Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2004., 16:18   #21
e, da meni za preparativu - estee lauder i samo estee lauder. zakon. a cijena je ja mislim ko chanel.
__________________
enhancing colours since 1938

w! pssst! it's a secret!!
Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 18:25   #22
Quote:
charlize kaže:
citam i zavidim svima koji koriste sjenila. ja to ne znam staviti smrc smrc. jednom sam dala profesionalki, ni to nist nije valjalo.
Vidi kako se to radi:
1. Jednog suncanog i vedrog popodneva istjeras ukucane van (treba ti dobro svjetlo ).
2. Zakljucas vrata, iskljucis telefon.
3. Sjednes pored prozora, rasprostres sminku preda se i - ozezi! Isprobas sve kombinacije koje ti padnu napamet (ili kopiras iz novina i casopisa).
4. Zapamtis sto ti se svidjelo i to primjenjujes u buducnosti.
5. Dodjes na Kozmetiku i pohvalis se.

Chanel puderi su bas fini (ja dobila par probnih uzoraka). Ali cijena im je ne bas pristupacna. Srecom, skoro se uopce ne sminkam, pa tu lovu potrosim na druge gluposti.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 20:33   #23
Charlize probaj ovako:
neko neutralnije sjenilo (ja sam danas stavila ono zlacano od chanela) razmazes po cijelom kapku od trepavica do obrva i potegnes crtu uz donje trepavice (sa spuzvicom je to najlakse potegnut)

Zatim sa tamnijim sjenilom osjencas vanjski kut oka i lijepo po donjem djelu kosti koje osjecas pod gornjim kapkom (), negdi do 2/3 prema unutra (znaci unutrasnja trecina slobodna). Malo razmazes, tako da se zabrisu linije.

E sad, neko skroz bjelkasto sjenilo mozes stavit u unutrasnji kut, tam di se spajaju gornji i donji kapak. I malo ispod obrva.

Onda olovcicom obrubis cijli gornji rub kapka, i samo vanjsku trecinu na donjem. Namazes trepavice i to je to .

Tako se ja sminkam, poveca oci.
Probaj pa javi .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 22:35   #24
Quote:
LadyInRed kaže:

pa evo, na to sam konkretno mislila. ako ti dođe pod ruku, probaj sjenila od MF iz linije earth spirit ili bilo koje Collistarovo sjenilo. cijena im je oko 70 kn, traju do 2 godine i imaju upravo to - vrlo finu, podatnu teksturu, onak sjajno, mekano, fino, razmazivo, postojano meni se nikada još nisu napravile grudice ili da mi se razdijelilo između kapka.

vjerovatno da imam novaca, počastila bih se tako jednom ekskluzivnom stvarčicom kao što je chanel sjenilo za masu novaca. daje ti feeling da nosiš nešto posebno, specijalno iako zapravo to uopće nije istina....ah,mi žene
vidiš, baš bih mogla probati Collistar ... sjenilo oko 70 kuna veliš?


da, razlika se u teksturi baš jasno vidi (uostalom, isto kao i kod pudera).

osobno volim Pupina sjenila, mrzim one crte kad se naprave od nekvalitetnog sjenila, a ja još imam dosta masnu kožu, pa možeš zamislit na šta to sliči

a ja si isto volim priuštiti ponešto ekskluzivno s vremena na vrijeme. Volim imat tako te fine stvarčice, a onda se pokaže da one najčešće opravdaju uloženu kvalitetu.

Samo se, barem po mom iskustvu, ne isplati kupovati te neke "gluposti" tipa nekih fiksatora, kremica za sprečavanje sjaja i tsl ... to su najčešće bačeni novci. Bolje si kupi lak za nokte još jedan
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 09:10   #25
sunčice ako voliš Pupina sjenila, Collistar će ti se jako sviđati meni je čak i bolji probaj, imaju lijepe boje (nema kričavih, zapravo ne znam što voliš), onako su kremasta, ma super.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 10:17   #26
[QUOTE]matsa kaže:
[B]Dakle, ja bih uvijek prije kupila shiseidovo sjenilo, nego chanelovo, ali i chanelova su super. Ono što bih uvijek i ponovno kupila od chanela je tekući puder.

Meni je osobno razlika u sjenilima to što su ova skuplja puno finije teksture i nekako bolje prijanjaju i postojanija su. već pod prstima se osjeti razlika. Jeftinija sjenila su grublja i dosta se brzo skupe u kapku, a na samom sjenilu se onako napravi one grudice na površini, skore se, if you know what I mean.
Činjenica je da se puno veća razlika vidi u puderu nego u sjenilu.

Zaključak - ta sjenila nisu toliko bolja koliko su skuplja.
Zašto ja onda obično kupim skuplje? - prvo zato što si to u ovom trenutku mogu priuštiti, a veliki sam ovisnik i zaljubljenik u kozmetiku, pa mi nije teško ni u parfumeriji štošta uvaliti , a onda zato što mi to sve jako dugo traje. Imam pet-šest različitih "duplih" sjenila i te nijanse stalno mijenjam i to mi sve traje oko godinu dana, poslije, ako i ne potrošim, bacim ili dam ako ima zainteresiranih.

Ali, kaj se tiče postojanosti, možeš si kupiti i jeftinije sjenilo i onda onu bazu za sjenila od art decoa što košta 50 kuna i držat će isto dugo. A ta baza za sjenila isto traje jaako dugo.




Ja sam imala tu bazu i nije mi uopće bila dobra. Bolje mi je kad stavim puder u prahu. Trenutno koristim bourjois sjenilo i zadovoljna sam. Sestra godinama koristi max faktor i zadovoljna je. Mislim da ona najskuplja ipak plaćaš samo ime.

Nedavno sam vidjela reklamu za najnoviju chanelovu kremu za podočnjake eye tonic se zove. Pisalo je da dokazano uklanja tamne kolutove oko očiju. Baš me zanima da li djeluje.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 13:50   #27
Meni je ta baza za sjenilo super, ali to je individualno. valjda ovisi o koži, masnoći kapka, kaj ja znam.

Sigurno je u cijeni visoke klase kozmetike i cijena marke. Ali se i razlika bogme vidi i osjeti, posebno kad se navikneš na tu kvalitetu.

A kaj se tiče Max factora, to se ne može usporediti ni s Lorealom, a kamoli sa Chanelom. Taj max factor je valjda bolji jedino od Deborah i one marke Quori kaj u DM-u stoji na blagajni zajedno sa žvakama. Imam naime dugo ovisnički staž, pa od puberteta apgrejdam kozmetiku i isprobavam sve živo i mrtvo kaj postoji.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 13:56   #28
Nisam još gotova

Kaj se tiče preparative, puno se boljim meni osobno pokazala avene kozmetika koja košta upola kolko npr. Chanelova preparativa.

pa stoga - ona Chanel krema protiv podočnjaka (čiju stariju verziju imam doma i nije niš posebno), pomaže valjda kolko i kreme protiv celulita. Sitnim slovima na pakiranju i reklami obično piše: "Istraživanja kažu da je na uzorku od 30 žena njih 10 primijetilo poboljšanje i smanjenje celulita (u ovom slučaju podočnjaka). Metoda analize - odokativna... "

matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 14:34   #29
charlize zahvaljuje Kem i Bluegirl, ali charlize ne moze napraviti nista sa sjenilima a da krajnji rezultat ne ispadne natucene oci/rasplakane oci/panda oci/ .... a pokusava vec godinama
a sad ovih sjenila u fantasticnim bojama. oh well.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:16   #30
Quote:
charlize kaže:
charlize zahvaljuje Kem i Bluegirl, ali charlize ne moze napraviti nista sa sjenilima a da krajnji rezultat ne ispadne natucene oci/rasplakane oci/panda oci/ .... a pokusava vec godinama
a sad ovih sjenila u fantasticnim bojama. oh well.
Koju boju ociju imas? Ten? Ja sam blijeda k'o krpa, sa tamno zelenim ocima i smedjom kosom. Ako probam smedje ili crvenkaste nijanse, izgledam k'o zombi. Ali recimo, zelena i plava mogu proci. Cak i ljubicasta u kombinaciji sa roze i narancastom.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:23   #31
Quote:
charlize kaže:
charlize zahvaljuje Kem i Bluegirl, ali charlize ne moze napraviti nista sa sjenilima a da krajnji rezultat ne ispadne natucene oci/rasplakane oci/panda oci/ .... a pokusava vec godinama
a sad ovih sjenila u fantasticnim bojama. oh well.
gle, charlize, nemreš reći da ne znaš staviti sjenilo...nisam ni ja prije znala staviti sjenilo tako da postignem neki efekt, da povećam oči, produbim pogled, kajaznam trklej trkelj....

Ali - proći s četkicom po sjenilo i onda s tom istom četkicom po kapku - e, pa to zna svatko!
Kako god ipalo.
Tak da izvoliš se šminkaj!

Tak sam se ja šminkala prije - samo da pofarbam, brljala, pojma ja nisam imala što i kako postići...

A onda s vremenom valjda nekak (to se meni dogodilo) sama od sebe počneš isprobavati i počneš kopčati neke stvari
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:26   #32
Kem,
mislim da nije problem u bojama boja ociju je plavkastosivkastozelenkasta. ovisi od toga da li sam odmorna ili ne, i kakva je odjeca na meni. koristim maskaru, i olovke za oci. ali, kad sa sjenilama probam, ne valja. kao sto rekoh, jednom sam otisla na profesionalno sminkanje, cura mi je stavila neke sivkaste nijanse, ali nije mi se svidjelo. izgledala sam starije i preozbiljno. a ne kao ice queen, kako sam htjela
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:30   #33
goldberry, pokusavam ja vec godinama, dear
tri stvari koje nikad necu moci/znati: piti pivo, gledati nogomet i stavljat sjenilo na oci
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:46   #34
charlize, al da bi se farbala - nije nužno da znaš. da to radiš savršeno i sciljem.
sam farbaj ak ti se želi!
vjeruj mi!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:57   #35
Quote:
charlize kaže:
Kem,
mislim da nije problem u bojama boja ociju je plavkastosivkastozelenkasta. ovisi od toga da li sam odmorna ili ne, i kakva je odjeca na meni. koristim maskaru, i olovke za oci.
Onda plavu/sivu/zelenu olovku naneses preko pola kapka. Duze ostane. Mislim, neces valjda odustati?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 08:13   #36
Ne znam ni ja mazati oči. Ja koristim uvijek samo jednu nijansu (najčešće bijelu) a sad mislim uzeti zlatnu i svijetloplavu.
Moja sestra super maže oči i namaže me u specijalnim prilikama ali ja nemam vremena ni volje svaki dan se trackati min. pola sata.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 10:30   #37
Charlize a da odes, da te netko profi nasminka, pa ces vidjet kako? Tako su mene par puta nasminkali, onda se znam sminkat!
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 13:55   #38
hvala, cure. al mislim da cu ipak odustati od sjenila
Bluegirl, bila kod pro, i nije valjalo
jedino mi zao sto su mi oci najjaci adut na licu, a ne mogu ih ultra istaknuti. al' nije problem, maskara i olovke su bile dovoljne svih ovih godina, jedino sad malo zavidim curama koje znaju koristiti ova cool zuta ili tirkizna sjenila.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 15:52   #39
Quote:
charlize kaže:

Bluegirl, bila kod pro, i nije valjalo
Ima i drugih .
Try harder .

Mene je jedna vizazistica u Becu oko 10h ujutro nasminkala sa zelenim sjenilom (jaaaakooooo zelenim), onak mackasto i narancasti ruz za usne. Jes da je to bilo oke, ali totalno neprimjereno 10 h ujutro (za kakav party, ekskluziva etc). Ruz sam obrisala i hodala okolo sa suncanim naocalama.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 16:43   #40
i ja spadam medju one koje ne znaju bas sa sjenilima. Probala par puta i odustala.

Onda sam otisla na profesionalno sminkanje, vise onako iz fore, da vidim hocu li vijdeti nesto novo i

Zena je koristila zelena sjenila, ali onako maslinasta vise prozirna, ne teske boje (imam zelene oke i crvenu kosu) i samo oci mi je mazala skoro 20 minuta (a ona je profesionalac, dakle meni bi trebalo oko 60 minuta ) i isto mi rekla da su mi oci glavni adut i da je steta kaj ih ne sminkam vise (stavim samo maskaru)

Do tad sam brijala da su mi usta adut a i lakse ih je nasminkati, ali taj put je ona bas naglasila oci (izvukla i laganu tus liniju ) a ruz stavila samo malo neke blage boje.

Toliko mi se dopalo (nasla se s muzem u gradu i on je prokomentirao sto inace ne cini po pitanju sminke, jako mu se dopalo)

Tak sam otisla teti jos dvaput (ponudila besplatno) dok nisam skuzila osnove. Jos ne mogu kao ona, ali moze proci.

I to samo za spesl okejzns jer mi se ne da za svaki dan+nemam vremena.

Al zgodno je zabljesnuti tu i tam

Ono prvo sminkanje je isto bilo besplatno, samo se ocekivalo da kupim nekaj i jesam par stvarica s njenog countera tipa ruz, sjajilo, nista preskupo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.