Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 19:23   #1
Crkva: DA ili NE?

Jeli ljudima koji vjeruju potrebna Crkva?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 19:37   #2
Quote:
Piggy kaže:
Jeli ljudima koji vjeruju potrebna Crkva?
Potrebna je, jer je to jedino konkretno i opipljivo, ostalo su sve priče i bajke.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 19:42   #3
meni je to jako glupo pitanje. vjerujes u ono sta ti je crkva rekla i usadila i kako se onda tog odreci?? samim odricanjem crkve se odrices i svoje religije?!
__________________
There are those who look at things the way they are, and ask why...
I dream of things that never were, and ask why not?!
vocni_jogurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:08   #4
Zašto bi nekome bila potrebna institucija za vjeru. Potrebna je sama vjera i poštovanje Boga, a ne zgrada i pop. Najbolje je bilo kršćanstvo u začetku, kada su svi vjerovali, a ne danas.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:53   #5
Za vjernike je. Za agnostike nije.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:54   #6
al tko te upozno s krscanstvom, tko ti je prenjeo njegovo ucenje?? crkva i njezini sljedbenici... nevjerujes ti u prvobitno ucenje krscanstva neg ono sta su ti popovi prenesli pa analogno s tim nemozes ne vjerovat u crkvu
__________________
There are those who look at things the way they are, and ask why...
I dream of things that never were, and ask why not?!
vocni_jogurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:11   #7
Quote:
vocni_jogurt kaže:
al tko te upozno s krscanstvom, tko ti je prenjeo njegovo ucenje?? crkva i njezini sljedbenici... nevjerujes ti u prvobitno ucenje krscanstva neg ono sta su ti popovi prenesli pa analogno s tim nemozes ne vjerovat u crkvu
E, pa šta onda da me Crkva upoznala s kršćanstvom? Mogla je mene i baba Manda sa pijace naučit te stvari koje mi je Crkva prodala kad sam bila klinka.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 00:43   #8
Quote:
Piggy kaže:
Jeli ljudima koji vjeruju potrebna Crkva?
Kako kome.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:01   #9
crkva je nevidljiva...
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:23   #10
Quote:
beebop kaže:
crkva je nevidljiva...

A ima vidljive stvari?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:27   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A ima vidljive stvari?
to što ima vidljive stvari nije crkva.... to je kazalište, za nas Hrvate to je dio našeg kulturnog nasljeđa... folklor i ništa više ali kao takvo ja to cijenim.
Isto kao što je zanimljivo otići u muzej, kazalište tako je zanimljivo otići u crkvu na misu ili samo razgledavanje....
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:31   #12
Quote:
beebop kaže:
to što ima vidljive stvari nije crkva.... to je kazalište, za nas Hrvate to je dio našeg kulturnog nasljeđa... folklor i ništa više ali kao takvo ja to cijenim.
Isto kao što je zanimljivo otići u muzej, kazalište tako je zanimljivo otići u crkvu na misu ili samo razgledavanje....

Pa taj teatar ovu državu, čitaj nas porezne obveznike, košta oko 300 milijuna kunića godišnje, skupa je to umjetnost sa lošim predstavama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:51   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pa taj teatar ovu državu, čitaj nas porezne obveznike, košta oko 300 milijuna kunića godišnje, skupa je to umjetnost sa lošim predstavama.
je to je tak.. kad narod neće plačat ulaznice onda država mora.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 11:34   #14
To je samo jedna institucija koja se iz dana u dan sve više bogati, a ljudi joj sve više okreću leđa jer je očito zaboravljeno ono što bi ona trebala poučavati, a to je da postoji nešto ili netko, viša sila kojoj ćemo jednog dana svi mi odgovarati. Ja u to vjerujem. I u moral. A da se moram ispovidat čovjeku i da mi on može dati odrješenje, to ne. Tko je njega imenovao odrješiteljem. Ja ako vjerujem i ispovjedim se za sebe, Bog će čuti, ne treba mi za to posrednik, pop. Nije on odašiljač.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 13:19   #15
Quote:
Forensic scientist kaže:
To je samo jedna institucija koja se iz dana u dan sve više bogati, a ljudi joj sve više okreću leđa jer je očito zaboravljeno ono što bi ona trebala poučavati, a to je da postoji nešto ili netko, viša sila kojoj ćemo jednog dana svi mi odgovarati. Ja u to vjerujem. I u moral. A da se moram ispovidat čovjeku i da mi on može dati odrješenje, to ne. Tko je njega imenovao odrješiteljem. Ja ako vjerujem i ispovjedim se za sebe, Bog će čuti, ne treba mi za to posrednik, pop. Nije on odašiljač.
Čista istina! Ne treba meni pop da bih se molila i crkvu kao instituciju uopće ne poštujem, blago rečeno. Crkva ima na svojim rukama 2000 godina krvi jadnih ljudi koje je poubijala u ime istog Boga koji kaže: NE UBIJ!
Poštenija je mafija jer se ne krije iza licemjernosti.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 17:20   #16
Quote:
Piggy kaže:
Jeli ljudima koji vjeruju potrebna Crkva?
Ako nemaju krova nad glavom dobro dodje kada pada kisa. Za drugo nista.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:01   #17
Da
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:10   #18
Quote:
r0nin kaže:
Ako nemaju krova nad glavom dobro dodje kada pada kisa. Za drugo nista.
Amen
Genijalno!
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:14   #19
a zavisi kakva vam je zupa.... mi igramo crkvenu malonogometnu ligu... stolni tenis... u crkvi svi bend... za svakog po nesto... svecenik s nama izlazi vani...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:15   #20
Quote:
vocni_jogurt kaže:
meni je to jako glupo pitanje. vjerujes u ono sta ti je crkva rekla i usadila i kako se onda tog odreci?? samim odricanjem crkve se odrices i svoje religije?!
sa ovim se slazem u potpunosti... vjrujete u ono sto vam je crkva rekla a ne u ono sto vam je rekao Isus.
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.