Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2004., 13:17   #61
Exclamation Lazni Talmud - odgovor jednom i za svagda:

Svojedobno su se pojavljivali - i to su narocito postali I.L i njegovi sateliti, te Musliman_Allahov Rob a.k.a Bosnjak-Bosnijak - LAZNI citati iz Talmuda koji JAKO gadno blate Zidovstvo.

Simptomaticno je da SAMO gorespomenuta dvojca i sateliti Velikog Svecenika I.L.uminatusa (naravno, u nasoj, Kazarskoj sluzbi) su to do sad uradila, s time da naglasavam da je Shady to postao SAMO radi osobnog sukoba s Blaize, i naglasio je par topica dalje da je to glupost.

NE ZELIM vam ja to pisati, obranu i slicno, vec sam si dao truda i na Netu pronasao SVE sto vam treba i za jednu i za drugu stranu.

ORIGINALAN hate-tekst je na OVOJ STRANICI, a ovo je NASLOVNICA TE STRANICE.

Jedan profesor iz Australije je na OVOM SITEU postao kompletnu refutaciju svega ovo antisemitskog materijala - ukljucujuci i all-time-favorite KHAZAR theory i slicno

A SAM TALMUD, zajedno s JOS MNOGO SVETIH TEKSTOVA (medju kojima su i Vede i sl.) mozete VIDJETI OVDJE.

Ovime SVATKO od vas moze vidjeti SAM o cemu je rijec i SAM donijeti svoje zakljucke. Kako mi je dosta jadnih implementiranja, ovaj post cu smatrati odgovorom na sva ona podmetanja. I, naravno, za svako sljedece podmetanje cu traziti ban izravno od Anderlona, na bazi sirenja vjerske mrznje.

Napominjem da cu ISTO uraditi ukoliko naletim na blacenje krscanstva, islama i slicnog, bez ikakvih argumenata i dokaza. Ako naletim na PREDRASUDU ili OVAKVU IMPLEMENTACIJU za bilo koju religiju, ISTO cu reagirati.


Pun mi je vec k*rac da se zbog Izraela napada Zidovstvo.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:37   #62
Što ti podrazumijevaš pod 'širenjem vjerske mržnje'?

Da li je to reći činjenicu da su vođe židovskog naroda glavni krivci za Isusovu smrt i da su glavni krivci što su zaveli svoj narod pa ih je zbog toga njihov Bog ostavio i više nisu Božji izabrani narod.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:48   #63
Ne, jer je to stav iz EVANDJELJA i nesto sto vi smatrate vjerskom istinom (povijest o tome ima svoj stav, ali o tom na drugom topicu).

Zato dragi J.C., PLEASE provjeri gornje linkove prije nego sto nesto ovakvo pr.....s.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:54   #64
Ne zanima me Talmud, u njemu možda i ima nekih dobrih stvari ali ipak on je po meni laž. Da su Židovi (većina njih) ostali odani Bogu oni bi nastavili tradiciju prave vjere i Božji plan bi se davno ispunio. Ovako, nemaju baš pozitivnu ulogu u svemu što se zbiva na ovoj našoj zemljici.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 07:37   #65
Quote:
Baron Samedi kaže:
Simptomaticno je da SAMO gorespomenuta dvojca i sateliti Velikog Svecenika I.L.uminatusa (naravno, u nasoj, Kazarskoj sluzbi) su to do sad uradila, s time da naglasavam da je Shady to postao SAMO radi osobnog sukoba s Blaize, i naglasio je par topica dalje da je to glupost.
ije tocno... ovdje je stajalo (do akcije premjestanja u Chat Room) da je i Shady pokretao takve teme... mislim da je vazno da to ostane - ako moze ostati i ovo za ILL i Roba, jer, kao sto vec rekoh, pitanje nije ako, nego kad ce se Shady vratiti...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 16:13   #66
Dizem, zbog LUKICA.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 17:32   #67
Ipak vise vjerujem Lukicu, jer gdje ima dima tu ima i vatre.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 17:36   #68
Sto znaci da ja mogu o tebi izmisliti da jebes ovce, to dovoljno puta rastrubiti na 2000 strana i onda ce to postati - istina?

Nisi se ni potrudio OTICI na te linkove...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 18:00   #69
Znas da 100 puta ponovljena laz postaje istina?
Nekima je dovoljno i reci par puta.
Otici cu na linkove, i sta cu naci?
Ne znam Zidovski jezik, a nemam ni pravi talmud, niti lazni, pa ne mogu usporediti.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 18:02   #70
Nema pravog ni laznog Talmuda... velika vecima Talmuda je prevedena... najstariji rukopis Talmuda se danas cuva u spanjolskom samostanu (zaboravila ime), a oduzela ga je odnasnja Inkvizicija radi proucavanja... slicnih primjera moze se naci po drugim samostanima i crkvenim arhivima... u odredjenim je razdobljima tiskanje Talmuda bilo nadgledano od strane RKC i ti se primjerci i danas mogu naci po arhivima - bilo crkvenim, bilo drzavnim sirom Europe.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 18:14   #71
I iz Biblije se može dovoljno zaključiti dokle je išao fanatizam židovskih vođa, u ono vrijeme.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 18:16   #72
I iz Kurana o svim krscanskim zabludama...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 00:36   #73
I kaj se može zaključiti?

Nije istina ono što je dokumentirano, nego ono što mi vjerujemo da je istina. Odnosno vjerujemo nekom, tko je bliži našem vlastitom stavu.

Mjerodavni za tumačenje vlastite vjere uopće nisu bitni.


Upravo sam pročitala zgodnu misao, citiram po sjećanju: Tko ne zna ništa o drugoj vjeri, zna vrlo malo i o svojoj vlastoj.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 09:26   #74
Re: Lazni Talmud - odgovor jednom i za svagda:

Reci: "O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!"
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 09:31   #75
Quote:
zagor kaže:
Znas da 100 puta ponovljena laz postaje istina?
Ovo gore nije istina i neće biti ni ako ti to ponovish 1000 puta.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2004., 11:31   #76
Quote:
J-C kaže:
I iz Biblije se može dovoljno zaključiti dokle je išao fanatizam židovskih vođa, u ono vrijeme.
Vidis, farizeji sinovi farizeja su dosli da ih ispune a ne poniste... I ti to zoves fanatizmom?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 16:18   #77
Re: Lazni Talmud - odgovor jednom i za svagda:

Quote:
Baron Samedi kaže:
Svojedobno su se pojavljivali - i to su narocito postali I.L i njegovi sateliti, te Musliman_Allahov Rob a.k.a Bosnjak-Bosnijak - LAZNI citati iz Talmuda koji JAKO gadno blate Zidovstvo.

Simptomaticno je da SAMO gorespomenuta dvojca i sateliti Velikog Svecenika I.L.uminatusa (naravno, u nasoj, Kazarskoj sluzbi) su to do sad uradila, s time da naglasavam da je Shady to postao SAMO radi osobnog sukoba s Blaize, i naglasio je par topica dalje da je to glupost.

NE ZELIM vam ja to pisati, obranu i slicno, vec sam si dao truda i na Netu pronasao SVE sto vam treba i za jednu i za drugu stranu.

ORIGINALAN hate-tekst je na OVOJ STRANICI, a ovo je NASLOVNICA TE STRANICE.

Jedan profesor iz Australije je na OVOM SITEU postao kompletnu refutaciju svega ovo antisemitskog materijala - ukljucujuci i all-time-favorite KHAZAR theory i slicno

A SAM TALMUD, zajedno s JOS MNOGO SVETIH TEKSTOVA (medju kojima su i Vede i sl.) mozete VIDJETI OVDJE.

Ovime SVATKO od vas moze vidjeti SAM o cemu je rijec i SAM donijeti svoje zakljucke. Kako mi je dosta jadnih implementiranja, ovaj post cu smatrati odgovorom na sva ona podmetanja. I, naravno, za svako sljedece podmetanje cu traziti ban izravno od Anderlona, na bazi sirenja vjerske mrznje.

Napominjem da cu ISTO uraditi ukoliko naletim na blacenje krscanstva, islama i slicnog, bez ikakvih argumenata i dokaza. Ako naletim na PREDRASUDU ili OVAKVU IMPLEMENTACIJU za bilo koju religiju, ISTO cu reagirati.


Pun mi je vec k*rac da se zbog Izraela napada Zidovstvo.


Evo ti odgovor:

Čitam izuzetnu knjigu:



JUDAISM'S STRANGE GODS by Michael A. Hoffman II


An Independent History and Research Book


Couer d'Alene, Idaho 83816 - 0849

Post Office Box 849



Knjiga počinje pod motom citata iz Biblije, tj. Tore:


I am the Lord thy God, thout shalt have no strange gods before me (Exodus 20:2-3)


Knjiga pokazuje što je u stvari Judaizam. I dokazuje (Talmudom i njegovim naukom) da Judaizam nema veze s vjerom Starog zavjeta niti Tore.


PREFACE


This writer contends in the following pages that Judaism is not the religion of the Old Testament or of the God of Israel, but rather that Judaism's gods consist of the Talmud, the Kabbalah and racial self-worship.

I further assert that Christianity is the only religion that represents the Old Testament creed of Yahweh, being the continuation and prophetic fulfillment of the Old Testament in the Gospel of the Messiah of Israel.

This book is intended for the benefit of all mankind, but due to the temporal power exerted by adherents of the ideology it unmasks, it may become a target of proscription and vilification.

A ask those who would suppress it or subjects its author to obloquy, the question Paul asked of the Galatians, "Have I now became your enemy by telling you the truth?"


Michael A. Hoffman II



TUĐI BOGOVI JUDAIZMA
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 16:22   #78
E IL imam nesto da te pitam.Moze na PM?
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 16:23   #79
Quote:
Adura kaže:
E IL imam nesto da te pitam.Moze na PM?
Može.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 16:26   #80
JEWISH HISTORY, JEWISH RELIGION

The Weight of Three Thousand Years

Israel Shahak


Forewords by Gore Vidal and Edward Said

with a new introduction by Norton Mezvinsky


Pluto Press

London. Sterling, Virginia


www.plutobooks.com


'A trail-blazing, double taboo-breaking piece of dynamite' Middle East International


'Shahak is en outstanding scholar, with remarkeble insight and depth of knowledge. His work is informed and penetrating, a contribution of great value'


Noam Chomsky



ŽIDOVSKA POVIJEST, ŽIDOVSKA RELIGIJA
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.