Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 16:15   #81
Na vrhuncu zrelosti priklonila sam se RKC i nisam postala ništa nazadnija, samo sretnija. Možda sam imala sreću da me nisu krstili sa 17 dana.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:43   #82
Smile

U 4 mjesecu 2006. bio sam na susretu katoličke mladeži u Puli. Imali smo misu u areni. Natiskalo nas se oko 12 000 prema nekima u tu arenu. I kad je pocela misa i kad smo zapjevali svi zajedno na mjestu gje su se ljudi mučili prije 2100 g. shvatio sam da ta vasa famozna Crkva nije gradevina, ni svecenici nego taj narod sto se tamo skupio i slavio Boga. Stvarno vem je to jedan poseban dozivljaj koji se ne moze bas opisati. I kada kažete da ne vjerujete u Crkvu, a u Boga vjerujete - samim time pobijate prethodnu tvrdnju. To je kontradiktorno jer tvrdite da ne vjerujete u ljude.

Inace, roden sam U Banja Luci ( BiH ), al za vrijeme rata smo jedva zivu glavu izvukli. I tada kad vam je najteze - uvjeravam vas da je jedino sto vas drzi vjera, nista vise.
__________________
Don't drive faster than your guardian angel can fly!
iiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:58   #83
Quote:
iiwan kaže:
U 4 mjesecu 2006. bio sam na susretu katoličke mladeži u Puli. Imali smo misu u areni. Natiskalo nas se oko 12 000 prema nekima u tu arenu. I kad je pocela misa i kad smo zapjevali svi zajedno na mjestu gje su se ljudi mučili prije 2100 g. shvatio sam da ta vasa famozna Crkva nije gradevina, ni svecenici nego taj narod sto se tamo skupio i slavio Boga. Stvarno vem je to jedan poseban dozivljaj koji se ne moze bas opisati. I kada kažete da ne vjerujete u Crkvu, a u Boga vjerujete - samim time pobijate prethodnu tvrdnju. To je kontradiktorno jer tvrdite da ne vjerujete u ljude.

Inace, roden sam U Banja Luci ( BiH ), al za vrijeme rata smo jedva zivu glavu izvukli. I tada kad vam je najteze - uvjeravam vas da je jedino sto vas drzi vjera, nista vise.
makaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:47   #84
Quote:
iiwan kaže:
U 4 mjesecu 2006. bio sam na susretu katoličke mladeži u Puli. Imali smo misu u areni. Natiskalo nas se oko 12 000 prema nekima u tu arenu. I kad je pocela misa i kad smo zapjevali svi zajedno na mjestu gje su se ljudi mučili prije 2100 g. shvatio sam da ta vasa famozna Crkva nije gradevina, ni svecenici nego taj narod sto se tamo skupio i slavio Boga. Stvarno vem je to jedan poseban dozivljaj koji se ne moze bas opisati. I kada kažete da ne vjerujete u Crkvu, a u Boga vjerujete - samim time pobijate prethodnu tvrdnju. To je kontradiktorno jer tvrdite da ne vjerujete u ljude.

Inace, roden sam U Banja Luci ( BiH ), al za vrijeme rata smo jedva zivu glavu izvukli. I tada kad vam je najteze - uvjeravam vas da je jedino sto vas drzi vjera, nista vise.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:13   #85
Quote:
iiwan kaže:
Inace, roden sam U Banja Luci ( BiH ), al za vrijeme rata smo jedva zivu glavu izvukli. I tada kad vam je najteze - uvjeravam vas da je jedino sto vas drzi vjera, nista vise.

ma srećice moja i ja sam rođena u sarajevu, a znaš šta se tamo dešavalo tih godina. i nije mi crkva pomogla niti me održala. održali su me moji prijatelji i obitelj.

i vjeruj mi, meni je bilo prekrasno kada sam u lipnju 2005 na koševskom stadionu zapjevala s desecima tisuća ljudi na koncertu bijelog dugmeta. toliko dobre volje, lijepih osjećaja i zajedništva nisam dugo doživjela. a od crkve niti spomena.


a to što neki vjeruju u Boga a ne u crkvu ( pri tome mislim na instituciju sa svećenstvom ) ne bi te trebalo čuditi niti bi trebao to smatrati kontradiktornim. ljudi su svakodnevno zatrpani grijesima klera. najsvježiji primjer je poljski nadbiskup koji je i sam priznao da je bio komunistički špijun. ni manje ni više! znam da u svim tim napisima o pedofiliji, nepoštivanju celibata i ostalome ima puno i neistina, ali ipak, takve stvari ostaju u glavi. ljudi se okreću od crkve, gube vjeru u nju.

u svemu ovome ja govorim o crkvi, klerikalnoj instituciji, ne pastvi, tim krasnim ljudima koji pjevaju i mole.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:12   #86
Quote:
fsailor kaže:
Dali netko od vas uopce zna sto je CRKVA ???

Neka isntitucija ?
Sekta ?
Zgrada ?

ili mozda....

LJUDI koji vjeruju....
ne znaju al kad treba srat po crkvi odmah su tu.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:49   #87
inra, nisam mislio da je svećenik bio Rambo pa je neutralizirao sve zločeste dečke nego u smislu da smo svi ostalo bez icega, da smo jedva imali za jesti, kad je stari morao bježati kroz prozor svoje kuće od Srba da ga ne odvedu u lgor ( sama znaš šta se dešavalo ) i u takvoj agoniji psihički te nešto držalo normalnim. To je moj pogled na te stvari. Nikog ne želim uvjeravati niti bi mogao koga uvjeriti na nesto drugo, svi smo tu odrasli ( više - manje ) i svatko ima svoj stav. Imam prijatelja iz Sarajeva, rekao bi ti isto sto i ja, al kažem to je stvar osobe.

A da nema ljudi sa različitim misljenjima nebi ni bilo ovog foruma, o čemu bi se raspravljalo kada bi svi isto razmišljali ?
__________________
Don't drive faster than your guardian angel can fly!
iiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:46   #88
Da, cesto se ljudi okrecu vjeri i Crkvi kad je najteze u zivotu.

STo je krajnje licemjerje.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:49   #89
Quote:
Hmmm kaže:
Da, cesto se ljudi okrecu vjeri i Crkvi kad je najteze u zivotu.

STo je krajnje licemjerje.
Neka vjeruju od početka pa će svima biti lakše.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:00   #90
Quote:
Forensic scientist kaže:
Neka vjeruju od početka pa će svima biti lakše.
E, da je to bar tako!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:39   #91
ja jesam vjernik od kad znam za sebe, samo te situacije su me učvrstile! nisam rekao da sam tada poceo.
__________________
Don't drive faster than your guardian angel can fly!
iiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:53   #92
Quote:
Hmmm kaže:
Da, cesto se ljudi okrecu vjeri i Crkvi kad je najteze u zivotu.

STo je krajnje licemjerje.
ma bolje ikad nego nikad.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:20   #93
da se razumijemo, nemam ja ništa protiv vjere kao takve. ma nemam ništa niti protiv crkve. neko se okreće sakralnim , neko svjetovnim stvarima kada mu je najteže. ja se okrećem svojim prijateljima i obitelji. jer su oni uz mene uvijek tu. takva sam.

ne vjerujem u crkvu, što ne znači da sam loš čovjek. dapače, nikada ne prođem pored prosjaka da se ne zaustavim i dam koju kunu, 5 godina svog života sam posvetila pomaganju ovisnicima zato što sam u tom momentu osjetila da to mogu i želim, 6 mjeseci sam provela čuvajući troje djece dok im je mama, a moja rodica, bila teško bolesna.živim monogamno već 13 godina, ne kradem, ne ubijam, poštujem starije. tako živim jer smatram da je to pošteno, moralno i logično, a ne zato što mi crkva tako kaže.

moji roditelji , koji su vjernici oduvijek, u ratu su utjehu našli u crkvi i vjeri. i to je ok. glavno da djeluje. svake nedjelje mama mi se vrati preporođena iz crkve. ja odem na polnoćku da udovoljim mami ( opet, mamina sam maza ) i uvjerim se da to nije za mene! tko voli, nek izvoli.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:24   #94
Quote:
alisax kaže:
Moram napisati da se klanjam Forensic scientist i Piggy,
a posebno postu Lavice02!
Quote:
inra kaže:
@ lavica 02 samo mogu reći amen i aleluja!

tek sam sada vidjela....

zahvaljujem


ovjde neki brkaju pojam zajedništva i crkve kao institucije ...
meni su prekrasne crkvene pjesme, obožavam ih i pjevati ( mada tuđim ušima i nije baš ugodno nije ni mojima, no to je druga tema) ... mene su moji roditelji krstili dosta kasno za mnoge, s 3-4 godine u Petrovoj crkvi i taj svečenik mi je ostao u prekrasnm sjećanju jer je bio dodirljiv ...
s nekih 17 godina sama sam krenula na pričest i sve te sakramente podobijala (način je bio prestrašan kao i svečenik u Španskom) ... i tamo smo ( pa čak i ja) vježbali crkvne pjesme za TAJ DAN i s veseljem sam išla na sve te probe, prema nama starijima je bio ajd koliko-toliko OK no prema onim malim kikačima..to je bilo prestrašno ...
kada je došlo doba za svadbu, željela sam se iz sentimentalih razloga vjenčati u Petrovoj crkvi ( u tom kvartu sam i odrasla i volim tu crkvu) no da bi to učinila morala sam od ovog iz Španskog zatražiti i dobiti nazovimo je otpusnicu tj da mi on dozvoljava da se vjenčam u drugoj župi .... i naravno on mi ju nije htio dati ( održao mi predavanje, blablabla) i na kraju je svečenik iz Petrove njega zvao da mi ipak da dozvoli da se vjenčam u Petrovoj ( naravno, imao je neke interese) ... mislim HALLO

mene interesira gdje je njihova granica ... kao što sam rekla u crkvu ne želim ići jer ne želim slušati njihove političke govore, ne želim slušati svečenike koji misu drže samo da bi ju održali, ne želim slušati o njihovoj novčanoj situaciji.... u crkvu idem kada ja osjetim potrebu i u to vrijeme mise nisu na rasporedu ....

tko je u selu najzločestiji ? One bakice koji su i po nekoliko puta dnevno u crkvi, koje krunicu mole 10 puta dnevno, ližu crkveni prag, pale hrpu svijeća u crkvi, daju milodare .... a čim izađu iz nje opale otračati cijelo selo i još nekoliko okolnih ... ali to je ok, njih svečenik voli, oprašta im grijehe i one mogu u raj

Zadnje uređivanje Lavica02 : 08.01.2007. at 22:58.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:36   #95
crkva-najprofitabilnija firma na svijetu!
i,nazalost,najnecovjecnija...
crkva polako ali sigurno ubija sve dobro sto je ikada postojalo u vjeri...
madja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 09:18   #96
Quote:
Lavica02 kaže:
tek sam sada vidjela....

zahvaljujem


ovjde neki brkaju pojam zajedništva i crkve kao institucije ...
meni su prekrasne crkvene pjesme, obožavam ih i pjevati ( mada tuđim ušima i nije baš ugodno nije ni mojima, no to je druga tema) ... mene su moji roditelji krstili dosta kasno za mnoge, s 3-4 godine u Petrovoj crkvi i taj svečenik mi je ostao u prekrasnm sjećanju jer je bio dodirljiv ...
s nekih 17 godina sama sam krenula na pričest i sve te sakramente podobijala (način je bio prestrašan kao i svečenik u Španskom) ... i tamo smo ( pa čak i ja) vježbali crkvne pjesme za TAJ DAN i s veseljem sam išla na sve te probe, prema nama starijima je bio ajd koliko-toliko OK no prema onim malim kikačima..to je bilo prestrašno ...
kada je došlo doba za svadbu, željela sam se iz sentimentalih razloga vjenčati u Petrovoj crkvi ( u tom kvartu sam i odrasla i volim tu crkvu) no da bi to učinila morala sam od ovog iz Španskog zatražiti i dobiti nazovimo je otpusnicu tj da mi on dozvoljava da se vjenčam u drugoj župi .... i naravno on mi ju nije htio dati ( održao mi predavanje, blablabla) i na kraju je svečenik iz Petrove njega zvao da mi ipak da dozvoli da se vjenčam u Petrovoj ( naravno, imao je neke interese) ... mislim HALLO

mene interesira gdje je njihova granica ... kao što sam rekla u crkvu ne želim ići jer ne želim slušati njihove političke govore, ne želim slušati svečenike koji misu drže samo da bi ju održali, ne želim slušati o njihovoj novčanoj situaciji.... u crkvu idem kada ja osjetim potrebu i u to vrijeme mise nisu na rasporedu ....

tko je u selu najzločestiji ? One bakice koji su i po nekoliko puta dnevno u crkvi, koje krunicu mole 10 puta dnevno, ližu crkveni prag, pale hrpu svijeća u crkvi, daju milodare .... a čim izađu iz nje opale otračati cijelo selo i još nekoliko okolnih ... ali to je ok, njih svečenik voli, oprašta im grijehe i one mogu u raj
opet potpisujem
alisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:01   #97
Lavice, Madja, Alisax, Inra i Piggy - svaka vam čast. Moram priznati. Takvi sukus svega. Ako se još tko usprotivi... Neću dalje, moram biti kulturan

Ja zapeo na onim Ateistima koji su "sluge paklenske tmine" i nikako da uvjerim ljude da je to najveća glupost izrečena od strane ovoga pape od... pa od njegove posljednje izvaljene gluposti.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:27   #98
Oukeej,jel itko od vas čita bibliju?!:confused:
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:03   #99
Quote:
Piggy kaže:
Jeli ljudima koji vjeruju potrebna Crkva?
NIJE! ČOVJEKU KOJI VJERUJE U BOGA NETREBA NIKAKVA CRKVA!
Angelgirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:55   #100
Quote:
cloud-xz kaže:
Oukeej,jel itko od vas čita bibliju?!:confused:
puno njih/nas vjerovatno da/ne...
ali kakve to veze s temom ima????
svaki birc ima i pravilnik i knjigu poslovanja i knjigu zalbe.
koliko je (realno) i jedno i drugo i trece,ustvari,autenticno???
madja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.