih ti htjela reci glede 'kreaconizma' i 'mlade Zemlje' - da je takvo nesto u totalnoj suprotnosti sa znanstvenim metodama mjerenja starosti stijena, debljinom polarnog pokrivaca,sirenjem Univerzuma i brojnim drugim indikatorima koji govore u prilog velikoj starosti nase planete ( da o Univerzumu i ne pricamo).
U totalnoj suprotnosti s cime? O svemu tome cemo malo detajlnije razgovarati u odvojenim temamam, jer se i o ledenim dobama i pokrivacima i o metodama datiranja,o kojima smo vec razpravljali, ima štošta reči. Razgovarat čemo i o mnogim dokazima koji su u suprotnosti s idejom stare zemlje.

No tu imamo jednu drugu temu, a mi smo totalno skrenuli s nje. Sad ,ako mislite razgovarat o temi, onda cu sudjelovat. A ako nastavite s prepucavanjem, onda
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:44   #56
mutatore si čuo za rasijede i pomicanje tektonskih ploča?
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:06   #57
...da i ja spomenem jednu arheološku priču o potopu: prema biblijskoj priči potop se dešava devet generacija nakon Adama i devet generacija prije Abrahama...Standardna godina koju rimokatolički skolastici uzimaju za potop je 2348 BC, datum koji je odredio svima nam dobro poznati nadbiskup Ussher...Ali, stvar je u tome da je nemoguće da bi Ussher ili netko drugi znao datum potopa prije 1920-ih jer tek 3 stoljeća nakon Usshera su počela prva spomena vrijedna arheološka iskapanja u Mezopotamiji...
Priču treba početi sa arheolozima dragim sir Leonard Woolleyem i njegovim arheološkim timom u 1920-tima jer oni su prvi otkrili ostatke pred-potopne stare Mezopotamije, treba uzeti u obzir da je u onim vremenima Mezopotamija smatrana centrom jednog "ograničenog" geografskog svijeta.
Kroz mnogo generacija kraljevi regije su nazivani "Kings of the Four Quarters of the World", tako da bi se veća polava u regiji smatrala događajem svjetskih razmjera i posljedica kao što je prikazano u starom zavjetu...
6 godina nakon početka svojih iskapanja kod Ur-a, Wolley i njegovi arheolozi
nailaze na zanimljiv kompleks drevnih grobova i povijesno važnu spektakularnu kamenu grobnicu, koji datiraju iz oko 3500 BC...Kamena grobnica je između ostalog važna jer kamen nije postojao u ovoj pustinjskoj regiji, ni kamenčić nije mogao biti nađen unutar 50km Ur-a...
Takva podzemna konstrukcija bila je očito ekstravaganza u ovim područjima i ekipa je znala da su otkrili grob neke poznate kraljevske osobe. Prilikom ulaska u grobnicu ostali su zaprepašteni prizorom blaga kakvog nikad nisu vidjeli, blago koje je daleko nadmašivalo bogatstvo Tutankamonove grobnice koje datira iz 1600 godina nakon gore navedenog. Blizu ovog pronađeno je još jedno otkriće, čije je blago zasjenjivalo ovo prvo, kad je otvorena druga kraljevska grobnica na kojoj su stajale riječi "Mes-kalam-dug" (Kralj) , još jedan natpis na zlantoj posudi identificirao je Kralja Mes-kalam-dug kao "Heroja Dobre Zemlje" (pretpostavlja se da je rođak Shub-ad i A-bar-gi) Njegova grobnica je jedan od najspektakulranijih dostignuća u davnoj vještini zlatoreza i kovanja u zlatu...
U ovoj fazi arheolozi su iskopavali na dubini koja je iz doba više od 1700 godina prije vremena Abrahama i više od 1000 godina nakon Noe, ali još nisu naišli na ikakve tragove potopa... Nakon nađenih kraljevskih grobnica odlučili su kopati još dublje u prošlost...nakon nekog vremena naišli su na brojne glinene ploče, kopali su još dublje izvlačeći dijelove lončarskih predmeta i kućanskih predmeta sve dok nakon još dubljeg iskapanja nisu stigli do tvrde zemlje, bili su na samom dnu, barem su tako mislili...
Wolley se zatim spustio u dubinu jame i tamo na vlastito iznenađenje otkrio je da ne stoji na kameno-zemljanoj podlozi već na tvrdoj glini, glini kakva bi jedino mogla biti nanjeta vodom. Prva pomisao mu je bila da pošto je Ur bio blizu obale u starim vremenima, ovo mora da je akomuliran mulj,nanos ranog Eufratskog ušća, ali istraživanje zemlje okolnog područja pokazalo je jedan drugi zaključak. Takav koncept je bio nemoguć jer unatoč tako dubokom kopanju oni su još uvijek bili daleko iznad razine mora i definitivno daleko više nego je bilo riječno korito Eufrata...
I tako su nastavili kopati, krenuli su dolje kroz još 2.5 m gline i tada odjednom glineni sloj je završio naglo kako je i počeo. Naišli su na čistu zemlju, onakvu kakva bi bila savršena za navodnjavanje u nekada plodnoj regiji...daljnim kopanjem naišli su na daljnje dokaze o ljudskim nastambama. Ispod debelog glinenog pojasa koji je bio nanesen vodom nađen je još jedan talog i kad je glina analizirana pronađeni su fosili morskog života iz vremena kad je more poplavilo cijelu regiju. Slojevi su pregledani i kao i svaki geološki slojevi dali su vlastiti kalendar. Sloj gline je nanešen preko starih naselja u oko 4000 BC, Wolley je odmah poslao telegram u London sa porukom: "Našli smo Potop".
Naknadno, drugi arheolozi provodili su ispitivanja u raznim dijelovima Tigris-Eufratske doline i dobrim dijelom sjeverno-zapadno od Ur-a, kod Kisha pokraj Babilona, pokazalo se da se glineni sloj suzio na debljinu od 46 cm, ali je još uvijek bio postojan sloj. Dođeno je do zaključka da je Potop pokrivao područje od 400 milja (644km) sjerno prema jugu i 100 milja (161km) istočno prema zapadu. U svoje vrijeme je definitivno bio katastrofalan i sigurno percipiran od ljudi te regije kao događaj svjetskih proporcija.
Znači ako je Adamov, standardni datum koji se uzima, točan od oko 3883 BC i ako je Noa živio 9 generacija nakon Adama onda nešto tu ne štima, jer je
znanstveno potvrđeno da mezopotamski sloj potopa datira iz oko 4000 BC, što stavlja Potop prije Adama... Ne postoji ni jedan trag o potopu iz oko 2348 BC i zato je datum nadbiskupa Usshera netočan... Ako je Noa bio prisutan tijekom potopa kao što biblija govori onda možda imamo krivi datum za Adama, čemu u prilog govore stari mezopotamijski tekstovi koji za razliku od biblije ukazuju na to da je Adam nadživio potop...Gdje onda se tu uklapa Noa? Nigdje...
Između 20 000 sačuvanih glinenih ploča, iskopanih iz svjetske najpoznatije drevne knjižnice kod Nineveha (stara Ninua) u Mezopotamskoj Asiriji, 12 ih je koje govore o potopu. Prema tim tekstovima, heroj priče koji je dobio zapovijed od bogova da sagradi brod je bio Kralj Uta-napishtim od Shuruppak-a, koji je vladao oko 4000 BC. Njegova priča čak govori da kad su se vode povukle "svo čovječanstvo pretvoriše se u glinu, zemlja bješe ravna poput krova"... Prije proučavanja mezopotamskog potopa moramo uzeti u obzir to kako su orginalni hebrejski sakupljači Geneze, skoro 3500 godina nakon Potopa, uzeli u obzir priču o Uta-napishtim-u i integrirali je u život Noe koji dolazi stoljećima kasnije...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:11   #58
...jedino ne razumijem kako se onaj smajli gore iskrao u teks i sta tamo radi!?
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:13   #59
koji roman billy nisam ga ni čitao cijelog

a ako se mislite prepucavat onda idem sa slovencem

a sada idem...

....ali na more.....

uzivajte u raspravi
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:14   #60
e billy koliko vidim smajlić ti je umjesto slova P
pa daj ga makni zar ne možeš editirat post ???
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.