Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2013., 14:44   #621
dobar dan,

imam jedan paket dionica od ht-a. htio bih uskoro prodati te dionice.
imam onaj pin sto sam prije dobio, ali vise nemam nista. sto mi treba sve da ih registriram pa onda kasnije i prodam?

i jos da pitam, dionice su na moje ime, ali nisu moje, kako ih mogu najbolje "vratiti"? jel se moze otvoriti racun druge osobe? ili bas mora biti moj?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 14:33   #622
bio u banci pa mi ponudili njihov novi proizvod.
investiranje u dionice automobilske industrije (BMW, Mercedes, PSA).
minimalni ulog 5000 eura (u kunama)
rok ulaganja 3 godine
maximalna dobit 17,1%

minimalna isplata nakon 3 godine je glavnica tj. nema garantirane minimalne dobiti.

sta kazete na ovo?
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 15:33   #623
Vjeruješ li automobilsku industriju?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:00   #624
a sta ja znam
BMW i Mercedes nekako ulijevaju povjerenje za razliku od PSA.

ja sam laik sto se tice dionica. ovo pitam samo informativno jer mi je jos svjeze u pamcenju sto su mi ponudili.
gledam malo, ako uzmemo neki prosjek dobiti (da ne bude max dobit), recimo 10-12% nakon tri godine, to je godisnje cca. 4% kamate
toliko je sad otprilike kamata na stednju a nema rizika za razliku od ulaganja u dionica.

ok, tu je divienda ali nisu je spomenuli isplacuje li se ili ne ako ulazes ovako preko njih (banke)
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:21   #625
Nema, ali trust me, nema garancija, niti mimimuma u investiranju.
Tvoji soldi, tvoja odluka.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:33   #626
fat boy i banke propadaju tako da ni oročena štednja nije sigurna, ali se može smatrati sigurnijom,

koliko sam shvatio, nešto slično prije par mjeseci je imao i PBZ ali ne za auto industriju nego za čini mi se jedno 70 svjetskih tvrtki koje isplaćuju dividende. Fora kod tih fondova je da se samo dividenda računa. Mislim da jedan dio stavljaju na oročenu štednju e sad koji postotak nisam siguran, a jedan dio u taj fond. E sad kako fond barata s tim dijelom uplaćenih novaca nisam siguran.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:53   #627
ceha, ovdje je u pitanju PBZ takodjer.

sto se tice tog postotka on je sljedeci:
depozitni dio - cca. 92% glavnice se orocava u PBZ na tri godine po fiksnoj kamati
opcijski dio - cca. 5% ( ne znam sto rade s ovim)
gotovinski dio - cca. 3% citiram: "ulaze se u novcane ekvivalente i sluzi za isplatu naknade za upravljanje"

nekako mi logika nalaze, ukoliko je uopce ima, da bi barem ovaj depozitni dio tj. kamata na njega mogla biti taj minimalni dobitak.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 18:02   #628
PBZ ima često takve proizvode (meni još traje Ultra) razlika je samo u što ulažu.
-depozitni dio+ kamata= tvoja glavnica nakon 3 godine
-gotovinski dio= troškovi
-opcijski dio= jedini dio koji se ulaže u dionice.

Stvar je vrlo jasna, ako dionice ne bi ni rasle ni padale dobio bi tih 5%, ako bi pale za 50% u tom razdoblju dobio bi 2,5% ili recimo ako porastu za 50% dobio bi 7,5%.

Realno, ne možeš očekivati puno veću kamatu od oročene štednje.

Zašto nema ništa o tome online?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 19:06   #629
neno naravno da trebaš u to uračunati da su u pitanju dividenduše pa i to utječe na konačni prinos a ne samo cijena dionice
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:29   #630
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
PBZ ima često takve proizvode (meni još traje Ultra) razlika je samo u što ulažu.
-depozitni dio+ kamata= tvoja glavnica nakon 3 godine
-gotovinski dio= troškovi
-opcijski dio= jedini dio koji se ulaže u dionice.

Stvar je vrlo jasna, ako dionice ne bi ni rasle ni padale dobio bi tih 5%, ako bi pale za 50% u tom razdoblju dobio bi 2,5% ili recimo ako porastu za 50% dobio bi 7,5%.

Realno, ne možeš očekivati puno veću kamatu od oročene štednje.
hvala na pojasnjenju
sad su neke stvari jasnije

kako stoje stvari kod tebe. mislim na tu Ultru koju imas. ne znam sto je to Ultra ali pretpostavljam nesto slicno kao ovo.
rastu li dionice?


Quote:
Zašto nema ništa o tome online?
ocito taj proizvod nije svakome namjenjen nego ga samo nekima, kriterije ne znam, nude. ne vidim drugi razog
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 13:46   #631
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
hvala na pojasnjenju
sad su neke stvari jasnije

kako stoje stvari kod tebe. mislim na tu Ultru koju imas. ne znam sto je to Ultra ali pretpostavljam nesto slicno kao ovo.
rastu li dionice?
Ultra je slično kao ovo samo nisu ulagali u dionice autoindustrije nego mogao si birati između dva PBZ fonda. Ja sam ušao sa US$ i zasada mi je eks 3,37%.
Nije puno ali ni kamata na $ nije velika.

btw. meni odgovaraju ovakvi proizvodi, glavnica ti je sigurna a možeš dobiti više nego kod klasičnog oročenja.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:36   #632
Pozdrav svima! Trebam pomoć u vezi dionica! Totalni sam laik što se tiče toga, imam dionice expandie pa me zanima kako da uopće provjerim vrijednost dionica??
crazy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 11:09   #633
Čega???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 10:01   #634
Primjetio već par puta, ali evo sad na DIOK-r-a kupnja po 12,xx a prodaja po 10,00. I nema prodaje, tek nakon 10-ak minuta kad se maknuo prodajni nalog od 10,00kn nastavljena prodaja po 12,xx kn.
U čemu je fora ?
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 14:13   #635
U tržištu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 16:43   #636
Thumbs up

Prosvijetlio si me, nema šta
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 19:15   #637
dražba uravnoteženja kad poraste ili padne 10% (nakon 15 minuta nastave s trgovinom)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:32   #638
Pozdrav,

evo još jedno početničko pitanje. Uplatio sam na svoj mešetarski račun splitskoj banci nekoliko desetaka tisuća, i zadao naloge za kupnju određenih dionica po tada trenutnoj tržišnoj cijeni.

Koliko treba da se one zaista kupe jer već nekoliko dana stoji isti status za nalog - otvoren?
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 19:09   #639
Digni bid i kupi odmah ili čekaj da onaj što prodaje proda po toj tvojoj cijeni. Tvoj call.
Easy.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:08   #640
Dobar dan, htio bih prodati neke dionice koje imam duže vremena pa me zanima koja mi je najpovoljnija opcija za prodati te dionice?
Koji su najpouzdaniji i s najmanjom provizijom? Agram? InterCapital(kod njih ne vidim kolika je provizija)? Bankarski brokeri (pbz, zaba, erste? - provizija oko 1%)?
Što bi preporučili meni koji samo želi prodati dionice koje imam?
krunchieSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.