Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 17:12   #1901
Pozdrav svima.

Zanima me da li je za ovjeru kupoprodajnog ugovora zadužen itko drugi osim javnog bilježnika?
Prodajem auto i kupac želi otići u jedno osiguravajuće društvo, tamo napraviti prijepis,potpisati i ovjeriti kupoprodajni ugovor iz razloga što je navodno tamo duplo jeftinije nego kod javnog bilježnika.Moram priznati da prvi put čujem da postoji ovakva mogućnost.

spomenuo je ovu firmu koji navodno također radi sve
http://www.registar-ri.hr/

Zna li netko više?
salvadordali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:14   #1902
tu jedino može biti skuplje. Kod bilježnika je 50 kn, di ćeš jeftinije. sve autokuće rabljenima ti mogu napraviti kupoprodajni (bez obzira ako nisi kod njih kupio) 100 kn je bilo meni.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:41   #1903
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
tu jedino može biti skuplje. Kod bilježnika je 50 kn, di ćeš jeftinije. sve autokuće rabljenima ti mogu napraviti kupoprodajni (bez obzira ako nisi kod njih kupio) 100 kn je bilo meni.
Ne znam.
Zvao sam ovu firmu na linku i žena kaže 3 primjerka ovjerenog ugovora kupcu i 1 prodavatelju za 45 kn.

Pitam na osnovu čega vi možete ovjeravati ugovor, kaže da imaju neko odobrenje/licencu nemam pojma za ovjeravanje ugovora o motornim vozilima.

Pretpostavljam da tu istu stvar imaju i autokuće?
salvadordali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:17   #1904
Godinama već to rade, nema nikakvih problema.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:53   #1905
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a onda slušaj tetu.
kod nje ćeš napraviti samo novu prometnu na svoje ime ali će ti i dalje registracija vrijediti kao i na staroj prometnoj, do kraja ovog mjeseca.

prijenos bi trebalo napraviti u tom vremenu ali ako imaš ugovor i prošli vlasnik zna za to, nema nikakvih problema da prijenos odgodiš za destak dana.
pa računam si da valjda znaju kaj rade

napravila sam prometnu jučer jer mi auto treba, a ne mogu imati prometnu na jednim tablicama, a na autu imati sasvim druge nove tablice.
žena mi je rekla da sredim tehnički, još moram i osiguranje i to je to.

pretpostavljam da mi onda na tehničkom lupe u prometnu da mi prometna vrijedi do 28.04.2018., sad piše da je do 28.04. ove godine.
vidjet ćemo, učim korak po korak koja je procedura jer mi je ovo ipak prvi auto
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 20:59   #1906
zakonski rok za prijenos vlasništva je 15 dana.
ako nakon 15 dana ne preneseš auto, bivši vlasnik može bez tebe odjaviti tablice i registraciju.
ali ako ga pitaš, svaki normalan bi pričekao još tjedan dana.

sad imaš ono što sam ti rekao. novu prometnu na svoje ime i rega ti vrijedi samo 2 tjedna.
za 2 tjedna ćeš opet plaćati lupanje štambilja u prometnu kad ćeš produživati registraciju a mogla si sve odjednom napraviti i uštediti 100-tinjak kn i cijelo jutro zaje.....cije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 23:12   #1907
nisam potrošila 100injak kn, nego 35kn + 15kn biljega. al nije bitno, tak je kak je, prvi put učim, drugi put ću znati bolje što i kako
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:30   #1908
a krajem mjeseca ćeš opet plaćati za istu stvar kad budeš produživala registraciju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:07   #1909
Pitanje.

Prodajem stari poluispravni auto. Ima regu jos mjesec dana. Ako ga netko hoce kupit za djelove, jel treba radit kupoprodajni i ici biljezniku i sve, ili se moze keš na ruke i bok?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:15   #1910
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Pitanje.

Prodajem stari poluispravni auto. Ima regu jos mjesec dana. Ako ga netko hoce kupit za djelove, jel treba radit kupoprodajni i ici biljezniku i sve, ili se moze keš na ruke i bok?
U svakom slučaju ti ne bi bilo loše otići do jb ili ovlaštenih zastupnika i napraviti kupoprodajni. Ako ga daješ kao registriranog, znači kupcu ostaju tablice i prometna to bi trebao napravit jer ako on napravi prekršaj, policija će tebi poslati kaznu a ti nemaš dokaz da više nisi vlasnik. Ako tablice i prometnu ostaviš sebi tj. iste odjaviš u mupu, teoretski bi mogao izbjeć plaćanje 40-50kn javnom bilježniku, ali opet nek se bilo što dogodi s tim automobilom policija će doći tebi na vrata.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 18:20   #1911
Aha. Ok kužim. Good point. Fala na odgovoru!
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:32   #1912
Quote:
salvadordali kaže: Pogledaj post
Ne znam.
Zvao sam ovu firmu na linku i žena kaže 3 primjerka ovjerenog ugovora kupcu i 1 prodavatelju za 45 kn.

Pitam na osnovu čega vi možete ovjeravati ugovor, kaže da imaju neko odobrenje/licencu nemam pojma za ovjeravanje ugovora o motornim vozilima.

Pretpostavljam da tu istu stvar imaju i autokuće?


Ja sam za prosli auto koji sam prodao i prosli koji sam kupio napravio i ovjerio ugovor u poslovnici Basler(ili Grawe) osiguranja. Oni su sami isprintali ugovor i tu kod njih smo ga potpisali i to je bilo to. Ja sam to kod njih radio jer je bila subota a javni biljeznici nisu radili subotom. Na kraju je bilo i jeftinije nego kod javnog biljeznika.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:15   #1913
Quote:
salvadordali kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zanima me da li je za ovjeru kupoprodajnog ugovora zadužen itko drugi osim javnog bilježnika?
Prodajem auto i kupac želi otići u jedno osiguravajuće društvo, tamo napraviti prijepis,potpisati i ovjeriti kupoprodajni ugovor iz razloga što je navodno tamo duplo jeftinije nego kod javnog bilježnika.Moram priznati da prvi put čujem da postoji ovakva mogućnost.

spomenuo je ovu firmu koji navodno također radi sve
http://www.registar-ri.hr/

Zna li netko više?
Ugovor moze osim JB napraviti i bila koja tvrtka koja ima djelatnost za to. Znaci KPU ne radi samo JB.

A ovih koje si naveo to vec rade jako dugo, jos pred par god kad je frend kupovao auto u RI smo kod njih radili KPU.
Svi iz RI znaju za njih.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:09   #1914
Registar uopce nije losa stvar, za 120kn koliko uzmu za to te rijese prakticki cijelodnevne gnjavaze i cekanja, jer obaviti papirologiju na STP, pa pecatiranje na MUP-u, pa opet podizanje plocica na STP kod nas potraje par sati.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:16   #1915
Pozdrav svima,

Skupljam misljenja vezana na kupnju auta.
Razmisljam o kupnji auta do 10 000eur.
Ono sto zelim od njega je diesel motor, minimalno 90KS, straznja kamera, klima i naslon za ruku ( svatko ima svoje potrebe, sta da vam kazem ).

Ono sto me zanima, koje modele bi preporucili da su best buy, da dijelovi nisu skupi, da nisu kvarljivi i jednostavno da su ok, vama, vasem susjedu, punici, kome god.

Voznja je gradska, plus izleti i more, kad kazem gradska vecinom se dizem na autocestu da dodjem do negdje.

Hvala na idejama.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:50   #1916
Dacia sandero, osnovna oprema + medianav, parking senzori i kamera (za kameru je uvjet ovaj media i parking) + naslon za ruku. Eto ako je to jedino što trebaš, jeftinije ne ide.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:56   #1917
A da izbacis iz popisa zelja tu straznju kameru i zadovoljis se senzorima? Vjerujem da bi ti izbor bio veci.

Gledas li rabljene ili samo nove aute? Ako gledas rabljene, koliko mogu bit stari i koja velicina auta?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:46   #1918
Gledam samo rabljene, recimo da mi je donja granica 2012 godina.

Velicina u rangu novog clia, hyundai i30, i tome slicno.
Moj problem je sto nemam znanja o boljkama odredjenih brendova, potrosnji, odrzavanju i tome slicno, a skeptik sam prema onome sto pise u opisu automobila, tako da volim cuti misljenje realnih ljudi.

Zasto ima ove parametre koje imam: vozila sam mali auto s troja vrata, benzinac sa slabijim motorm i ne fala, nikad vise.
Vozila sam veliki hybrid, bio je fantastican, na zalost ne zelim dati toliko novaca da kupim taj isti ( ovaj je bio sluzbeni ).
Vozila sam i30, super mi je bio, ali opet nije bio meni na teret, pa nemam pojma koliko je zapravo super.

Da kupujem cisto emotivno auto ulupala bi pare u volvo V40, ali nije auto novi par cipela da kupim jer sam se zaljubila na prvi pogled
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:00   #1919
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Da kupujem cisto emotivno auto ulupala bi pare u volvo V40, ali nije auto novi par cipela da kupim jer sam se zaljubila na prvi pogled
Ko kaze da ne mozes ulupati emotivno pare?
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-v4...oglas-22271534

Evo, ovaj te s uvozom kosta nesto malo preko budzeta. :P

A ovako nesto?
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-c3...oglas-19368776
(ima stvari koje te zadovoljavaju, minus kamera, al ima senzore, sto je po meni pametnije - ne zelis buljit u ekran naprijed dok ides natrag)

Btw draza pjesma srpskog hipsterizma, tvoj profile pic.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:07   #1920
Slazem se za avatar

Kod Volva me muci samo to sto ne znam apsolutno nikoga da ga vozi, rijetko ih vidjam kod nas i nemam apsolutno nikakav info koliko je taj auto dobar (osim onih starih uzrecica o volvu koje danas vrijede jednako kao i ona :nemoj kupovat francuza).

Koliko to vozilo realno trosi? Koliko kosta odrzavanje? Koliko je lako doci do dijelova? To su stvari koje mene zanimaju kod auta jer se ne zelim kao nejako zensko naci u situaciji da kupim vozilo cije odrzavanje kosta ko Sv.Petra kajgana, a dijelovi se narucuju s Marsa i cekaju 365 dana. Karikiram, ali cisto da shvatite sto me muci.

I jedno vrlo bitno pitanje, na koje apsolutno ne znam odgovor, do koliko KM je dobro kupiti auto? Posebice diesel?
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.