Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 15:18   #1
Gradnja ljetne kuhinje

Bok svima,

slijedeće proljeće bi dao graditi ljetnu kuhinju.

Plan je ovakav: Iskop temelja, betoniranje podne deke, zidanje zidova od cigle ili onih betonskih kvadri (ovisi što je jeftinije), izgradnja krovne betonske deke i premaz istoga (ne znam sa ćime se to premazuje protiv kiše), zidanje unutrašnjih betonskih zidova, ugradnja 3 prozora i 3 vrata.

Ostale radove tipa žbukanje (unutarnje i vanjsko), izrada podne glazure, postavljanje pločica, maleraj, ću poslije napraviti sam.

Ne znam da li se vidi ova skenirana slika kak spada, pa ću napisati osnovne podatke:

Dimenzije objekta 450 x 450 cm
Visina 260 cm


I sad slijedi pitanje:

Jel zna netko koliko bi to moglo koštati onako odprilike?

Eto, toliko za sada.

Zahvaljujem svima.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	LJETNA KUHINJA mini.JPG‎
Views:	421
Size:	9.7 KB
ID:	5996  
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:01   #2
Ništa?
Niko??

Jao mene !!!

__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 11:02   #3
Quote:
Cajno pecivo kaže: Pogledaj post
..... izgradnja krovne betonske deke i premaz istoga (ne znam sa ćime se to premazuje protiv kiše),
Teško mi je reči neku cijenu, jer to jako ovisi o tome koga ćeš angažirati, i kakvu ponudu će ti obrtnik dati! Iskoristi zimu za prikupljanje što više ponuda, jer obrtnici obično jedva čekaju početak nove građevinske sezone. Kasnije ih je sve teže i teže dobiti.

Ali ovo s krovnom dekom izbjegavaj, prije ili kasnije bit ćeš prisiljen staviti pravo krovište! Radije stavi barem gutanit ploče za početak.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:41   #4
S betonskim kvadrima proći ćeš jeftinije ( koliko vidim za tu namjenu nisu ti bitna termoizolacijska svojstva zidova ) , novce koje tu uštediš iskoristi da napraviš blagi kosi krov od lima - štediš i na premazima za deku koji ti baš nisu jeftini ako želiš da ti deka ne procuri za godinu dvije.
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:01   #5
Ne znam što su gutanit ploče.

Nego, kak se radi taj krov od lima ?

Ja sam i mislio da betonski krov bude malo nagnut, toliko da curi voda s njega. Ma meni je problematična lova (kao i svima), pa tražim što jeftinije rješenje. Zato i odustajem od klasičnog krova.
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:06   #6
Quote:
Cajno pecivo kaže: Pogledaj post
Ma meni je problematična lova (kao i svima), pa tražim što jeftinije rješenje. Zato i odustajem od klasičnog krova.
U tom slučaju dosta radova možeš izvesti u vlastitoj režiji! Od iskopa i betoniranja temelja, betoniranje podne deke, izolaterskih poslova, a ni zidanje zidova nije baš neki bauk za prosječno vještog čovjeka.

Za krovište možeš kupiti i rabljenu drvenu građu, toga se može pronaći po oglasnicima. Ti nećeš imati neke dugačke raspone, dovoljne su ti dvije vodoravne grede i desetak rogova.

http://images.google.hr/images?hl=hr...-8&sa=N&tab=wi
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:24   #7
Guglaj, guglaj, guglaj ...
Pomalo štedi lovu i preko zime pomalo kupuj materijal.
Idi čim više na varijantu sam svoj majstor , ne zaboravi prijatelje, kumove, kolege ...
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 23:07   #8
Pitanje: Slično bi htio graditi ljetnu kuhinju (samo 12m2).
gradio bih iza kuće korištenjem betonskih ogradnih zidova Nadozidavanje i prekrivanje klasično sa crijepom. Susjedi se slažu usmeno.Nemam problema sa gradnjom, ali neznam kakove papire treba nabaviti ili možda ne??
SDanislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 09:46   #9
Quote:
SDanislav kaže: Pogledaj post
Pitanje: Slično bi htio graditi ljetnu kuhinju (samo 12m2).
Za tu kvadraturu (granična) nisu potrebni papiri! E, sad susjedi...
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:51   #10
Hvala Čampi,
"Za tu kvadraturu (granična) nisu potrebni papiri! (da bog da ti se riječi pozlatile)" a ja u u međuvremenu počeo kopati po zakonima i pravilnicima. Ne sapominje se termin ljetna kuhinja, ali se spominje da građevine do 400m2 moraju imati lokacijsku dozvolu, a ne i građevinsku dozvolu. Samo netrajno građene sjenice, nadstrešnice i na primjer solarni kolektori do 15m2 ne trebaju ništa. To je možda važno i za Cajno pecivo!!!??!!

1) Zahtjevu za izdavanje lokacijske dozvole prilaže se:
• izvod iz katastarskoga plana, odnosno njegova preslika,
• tri primjerka idejnog projekta čija je situacija prikazana na odgovarajućoj posebnoj geodetskoj podlozi,
• izjavu projektanta da je idejni projekt izrađen u skladu s dokumentom prostornog uređenja na temelju kojeg se izdaje lokacijska dozvola,
• pisano izvješće i potvrdu o nostrifikaciji idejnog projekta ako je projekt izrađen prema stranim propisima,
• dokaz o pravnom interesu podnositelja zahtjeva za izdavanje lokacijske dozvole.

I za milog boga što je to: dokaz o pravnom interesu podnositelja zahtjeva za izdavanje lokacijske dozvole

Zna li netko nekog jeftinijeg arhitekta da mi izradi idejni projekt?? Imam geodetski elaborat i izvod iz katastra a neznam što je to dokaz o pravnom interesu????????? ili si ti Čampy u pravu???
SDanislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2023., 23:26   #11
Dižem temu… tražim ideje ako netko ima ljetnu kuhinju nenatkrivenu/dio natkriven. Gdje ste kupovali takve kuhinje? Koji materijali dolaze u obzir? Vidio sam dosta inox kuhinja.
Lelelolo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.