Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2003., 21:55   #41
Quote:
I.L kaže:
SAMO SU ŽIDOVI u svojim nesvetim knjigama napsiali da i "NAJBOLJEG kršćanina treba UBITI"!
Dragi I.L.,

Zaista je grozno i pomisliti da netko moze i sanjati da treba sve krscane pobiti, pa cak i one najbolje. Kako netko moze tako glupo i bezosjecajno generalizirati?

S druge strane, isto tako ne mislim da su SVI ZIDOVI sjeli i dogovorili se i izglasali 100% da se to tako napise i da je to Bozije slovo. Garant je jedan paranoik (ili par njih) iskaljivao svoju osobnu bijes prema krscanima na papiru.

Neka Bog s tobom uvijek bude, ali ne onaj iz Deuteronomija sto kolje SVE odreda. Da me Bog sacuva od takvog boga.

Pozdrav

Damir Anti-generalizacionista
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 12:31   #42
Quote:
maleni kaže:
Nežidovi nisu ljudi, nego životinje

"Bog je stvorio Nežidove, iako su oni ravni sa životinjama, i dao im je čovjekov oblik, jer ne dolikuje Židovu da bude služen od stoke. Zato ga služe životinje u čovječjem obliku." (Šulhan aruh, Mudraš talpiot 225).

"Nežidovi, čija duša potiče od nečistog duha, nazivaju se svinjama." (Talmud, Jalkut Rubeni 12).

"I zato kad jedan nežidovski sluga ili sluškinja umre, treba ih ožalostiti onako, kao kad jedan vol ili magarac crkne." (Talmud, Brohes).

"Između Nežidova i Židova ne postoji nikakva veza. Jer meso Nežidova je životinjsko meso, a njihovo sjeme je životinjsko sjeme." (Talmud, Jebamot 89a).

"Nežidov je kao jedno pseto. Što više, zapisi uče da se pseto ima više poštovati od nežidova." (Talmud, Ekesegetrašieksod 22).

"Meso Nežidova je meso magareće, a sjeme konjsko sjeme." (Talmud, Jebamot 98a).

"Onaj koji nije obrezan i ne drži sabat ne naziva se čovjekom." (Talmud, Jalkut Rubeni 39).

"Nežidov nema oca, jer je on na đubrištu rođeno pseto." (Talmud, Jebamot).

"Ma koliko imali narodi svijeta tijelo slično Izraelcima, ipak se oni uspoređujući sa čovjekom imaju smatrati za majmune." (Talmud, Šene Lukot 250).

"Spolni odnosi Nežidova su isto kao i spolni odnosi životinja." (Talmud, Sanhedrin 74b).

"Kuće nežidovske su kuće životinjske." (Talmud, Leb. tob. 46a).

"Tuđa žena koja nije kći Izraelca, dio je stoke." (Talmud, Abarbanel).

"Nežidovka u bremenitom stanju ima se smatrati kao bremenita stoka." (Šulhan aruh, Košen ha-mišpat 405).

"Dijete u utrobi jedne Nežidovke nije bolje od životinje." (Šulhan aruh, Joreh deah 240).



Nežidovke su prostitutke

"Nežidovke su nečiste i imaju se smatrati prostitutkama." (Talmud, Aloda Kara 36b).

"Sve Nežidovke su kurve." (Talmud, Even hekor).


Pet zapovijedi za Židove

"Židovi moraju naučiti ovih pet stvari:
1. volite jedan drugoga,
2. Volite pljačku,
3. Volite bančenje,
4. Mrzite vaše gospodare i
5. Ne govorite nikada istinu." (Talmud, Pesahim 113a).


Laž

"Prema Nežidovima dozvoljena je svaka upotreba laži." (Talmud, Berahot).


Evo, toliko,.... ali sada da netko kaze jeli to tocno ili nije?
Prosto da ne vjeruješ svojim očima...
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:30   #43
Unhappy

Quote:
Damir kaže:
Dragi I.L.,

Zaista je grozno i pomisliti da netko moze i sanjati da treba sve krscane pobiti, pa cak i one najbolje. Kako netko moze tako glupo i bezosjecajno generalizirati?

S druge strane, isto tako ne mislim da su SVI ZIDOVI sjeli i dogovorili se i izglasali 100% da se to tako napise i da je to Bozije slovo. Garant je jedan paranoik (ili par njih) iskaljivao svoju osobnu bijes prema krscanima na papiru.

Neka Bog s tobom uvijek bude, ali ne onaj iz Deuteronomija sto kolje SVE odreda. Da me Bog sacuva od takvog boga.

Pozdrav

Damir Anti-generalizacionista

Damire


Problem je u tome što se ta MRŽNJA iz Talmuda... kao crna užasna tvar - antiživota... prelijeva u glave mladih. Uči se na njihovim - židovskim školama.


Židovi su se trebali držati samo Starog saveza... ali, izmislili su tradiciju! I zato ih je Isus ukorio. "Ostaviste zapovijedi Božje...¨"! da bi držali "običaje svoje"!


Problem je što Talmud NADAHNJUJE nove i nove naraštaje židovskih rabina - i tako se krug mržnje i uništenja širi. Čak i pojedini iskreni židovi kažu: da je upravo Talmud uzrok sve patnje toga naroda!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 15:00   #44
Re: Re: Talmud

Quote:
Damir kaže:
Da li si znao i da ima Zidova dobrih ljudi? Da li se sjecas i jednog zidova, koji je mozda bas zato sto je vanzemalajc, jako puno koristio svim zemljanima svojim znanjem? Sjecas li se i jednog zidova koji je naprvaio nesto veliko za covjecanstvo kroz znanost ili umjetnost?

Evo, s vrha pameti meni nadolaze sljedeca imena: Albert Einstein, Sigmund Freud, Baruch Spinoza, Karl Marx, Gustav Mahler, Marc Chagall, George Gershwin, Franz Kafka, te od filmskih imena:
Woody Allen, Dustin Hoffman, Paul Newman, Harrison Ford, Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Yves Montand, itd. itd.

Svijet bez Zidova bi bio mnogo siromasniji u znanstvenom i kulturnom pogledu.

U, sve "fini" i "dobri" Zidovi! Neznam samo koji li je od ovih ikakva dobra dao za covjecansto i svijet. Osim magije i obmane talmudsko-kabalske mrznje i laznog svijeta.

Submarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 18:24   #45
Quote:
I.L kaže:
Problem je što Talmud NADAHNJUJE nove i nove naraštaje židovskih rabina - i tako se krug mržnje i uništenja širi. Čak i pojedini iskreni židovi kažu: da je upravo Talmud uzrok sve
patnje toga naroda!
Bravo ILija,

Eto i ti kazes "pojedini Zidovi", dakle i ti se bar donekle slazes da nisu svi Zidovi isti.

Ovi americki Zidovi s kojima se ja druzim su uglavnom ateisti. Oni nisu nimalo radikalni, a svi su isli kroz neke talmudske skole. Konzervativni Zidovi su zadrti kao i konzervativni muslimani i krscani. Ti konzervativci svih vjera donose nesrecu zemaljskoj kugli.

Moderirani Zidovi misle da su izabrani narod. Ali, oni isto tako misle da je njihova odgovornost u zivotu veca, nego od ostalih.

U svakom slucaju, sacuvaj nas Boze svih ekstremista.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:29   #46
Damir:
Ti konzervativci svih vjera donose nesrecu zemaljskoj kugli.


Bit će stvar marketinga.
Samo mi imamo proizvod koji će..
A elegantno zaobilaze priču o samaričanu..

I.L:
Problem je u tome što se ta MRŽNJA iz Talmuda... kao crna užasna tvar - antiživota... prelijeva u glave mladih. Uči se na njihovim - židovskim školama.

Talmud nije ništa drugo doli povijesna knjiga iz židovskog kuta gledanja.
Činjenica je da su kršćani, gledano sa strane židova ,u to vrijeme bili otpadnici od vjere i bogohulnici.No židovi nisu ekskluzivni u takvom pristupu-isti se sustav primjenjuje i među većinom ostalih religija (počevši od islama pa do katoličanstva i protestantizma, u svim međusobnim smjerovima)-a da ne počnemo o povijesnim knjigama(možemo krenuti već od uđbenika za osnovnu školu..pa do "ozbiljnih povijesnih knjiga") i sotoniziranjima cijelih naroda i u naše vrijeme..
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 09:25   #47
Quote:
No židovi nisu ekskluzivni u takvom pristupu-isti se sustav primjenjuje i medu vecinom ostalih religija
Good point Danaye.

IL npr. ne uviđa da je sastavljajući sopstvene vjerske paflete i sam načinio neku vrstu pseudokršćanskog "Talmuda". Historisjki je fakat da je svaka religija oduvijek imala svoju fanatičnu struju koja bi u pojedinim razdobljima jačala/slabila i ostavljala svoje tragove u raznoraznim spisima teološke prirode. Pa i sama je Biblija, pojednostavljeno govoreći, rezultat upravo takvog jednog procesa, od čega i dolaze razne protivrječnosti.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 10:03   #48
Re: Talmud

Quote:
maleni kaže:
Uništenje kršćanstva

"Za Židova postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).


Bogohuljenje

"Isus Krist je sin prostitutke. On je kopile. " (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben štada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Isus Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).


Mesija

"Mesija će doći i povratiti Kraljevinu Židovima, a ostali narodi svi će njemu i njima služiti i podčinjeni biti." (Talmud, Šab 120a).

"Kad Mesija dođe onda će zemlja roditi kolače i vunene haljine, a žito će krupno biti kao dva bubrega od najvećeg vola." (Talmud, Ketubot 112b).

"Tad će svaki Židov imati 2800 slugu i 300 sluškinja." (Talmud, Sanhedrin 101a).

"Prije toga biće strahovit rat, koji će dvije trećine svijeta uništiti. U njemu će Židovi toliko oružja zaplijeniti da će im trebati 7. godina da ga sagore i istoče." (Talmud, Majene Ješ. 74, 4).

"Tada će Židovi neizmjerno bogati biti jer će blago cijelog svijeta u njihovim rukama biti. Svi će narodi prijeći u židovsku vjeru samo kršćanima to neće dozvoljeno biti, nego će ih potpuno iskorijeniti, jer su porijeklom od đavola." (Talmud, Jebamot 24b, Aboda 3b).


Židovi izjednačeni sa Bogom

"Tko Židova ošamari toliko je učinio grijeha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 58b).


O poslu

"Rad je veoma štetan i malo donosi ." (Talmud, Getin 680).

"Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje; jer kad tko 100 srebrnjaka ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati; tko pak uloži 100 srebrnjaka u poljoprivredu, može samo soli i kupusa jesti."(Talmud, Jebamot 63a).




Evo ti Manex nekih citata iz Talmuda. Ali sad jesu li to orginalni citati iz Talmuda ili nisu, e to ne znam, a evo i tu su oznake citata. A valjda jesu!?

Uostalom, ima ovdje na forumu dosta Zidova, pa neka oni potvrde da li je to iz tog Talmuda ili nije. Jer, kaj ja znam, covjek je pitao, a ja nisam teolog da znam. Trazim po netu, te sam tako i to nasao - a evo ti i link - Talmud
prema ovim citatima rekao bih da je Talmud zapravo zbirka bisera
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 11:05   #49
Re: Talmud

Quote:
maleni kaže:
Uništenje kršćanstva

"Za Židova postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).


Bogohuljenje

"Isus Krist je sin prostitutke. On je kopile. " (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben štada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Isus Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).


Mesija

"Mesija će doći i povratiti Kraljevinu Židovima, a ostali narodi svi će njemu i njima služiti i podčinjeni biti." (Talmud, Šab 120a).

"Kad Mesija dođe onda će zemlja roditi kolače i vunene haljine, a žito će krupno biti kao dva bubrega od najvećeg vola." (Talmud, Ketubot 112b).

"Tad će svaki Židov imati 2800 slugu i 300 sluškinja." (Talmud, Sanhedrin 101a).

"Prije toga biće strahovit rat, koji će dvije trećine svijeta uništiti. U njemu će Židovi toliko oružja zaplijeniti da će im trebati 7. godina da ga sagore i istoče." (Talmud, Majene Ješ. 74, 4).

"Tada će Židovi neizmjerno bogati biti jer će blago cijelog svijeta u njihovim rukama biti. Svi će narodi prijeći u židovsku vjeru samo kršćanima to neće dozvoljeno biti, nego će ih potpuno iskorijeniti, jer su porijeklom od đavola." (Talmud, Jebamot 24b, Aboda 3b).


Židovi izjednačeni sa Bogom

"Tko Židova ošamari toliko je učinio grijeha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 58b).


O poslu

"Rad je veoma štetan i malo donosi ." (Talmud, Getin 680).

"Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje; jer kad tko 100 srebrnjaka ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati; tko pak uloži 100 srebrnjaka u poljoprivredu, može samo soli i kupusa jesti."(Talmud, Jebamot 63a).




Evo ti Manex nekih citata iz Talmuda. Ali sad jesu li to orginalni citati iz Talmuda ili nisu, e to ne znam, a evo i tu su oznake citata. A valjda jesu!?

Uostalom, ima ovdje na forumu dosta Zidova, pa neka oni potvrde da li je to iz tog Talmuda ili nije. Jer, kaj ja znam, covjek je pitao, a ja nisam teolog da znam. Trazim po netu, te sam tako i to nasao - a evo ti i link - Talmud
Maleni, imaš li ti taj Talmud na hrvatskom i je li to sigurno piše što si citirao?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 10:25   #50
Quote:
I.L kaže:

Problem je što Talmud NADAHNJUJE nove i nove naraštaje židovskih rabina - i tako se krug mržnje i uništenja širi. Čak i pojedini iskreni židovi kažu: da je upravo Talmud uzrok sve patnje toga naroda!
pazi.. kako bi ti reagirao da ti posjedovanje jedne knjige i gledanje "svoga posla" dovede do toga, da sav narod protjeraju iz spanjolske, ili da se za vrijeme drugog svjetskog rata digne tolika histerija i da toliki zidovi stradaju... e ja to ne mogu objasniti nikakvom knjigom, vec necim drugim. tako bi se moglo lamentirati i o bibliji npr.... po meni je tvoja teza extremisticka.
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 16:05   #51
Red face

Quote:
_\|/_ kaže:
pazi.. kako bi ti reagirao da ti posjedovanje jedne knjige i gledanje "svoga posla" dovede do toga, da sav narod protjeraju iz spanjolske, ili da se za vrijeme drugog svjetskog rata digne tolika histerija i da toliki zidovi stradaju... e ja to ne mogu objasniti nikakvom knjigom, vec necim drugim. tako bi se moglo lamentirati i o bibliji npr.... po meni je tvoja teza extremisticka.
vidim "novi" si... 'pajdo...'


Nema veze knjiga s progonima... nego ono što su Židovi činili drugim narodima!

Pokušavali su postati GOSPODARI u tuđoj kući...


To je uzrok i proganjanja u wwII


I ... zar su samo Židovi "stradali" kako TI navodiš...?


Što je s Rusima, Poljacima...Nijemcima...


Upravo nauk Židova - da goji (kršćani) nemaju pravo posjedovati nikakve nekretnine - jer sve pripada "izabranom narodu" izazvalo je sve što se događalo. Ako ne znaš, onda nauči: Komunizam je bio čedo Židova...(bogatih ljudi iz USA. Kako je i Stepinac tvrdio, još prije drugog svjetskog rata. Zašto su ga i sudili i otrovali u zatvoru... Mada Stepinac nije bio generalno protiv Židova, naglašavao je da je riječ o zavjeri male grupe bogatih i moćnih Židova iz Sjedinjenih Država) koji su kroz formu komunizma željeli podjarmiti svijet. Upravo zato su s takvom mržnjom proganjali i UNIŠTAVALI kršćanstvo... crkve... svetinje...


Quote:
po meni je tvoja teza extremisticka

A nije ekstremizam tvrditi da je pravo Židova otimati imovinu drugih ljudi... jer su drugi ljudi - (nežidovi)životinje!


Po meni: Ti pišeš budalaštine! I provokator si... nick ti je ... čak "izražajniji" i pametniji od tebe... i sve govori o - tebi!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 16:39   #52
Quote:
I.L kaže:
vidim "novi" si... 'pajdo...'
Nema veze knjiga s progonima... nego ono što su Židovi cinili drugim narodima!
Pokušavali su postati GOSPODARI u tudoj kuci...
To je uzrok i proganjanja u wwII
I ... zar su samo Židovi "stradali" kako TI navodiš...?
Što je s Rusima, Poljacima...Nijemcima...
Ono sto su Zidovi radili drugim narodima (in na zalost jos uvijek rade) sluzi njima na (ne)cast.
medjutim, vrijedi i obrnuto... E, sad ti hoces biti veci papa od pape (koji se tim
istim zidovima cca prije 2 godine ispricao).
Sto se tice rusa, poljaka, hrvata, engleza u ww2 - ubijani su,
ali kakve to veze ima s temom o kojoj pisemo, ili ti to treba
kao argument koji ce razvodniti diskusiju i odvesti je u drugom smjeru

Quote:
I.L kaže:

Upravo nauk Židova - da goji (kršcani) nemaju pravo posjedovati nikakve nekretnine - jer sve pripada "izabranom narodu" izazvalo je sve što se dogadalo.
netocno. malo se informiraj, educiraj.... zidovi se i jesu bavili zanatima,
bankarstvom (ma u to doba je to bilo vise lihvarstvo, sto jest: jest), zlatom...
jer nisu imali pravo posjedovati zemlju, bar ne u vecini europe...
e sad sto su ta zanimanja u jednom drugom momentu pocela donositi materijalna
bogatstva, sto su se ljudi skolovali jer drugog izlaza nisu imali, i sto je sve
zavrsilo kako jest - to je splet povijesnih okolnosti.
Informiraj se o zidovima koji su zivjeli na nekim podrucjima slobodnije
i mirnije (nisu imali toliko ogranicenja kao na podrucju gdje je katolicka crkva vecinska,
kao npr. bugarska, ili u zemljama magreba, ma cak i u bih, naravno prije ww2), pa onda tvrdi
"ovo" ili "ono"...

Quote:
I.L kaže:
Ako ne znaš, onda nauci: Komunizam je bio cedo Židova...(bogatih ljudi iz USA. Kako je i Stepinac tvrdio, još prije drugog svjetskog rata. Zašto su ga i sudili i otrovali u zatvoru... Mada Stepinac nije bio generalno protiv Židova, naglašavao je da je rijec o zavjeri male grupe bogatih i mocnih Židova iz Sjedinjenih Država) koji su kroz formu komunizma željeli podjarmiti svijet.
vidis, to za stepinca nisam znao: molim naslov izbornika (nadam se da izvor nije u tvojoj glavi).

Quote:
I.L kaže:
Upravo zato su s takvom mržnjom proganjali i UNIŠTAVALI kršcanstvo... crkve... svetinje...
A nije ekstremizam tvrditi da je pravo Židova otimati imovinu drugih ljudi... jer su drugi ljudi - (nežidovi)životinje!
napisi tu gdje su krscanske bogomolju unistene.
...ili te pece onaj parking u praskoj (na mjestu gdje je bila sinagoga,
koju su ustase srusile pocetkom ww2), ili te jos vise pece sto se planira
dici nova sinagoga.. na starom mjestu...ccccc.
dalo bi se nabrajati, ali eto poceo sam, a ti nastavi.

Quote:
I.L kaže:
Po meni: Ti pišeš budalaštine! I provokator si... nick ti je ... cak "izražajniji" i pametniji od tebe... i sve govori o - tebi!
"budalastine", "provokator", "nick", "pamet"... imas li ti kakve argumente, ili samo napad bjesnila...
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 17:59   #53
Cool

Quote:
_\|/_ kaže:



vidis, to za stepinca nisam znao: molim naslov izbornika (nadam se da izvor nije u tvojoj glavi).


Stepinčev osobni dnevnik!

Od sad, za sva pitanja... izvoli se obratiti samo na topic naveden u mome signu.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 18:29   #54
Quote:
I.L kaže:
Stepinčev osobni dnevnik!

Od sad, za sva pitanja... izvoli se obratiti samo na topic naveden u mome signu.
hvala. pogledati cu ga.
isto tako, tebe molim da se informiras o stvarima koje sam ti sugerirao (a koje si mudro preskocio odgovoriti), pa da onda konstruktivnije diskutiramo (posjedovanje zemlje, unistavanje bogomolja, poruke talmuda).
mir s tobom
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 09:26   #55
Quote:
I.L kaže:
Stepinčev osobni dnevnik!

Od sad, za sva pitanja... izvoli se obratiti samo na topic naveden u mome signu.
Pogledao sam, i na (tvoju) zalost sam ustanovio da pises pausalno: tamo nema nikakvih konkretno opisanih cinjenica, i jos je gore sto ti to sve tumacis onako kako tebi treba, a ne kako je napisano.
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 14:18   #56
Quote:
_\|/_ kaže:
pazi.. kako bi ti reagirao da ti posjedovanje jedne knjige i gledanje "svoga posla" dovede do toga, da sav narod protjeraju iz spanjolske, ili da se za vrijeme drugog svjetskog rata digne tolika histerija i da toliki zidovi stradaju... e ja to ne mogu objasniti nikakvom knjigom, vec necim drugim. tako bi se moglo lamentirati i o bibliji npr.... po meni je tvoja teza extremisticka.
U svakom slučaju to je za osuditi, ali nisu samo Židovi bili proganjani, nego i kršćani i muslimani.A najviše kršćani.Zna i Đavo tko mu je najveći neprijatelj.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 16:46   #57
Re: Talmud - knjiga mudrosti i znanja

Quote:
Manex kaže:
Prelistavajući forum na religiji i malo čitajući teme uočio sam da neki učesnici foruma, hvale Talmud, kao vrijednu knjigu punu mudrosti i drevnog znanja, dok neki ne.

Naime, nisam imao prilike čitati Talmud, pa bih vas molio ako mi netko može više objasniti o toj knjizi ili uputit na neku adresu na Međumrežju. Hvala
i mene zanima...
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 17:21   #58
Re: Re: Talmud - knjiga mudrosti i znanja

Quote:
jurislav kaže:
i mene zanima...

Valjda jesu pravi citati, nitko se ne buni...
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:52   #59
Evo, nesto zanimljivo i prosireno o toj temi nasao sam na ovom linku

Talmud
znanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 17:34   #60
Re: Re: Re: Talmud - knjiga mudrosti i znanja

Quote:
Manex kaže:
Valjda jesu pravi citati, nitko se ne buni...
Mene su neki Židovi napali na www.htnet.hr -> forum-u da su ovo lažni citati.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.