Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 11:58   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, porasti će kriminal bake idu u prostituciju a dedeki će pljačkati kladionice.
Pa ima poštenih poslova, a i to znači da će duže ostati na starom radnom mjestu. Ljudi mogu dugo raditi i živjeti. Bez obzira rade li u školi ili na baušteli, svakako je bolje da rade nego da u birtiji sjede na grbači države.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:32   #42
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ljudi će kad tad platiti ceh predavanja mirovina i sigurnosti u kandže političara i njihove Ponzi sheme, da je bilo više ekonomske pismenosti i individualne odgovornosti, a manje socijalističke indoktrinacije ne bismo bili u ovoj situaciji. Ali slijepa vjera u sposobnosti centralnih planera se ljudima opet obila od glavu-
kaži to onih 4 milijuna USA umirovljenika koje je Enron (privatna kompanija, koliko znam) sjebao za mirovine
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:21   #43
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Pa ima poštenih poslova, a i to znači da će duže ostati na starom radnom mjestu. Ljudi mogu dugo raditi i živjeti. Bez obzira rade li u školi ili na baušteli, svakako je bolje da rade nego da u birtiji sjede na grbači države.
Ne možeš raditi sa 60 godina na baušteli. Mislim, možeš, ako mlađi preuzmu većinu posla, a ni to nije pošteno. Osobno mi je nakaradno, nepravedno, kako već, vidjeti starog čovjeka, teško pokretnog, primoranog na teži fizički rad.
Treba razgraničiti, ne potroši se tjelesno jednako netko tko sjedi u uredu i netko tko stvarno radi fizički.

Glede dobivanja posla u starijoj dobi sumnjam da ćemo biti prihvatljivi kandidati. Poslodavcima je star netko od 50 godina i radije će zaposliti mlađu osobu,a kamoli nekoga od 60 godina. Naše društvo nije još na tom nivou razvoja nažalost.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:35   #44
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ne možeš raditi sa 60 godina na baušteli. Mislim, možeš, ako mlađi preuzmu većinu posla, a ni to nije pošteno. Osobno mi je nakaradno, nepravedno, kako već, vidjeti starog čovjeka, teško pokretnog, primoranog na teži fizički rad.
Treba razgraničiti, ne potroši se tjelesno jednako netko tko sjedi u uredu i netko tko stvarno radi fizički.

Glede dobivanja posla u starijoj dobi sumnjam da ćemo biti prihvatljivi kandidati. Poslodavcima je star netko od 50 godina i radije će zaposliti mlađu osobu,a kamoli nekoga od 60 godina. Naše društvo nije još na tom nivou razvoja nažalost.
Naravno, kad ste stari. Ali imate prednost u iskustvu, i tu se možete natjecati s mladima. Samo ne smijete prestati učiti i usavršavati se.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:00   #45
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moji susjedi na otoku su umirovljeni sa 60 godina i svaki po 1900 kuna mirovine. A imali su 17 - 18 godina staža kao NKV. To je bilo devedesetih godina.
Njima je ekonomska mirovina bila 900 kuna ali im je Tuđman dao tkz. zaštitni dodatak, skoro koliko je iznos mirovine. Nakon njih je išla u mirovinu druga susjeda, ali u prvim godinama milenija. Nema zaštitnog dodatka više. Mirovina za isti posao i isti staž: ekonomska - 900 kuna.
I ona se ne buni. Jer je 6 godina prekasno išla u mirovinu. A takav će trend biti sve veći i sve stroži. Ali je i dalje prisutno čudnovato mirovinsko stanje: neki za isti posao - isti staž i ista plaća imaju duplo veću mirovinu. Dakle neki su jako dobro privelegirani. A sada država hoće da statiji umirovljenici i dalje imaju svoje privilegije, a novi moraju za njih raditi do 67. i imati će manju penziju od njih. Dakle, to je jako nakaradna situacija !
( ne bih trebao ovo govoriti jer mi i majka od 1997. dobiva mirovinu sa zaštitnim dodatkom od 1000 kuna. , ukupno 2000 kn umjesto samo 1000 kn )

Moj stari je 1 godinu "uživao" u mirovini s Bandićevom pomoći. 40 godina staža.
Ja sam za isplatu brutto plaće, minimalne izdatke za socijalu od tud, pa onda tko voli, nek izvoli. Ovako će samo generacije koje dolaze sve više i više trpit a uštrb onih koji su si sređivali.
Socijalistički sustav "moje je svačije" je dovelo do sranja gdje smo. Ako ja želim prvih 10 godina izdvajati minimalno za mirovinu i zdravstveno, a riješiti si stambeno pitanje, a zadnjih 10 godina staža maksimalno na zdravstvenu zaštitu, osiguranje i mirovinu, to je moj problem. Al moj fond je moj fond, nema da ti netko sredi mirovinu od 100 nečeg a ukupno si uplatio 1000. Može, al primaš mirovinu 10 mjeseci.

Dat ću ti primjer moje je svačije:
Ove godine (separatori topline). 2. mjesec hladniji od 3., 1.2 trebali krenuti sa mjerenjem. Ljudi malo stisnuli. Krajem drugog rekli na sastanku da se sve odgađa do daljnjeg. Dobio u za 3.mjesec 20% veći račun. Lako je tuđim k... mlatiti.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:12   #46
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Naravno, kad ste stari. Ali imate prednost u iskustvu, i tu se možete natjecati s mladima. Samo ne smijete prestati učiti i usavršavati se.
Iskustvo malo vrijedi dok se osobu promatra kroz prizmu koliko često će uzimati bolovanje, hoće li moći u potpunosti obavljati svoj dio posla, kako će ga obavljati i sl. To se najviše vidi u poslovima koji su fizički zahtjevni. Tu onda nailazimo na situacije gdje je prilično oskudan izbor poslova za određenu životnu dob.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:58   #47
I ekipa sa 45 god je vec stara za poslodavce, tako vecina njih kaze.. A kamoli onda sa 67 godina.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 20:10   #48
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I ekipa sa 45 god je vec stara za poslodavce, tako vecina njih kaze.. A kamoli onda sa 67 godina.
Poslodavci će i njih uzeti ako ne bude dovoljno mladih.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 00:48   #49
U ovoj državi nema ni posla ni penzije!

I ono što me najviše plaši je to, da puk to prihvaća kao nešto normalno, ne optužujući političare da su nas doveli do tog stanja.

Ja pitam sve one koji su nagradili naše političare ulaskom u EU, di vam je sad to blagostanje? Zašto ne pitate političare, zašto smo ulazili ,ako sad ponovno moramo reforme provoditi?

Narod smo sa kokošjim mozgom i nismo u stanju povezati dva i dva...


Mi još nismo primjetili da su Oreškovićeve reforme, zapravo Mrsićeve reforme, a da su Mrsićeve reforme u biti Jadrankine refome ... i sve to hvala naišm eu-pregovaračima.

Eli jebat sad pemziju, ajmo mi malo o ustašan i partizanima, udri brigu na veselje...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 10:28   #50
Kako ne shvaćate da se penzije tiho ukidaju kao institut društvene solidarnosti. Sa njome nećeš moći preživjeti....a to je i cilj. prvo se saugaju na poslu pa ako ne pludiš ili ne dobiješ rak, radiš dok ne izdahneš.

Kapitalu baš ne trebaju penzici jer ionako imaju višak radne snage jer se svake godine se automatizira/robotizira sve više radnih mjesta. Penzići su trošak jer svaki pije desetak lijekova na dan a i česti su korisnici drugih medicinskih usluga.
Oni nisu niti neki veliki konzumenti robe ili usluga (osim medicinskih).
Stoga sa radnog stola drito u ljes....a još bi bolje bio da idu u sapun.

Kapital neće investirati u nešto što ne donaša profit, ono nema moral odnosno njegova je etika, etika vladajuće garniture slizanog kapitala i političke moći. Oni nemaju sluha za druge, osim za zvuk padanja novčića u njihov buđelar.

Tako ćemo mi budući pemzići biti siromašni, bolesni i nadasve ogorčeni kaj nismo umrli na vrijeme...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:07   #51
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kako ne shvaćate da se penzije tiho ukidaju kao institut društvene solidarnosti. Sa njome nećeš moći preživjeti....a to je i cilj. prvo se saugaju na poslu pa ako ne pludiš ili ne dobiješ rak, radiš dok ne izdahneš.

Kapitalu baš ne trebaju penzici jer ionako imaju višak radne snage jer se svake godine se automatizira/robotizira sve više radnih mjesta. Penzići su trošak jer svaki pije desetak lijekova na dan a i česti su korisnici drugih medicinskih usluga.
Oni nisu niti neki veliki konzumenti robe ili usluga (osim medicinskih).
Stoga sa radnog stola drito u ljes....a još bi bolje bio da idu u sapun.

Kapital neće investirati u nešto što ne donaša profit, ono nema moral odnosno njegova je etika, etika vladajuće garniture slizanog kapitala i političke moći. Oni nemaju sluha za druge, osim za zvuk padanja novčića u njihov buđelar.

Tako ćemo mi budući pemzići biti siromašni, bolesni i nadasve ogorčeni kaj nismo umrli na vrijeme...
Pa kao i u zdravstvu, kroz dodatna osiguranja, skroz će se ukinuti solidarno zdravstvo...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 15:23   #52
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa kao i u zdravstvu, kroz dodatna osiguranja, skroz će se ukinuti solidarno zdravstvo...
Sve će ukinuti...i običnog malog čovjeka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:06   #53
To i je bit neo kapitalizma, cim nisi onaj koji doprinosi trzistu, tko te sisa, crkni. Sve je u brojkama...da li mozes svojim radom doprinjeti rastu gospodarstva? Ako ne, nisi ni potreban.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:44   #54
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Pa ima poštenih poslova, a i to znači da će duže ostati na starom radnom mjestu. Ljudi mogu dugo raditi i živjeti. Bez obzira rade li u školi ili na baušteli, svakako je bolje da rade nego da u birtiji sjede na grbači države.
Neki majstor-privatnik može raditi na bauštelu i do 75 godina. Ali kao gazda, a ne kao fizikalac. A njegovi će radnici biti puno mlađi. Starije neće uzimati, osim za neke zahtjevne ali ne fizičke poslove.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U ovoj državi nema ni posla ni penzije!

I ono što me najviše plaši je to, da puk to prihvaća kao nešto normalno, ne optužujući političare da su nas doveli do tog stanja.
Neki su ih optuživali, ali im je Drago Krpina lijepo rekao: "pa vi ste za nas glasali" !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 10:18   #55
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
kaži to onih 4 milijuna USA umirovljenika koje je Enron (privatna kompanija, koliko znam) sjebao za mirovine
Život je rizik, samo što je slobodnije sam birati rizik nego da to u tvoje ime s tvojom imovinom rade neodgovorni centralni planeri. No valjda je Enron koristio neku kuću osiguranja. Koju? Je li i ta kuća propala ili...?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 17:19   #56
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Bojiš se rada?
Ajde pročitaj sa razumjevanjem prije nego što provališ.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 19:38   #57
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Život je rizik, samo što je slobodnije sam birati rizik nego da to u tvoje ime s tvojom imovinom rade neodgovorni centralni planeri. No valjda je Enron koristio neku kuću osiguranja. Koju? Je li i ta kuća propala ili...?
Riječima velikog Georgea Carlina:

""There's a reason education SUCKS, and it's the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It's never going to get any better, don't look for it, be happy with what you've got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the REAL owners, now. The REAL owners, the BIG WEALTHY business interests that control things and make all the important decisions -- forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. YOU DON'T. You have no choice. You have OWNERS. They OWN YOU. They own EVERYTHING. They own all the important land, they own and control the corporations; they've long since bought and paid for the Senate, the Congress, the State houses, the City Halls; they've got the judges in their back pockets, and they own all the big media companies so they control just about all the news and information you get to hear. They gotcha by the BALLS. They spend billions of dollars every year lobbying -- lobbying to get what they want. Well, we know what they want -- they want MORE for themselves and less for everybody else. But I'll tell you what they don't want. They DON'T want a population of citizens capable of critical thinking. They don't want well-informed, well-educated people capable of critical thinking. They're not interested in that, that doesn't help them. That's against their interests. That's right. They don't want people who are smart enough to sit around the kitchen table and figure out how badly they're getting FUCKED by system that threw them overboard 30 fuckin' years ago. They don't want that. You know what they want? They want OBEDIENT WORKERS. OBEDIENT WORKERS. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passably accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime, and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it. And now they're comin' for your SOCIAL SECURITY MONEY. They want your fuckin' retirement money. They want it BACK. So they can give it to their criminal friends on Wall Street. And you know something? They'll get it. They'll get it ALL from you sooner or later -- 'cuz they OWN this fuckin' place. It's a big CLUB. And YOU AIN'T IN IT. You and I are NOT IN the big club. By the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long, beating you over the in their media telling you what to believe -- what to think -- and what to buy. The table is tilted, folks. The game is rigged. And nobody seems to notice. Nobody seems to care. Good honest hard-workin people -- white collar, blue collar -- doesn't matter what color shirt you have on. Good honest hard-workin people CONTINUE -- these are people of modest means -- continue to elect these RICH COCKSUCKERS who don't GIVE a fuck about them. They don't give a fuck about you, they don't GIVE A FUCK ABOUT YOU. T HEY DON'T CARE ABOUT YOU -- AT ALL. AT ALL. AT ALL. You know? And nobody seems to notice, nobody seems to care ... that's what the owners count on, the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes every day. Because the owners of this country know the truth -- it's called the American Dream ... 'cuz you have to be asleep to believe it.""
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:04   #58
neka plava krv na otoku predlaže da se ide u zasluženu pemziju sa 70 godina.

Quote:
people should work until they are 70 and then be rewarded with a more generous state pension.
http://www.zerohedge.com/news/2016-0...get-more-money

jedna lasta ne čini prolječe ali epidemiju započinje virus i justin biber je počeo s jednim lajkom
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.