Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 02:14   #1
Koja je razlika izmedu drzave (bilo koje) i mafije?

I jedna i druga uzimaju bez pitanja, a ako neces platit onda te kazne. Znaci u cemu je razlika?
stojecival is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 04:52   #2
Jedni su sebe proglasili legalnim (pa i ono što uzmu uzeto je legalno) a drugi su van zakona?

Jedina razlika, po meni...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 08:26   #3
Mafia ima kod poštenja, država za to nije čula.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 08:56   #4
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
I jedna i druga uzimaju bez pitanja, a ako neces platit onda te kazne. Znaci u cemu je razlika?
Upravljačku strukturu možeš smijeniti na izborima. Samo je problem što će jedan big boss zamijeniti drugog. Biti će bolje samo onom uskom krugu koji su uz tog novog big bosaa. A sitna boranija je uvijek ta koja mora rintati i slušati.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:09   #5
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Mafia ima kod poštenja, država za to nije čula.
A jesai li ti mafijaš(bi li htiou mafiju) kad tako lijepo govoriš o toj organizaciji
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:30   #6
Država je mnogo jača ali i brutalnija. Legalni je vlasnik naših života na ovom svijetu, od kolijevke pa do groba.
Sistemom propagande postala je vlasnik i duhovnog života kod većine njenih službenika spremnih da daju svoj ali i uzmu tuđi život iz bilo kojeg razloga i kad god ona smatra da je to potrebno. Mi smo obični podanici "pravne osobe" zvane Država.
A potpisivanjem TTIP sporazuma naši vlasnici će i formalno postati privatne korporacije. Države će ostati samo kao represivni aparat u njihovoj službi.
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:42   #7
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedni su sebe proglasili legalnim (pa i ono što uzmu uzeto je legalno) a drugi su van zakona?

Jedina razlika, po meni...
Iako je do sada sve napisano točno,ovo je jedan dobar primjer.

Konkretno,prostitucija.

U jednoj Njemačkoj,Austriji lijepo nađeš na internetu javnu kuću,platiš ulazak,imaš cijenik i jbš (nisam probao)

Na 100 eura,država uzima 30-40%.

I to je legalno.

u Hrvatskoj to isto napraviš,iako daješ postotak opet državi (ali ispod radara).

To je ilegalno.

I tko je tu lud????

I kaš što se piše,nevjerovatno smo ovisni o svemu,obični ljudski glas se gotovo i ne čuje (ne mislim samo na Balkan).
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:51   #8
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
A jesai li ti mafijaš(bi li htiou mafiju) kad tako lijepo govoriš o toj organizaciji
Ne piše on lijepo o mafiji, već ružno o državi.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:58   #9
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
A jesai li ti mafijaš(bi li htiou mafiju) kad tako lijepo govoriš o toj organizaciji
U usporedbi s državom, mafija je manje zlo.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:21   #10
Mafija ti ne prodaje domoljubne priče dok te pljačka.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:29   #11
U demokratskoj državi možemo izać na izbore i izabrati čestite ljude da nas vode.

To što neki ne žele dovest svoje guzice do birališta nije dokaz da se u državi ništa ne može napraviti.

Država ovisi o biračkom tijelu, ako nas nije briga, tko će biti na vlasti, onda je velika vjerojatnost da će nam na vlast doć gnjide, kakve već i imamo.


U jednoj tv emisiji vidio tipa koji se hvali kako nikad nije bio na izborima, kako se ne želi mješati u politiku, meni je to zvučalo prestrašno.

Pa ja da gledam nekakavu nepravdu i da se ne želim miješati, pa sam sebe bi probavio. Kako će takav tip pred svoje unuke, djeci obasniti zašto ga boli kurac što su lopine na vlasti, a ipak je mogao nešto napraviti.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:30   #12
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Mafija ti ne prodaje domoljubne priče dok te pljačka.
Domoljublje prodaje jedino Stazić, a Pupovac nas vraća u 90te.

HDZ jasno i glasno dao do znanja da je eurounitaristička stranka, da provodi program koji se kreira u briselu i nikakve sveze nema sa domoljubljem!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:33   #13
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Domoljublje prodaje jedino Stazić, a Pupovac nas vraća u 90te.

HDZ jasno i glasno dao do znanja da je eurounitaristička stranka, da provodi program koji se kreira u briselu i nikakve sveze nema sa domoljubljem!
Domoljublje prema Hrvatskoj nije i ne bi trebalo biti antieuropsko, a zašto bi i bilo kad smo mi Europa i Zapad, na tu stranu težimo i tamo pripadamo. U savezu smo s najmoćnijim i najbogatijim zemljama svijeta.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:33   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Domoljublje prodaje jedino Stazić, a Pupovac nas vraća u 90te.

HDZ jasno i glasno dao do znanja da je eurounitaristička stranka, da provodi program koji se kreira u briselu i nikakve sveze nema sa domoljubljem!
Mala ispravka, Karamarko nas vraća u 90-te a Pupovac samo reagira na to. Pobrkao si uzrok i posljedicu.

Ovo drugo je točno, forsiranje EU je suprotno od domoljublja i za to su krive obje stranke.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:39   #15
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Domoljublje prema Hrvatskoj nije i ne bi trebalo biti antieuropsko, a zašto bi i bilo kad smo mi Europa i Zapad, na tu stranu težimo i tamo pripadamo. U savezu smo s najmoćnijim i najbogatijim zemljama svijeta.
Sjećam se kad je Tuđman govorio ,da se više neće ići u Beč, Budimpeštu, Beograd... po zakone, a vidi sad, kanađanin iz brisela dobi mejl kako haračiti Hrvate, kako bi milijarderi dobili koju milijardu više.

Misliš da će se stat na ovih 67 godina, pa kad tad će se zaokružiti na 70 godina u penziju, a to će mnoge mlade vratiti u Hrvatsku

Hrvatska je zauzela kolonijalni položaj i od kad smo u EU stalno smo u kurcu, a tobožnje reforme su samo novo prilagođavanje kolonijalnom statusu.

Meni je bilo bolje 90tih u ratu, nego danas u "slobodnoj" Hrvatskoj, koju mladi masovno napuštaju.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:43   #16
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Mala ispravka, Karamarko nas vraća u 90-te a Pupovac samo reagira na to. Pobrkao si uzrok i posljedicu.

Ovo drugo je točno, forsiranje EU je suprotno od domoljublja i za to su krive obje stranke.
U devedesete nas vraća ovaj što je doveo trilateralku i gmo farmaceuta da nam preuzmu RH

Ja sebe smatram domoljubom, jer me srce boli kad vidim kako Hrvatsku demoliraju, srce me boli kad nam zatvaraju prozivodnju, srce me boli kad nas iseljavaju kao u doba udbe.

Udbino iseljavanje Hrvata je goli kurac od ovog HDZeovog iseljavanja, kad je udba iseljavala Hrvate barem su iseljavalo sa Domovinom u srcu, a dana HDZ želi mladima zgaditi domoljublje i Hrvatsku ovakvim zakonima koji od Hrvatske radi obično tržište
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:45   #17
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Meni je bilo bolje 90tih u ratu, nego danas u "slobodnoj" Hrvatskoj, koju mladi masovno napuštaju.
Naravno da napuštaju kad imaju priliku ići tamo gdje se živi bolje, a tko ne bi? To ne znači da je u Hrvatskoj loše, samo da je lošije nego u zapadnoj Europi.
Podizanje mirovinske dobne granice je korak u boljem smjeru jer će se duže raditi i povećati produktivnost.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:54   #18
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Naravno da napuštaju kad imaju priliku ići tamo gdje se živi bolje, a tko ne bi? To ne znači da je u Hrvatskoj loše, samo da je lošije nego u zapadnoj Europi.
Podizanje mirovinske dobne granice je korak u boljem smjeru jer će se duže raditi i povećati produktivnost.
Ma ako želimo bolji život, onda bi vlastito tržište rasteretili od strane jeftine" robe, jer koliko god uvoz bio jeftiniji, to je ipak kreditni novac i ta jeftinoće je itekako skupa.

Za vrijeme DR-a, europska zajednica nam je uvela embargo, jer nas je vidjela kao priliku za biznis, trebalo nam je oružje i brisel nam je kroz embargo digo cijenu oružja.

Ista stvar događa se danas kod zdravstva, brisel želi od Hrvatske napraviti svoje tržište na našim pacijentima -užas.


Naša brodogradilišta zatvaraju, a Francuzi ipak Rusima rade nosač zrakoplova.


Želim reći, da ako mi Hrvatsku ne želimo pretvoriti u naše tržište, ostaješ kolonija i kad tad idemo u robovlasništvo tipa šljakanje do 70te.


A to što mladi idu, netko je to dobro smislio, netko kome smeta da Hrvatska bude nacionalna država, zamijeniti će ih Sirijci (da se razumijemo, ja nemam ništa protiv Sirijaca, spominjem ih kao žrtve).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:02   #19
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
I jedna i druga uzimaju bez pitanja, a ako neces platit onda te kazne. Znaci u cemu je razlika?
Nema razlike. Obje organizacije namecu svoje usluge i reketare. Zatiru ljudske slobode. Mafija radi izravno i brutalno. Drzava se skriva iza ljudskih prava, diskriminacije, politicke korektnosti, borbe protiv terorizma, zastite nacionalnih interesa. Izaberite sami.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 16:58   #20
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
Nema razlike. Obje organizacije namecu svoje usluge i reketare. Zatiru ljudske slobode. Mafija radi izravno i brutalno. Drzava se skriva iza ljudskih prava, diskriminacije, politicke korektnosti, borbe protiv terorizma, zastite nacionalnih interesa. Izaberite sami.
Nije dobra teza da nema razlike između države i mafije.

1. Hrvatska je demokratska nacionalna država, dakle ima ulogu konkretizacije nacionalnog suvereniteta, jedino čega se ja bojim, jesu neodgovorni birači

2. Mafija je opet grupacija ljudi koja na nezakonit način povećava svoje bogatstvo.

Ljudi su u pravu, kad vide zajedničke crte između mafije i političara, ali kao što rekoh, bojim se neodgovornog birača, koji je u stanju vidjetei da je političar istog karakternog nivoa kao i mafijaš, ali mu opet daje svoj glas

3. Naddržave tipa CCCP ili EU, e ovo su paradržave koje same sebi daju suverenitet, one ne poznaju slobodne izbore i porobljavaju nacije

Države tipa CCCP ili EU su čak i gore od mafije, jerbo mafija reketari bogate, dok države tipa CCCP i EU reketare sirotinju još većom žestinom.


Nikad nsimo čuli da je mafija sirotinju reketirala, dok u EU sirotinja se deložira iz svojih domova, uvođenjem poreza na nakretnine biti će još žešćih deložacija u korist po naredbi EU-a!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.