Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 12:49   #61
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Pitaj mene... meni se godina i pol dana rada na bebi činila kao vječnost... A sad jhoš da razmišljam o horoskopskom znaku djeteta ili o robici ili klimi u rodilištu..
o čemu ovdje pričamo....

u potpunosti se slažem, skroz mi je deplasirano razgovarati na taj način o toj temi, imam prijateljicu od 40 godina koja ne može imati djecu i smatram da je zaista glupo, ako ne i neukusno upravo radi takvih žena pričati o tome jel bolje rodit u lipnju nego u studenom... a i nekako mi se to čini kao bahaćenje... ono jel bi da mi je beba blizanac ili rak... ma nek je marsovac, samo nek je živo i zdravo....

neka je svima nama dragi Bog dao da imamo djecu... a kada nije uopće važno...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:50   #62
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Da li se više isplati ???!!!
na to sam ja davno htjela poluditi, al kontam da me ne bi kamenovali...
možda neki ljudi to gledaju kroz tu prizmu...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:20   #63
ne znam zasto se toliko pjenite. pitanje je ionako hipotetsko.
dakle, KAD BISTE MOGLE BIRATI, ponavljam, u kojem dobu godine biste najradije zatrudnile.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:12   #64
Evo Natch mojeg iskustva. Ja sam ostala trudna u 3.mj, bez problema sam podnijela prvi trimestar, čak sam bila i smršavila pa sam stala u svu postojeću garderobu. Tijekom ljeta sam imala mali trbuh, na plaži mi je bilo baš kul s njim (ljudi koji me nisu vidjeli godinu dana bili su u nedoumici dal sam trudna ili sam
se samo udebljala) i nosila sam bikini a ostatak dana slatke trudničke haljinice iz Benettona i kraće majčice, da mi navečer vani onak malo proviruje slatka škembica. Tada mi vrućina nije smetala i osjećala sam se super. E sad treći trim. kupila par tr. hlača. Nisam nosila kaput (glupo mi investirati u tr kaput) već jakne jer sam stala u njih. Rodila u 12.mj. Nije mi nikad bilo previše vruće, nit sam oticala ni niš sl. Imali smo sreće kaj je ova zima bila tak blaga pa sam ubrzo mogla s bebačem van. Što se tiče odjeće za bebu, mislim da ti je svejedno u koje godišnje doba se rodi i ovak sve kupuješ nanovo te kombiniraš sa dobivenim i posuđenim, nije nikakav problem. Jedino ak pikiraš kakvu robicu od bebača tvoje prijateljice!?

Mene je moja mama rodila po ljeti (meni je osobno super onda imati rođkas jer ga slavim il na moru ili barem nergdje vani a ne po zimi u smrdljivim, zagušljivim i zapušenim prostorijama!!) i bilo joj je groozno po vrućinama s veelikim trbuhom i šatorskim haljinama. I nikad nisam imala problema sa slavljenjem rođendana, (kaj je netko prije spomenuo), uvijek nas je bilo brdo. Kompiće iz razreda počastila sam kad je počela škola, big deal. Znači mojoj mami grozno kaj me rodila po ljeti a meni super!
Eh sad, a koja je motivacija tvojeg pitanja? Planiraš nešto kmečavo u budućnosti a imaš poslovnih planova? Sam me zanima...
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:15   #65
pa ne znam, samo mi je palo na pamet da bi proljece moglo biti dobro vrijeme za zatrudnit.
ono, gledam prvo macke, pa psi, pa pcelice, ono, svi to sad rade...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:24   #66
Quote:
Mama Ružica kaže: Pogledaj post
(meni je osobno super onda imati rođkas jer ga slavim il na moru ili barem nergdje vani a ne po zimi u smrdljivim, zagušljivim i zapušenim prostorijama!!) i bilo joj je groozno po vrućinama s veelikim trbuhom i šatorskim haljinama. I nikad nisam imala problema sa slavljenjem rođendana, (kaj je netko prije spomenuo), uvijek nas je bilo brdo. Kompiće iz razreda počastila sam kad je počela škola, big deal. Znači mojoj mami grozno kaj me rodila po ljeti a meni super!
..
Ja sam rođena u 12. mj. i nikad ga nisam slavila u nekakvim smrdljivim, zagušljivim i zapušenim prostorijama!! Kad sam bila mala igrali bi se po cijeloj kući nas brdo klinaca a roditelja nije bilo jer mi je to totalna glupost, to je dječji rođendan. Također nas je bilo brdo, da sam rođena po ljeti isto bi ga slavila doma.
Meni je termin početkim 10. i uopće ne razmišljam o takvim glupostima, tipa gdje će mi dijete slaviti rođendan.
Što se tiče trudnoće po ljeti, pa kad gledam ja ću cijelo ljeto biti trudna kao i moja sestra koja je baš uživala. Em je jela laganiju hranu, pila puno tekućine, jela puno voća, kretala se, plivala, sunčala... savršeno.
Kako je rekla Lubenica, potpuno je deplasirano pričati o ovoj temi, stvarno je glupa jer ništa u životu ne možeš planirati, pogotovo ne ovako velike stvari.
Uime svih parova koji toliko željno iščekuju plusić ili crticu na testu predlažem da zatvorimo ovu temu.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:25   #67
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
pa ne znam, samo mi je palo na pamet da bi proljece moglo biti dobro vrijeme za zatrudnit.
ono, gledam prvo macke, pa psi, pa pcelice, ono, svi to sad rade...
Mačke imaju doba parenja u 1. mjesecu, a pčele to rade tokom zime. One samo nose med na proljeće.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:26   #68
Pa onda GO Natch !!!, bit će ti super, a za Božić mali smotuljak pod borom.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:27   #69
gle, pcelice, jednostavno se makni s teme ako ti smeta.
topic je prakticne naravi. pitam zene kako su podnosile trudnocu u odredjeno doba godine. imam razloga zasto to pitam.
i molim te, pokusaj biti konstruktivna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:28   #70
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Mačke imaju doba parenja u 1. mjesecu, a pčele to rade tokom zime. One samo nose med na proljeće.
pa i sve zivotinje (krave, ovce, koze) donose mlade na svijet u proljece, zar ne?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:29   #71
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
gle, pcelice, jednostavno se makni s teme ako ti smeta.
topic je prakticne naravi. pitam zene kako su podnosile trudnocu u odredjeno doba godine. imam razloga zasto to pitam.
i molim te, pokusaj biti konstruktivna.
Ne želim se maknuti s ove teme, a ti budi malo pristojnija prema trudnici. Jednog dana će i tebi biti glupe takve teme.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:31   #72
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Ne želim se maknuti s ove teme, a ti budi malo pristojnija prema trudnici. Jednog dana će i tebi biti glupe takve teme.
ma daj se skockaj molim te.
ako si trudna nisi narodni heroj.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:33   #73
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ma daj se skockaj molim te.
ako si trudna nisi narodni heroj.
Želim ti roj hemeroida na dupetu!
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:34   #74
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Želim ti roj hemeroida na dupetu!
jesu li sve zene ovakve u trudnoci?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:35   #75
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
jesu li sve zene ovakve u trudnoci?
Ja bar imam opravdanje-G hormon. Ti ga srce nemaš, pitam se kakva li ćeš tek ti biti.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:35   #76
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
gle, pcelice, jednostavno se makni s teme ako ti smeta.
topic je prakticne naravi. pitam zene kako su podnosile trudnocu u odredjeno doba godine. imam razloga zasto to pitam.
i molim te, pokusaj biti konstruktivna.
gle,možda je tebi ok sve isplanirati u životu na dan...mislim da nijedna od nas koja je zaista željela dijete nije planirala kad bu rodila,kad su joj zvijezde naklonjene...kaj bu obukla u koje doba godine...mi smo željele naše bebe bilo kad...samo da su nam žive i zdrave...a i nemoj biti tak drska prema curama koje su ovdje već jako dugo...i međusobno si daju podršku iz dana u dan...sve zajedno proživljavaju...i suze i smijeh...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:37   #77
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
gle,možda je tebi ok sve isplanirati u životu na dan...mislim da nijedna od nas koja je zaista željela dijete nije planirala kad bu rodila,kad su joj zvijezde naklonjene...kaj bu obukla u koje doba godine...mi smo željele naše bebe bilo kad...samo da su nam žive i zdrave...a i nemoj biti tak drska prema curama koje su ovdje već jako dugo...i međusobno si daju podršku iz dana u dan...sve zajedno proživljavaju...i suze i smijeh...
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:38   #78
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
gle,možda je tebi ok sve isplanirati u životu na dan...mislim da nijedna od nas koja je zaista željela dijete nije planirala kad bu rodila,kad su joj zvijezde naklonjene...kaj bu obukla u koje doba godine...mi smo željele naše bebe bilo kad...samo da su nam žive i zdrave...a i nemoj biti tak drska prema curama koje su ovdje već jako dugo...i međusobno si daju podršku iz dana u dan...sve zajedno proživljavaju...i suze i smijeh...
svaka cast vama, ali ja tesko podnosim ljetne sparine.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:40   #79
puno nas jaako teško podnosi trudnoću - bez obzira na vanjske prilike - i obrnuto...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:41   #80
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
puno nas jaako teško podnosi trudnoću - bez obzira na vanjske prilike - i obrnuto...
to mogu shvatiti.
opet, netko je dobro rekao, vjerojatno se sve to lakse podnosi ako se zena vise krece i ako jede laganu, zdravu hranu s puno voca i povrca (preko ljeta).

al mozda bi bilo dobro da napisete sta to tako tesko podnosite?
mislis na hormone i to?
ili cisto fizicke promjene?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.