Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 18:53   #1
Jel itko uspio u poljoprivredi?

Zanima me jel itko uspio u poljoprivredi kroz drzavna financiranja ,poticaje iz eu i sl ,i to netko tko prije nije imao ni grunta ni imanje i nekim kreditom i poticajima se počeo baviti poljoprivredom ili stočarstvom i pri tom uspio i više ne zivi u malom stanu u novom zagrebu nego se bavi poljoprivredomrivredom i uspjesan je poslovni čovjek tj mali zadovoljni poduzetnik.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:43   #2
Uspjeli su neki i preselili.Prati poljoprivredne emisije nedjeljom.Učili su i naučili.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:00   #3
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Uspjeli su neki i preselili.Prati poljoprivredne emisije nedjeljom.Učili su i naučili.
zavrnuli rukave, pljkunuli u sake, nadizali se skupih, nenamjenskih kredita i do poticaja i subvencija gomilu toga napravili.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 08:36   #4
Točno tako.Ja imam mali vrtić ali svega pomalo.Maslina,smokve crne i bijele,aronija,loza,češnjak,crveni luk,radić,salata,krastavci,kivano,paprike,tikvic,j orgovana,kadulje,ružmarina...i dođe neki dan prijatelj i pita odakle ti takav vrt.Pao s neba i od šanka kao tvoj, valjda sam kopao i sadio čisto iz potrošnje vremena.Za sve se treba radit i dobro pomučit.A u podrumu domaćeg vinskog i jabučnog octa i raznih rakija i likera.Znao on gdje će doći vidjet ima li šta za dobit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 11:33   #5
Sivkiću ako nisi daleko javi se da ti dan malo HUMUSA za pome ili ti izaberi šta ćeš gnojit.
nema leba bez botike - reka bi Bora Čorba. a ove birtijske poljoprivrednike je najbolje ignorirati.
sori ja san ti u Šibeniku!!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:09   #6
Hvala najljepše ali si daleko .Imam ja komposter pa radim sam.Danas sam si kupio i teleskopsku motiku za okopavanje i odmah je isprobao a jučer sam okopavao s običnom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 23:23   #7
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Sivkiću ako nisi daleko javi se da ti dan malo HUMUSA za pome ili ti izaberi šta ćeš gnojit.
nema leba bez botike - reka bi Bora Čorba. a ove birtijske poljoprivrednike je najbolje ignorirati.
sori ja san ti u Šibeniku!!!!
a sto ti proizvodis u sibeniku ako nije tajna? masline? loza? povrce? voce? ili vrtlaris iz hobija?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:59   #8
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
zavrnuli rukave, pljkunuli u sake, nadizali se skupih, nenamjenskih kredita i do poticaja i subvencija gomilu toga napravili.
Konkretne primjere molim.Naročito kako je netko počevsi od ničega napravio gomile u poljoprivredi ,skupim kreditima,subvencijama i poticajima ,poticaj za kozlića je npr 60 kn.super poticaj.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 00:47   #9
Da se malo nadovežem a možete se i nadovezat na mene,prije neki dan sam dobio odobrenje za obradu jedno oko 2000m2 zemlje za obrađivanje pa me zanima dali imate kakavu ideju za sadnju,mene zanima sadnja povrća,nemam nekog iskustva ali imam volje,pa ako ima tko da napiše dobronamjeran savjet može da mi se javi na privatnu poruku,unaprijed zahvaljujem.
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:32   #10
teta-elza, ja uzgajan kalifornijske gliste i proizvodin HUMUS ekstra klase. a pomalo za kućne potrebe posadin pome (paradajz), krastavce, paprike, tako nabacan svega po malo. moran reći da se je vrt preporodija otkad ga tretiran sa humuson. a masline planiran uskoro.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:49   #11
Quote:
sjeme2 kaže: Pogledaj post
Da se malo nadovežem a možete se i nadovezat na mene,prije neki dan sam dobio odobrenje za obradu jedno oko 2000m2 zemlje za obrađivanje pa me zanima dali imate kakavu ideju za sadnju,mene zanima sadnja povrća,nemam nekog iskustva ali imam volje,pa ako ima tko da napiše dobronamjeran savjet može da mi se javi na privatnu poruku,unaprijed zahvaljujem.
Kakvo odobrenje tj čije je zemljište?
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:27   #12
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Kakvo odobrenje tj čije je zemljište?
zemlja je od čovjeka za koga sam radio,jer možda imas kakav savjet oko proizvodnje povrća?
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:47   #13
Quote:
sjeme2 kaže: Pogledaj post
zemlja je od čovjeka za koga sam radio,jer možda imas kakav savjet oko proizvodnje povrća?
Siguran savjet nemama ,mozda batat koji je hit ali ko i svi hitovi kod nas kome to poslije prodati?ja bih mozda posadio krastavce ,ali bih se raspitai kod podravke dal ih otkupljuju,no trebali bi biti oni sitni prva klasa jer se rusi cijena ako nisu.Eto to ti je problem kod nas ,pored sve priče o poljoprivredi i savjetodavnim sluzbama .čovjek nema sigurnosti u obrađivanju zemlje,nit ga tko upućuje ,trziste je nestabilno itd...
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:16   #14
Ako krastavce bereš 2 puta na dan bit će 1 klase ako te nije volja prerast će i bit manja cijena.Podravka ne otkupljuje svagdje zbog prevoza.Griješiš što se tiče uputa.Svatko može dobit stručan savjet kako radit ali niko nikome ne daje savjete što da sadi ili sije i gdje će prodat.Poljoprivrednik je privatnik-obrtnik koji sam brine za sebe a i sam zadržava svoju dobit.Predugo smo bili u raznim zadrugama i kombinatima a mnogi se od toga još nisu osvijestili i čekaju božju pomoć.Što se tiče poljoprivrede sve je već u svijetu izmišljeno samo treba to koristit.Recimo u Italiji se mali udružuju u zadruge radi lakše nabave materijala i lakšeg plasiranja na tržište.Kod nas čekaju princa na bijelom konju,koji neće doći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:49   #15
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Siguran savjet nemama ,mozda batat koji je hit ali ko i svi hitovi kod nas kome to poslije prodati?ja bih mozda posadio krastavce ,ali bih se raspitai kod podravke dal ih otkupljuju,no trebali bi biti oni sitni prva klasa jer se rusi cijena ako nisu.Eto to ti je problem kod nas ,pored sve priče o poljoprivredi i savjetodavnim sluzbama .čovjek nema sigurnosti u obrađivanju zemlje,nit ga tko upućuje ,trziste je nestabilno itd...
Hvala na savjetima,mene više zanima da se to na malo riješava na placu,što se krastavaca tiče jer možda znaš gdje bi se moglo nabaviti sjeme po mogućnosti da je stare sorte,hvala?
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:03   #16
a te stare sorte bi bile- kakve?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:43   #17
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
a te stare sorte bi bile- kakve?
što starije to bolje,ime sorte neznam,možda znate imena sorti?
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 07:34   #18
Google= stare sorte krastavaca nazivi
i saznaš to isto
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.