Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2015., 18:52   #2821
Pozdrav od jedne Djevice/Škorpije sa Mjesecom u Ribama

Ne znam da li je neko ranije pominjao to, ali me zanima mišljenje vas Djevica koje ste aktivne na ovoj temi, kakav stav imate o Vodolijama? Iz nekog razloga koji nisam uspjela da dokučim u svojoj natalnoj karti, kad god me neki momak privuče ispostavi se da je Vodolija, i momci sa kojima sam bila u vezi su bili tog znaka. Nemam ni jednu planetu u tom znaku, štaviše od planeta u vazdušnim znacima imam samo retro Me u Vagi, a jedino mi je SMČ u Vodoliji.

Quote:
Push10 kaže: Pogledaj post
No, s druge strane, što se tiče prijateljstava, shvatila sam da sam se oko njih puno više i trudila, i trpila stvari koje nisu u redu, i nastojala održati, iako sad kad sam se malo distancirala vidim da su neka od njih bila baš nezdrava i loša za mene. Više sam davala šansi ljudima u tom pogledu. Inače mi Djevice jesmo u pravilu odane i privržene, ali uvijek su mi prijateljstva bila važnija od ljubavne veze.
Potpisujem ovo! U načelu, doživljavala sam prijateljstva uvijek dosta ozbiljnije od veza i jako bi me povređivalo bilo kakav postupak s prijateljeve strane koji sam mogla tumačiti kao nepoštovanje ili "uzimanje zdravo za gotovo". I nikad neću shvatiti ljude koji prijatelje posmatraju samo za osobe s kojima ubijaju vrijeme dok ne pronađu partnera (što naravno ne pokazuju dok se družite, već uočiš to kad se takva situacija desi), a onda te zaborave i očekuju da ti imaš razumjevanja, još te i napadaju ako ukažeš da to nije u redu, ispadaš sebičan i koje kakav.
nyxfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:34   #2822
Komplikacija je naše drugo ime... i analiziranje... i sitničarenje... i red... i organizacija... i ''kontrol frik style'

Ne znam postoji li gori znak od ovog
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:49   #2823
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Komplikacija je naše drugo ime... i analiziranje... i sitničarenje... i red... i organizacija... i ''kontrol frik style'

Ne znam postoji li gori znak od ovog
Ali ste i jako trpeljivi i jako uslužni.

Imao sam posla s jednom 16-17 godišnjom djevojkom u znaku djevice. Ja sam hendikepiran, vidim samo deset posto na desno oko. Na lijevo dva posto. Desilo se da sam dva tjedna bio u gostima kod nje i njene mame. Ona je nekad imala školu ujutro, a nekad poslijepodne.

Iako preskače doručak, a ja ga obavezno jedem jer pijem neke tablete, jela je sa mnom. Kad bi vidjela da si sporo mažem kruh, ali da mi se žuri ići u grad (tražio sam posao u ZG pa bio kod njih u gostima) ona mi je iako sam ja tada imao blizu četrdeset godina a ona toliko mlada namazala na brzinu par šnita kruha i brinula o mojim potrebama ko da sam joj brat. A nisam joj nitko i ništa. Pri tome je bila prilično nenametljiva. Ona je veliki flegmatik i baš se vidi da ona sa svakom osobom može izači na kraj. Ja sam se trudio da ih što manje opterečujem, ali ipak... kad imaš nekog 2tj u gostima, on da se ponaša kao duh... kao sjena opet domaćin osjeti njegovu prisutnost i potrebu/primoravanje da se prilagodi gostu.

Mislim da i Jarci puno kompiciraju (ja sam Jarac), tako da mi vaše kompliciranje ne smeta. Jedino me smeta vaša promjenjivost, ali se da nekako i s time živjet budući ste zemljani znak. Puno mi teže pada promjenjivost npr. u strijelaca, a jedna moja sestra je Strjelica.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:10   #2824
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Komplikacija je naše drugo ime... i analiziranje... i sitničarenje... i red... i organizacija... i ''kontrol frik style'

Ne znam postoji li gori znak od ovog
Ja sam se ,u zadnje 2 godine, riješio svega ovoga . Postao sam "bad" djevica. Pokušajte makar kratko, život će vam biti puno jednostavniji. Samo promatram sa strane ....

Sent using Tapatalk
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:12   #2825
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ali ste i jako trpeljivi i jako uslužni.
A nisam joj nitko i ništa. Pri tome je bila prilično nenametljiva. Ona je veliki flegmatik i baš se vidi da ona sa svakom osobom može izači na kraj. Ja sam se trudio da ih što manje opterečujem, ali ipak... kad imaš nekog 2tj u gostima, on da se ponaša kao duh... kao sjena opet domaćin osjeti njegovu prisutnost i potrebu/primoravanje da se prilagodi gostu.

Mislim da i Jarci puno kompiciraju (ja sam Jarac), tako da mi vaše kompliciranje ne smeta. Jedino me smeta vaša promjenjivost, ali se da nekako i s time živjet budući ste zemljani znak. Puno mi teže pada promjenjivost npr. u strijelaca, a jedna moja sestra je Strjelica.
S time se slažem! Nisam napisala prvi komentar u negativnom kontekstu, više iz šale volim što sam djevica i složila bih se s tobom i što se tiče ''izlaženja na kraj'' s ljudima, tu stvarno imam puno strpljenja, ponekad mislim i previše, naročito kad su u pitanju bliske osobe... ma da mi se na glavu popnu i što god da zahtijevaju, tu sam!
I u poslu naravno, zapravo mi je tu najdraže što sam djevica, upravo zbog organizacije, planiranja, sitničarenja i opet, strpljenja i izlaženja na kraj s ljudima, kroz komunikativnost, ljubaznost i nasmiješenost, koliko god možda to i ne bila nužno primarna kvaliteta djevice, opet mislim da u poslu naročito iskazuju perfektnost i daju maksimum, ali i kod kuće, s ljudima općenito, u odnosima, svemu!

Što se promjenjivosti tiče, ona zapravo koliko znam nije karakteristična za djevice, barem koliko sam upoznata s time, vjerojatnije je da se radi o utjecaju podznaka i dr. Zemlja bi ipak trebala biti zemlja, čvrsto na mjestu!
Meni što se toga tiče ne odgovara zrak, blizanci apsolutno nikako... a i tvrdoglavost pojedinih ovnova me izbacuje iz takta, sa svima drugima mogu pronaći zajednički jezik, s nekima više s nekima manje!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:06   #2826
A usluznost... Neki dan mi je dosao jedan novi kolega nesto pitati. Ja sva sretna kak mogu pomoci, kazem mu "dobar dan, izvolite", pomalo vrckavo jer kao ja sam pristupacna i nista nema problema, nek pita kaj hoce, sve cu objasniti. Covjek se uvrijedio, da kak sam bahata i poslije kolegicama izrazavao sucut da s kim rade.
To je bilo prije mjesec dana, jos sam pod dojmom.
Pokusavam skuziti kaj sam krivo napravila, ali mi ne ide. I prisiljavam se da me to ne dira previse i tjesim se da je dobro dok mi je to najveci problem na poslu. Pa ti budi ljubazan.

Sent...
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:20   #2827
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Ja sam se ,u zadnje 2 godine, riješio svega ovoga . Postao sam "bad" djevica. Pokušajte makar kratko, život će vam biti puno jednostavniji. Samo promatram sa strane ....

Sent using Tapatalk
Pokušala i nisam se dobro osjećala, ne mogu glumiti, ne znam... i nije to moje prirodno stanje. Mogu napraviti psihološku distancu prema bliskim ljudima, ljudima na poslu i svima ostalima, no to ne smatram pretvaranjem, ali da prkosim sebi na način da prestanem analizirati, nadzirati i ostalo, ne ide to baš, volim red u svemu. Uživam u tome i ne smatram da je u zabrinjavajućim mjerama
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:25   #2828
Quote:
StarsAsTrails kaže: Pogledaj post
Daj mu nekako do znanja da ti ne smeta to, možda se malo oslobodi
Jesi mislio Me u Lavu možda?
Ne,Mjesec mu je u Lavu,i pozitivnijih pogleda na zivot je od mnogih drugih Djevica koje znam.

ALi imam koleginicu Djevicu,sa Mjesecom u Ribama, 43 g ali izgleda kao da joj je 25 ali zato prica za 10 ljudi(ne moze je zaustaviti niko,melje,melje,i samo melje ,i meni se slepa i slepa i samo slepa indirektno,to kao ona u sali,mi smo ipak samo drugovi,dok je ne uhvatim kako me posmatra sa strane)

SA srednjom skolom radi posao za koji je potrebna visoka strucna sprema,ali taj posao ne zna niko da radi bolje od nje,nadredjeni sef joj (Bik) je gotivi strasno.

Otracala je citavu firmu uzduz i poprijeko,a nikada se ni sa kim nije posvadjala .Jucer su jednoj zeni rekli da je tehnoloski visak( dobila otkaz),zena placici napustila zgradu,ona meni govori kako joj je ovu Bog kaznio jer je prema njoj bila bezobrazna,ostao sam bez texta

Koristi nekakav jaki miris,tako da kada prodje hodnikom,iza nje cvijece cvjeta,ruze iskacu iz onog mermera.
DAnas joj rekoh da ima lijep i graciozan hod ,a stvarno tijelo za 10 ima,i da joj suknjica lijepo stoji,sva je crvena bila koliko se postidila.

Djevice su znaci jako kontradiktorne,u poslu jake,sposobne,sigurne u sebe ali u emotivnom zivotu totalna kontra,komplikuju bez potrebe sebi zivot,analiziraju unaprijed sve moguce "razvoje situacija",i u tim analizama iscrpnim im prodje citav zivot,rijetko su sretni.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:32   #2829
Quote:
cjepidlaka kaže: Pogledaj post
A usluznost... Neki dan mi je dosao jedan novi kolega nesto pitati. Ja sva sretna kak mogu pomoci, kazem mu "dobar dan, izvolite", pomalo vrckavo jer kao ja sam pristupacna i nista nema problema, nek pita kaj hoce, sve cu objasniti. Covjek se uvrijedio, da kak sam bahata i poslije kolegicama izrazavao sucut da s kim rade.
To je bilo prije mjesec dana, jos sam pod dojmom.
Pokusavam skuziti kaj sam krivo napravila, ali mi ne ide. I prisiljavam se da me to ne dira previse i tjesim se da je dobro dok mi je to najveci problem na poslu. Pa ti budi ljubazan.

Sent...
Kako čudno strava!

Kod mene baš uživaju u tom dodvoravanju, ljubaznosti... starije osobe vole biti u centru pažnje, vole takav pristup i obožavaju pričati o sebi i svojim problemima
Možda sam ipak dobru struku odabrala... :P

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post

ALi imam koleginicu Djevicu,sa Mjesecom u Ribama, 43 g ali izgleda kao da joj je 25 ali zato prica za 10 ljudi(ne moze je zaustaviti niko,melje,melje,i samo melje ,i meni se slepa i slepa i samo slepa indirektno,to kao ona u sali,mi smo ipak samo drugovi,dok je ne uhvatim kako me posmatra sa strane)

DAnas joj rekoh da ima lijep i graciozan hod ,a stvarno tijelo za 10 ima,i da joj suknjica lijepo stoji,sva je crvena bila koliko se postidila.

Djevice su znaci jako kontradiktorne,u poslu jake,sposobne,sigurne u sebe ali u emotivnom zivotu totalna kontra,komplikuju bez potrebe sebi zivot,analiziraju unaprijed sve moguce "razvoje situacija",i u tim analizama iscrpnim im prodje citav zivot,rijetko su sretni.
Ah, evo me ta sam Mlađe izgledam, crvenim se stalno, a o kontradiktornosti da ni ne pričam! Profesionalno super da ne može bolje, emocionalno može i bolje, ali sad je stvar puno jasnija
Pomislih da je to samo kod mene tako, utješno je znati da nas ima još
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:50   #2830
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Pokušala i nisam se dobro osjećala, ne mogu glumiti, ne znam... i nije to moje prirodno stanje. Mogu napraviti psihološku distancu prema bliskim ljudima, ljudima na poslu i svima ostalima, no to ne smatram pretvaranjem, ali da prkosim sebi na način da prestanem analizirati, nadzirati i ostalo, ne ide to baš, volim red u svemu. Uživam u tome i ne smatram da je u zabrinjavajućim mjerama
Ne pretvaram se. Prešao sam na "dark side", a tada smo najgori od svih znakova po redu i organizaciji . Govorim o poslovnom djelu života, iako sam našao primjene i u privatnom. Mislim, nije ni čudno u kakvoj sredini radim. Plaća i ostalo je OK, ali organizacija nula. Morao sam se prešaltati ili poludjeti.

Sent using Tapatalk
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:00   #2831
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Ne pretvaram se. Prešao sam na "dark side", a tada smo najgori od svih znakova po redu i organizaciji . Govorim o poslovnom djelu života, iako sam našao primjene i u privatnom. Mislim, nije ni čudno u kakvoj sredini radim. Plaća i ostalo je OK, ali organizacija nula. Morao sam se prešaltati ili poludjeti.

Sent using Tapatalk
A onda kužim! Je to sam čula ili savršeni red ili savršeni nered u kojemu se samo mi možemo snaći! Imala sam i takvih dana ali i dalje stojim iza ovih u kojima prevladava red. Što se posla tiče i okruženja, jasno mi je.. radila sam sa škorpionkom koja nije znala di joj je glava di guzica i cijelo vrijeme je govorila da treba srediti ovo, srediti ono i nikada ništa nije napravila, već sam ja posložila i kad se vratila s godišnjeg, opet kaos! Zato mi je super drago da je okruženje u kojem trenutno radim uredno i organizirano te imam mogućnost da posložim stvari onako kako meni odgovaraju i tu se osjećam ugodno jer imam stvari pod kontrolom.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:12   #2832
Pojednostavio sam si stvari : red nije ono što mi djevice mislimo da je , nego ono što u danom sustavu troši najmanje energije. Analize su isto nepotrebne jer znamo da je samo jedan način ispravan , pa čemu onda analizirati. Postaviš prioritete, kriterije itd. i rješenje je odmah tu bez nepotrebnih analiziranja što bi bilo kad bi bilo....

Sent using Tapatalk
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:32   #2833
Vaga sam po horoskopu, i moram priznati da i nemam baš najbolja iskustva s djevicama(oba spola).
S većinom njih u početku je bio ok odnos, koverzacija je bila dobra i većinom smo imali interes prema istim stvarima, međutim s vremenom se pokazalo da smo poprilično različite prirode, posjedovale su neke osobine koje meni baš i nisu bile drage. Tako da s djevicama nisam nikad ostvarila neki trajniji odnos. Ni u prijateljstvu ni u ljubavi.
JeanMarlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 19:15   #2834
Meni su vagice ok, ali ne na duze staze kak bi se reklo. Po pitanju ljubavi izmijenjivali su mi se djevice i skorpioni, a sada sam s jednim ovnom i to je za djevicu jao i pomagaj
Frendice racice, ovnica, a prije samo zemljani znakovi. Ne kuzim se u astro pa ne znam zasto je to tako! Prije sam citala dosta o karakteristikama znakova, a onda me zainteresiralo i sve ono ispod povrsine, no toga toliko ima da bih trebala svakodnevno nekoliko sati izdvojiti na proucavanje da dodem do odgovora zasto se sada vise slazem s jednima prije sam s drugima. Zanimljivo, slozeno i kompleksno!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:12   #2835
Evo i mene...djevica... pogotovo što se tiče analiziranja, kompliciranja, zamišljanja raznoraznih scenarija, nervoze, planiranja...Ja danas planiram za idući tjedan, pa kombiniram, organiziram. U vezi sam sa blizancem, iako ponekad zna biti kaotično, paše mu moja organizacija jer se sam ne može organizirati i fascinirat je sa time kako sve povežem i spojim u jedno

Ne znam kako vi, ali mene ubija pesimizam, vječno zabrinuta i vječno u brizi oko nečeg što se događa samo u mojoj glavi, ali u glavi je to veliko i ogromno i to nitko ne kuži...Voljela bi barem na jedan dan bit nešto drugo, samo da se odmorim...
S obzirom da većina djevica mora obavit sve na vrijeme, ima svoj ritam, rituale, u vječnoj strci...koliko vas ima problema sa štitnjačom?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 09:53   #2836
Uffff, neke djevice koje srećem su jako komplicirane (iako imam mjesec u djevici), a neke i vjerski fanatici ............
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 13:56   #2837
uzasan znak,
imam jednu nadleznu djevicu i uzasna je,
perfekcionist kojem uopce nije stalo do tudih osjecaja, samo da ona dode do cilja,
najvaznije je obavaitit zadatak, izkritizirati nekoga,
nikad joj nista nije dovoljno dobro, sve ljepo unisti svojom cjepidlakvoscu,
rijeci hvale za druge ne postoje.
samo joj je bitno zadovoljiti svoju nervozu i zelju za kritikom, nije u stanju pitati se kako se drugi osjecaju. emaptija je strana rijec i nije nesto sto ovom znaku dolazi prirodnu.

nadalje radim na odjelu gdje ima poprilicno puno zenske djece u znaku djevice i sve imaju jednu zajednicku crtu, sumnjicave i izrazito rezervirane, da ne recem zloceste, ako nesto nije po njihovom gube se skroz, postaju izrazito nerespektirajuce i nasilne.

jako tezak znak i fakat se cudim kako uopce imaju i jednog prijatelja, vjerovatno su to sve ljudi koji ih nisu upoznali kako treba.

kad im je ve u vagi nesto malo pomaze ali ni to nije garancija.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 20:23   #2838
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
uzasan znak,
imam jednu nadleznu djevicu i uzasna je,
perfekcionist kojem uopce nije stalo do tudih osjecaja, samo da ona dode do cilja,
najvaznije je obavaitit zadatak, izkritizirati nekoga,
nikad joj nista nije dovoljno dobro, sve ljepo unisti svojom cjepidlakvoscu,
rijeci hvale za druge ne postoje.
samo joj je bitno zadovoljiti svoju nervozu i zelju za kritikom, nije u stanju pitati se kako se drugi osjecaju. emaptija je strana rijec i nije nesto sto ovom znaku dolazi prirodnu.

nadalje radim na odjelu gdje ima poprilicno puno zenske djece u znaku djevice i sve imaju jednu zajednicku crtu, sumnjicave i izrazito rezervirane, da ne recem zloceste, ako nesto nije po njihovom gube se skroz, postaju izrazito nerespektirajuce i nasilne.

jako tezak znak i fakat se cudim kako uopce imaju i jednog prijatelja, vjerovatno su to sve ljudi koji ih nisu upoznali kako treba.

kad im je ve u vagi nesto malo pomaze ali ni to nije garancija.
Predlažem ti da samo malo više pažnje pokloniš nekom ženskom djetetu s odjela koje ti se najviše sviđa, ali tako da to drugi ne vide. Vidjet ćeš da su djevice ipak dobrice.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:08   #2839
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Predlažem ti da samo malo više pažnje pokloniš nekom ženskom djetetu s odjela koje ti se najviše sviđa, ali tako da to drugi ne vide. Vidjet ćeš da su djevice ipak dobrice.
djevice su jako kriticne i sumnjicave.
kako im prici da odbace tu sumnu i steknu povjerenje?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:10   #2840
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Predlažem ti da samo malo više pažnje pokloniš nekom ženskom djetetu s odjela koje ti se najviše sviđa, ali tako da to drugi ne vide. Vidjet ćeš da su djevice ipak dobrice.

Punooo prijatelja imam u znaku djevice i stvarno mogu reci da su dobrice. Jeste da su malo cjepidlake i neodlucne ali ipak mogu rec da su pravi frendovi
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.