Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2018., 01:04   #1
Dal se isplati imat stalan posao?

2 sezone radim u Istri u jednom hotelu.Živim u Istri i radim tu.Međutim situacija je ovakva, Počinjem radit od sredine ožujka i do studenog mjeseca kojeg jedva čekam To je 7 i pol mjeseci rada, toliko radim, zatim mi produže ugovor za dva mjeseca to je od slobodnih sati i godišnjeg.Zadnju plaću dobijem u 1. mjesecu pa potom se prijevim na biro i onda dobivam 3900 sljedećih 2-3 mjeseca.Dakle ne znam koliko bi bilo pametno prihvatit ugovor na neodređeno.Jer ja sam doma ovako od studenog i do sredine ožujka, a primanja su mi od 5500 do 6500kn +3000 božićnica i regres u prosincu, a 3900 sa biroa imam samo u veljači i ožujku.Kad bi mi ponudili ugovor na neodređeno morao bi radit cijelu zimu imao bi oko 2 mjeseca slobodno, dok ovako imam 5 mjeseci.Volio bi čuti vaše mišljenje, 5 mjeseci bit slobodan a plaća ide to mi se jako sviđa.Mogu izlazi,spavat do podna, ne spavat 2 dana, lutat svakamo.Kad si zaposlen ništa od toga, po ljeti sam toliko umoran da rijetko kamo idem, ali zato po zimi nadoknadim
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 01:38   #2
bravo za tebe..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 01:54   #3
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
2 sezone radim u Istri u jednom hotelu.Živim u Istri i radim tu.Međutim situacija je ovakva, Počinjem radit od sredine ožujka i do studenog mjeseca kojeg jedva čekam To je 7 i pol mjeseci rada, toliko radim, zatim mi produže ugovor za dva mjeseca to je od slobodnih sati i godišnjeg.Zadnju plaću dobijem u 1. mjesecu pa potom se prijevim na biro i onda dobivam 3900 sljedećih 2-3 mjeseca.Dakle ne znam koliko bi bilo pametno prihvatit ugovor na neodređeno.Jer ja sam doma ovako od studenog i do sredine ožujka, a primanja su mi od 5500 do 6500kn +3000 božićnica i regres u prosincu, a 3900 sa biroa imam samo u veljači i ožujku.Kad bi mi ponudili ugovor na neodređeno morao bi radit cijelu zimu imao bi oko 2 mjeseca slobodno, dok ovako imam 5 mjeseci.Volio bi čuti vaše mišljenje, 5 mjeseci bit slobodan a plaća ide to mi se jako sviđa.Mogu izlazi,spavat do podna, ne spavat 2 dana, lutat svakamo.Kad si zaposlen ništa od toga, po ljeti sam toliko umoran da rijetko kamo idem, ali zato po zimi nadoknadim
Generalno si ko neki freelancer. Gun for hire. Podržavam to. Stara ideologija osamsatnog radnog dana ionako izumire.
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:22   #4
Šta mi donosi ugovor na neodređeno, osim što moram više radit?Koliko kod nas ima loših radnika, ali nitko im neće dat otkaz jer drastično fali ljudi.Radim 7 mjeseci onda nakupim masu slobodnih sati i firma mi produži ugovor za 2 do 3 mjeseca.Znači imam primanja od firme 9-10 mjeseci i onih ostala 2 mjeseca sa biroa, a radim samo 7 mjeseci, a ostalo odmaram.Tako je u većini većih hotelijerskih firmi, meni se to jako sviđa, usput uvijek mogu na crno još zaradit novaca kad sam doma.To je jako stresan posao, nije to kancelarija, to je jako psihički i fizički stresno, tako da taj odmor dođe kao naručen.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:26   #5
Dok fizički tako možeš, uživaj u tome. Kad ne budeš više mogao raditi 15 sati dnevno tijekom sezone, onda razmišljaj o nekoj drugoj opciji.

Ovo ti za sada odgovara, u tome vidiš samo pozitivne stvari, zašto bi uopće mijenjao? Ne vidim niti jedan "pravi" argument za prihvaćanje stalnog posla, pravo da ti kažem
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:28   #6
Ovisi koji su ti prioriteti. Nije loše, pogotovo ako imaš fuš.
Ali ti se ubijaš od posla tih 7 mjeseci i nemaš ljeto, a mi se cijelu godinu zajebavamo i ljenčarimo u kancelarijama na toplom plus imamo više staža pa ćemo moć prije u penziju
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:40   #7
E pa nije to baš tako crno.Šta bi onda one babe od 60 godina što cijeli život peru suđe već trebale bit odavno mrtve?Da vidiš staru babu od 60 godina kakvu snagu ima, skoro bolju nego ja od 20 godina.Kod nas je radno vrijeme 8 sati svaki dan i jedan dan slobodan u tjednu.10-15 sati se radi kad su svadbe, a to je oko 10 puta godišnje.O penziji nisam ovisan jer ipak živm u istri imamo apartmane, tako da sa time se ne zamaram.Ono što mi jako smeta je to što nemam ljeto, jer ipak je ljeto stvoreno za odmor i zajebanciju, a ja moram radit 300 na sat.Al dobro nemoš imat ovce i novce.Tako da ugovor na neodređeno ne donosi nikakve prednosti, osim možda za kredit, a to meni uopće ne treba i veća si faca ako imaš ugovor na neodređeno, moreš bit bahat ,bezobrazan, drzak, tako se ponašaju svi stalni radnici.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:45   #8
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
E pa nije to baš tako crno.Šta bi onda one babe od 60 godina što cijeli život peru suđe već trebale bit odavno mrtve?Da vidiš staru babu od 60 godina kakvu snagu ima, skoro bolju nego ja od 20 godina.Kod nas je radno vrijeme 8 sati svaki dan i jedan dan slobodan u tjednu.10-15 sati se radi kad su svadbe, a to je oko 10 puta godišnje.O penziji nisam ovisan jer ipak živm u istri imamo apartmane, tako da sa time se ne zamaram.Ono što mi jako smeta je to što nemam ljeto, jer ipak je ljeto stvoreno za odmor i zajebanciju, a ja moram radit 300 na sat.Al dobro nemoš imat ovce i novce.Tako da ugovor na neodređeno ne donosi nikakve prednosti, osim možda za kredit, a to meni uopće ne treba i veća si faca ako imaš ugovor na neodređeno, moreš bit bahat ,bezobrazan, drzak, tako se ponašaju svi stalni radnici.
Pa vidim da tebi drskost i bezobrazluk idu i bez ugovora na neodređeno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:55   #9
I prije ćeš fizički ostarit i oslabit pošto radiš fizički teže poslove i pod svakakvim vremenskim uvjetima, dok mi sjedimo bez napora u toplom i klimatiziranom pa ćemo duže bit mladi i zgodni hehe

Zajebavam se, nije ti to sa sezonama loše dok ti se da. Obje solucije imaju dobrih i loših strana. Mi u uredima imamo više para, staža i manje radimo, ali zato imamo puno manje godišnjeg. Jbg.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 20:17   #10
Šta se onda na kraju više isplati?Prosjek primanja mi je 6.000x 7 mjeseci rada je 42.000 kuna+ 2 mjeseca što mi produže ugovor za onaj višak sati + 3.000 kuna regres ispadne 15.000 kuna a to je 57.000 kuna i još 3 mjeseca sa birao po 4.000 kuna, a to je 69.000 kuna.Račinica je jednostavna, za 9 mjeseci od firme dobijem 57.000, od toga je samo 7 mjeseci rada ostalih 2 godišnji + 12.000 sa zavoda i na kraju ispadne da za 7 mjeseci koliko radim dobijem 69.000 kuna a ostalih 5 sam doma odmaram.Da radim svih 12 mjeseci i da mi je prosjek 6.000 i 3000 kuna regres, to je 75.000 kuna godišnje i 2 mjeseca godišnjeg.Ajde sezonci i svi ostali javite se, želim čuti vaše mišljenje.Mislim da je ovakva situacija kod svih sezonskih radnika u većim hotelima koji imaju kolektivni ugovor, valamar, maistra.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 20:39   #11
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Šta se onda na kraju više isplati?Prosjek primanja mi je 6.000x 7 mjeseci rada je 42.000 kuna+ 2 mjeseca što mi produže ugovor za onaj višak sati + 3.000 kuna regres ispadne 15.000 kuna a to je 57.000 kuna i još 3 mjeseca sa birao po 4.000 kuna, a to je 69.000 kuna.Račinica je jednostavna, za 9 mjeseci od firme dobijem 57.000, od toga je samo 7 mjeseci rada ostalih 2 godišnji + 12.000 sa zavoda i na kraju ispadne da za 7 mjeseci koliko radim dobijem 69.000 kuna a ostalih 5 sam doma odmaram.Da radim svih 12 mjeseci i da mi je prosjek 6.000 i 3000 kuna regres, to je 75.000 kuna godišnje i 2 mjeseca godišnjeg.Ajde sezonci i svi ostali javite se, želim čuti vaše mišljenje.Mislim da je ovakva situacija kod svih sezonskih radnika u većim hotelima koji imaju kolektivni ugovor, valamar, maistra.
zanima me period kad radiš, koliko dnevno radiš, i imaš li slobodne dane u tjednu?i ako se razboliš, da li možeš na bo ili radiš bolestan?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 21:44   #12
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
zanima me period kad radiš, koliko dnevno radiš, i imaš li slobodne dane u tjednu?i ako se razboliš, da li možeš na bo ili radiš bolestan?
Trenutno 7 sati dnevno, kad krene više posla svaki dan po 8 sati, a 12 sati kad je svadba, a to je maksimalno jedno 10 puta.Kad se to sve zbroji i oduzme 90% vremena radim po 8 sati, slobodan dan obavezan svaki tjedan.Bolovanje nije nikakv problem ako se razboliš, a znam kod nekih je to veliki problem i dobije se otkaz, al naša firma to ne prakticira, nisu tako stroga pravila.To ti je uglavnom to, meni ovo baš odgovara i 10 puta je bolje od stalnog posla, vjerujem da i tako misli 90% drugih sezonaca.5 mjeseci slobodnog ti nemože nitko platit, pa to su uživancije biti doma i dobivat plaću.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:08   #13
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Trenutno 7 sati dnevno, kad krene više posla svaki dan po 8 sati, a 12 sati kad je svadba, a to je maksimalno jedno 10 puta.Kad se to sve zbroji i oduzme 90% vremena radim po 8 sati, slobodan dan obavezan svaki tjedan.Bolovanje nije nikakv problem ako se razboliš, a znam kod nekih je to veliki problem i dobije se otkaz, al naša firma to ne prakticira, nisu tako stroga pravila.To ti je uglavnom to, meni ovo baš odgovara i 10 puta je bolje od stalnog posla, vjerujem da i tako misli 90% drugih sezonaca.5 mjeseci slobodnog ti nemože nitko platit, pa to su uživancije biti doma i dobivat plaću.
Cini mi se odlicno. Ja osobno bi tako da mogu. Pet mjeseci za zivot i slobodu, tecajeve, putovanja..zakon

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:31   #14
kak nakupiš višak sati za dva mjeseca ak u prosjeku radiš 8 sati?
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:53   #15
Zato jer u kolektivnom ugovoru stoji 40 sati tjedno, a ti odradiš 6 dana puta 8 sati.
Računaj da ti je svaki mjesec prosjek 35 sati plusa, nekad više, nekad manje i +20 dana godišnjeg i nabereš bez bez problema 2 mjeseca.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:41   #16
Eto kad se računica stavi na papir baš se i ne isplati bit stalan radnik, možda se isplati jedino nekom ko je slabijeg imovinskog stanja i treba mu kredit i sigurnost, onda da.

Kod nas isto tako dolazi puno ljudi iz Slavonije,Zagorja i unutrašnjosti zemlje.Smještaj im je osiguran, a ima pojedinaca(ne svi) koji samo rade i spavaju, nikamo ne izalaze i troše, samo rad i spavanje.Odrade tih 7 mjeseci i produže im ugovor isto kao i meni i dođu doma puni ko brod i budu doma tih 5 mjeseci, a para ko u priči sa sezone.Kao što kaže Kymatica imaš vremena za sve u tih 5 mjeseci slobode, ekipa,tulumarenje,putovanja, spavanje Ne znam zašto se neki ljudi žale što imaju sezonski posao?Što im ne odgovara?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 11:52   #17
Ako radiš za stalno onda moraš imat pravo na plaćeni godišnji. Dakle te prekovremene koje imaš bi ti morali ili platit ili preraspodijelit u slobodne dane plus što imaš dane za plaćeni godišnji odmor.

Ako sam dobro shvatio ti radiš 7 mjeseci 3 imaš u preraspodjeli i 2 si nezaposlen. Mislim da onda nikako ne bi bio slobodan ispod 3 mjeseca.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.