Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2006., 21:39   #1
Acidi Borici

Za što sve može koristiti Acidi Borici vodica i je li istina da je kancerogena?
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:40   #2
za ciscenje usiju i nije kancerogena.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:44   #3
Ja ih ponekad koristim kad imam napadaj candide, ali samo na početku..kasnije nema šanse da pomognu samo Acidi...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:53   #4
Quote:
Kyra kaže:
Ja ih ponekad koristim kad imam napadaj candide, ali samo na početku..kasnije nema šanse da pomognu samo Acidi...
Da. Za kandidijazu je dobra samo kako bi se oprala vanjskost i pripremilo za kremu. Za unutrašnjost se ne koristi jer je "prelaganog" sastava (tamo ipak djeluju samo vaginalete i sl.)
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:50   #5
Za čišćenje ušiju zar?

Koji je uopće sastav te vodice? Probala sam na googlu nešto izvući, ali ništa konkretno nisam našla.
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:51   #6
pa borna kiselina, pobogu

u razlicitim koncentracijama (zato pise 2%, 3%, kajjaznam kolko posto)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 21:57   #7
Quote:
kemik kaže:
pa borna kiselina, pobogu

u razlicitim koncentracijama (zato pise 2%, 3%, kajjaznam kolko posto)
Borna kiselina je tih 2-3 %, a ostalo je što? Voda? Destilirana voda?

Inače, bor je toksičan i štetan ukoliko je uziman u većim količinama. Borna kiselina može izazvati hipovitaminozu vitamina B2.
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 22:02   #8
Evo, nađoh nešto:

Borna kiselina (H3BO3)

"Borna kiselina se dobiva se iz prirodnih nalazišta isparavanjem kondenzata koji izlaze iz zemlje u vulkanskim predjelima ili taloženjem vodene otopine natrijeva tetraborata (boraks) s kiselinama kao što je, primjerice, klorovodična kiselina. Na tržištu dolazi u obliku 3% ili 2% otopine ili pak u obliku čiste krute borne kiseline. Čista borna kiselina je slaba kiselina, fini bijeli, mekani prah. Teško se otapa u hladnoj vodi, ali se zato dobro otapa u kipućoj vodi. Osim toga, borna kiselina se otapa u alkoholu i eteru. Može se otopiti i u vrućem glicerolu i to u velikim količinama, a nakon hlađenja takve otopine nastaje kristalinična tvar koju nazivamo boroglicerid. Boroglicerid djeluje jako kiselo.
Otopina borne kiseline se koristi za obloge kod ulceracija, erizipela i opeklina. Smatra se da djeluje na gljivična oboljenja kože i sluznice. Inhibira rast Candide albicans na sluznici, ali se ne smije koristiti kod beba! Upotrebljava se u obliku 3% otopine kao blagi antiseptik i keratoplastik. Može se koristiti i kao posip koji je zapravo 10%-tna smjesa sa talkom. Takvi posipi se ne smiju koristiti kod beba. Na tržištu se nalazi se i masti i kreme sa bornom kiselinom (borvazelin). Kod upotrebe borne kiseline mora se imati naumu da je moguća njezina resorpcija i toksično djelovanje osobito kod male djece. Prije se borna kiselina daleko češće koristila, međutim, danas je njezina upotreba sve rijeđa. Naime, prema nekim stručnjacima, ona uopće ne djeluje i sav učinak kojega ona ostvaruje jest tek placebo i privremeni osjećaj hlađenja na koži."

Izvor: http://www.farmakologija.com/materia/d_antiseptici.htm
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 22:30   #9
Sve si sam odgovorila.
Znam da se nekad koristila za pranje bradavica prije dojenja, ali su to prije nekih petnaest godina ukinuli.
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 12:07   #10
ma čula sam iz vise izvora da nijedan doktor ne preporuca tu bornu kiselinu. koliko znam u njemackoj se vise nigdje ni ne prodaje
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 21:27   #11
Quote:
emergence kaže:
ma čula sam iz vise izvora da nijedan doktor ne preporuca tu bornu kiselinu. koliko znam u njemackoj se vise nigdje ni ne prodaje
Vidiš, to je zanimljiv podatak. Zato sam i otvorila topic.

Pitala sam stoga jer mislim da ginekolozi u priličnoj mjeri daju recept za nju. Nije valjda to slučaj samo s mojim ginekologom?
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 21:36   #12
za candidu ti to prepisuje??
mozda ti je bolje rjesenje staviti tampon namocen u jogurt na par sati. znam da zvuci smijesno ali meni to ublazava upale.
i odgovarajuci sapun za to podrucje-hygieia mi je favorit!

i da jesti puno lgg i jogurta. ovu bornu kiselinu bi pustila na miru...
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 08:26   #13
Quote:
emergence kaže:
za candidu ti to prepisuje??
Pri zadnjoj kandidijazi prije oko pola godine pripisao mi je to plus kremu i vaginalete.

Quote:
emergence kaže:
mozda ti je bolje rjesenje staviti tampon namocen u jogurt na par sati. znam da zvuci smijesno ali meni to ublazava upale.
Jogurt na tamponu? Dobra, dobra. (Btw. ne kažem da možda nije korisno, ali nisam probala. Ako ikad bude alarmantno stanje, probat ću )
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 14:23   #14
Quote:
emergence kaže:
i odgovarajuci sapun za to podrucje-hygieia mi je favorit!
to baš i nije pametno. stari, mudri i iskusni ginekolozi kažu da to područje treba prati samo čistom vodom, da treba nositi pamučno rublje, izbjegavati bilo kakve kemikalije: vlažne maramice, omekšivači, a najbolji ulošci su oni od vate, a ni u kom slučaju oni plastificirani od kojih se to područje uznoji i usmrdi. a kad dođe ljeto, ne biti u mokrom badiću, i najbolje što je više moguće ne nositi gaće.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 14:50   #15
Quote:
goldilock kaže:
to baš i nije pametno. stari, mudri i iskusni ginekolozi kažu da to područje treba prati samo čistom vodom, da treba nositi pamučno rublje, izbjegavati bilo kakve kemikalije: vlažne maramice, omekšivači, a najbolji ulošci su oni od vate, a ni u kom slučaju oni plastificirani od kojih se to područje uznoji i usmrdi. a kad dođe ljeto, ne biti u mokrom badiću, i najbolje što je više moguće ne nositi gaće.
ali danas ne možeš tako živjet - da se pereš samo vodom , da koristiš samo uloške od 100% pamuka, da ne koristiš tampone itd. neizvedivo.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 14:53   #16
i da, u vezi s jogurtom i sl. više sam puta naišla na taj 'recept', pa sam se pitala - da tampon umočim u bioaktiv, ab kulturu ili nekakav pravi jogurt ,
naravno običan (voćni ne dolaze u obzir pretpostavljam )
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:53   #17
Quote:
goldilock kaže:
to baš i nije pametno. stari, mudri i iskusni ginekolozi kažu da to područje treba prati samo čistom vodom, da treba nositi pamučno rublje, izbjegavati bilo kakve kemikalije: vlažne maramice, omekšivači, a najbolji ulošci su oni od vate, a ni u kom slučaju oni plastificirani od kojih se to područje uznoji i usmrdi. a kad dođe ljeto, ne biti u mokrom badiću, i najbolje što je više moguće ne nositi gaće.
to je jednostavno nerealno. moj ginekolog mi je isto rekao da bi u idealnim okolnostima to bilo najbolje ali....ako vec moram da hygieiu koristim.

meni se vise candida ne pojavljuje od kad koristim taj intimni sapun i papam jogurt. od normalnih gelova za tusiranje mi je sve podivljalo.

i da morate znati da se kod sve veceg broja ljudi candida pojavljuje nakon pijenja antibiotika-ceporex, amoxil, klavocin.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 23:19   #18
Quote:
goldilock kaže:
to baš i nije pametno. stari, mudri i iskusni ginekolozi kažu da to područje treba prati samo čistom vodom, da treba nositi pamučno rublje, izbjegavati bilo kakve kemikalije: vlažne maramice, omekšivači, a najbolji ulošci su oni od vate, a ni u kom slučaju oni plastificirani od kojih se to područje uznoji i usmrdi. a kad dođe ljeto, ne biti u mokrom badiću, i najbolje što je više moguće ne nositi gaće.
Eh, "stari mudri ginekolozi". Valjda misliš na one iz vremena od prije desetak godina kada još nije bilo za kupiti sredstva za intimnu njegu s 5, 5 PH faktorom. Oprati se s tim svaki dan kod tuširanja mislim da nije nimalo štetnije od vode same

Što se tiče svih ostalih sredstava (sapuna, gelova za tuširanje), naravno da nisu zdravi za to područje.

Glede pamučnih uložaka, probala sam Always od pamuka i nije bilo nikakve razlike, osim što manje upijaju i nisu toliko prijemljivi s tijelom. Što se tiče mirisa/znojenja, stanje je bilo skroz isto kao i s plastificiranim Always ulošcima. Bitno je promijeniti uložak na vrijeme, a ne očekivati od pamučnog uloška da manje smrdi, hehe

Što pak se tiče nošenja pamučnog donjeg rublja, podržavam i prakticiram (Jednako kao što genijalno prakticiram i bivanje offtopic )
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 02:06   #19
pH zdrave rodnice je oko 4, ne 5.5. sto ce rec, kiselija je

od antibiotika se skoro svima pojavi kandidijaza, to nije nikakav "novi trend". Candida je svakako prisutna kod 70-ak% zdravih ljudi, samo sto se nakon kure antibiotika poremeti ravnoteza u mikroflori, pa tzv. zdrave bakterije pocrkaju, a Candide se nakoti malo previse jer njoj antibiotici ne mogu nista, i to se manifestira kao kandidijaza

upravo iz istoga razloga ne treba previse prati i ispirati rodnicu raznim kemikalijama, te narocito treba paziti da dolje nikad ne bude vlage

jedan manji dio zena pati se s kandidijazom zbog neke sistemske bolesti koju imaju, pa ponekad nije lose provjeriti npr. secer u krvi.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 12:59   #20
Quote:
violent_femmes9 kaže:
pH zdrave rodnice je oko 4, ne 5.5. sto ce rec, kiselija je

od antibiotika se skoro svima pojavi kandidijaza, to nije nikakav "novi trend". Candida je svakako prisutna kod 70-ak% zdravih ljudi, samo sto se nakon kure antibiotika poremeti ravnoteza u mikroflori, pa tzv. zdrave bakterije pocrkaju, a Candide se nakoti malo previse jer njoj antibiotici ne mogu nista, i to se manifestira kao kandidijaza

upravo iz istoga razloga ne treba previse prati i ispirati rodnicu raznim kemikalijama, te narocito treba paziti da dolje nikad ne bude vlage

jedan manji dio zena pati se s kandidijazom zbog neke sistemske bolesti koju imaju, pa ponekad nije lose provjeriti npr. secer u krvi.
jupi! već sam mislila da sam usamljena.
ima još nešto, a tiče se raznih gljivica uopće. gljive vole slatko, pa slatku hranu treba izbjegavati. osim toga i proizvode od bijelog brašna, voćne sokove (iako na njima piše da ne sadrže dodani šećer, sadrže voćni šećer, a to gljive voleeeeeeeeeeee!). ne mislim da sad treba prestati jesti i piti, ali ne i pretjerivati. mene gljive vole (šta ću kad sam slatka), pa kad malo pretjeram sa slatkim onda kandida živne.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.