Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 16:55   #321
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Upravo sam napisao nešto o pogledu na svoj život i sagledavanju njegove kvalitete. Gle, ako je to što ja imam nesigurnost, onda bih svakome poželio malo takve nesigurnosti.

A malo ću te upozoriti na nešto. U životu će ti jako biti važni osjećaji drugih prema tebi. Hajde, poslušaj jedan savjet.

Nemoj nikada, baš nikada pomisliti da su ti osjećaji prema tebi totalni. Nepotrebno ćeš se razočarati. Nemoj vjerovati da je u ljudi ikad išta totalno, bez ostatka i bez rezerve, a još manje da je nepromjenjivo. Ljudi su ljudi, krvavi su ispod kože, kao i ti. Ne činiš uslugu nekome tko ti je važan i kome si ti važna ako to zaboraviš. Moraš dozvoliti ljudima da budu ljudi i da budu grešni i nesavršeni. Nije ni lijepo niti pametno oduzeti im taj dio ljudskosti.
Sjetila sam se svog bivseg mladica.On je prevario mene,zapravo me je varao jedno vrijeme.Ja sam onda tu vezu raskinula i patila.Prosla je patnja.Prosla je i zluradost sto ga je ta pusikura prevarila s drugim.Proslo je i sazaljenje prema njemu (zbog nekih drugih stvari).Sve je proslo-osim zahvalnosti sto me je prevario,jer danas ne bih bila sretno udana za drugog.I moj muz mu je na tome zahvalan.
Aruena is offline  
Old 22.02.2009., 18:46   #322
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Hrabre riječi. Želim ti da ti bure i oluje nikad ne nadvladaju moć snalaženja.
To sad ne mogu znati,nadam se da neće..ja ću se bar potruditi da tako ne bude.
__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Old 22.02.2009., 19:07   #323
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Emericzy,hvala na savjetu.Zapravo,u dubini duse to i sama znam.Isto tako znam da niti jedan muskarac (a ni zena) nije nezamjenljiv.Koga nema-bez njega se moze.Ali isto tako mislim da dok traje ljubav-nek bude lijepo,cisto,bez saranja sa strane,ono u stilu-da razbijem svakodnevicu.Ja ne bih mogla oprostiti takvu povrsnost.Oprostila bih trenutak slabosti(moze se svakom u zivotu desiti da poklekne),razumjela bih da se partner zaljubi u drugu i sa blagoslovom bih ga pustila da ode,ali nikad ne bih prihvatila taj neki poriv za slobodom i znatizeljom koju si spominjao.
Sve je OK dok si svjesna svog izbora. Ti biraš pomalo Sizifovsku potragu za apsolutnim. Možda ti se posreći. Ja sam odabrao malo pragmatičnije prihvaćanje relativnog. I posrećilo mi se. Ti se vjerojatno ne bi dobro osjećala na mojem putu, a ja sigurno ne bih na tvojemu. Ali, to nije razlog da se -- bar u nečelu -- ne razumijemo. A mislim da se jesmo razumjeli, usprkos načelnom neslaganju.

(Inače, sasvim estetski gledano, i ja svoj pristup vidim kao lijepo i čist, iako bi mi vjerojatno trebalo puno riječi da ti objasnim kako to mislim. I ne radim krupne iskorake tek toliko da razbijem svakodnevnicu. Ne zamjeram ljudima koji to čine, ali davno već to nije moj 'stil', da tako kažem.)
Emericzy is offline  
Old 22.02.2009., 19:17   #324
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se svog bivseg mladica.On je prevario mene,zapravo me je varao jedno vrijeme.Ja sam onda tu vezu raskinula i patila.Prosla je patnja.Prosla je i zluradost sto ga je ta pusikura prevarila s drugim.Proslo je i sazaljenje prema njemu (zbog nekih drugih stvari).Sve je proslo-osim zahvalnosti sto me je prevario,jer danas ne bih bila sretno udana za drugog.I moj muz mu je na tome zahvalan.
Pametna si ti. To je poprilična životna mudrost, a ne uspije svatko to shvatiti.

Totalni off-topic:

Jedan od najvećih inženjera u povijesti, Isambard Kingdom Brunel, bio je vrlo boležljiv, puno je života proveo po bolnicama i bolesti su mu često na grubi način prekidale normalan život. Međutim, zanimljivo, u razgovoru sa svojim biografom, rekao je da mu zapravo nije žao. Naime, ispalo je da ga je svaka nesreća koja ga je zadesila bacila u neku situaciju iz koje mu se onda otvorila neka velika nova mogućnost. Da nije bilo tih nevolja, možda ne bi bilo ni mnogih njegovih postignuća.

Moram reći da me ta njegova misao prilično osupnula. Pokušao sam ju primijeniti na vlastiti život i vidio da taj princip zapravo i nije daleko od istine. Ima u njemu bar nešto univerzalno.

Ti si sama došla do jedne pojednostavljene verzije te istine na temelju vlastitog iskustva. Velika stvar!
Emericzy is offline  
Old 22.02.2009., 19:49   #325
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pametna si ti. To je poprilična životna mudrost, a ne uspije svatko to shvatiti.

Totalni off-topic:

Jedan od najvećih inženjera u povijesti, Isambard Kingdom Brunel, bio je vrlo boležljiv, puno je života proveo po bolnicama i bolesti su mu često na grubi način prekidale normalan život. Međutim, zanimljivo, u razgovoru sa svojim biografom, rekao je da mu zapravo nije žao. Naime, ispalo je da ga je svaka nesreća koja ga je zadesila bacila u neku situaciju iz koje mu se onda otvorila neka velika nova mogućnost. Da nije bilo tih nevolja, možda ne bi bilo ni mnogih njegovih postignuća.

Moram reći da me ta njegova misao prilično osupnula. Pokušao sam ju primijeniti na vlastiti život i vidio da taj princip zapravo i nije daleko od istine. Ima u njemu bar nešto univerzalno.

Ti si sama došla do jedne pojednostavljene verzije te istine na temelju vlastitog iskustva. Velika stvar!
Hvala. Pa,i kazu ljudi: "Svako zlo,za neko dobro"...
Aruena is offline  
Old 22.02.2009., 20:14   #326
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Nadam se (da li je to naivno?) da nikada necu pozeljeti da prevarim svog muza.Jednostavno-volim ga.
Nije naivno voljeti i ne prevariti. Uopće.Al život je jakooo čudan, nepredvidiv i nikada nemojte reći "NEĆU" i "NEBUM"..potreban je samo sekund i sve ode paffff
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Old 24.02.2009., 15:00   #327
Quote:
sex-addict kaže: Pogledaj post
Neka mudrost izgleda dolazi samo sa godinama..
Ja ti se zbilja divim kako imaš živaca tako mirno i staloženo razlagati moralistima na ljesu neke naše "alternativne" poglede na život.. Rekao bi čovjek da ćemo mi ovdje biti u većini, a ne jebena manjina

Imaš živce nevjerojatne
Quote:
proljeće7 kaže: Pogledaj post
A imaš se sa ćime pohvaliti??????Mudrost,malo sutra,alternativa to svakako i uvjeravanje samog sebe da si upravu to isto.Ma što reći čista petica
Mogu se pohvaliti inteligencijom i iskustvom. I tolerancijom - ja ne nabjeđujem vas konzervativce da promjenite svoje mišljenje - baš me briga kako živite, vaša stvar. Ja ne uvjeravam tebe da sam ja u pravu, a ti u krivu, u bilo čemu. Ja iznosim neka svoja opažanja i mišljenja na ove teme sa foruma, koja su stečena na BOGATOM ŽIVOTNOM iskustvu. I od drugih bi volio čuti to stvarna iskustva, a ne pljuvaonu od svakakvih likova koji izvole iznositi svoja mišljenja o stvarima koje NIKAD NISU ISKUSILI. Objašnjavaju mi stvari koje su oni vidjeli na filmovima, i daju savjete, ne samo savjete nego recepte kako se MORA živjeti..Balavci i balavice od 18- 23 godine.. Žene koje nikad nisu imale nikog do muža.. agresivne feministkinje koje čekaju i najmanji povod da se posvade na temu neravnopravnosti spolova.. itd, itd.. Mišljenje je kao čmar - svako ga ima. A papir sve trpi, a forum još više..

A što se tebe konkretno tiče, za tebe sam čista petica, jer sam bar pismen, znam razmišljati, i ne napadam autore postova koji nisu meni upućeni, niti me se tiču. Toliko o tebi i meni - adio
sex-addict is offline  
Old 24.02.2009., 15:03   #328
game set match
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 01.03.2009., 20:13   #329
Sto posto istina.

Uvijek je tako, uvijek je kriv onaj drugi, a prava je istina da je krivac ljudska slabost prema ugodi i strasti.
Nitko se dobrovoljno nije poševio bez određene doze kemije.
Kada se kemija dogodi i kada se poslože određeni elementi koji uvjetuju razvoj događaja, spajanje nazovi preljub će se svakako dogoditi.
Ne poznajem niti jednu damu koja mi je odgovorila negativno na pitanje; bi li se poševila kada bi bile zadovoljene osnovne pretpostavke, tj.da se ne sazna, da je partner zdrav, da zna što radi(izbjegavanje neželjene trudnoće), da joj je dovoljno napet i da je sigurna da neće pričati okolo(hvaliti se).
Lažni moralisti i nazovi slijepi sljedbenici društvenih normi opisanih u formalnoj bračnoj zajednici i onoj blagoslovljenoj crkvenim sakramentom, govoriti će jedno, a raditi drugo.
Kada vide nekog da otvoreno krši te njima prihvaćene odredbe, onda ga napadaju drvljem i kamenjem, a sami su licemjeri i prikriveni preljubnici/preljubnice.
Meni je osobno prihvatljivije da netko pruži ugodu i strast mojoj ženi, nego da ju kleveta, blati ili nedaj bože fizički napadne ili potkrada preskupim porezima, što je neminovnost današnjice.
Ukoliko imamo svagda moć korištenja racia, onda smo nedostupni stanju srdžbe i osjećaju mržnje, a kada nema mržnje onda je sasvim sigurno prisutna empatija. Istinska ljubav je nespojiva sa sebičnošću. Kada ljubite, onda nemožete biti nesretni zbog lijepih i ugodnih trenutaka svojih voljenih. Ukoliko pak osjetite ljutnju zbog lijepih trenutaka onih koje volite,onda ste zasigurno sebični i osjećate samo zaljubljenost tj prolaznu kemiju.
blade777 is offline  
Old 01.03.2009., 22:32   #330
Quote:
blade777 kaže: Pogledaj post
Uvijek je tako, uvijek je kriv onaj drugi, a prava je istina da je krivac ljudska slabost prema ugodi i strasti.
Nitko se dobrovoljno nije poševio bez određene doze kemije.
Kada se kemija dogodi i kada se poslože određeni elementi koji uvjetuju razvoj događaja, spajanje nazovi preljub će se svakako dogoditi.
Ne poznajem niti jednu damu koja mi je odgovorila negativno na pitanje; bi li se poševila kada bi bile zadovoljene osnovne pretpostavke, tj.da se ne sazna, da je partner zdrav, da zna što radi(izbjegavanje neželjene trudnoće), da joj je dovoljno napet i da je sigurna da neće pričati okolo(hvaliti se).
Lažni moralisti i nazovi slijepi sljedbenici društvenih normi opisanih u formalnoj bračnoj zajednici i onoj blagoslovljenoj crkvenim sakramentom, govoriti će jedno, a raditi drugo.
Kada vide nekog da otvoreno krši te njima prihvaćene odredbe, onda ga napadaju drvljem i kamenjem, a sami su licemjeri i prikriveni preljubnici/preljubnice.
Meni je osobno prihvatljivije da netko pruži ugodu i strast mojoj ženi, nego da ju kleveta, blati ili nedaj bože fizički napadne ili potkrada preskupim porezima, što je neminovnost današnjice.
Ukoliko imamo svagda moć korištenja racia, onda smo nedostupni stanju srdžbe i osjećaju mržnje, a kada nema mržnje onda je sasvim sigurno prisutna empatija. Istinska ljubav je nespojiva sa sebičnošću. Kada ljubite, onda nemožete biti nesretni zbog lijepih i ugodnih trenutaka svojih voljenih. Ukoliko pak osjetite ljutnju zbog lijepih trenutaka onih koje volite,onda ste zasigurno sebični i osjećate samo zaljubljenost tj prolaznu kemiju.
Sve ovo gore ja bih opisao drukčijim riječima ali se u principu slažem sa svime.
Emericzy is offline  
Old 02.03.2009., 12:17   #331
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Po mojem iskustvu, apsolutno najvažniji faktor za preljub je prilika. .


(Dobra) prilika čini čovjeka lopovom.

Mnogi su u vezama vjerni samo zato što još nisu naišli na pravu priliku. Upravo takvi najčešće osuđuju druge zbog nevjere. Da ne bi koga prevarilo, nisu oni moralni i ispravni pa osuđuju, nego su samo vrlo zavidni. A što bi sami dali da im se slična prilika ukaže, i to možda baš u okolnostima koje si u ovom svom postu odlično, odlično opisao!?
Helder is offline  
Old 02.03.2009., 13:30   #332
"prigode beru jagode".
aryna is offline  
Old 02.03.2009., 14:53   #333
Quote:
dragonheart kaže: Pogledaj post
Mislim kao da su zene neka izumiruca vrsta koju se treba zastititi i koja netreba preuzimati odgovornost za to sto cini...


Mislim po mojoj logici je uvjek taj kriv koji vara i nepostoji nikakav izgovor za prevaru. Odvratnije od same prevare mi je kad netko nema hrabrosti priznati da je kriv i preuzeti odgovornost za svoja djela.
care

potpisujem
Mile1 is offline  
Old 08.05.2009., 15:39   #334
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post


(Dobra) prilika čini čovjeka lopovom.

Mnogi su u vezama vjerni samo zato što još nisu naišli na pravu priliku. Upravo takvi najčešće osuđuju druge zbog nevjere. Da ne bi koga prevarilo, nisu oni moralni i ispravni pa osuđuju, nego su samo vrlo zavidni. A što bi sami dali da im se slična prilika ukaže, i to možda baš u okolnostima koje si u ovom svom postu odlično, odlično opisao!?
Upravo tako...
aurelion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger