Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2020., 09:06   #1
Maria ile Mustafa

Uskoro na ATV-u počinje s emitiranjem dugo najavljivana serija
Maria ile Mustafa.

Serija je najavljena za proljeće, no zbog pandemije snimanje je tada odgođeno.
Snima se od srpnja u Kapadokyi.



Produkcijska kuća: NTC Medya
Producent: Mehmet Yiğit Alp
Režiser: Faruk Teber
Scenarist: Birol Elginöz
Žanr: Romantična drama
TV kanal: ATV
Glavni glumac: Hilmi Cem Intepe (Mustafa)
Glavna glumica:Jessica May (Maria)

Linkovi za live gledanje:
https://www.atv.com.tr/webtv/canli-yayin
https://www.kolaytv.com/atv
https://www.canlitv.video/atv-izle

Sadržaj: Serija govori o nemogućoj ljubavi između muslimana i kršćanke te izazovima i preprekama koje ta "zabranjena" ljubav donosi.

U ostalim ulogama: Tamer Levent (Kudret), Ezgi Çelik (Nadire),Tugba Tutuğ (Gonca), Haki Biçici (Şahin), Haldun Boysan (Haşmet),Özlem Ulukan (İclal), Hira Koyuncuoğlu (Nisan), Mine Tüfekçioğlu (Zümrüt), Alpay Kemal Atalan (Nihat), Burak Berkay Akgül (Rüzgâr), Cem Karakaya (Bekir),Hülya Gülsen, Irmak (Feriha), Neyra Kayabaşı (Nazli), Zeynep Gülmez (Reyhan).

Prva najava serije
https://www.youtube.com/watch?v=ES3618xzYMo
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2020., 13:45   #2
Ja taman odlučila da gledam i sad čujem:
Tuğba Tutuğ će oživeti lik Mustafine žene Gonce, u seriji Maria ile Mustafa.

Draga moja Perla, ja sam ovo htela gledati ako zbog nečeg, onda eto bar tebi da pravim društvo ali ako lik ima ženu...
Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2020., 19:48   #3
perlica svaka cast za otvaranje teme.
Hilmi je moj pulen baby edition.Mlogo ga volem.Nadam se uspjehu serije.Decko je zasluzio.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 08:10   #4
Quote:
Boki-smoki kaže: Pogledaj post
Draga moja Perla, ja sam ovo htela gledati ako zbog nečeg, onda eto bar tebi da pravim društvo ali ako lik ima ženu...
Draga Boki, pa ima i Sancar Efe svoju Menekşe, pa gledamo hahaha

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 12:32   #5
perlice nadam se da nece biti ko ona placip...a to ne bih mogla gledati nikako
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 14:26   #6
I ja se nadam, mada bojim se da hoće, možda i gora. vjerujem da smicalica i intriga neće faliti.

I nadam se da neće biti ni slično Hercai. Najava me pdsjetila na Hercai, možda zbog konja i te glazbae, ne znam.

U biti ništa ne znamo, otkrili su sve samo na kapaljku. Sadržaj je štur. Ja nisam nigdje našla opise likova, nadam se da će nam to uskoro dati.
Biti ćemo valjda pametnije nakon fragmana za 1 epizodu, jer iz ove najave ne vidimo ništa, osim da je Mustafa zgodan.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 18:00   #7
mada sam skepticna za ovu seriju.jer hilmi nije tipicni srcolomac.on jest sladak i dobro glumi al nekako da sad glumi nekog frajera u koga se neko zaljubljuje to mi nesto pase.al dobro dajmo se iznenaditi-.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 11:00   #8
Informacije o seriji daju na kapaljku...

Danas saznajemo o Mustafi ovo:

Mustafa Akçaoğlu uživa u svom životu, a zapravo iznutra je usamljen i tužan čovjek...

https://www.instagram.com/p/CD-9bCcn...=1eum99lfxlj06

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 18:00   #9
Druga najava:
"Kafu crnu kao noć, vrelu kao pakao i slatku kao žena, ćeš piti."
Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 20:51   #10
Evo i treće najave, a još nismo saznali datum prikazivanja prve epizode,
pa ako ovako nastave, celu priču će otkriti, šta znam.

Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 21:43   #11
Da, baš tako Boki, ne znamo ni kad kreću.

O ovoj seriji informacije stižu na kapaljku, ne kužim zašto.

Ok, oni su se zaljubili i sad će biti belaja.
Slatki su zajedno, on je presladak.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 14:02   #12
Službeni poster serije.

Navodno kreće od 6.9. (nedjelja).

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 19:38   #13
Službeno je, serija će se prikazivati nedjeljom.
Prva epizoda je 6.9.

Nova najava

https://www.instagram.com/p/CEe096mg...=1e76pdkq4rzzf

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 20:47   #14
Pretekla si me
Ja sam iz nekog razloga, iz ove najave, zaključila da Gonca Mustafi ipak nije žena
Tako da sam nešto radosna trenutno i hajde, gledaćemo tu prvu epizodu i videti ko, šta, kako
Nešto gledam po tviteru, nisu ljudi zadovoljni, što pričom, što time kako sve to izgleda.
Ali se tešim, ako se internacionalnim fanovima ne dopada, onda će to biti super za Turke haha
Pošto piše da je to 1. fragman, onda će verovatno doći i drugi, ono pre su bile samo uopštene najave cele radnje.
Što se tiče dana, dobra je nedelja, Güvercin će imati još 4 epizode (mada ne znam kada oni nastavljaju sa emitovanjem) i onda kraj, tako da neće imati konkurenciju nešto dugo, ali džaba ako serija ne prođe dobro.
Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 13:15   #15
Sažetak 1 epizode:

Maria Yıldırım, kći majke kolumbijke i oca turčina, vraća se nakon mogu godina u Tursku, zemlju u kojoj je rođena.
Upoznaje Mustafu Candemira iz obitelji Candemir, jedne od najvećih obitelji u regiji. Ovo dvoje mladih ljudi, ubrzo se ludo zaljubljuju.
Maria misli da je ljubav svog života pronašla u "Zemlji lijepih konja", koju je napustila dok je bila djevojčica, ali čeka ga veliko iznenađenje jer Mustafa Candemir nije tako slobodan kako se predstavlja!

Večeras prva epizoda u 20 sati po TR vremenu na ATVu.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 17:09   #16
Evo nešto malo od onoga što će se moći videti večeras.


Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 17:58   #17



Hilmi Cem İntepe kao Mustafa Candemir

Glumac nam je poznat iz serija Sulejman/Velicanstveno stoljece (Muhteşem Yüzyıl), Bodrumska bajka (Bodrum Masalı), Jedno srce (Tek Yürek)...
Mustafa je dobro obrazovan, moderan, posten, uspjesan i marljiv (radisan) sin jedne od mocnih porodica iz Kapadokije.
Inovativnim i savremenim idejama omogucio je da porodica stekne sadasnje bogatstvo, voljen je i cijenjen covjek.
Veoma je privrzen (predan) svojoj porodici i nikad u zivotu nije bjezao od bilo kakve zrtve za njih.
Sve dok nije upoznao Latino ljepoticu Mariju.





Jessica May kao Marija Yildirim

Rodjena je u Brazilu, glumica i model, zivi u Turskoj. Glumila je glavnu ulogu u seriji Nova mlada (Yeni Gelin).
Marija je jedina kci oca Turcina i majke Kolumbijke.
Godinama kasnije vraca se zbog oceve smrti u Kapadokiju, od koje se morala odvojiti u dobi od sedam godina.
Zeli se sto prije vratiti u Kolumbiju kako bi se pobrinula za zaostavstinu svog oca.
Ali sudbina za nju ima druge planove.





Tamer Levent kao Kudret Candemir

Poznat nam je iz serija Hrabar i lijepa (Cesur ve Güzel), Istanbulska nevjesta (İstanbullu Gelin), Nova ljubav/Zacin ljubavi/Ponovno zaljubljeni (Aşk Yeniden), Fatih i mnogih drugih...
Kudret je Mustafin otac i otac Candemir porodice, on je glava porodicnog klana.
Nakon sto je izgubio suprugu djecu je podizao kao jedan otac sklon disciplini i u sustini je dobar covjek koji tesko iskazuje svoju naklonost (privrzenost/ljubav).
Porodica i cast su mu ispred svega.
Nema rasprave o Kudretovoj poslednjoj rijeci.






Ezgi Celik kao Nadire Candemir

Glumica nam je poznata iz serija Asi, Obecanje (Söz), Kosem (Muhteşem Yüzyıl: Kösem).
[Sve ove serije sam gledala, jednu i prevodila, ali ja se nje uopste ne sjecam. ]
Nadire je Kudretovo najstarije dijete. U Candemir porodici ona je najtezeg karaktera [najstroza, najtvrdja, rekla bih da ce biti kao konj kad mu stavis amove, pa ne vidi ni lijevo, ni desno].
Braca i sestre je postuju i vole jer je nakon majcine smrti, u dobi kad je jos bila dijete, preuzela ulogu majke svojoj braci i sestrama.
Zivot je za nju postao kao otrov, kad je nekoliko godina ranije izgubila supruga Halila, a Nihata Yalcinoglua, zbog koga je do toga doslo, smatra neprijateljem.






Haki Bicici kao Sahin Candemir

[Koliko vidim glumac nam nije poznat, a i ne da mi se kopati da ga nadjem u sporednoj ulozi sporedne uloge ]
Sahin je Mustafin stariji brat.
Iako je stariji od njega (Mustafe) u porodici ga gledaju kao da je on (Sahin) mladji brat, te zbog te situacije on nema mira (nije mu ugodno).
Njegov najveci zivotni cilje je da za oca Kudreta on postane kao zjenica oka i njegovo najdragocjenije dijete.
Njegova kcer Zeyno i zena Idzlal su mu veoma drage.


__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 18:46   #18
Licno mislim da on nije ozenjen, da se treba ozeniti nekom djevojkom, kako to kod njih vec ide, porodice se dogovore i niko te nista i ne pita.
I vjervatno mu to nije ni smetalo sve dok nije sreo nju i zaljubio se.
Zbog neceg joj nije rekao, splet okolnosti, a onda kako se ljubav radjala kasnije mu je to bilo sve teze priznati.


Imaju opisi jos 3 lika, dvojica su Yalcinoglu (jednog od njih najstarija seka krivi za smrt svog muza) i neka Ruya.
To cu nekad veceras vidjeti da prevedem, moram do mame, a dragi do svojih roditelja.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 18:48   #19
Prema jednom spojleru, oženjen je i to za ženu pokojnog brata i brak je naravno jedino na papiru.
Vidjeti ćemo večeras.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 18:59   #20
Quote:
PerlaPerlica kaže: Pogledaj post
Prema jednom spojleru, oženjen je i to za ženu pokojnog brata i brak je naravno jedino na papiru.
Vidjeti ćemo večeras.
Daa, spojler je da je njegov brat bio veren sa curom koja je tada bila trudna i onda je brat preminuo i da se valjda porodice ne bi zaratile, Mustafa je nju (Göncu) oženio. Zato ona u najavama kaže: Poslaće iz ove kuće mene i moju kći.
I kako su godine prolazile, ona se zaljubila u njega..
Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.