Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2023., 16:15   #1
Dom sportova

Evo Tomašević najavio da će se ići u obnovu Doma sportova koji će koštati 40 milijuna eura
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 22:03   #2
Nije li Ds ostecen u potresu?
(I nije li onda tu EU dala neku lovu za obnovu javnih zgrada?)
(Da, haha, 3 i pol godine od potresa, vidimo, ali ok, nek ja to spomenem )

Mislim, treba ga obnoviti, definitivno da treba.

Edit: kaže TT da se sredstva iz Fs ne mogu koristiti za obnovu sportskih objekata.)
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 22:13   #3
za te pare se napravi nova dvorana
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 22:21   #4
U svakom slučaju, treba ga biti. Bilo novi, bilo obnovljeni.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 22:24   #5
Članak iz 2022.
Quote:
2019. započela je izrada idejnog projekta koji je završen u veljači 2020., a on je pokazao da postojeća krovna konstrukcija ne posjeduje potrebnu seizmičku nosivost te da je sustav IMS, kojim je građena, danas izvan upotrebe, a u visokim seizmičkim područjima i neprihvatljiv.

Nadalje, u projektu se citira nalaz koji je 2003. godine prilikom ispitivanja krova napravio IGH i u kojem stoji da je 'potrebna hitna sanacija sjevernoga i južnoga glavnog nosača s uzdužnim prednapetim gredama' te kako 'ta oštećenja mogu, u slučaju da se zanemare, u relativno bliskoj budućnosti dovesti do znatnog smanjenja nosivosti, čime bi sigurnost konstrukcije bila ozbiljno narušena'.
Quote:
planirana sanacija/rekonstrukcija tom činjenicom nužno uvjetovana. Projekt je predvidio i radove na krovovima preostale tri dvorane u manjem opsegu, a sve bi se radilo postepeno, tj. u fazama. Procjena je tada bila da bi to koštalo 79,2 milijuna kuna, od čega bi 54 milijuna kuna otpalo na radove u Ledenoj dvorani.

U travnju 2021. godine Grad Zagreb sklopio je Ugovor o izradi glavnog i izvedbenog projekta sanacije i rekonstrukcije krova s tvrtkom CORE iz Dubrovnika, a u ožujku 2022. godine ishođena je pravomoćna lokacijska dozvola za rekonstrukciju. Projektna dokumentacija trebala je biti gotova u lipnju, nakon čega se trebao podnijeti zahtjev za ishođenje građevinske dozvole. Potom bi se trebao naći izvođač radova, ali nabava za to još nije raspisana.
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20221005
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 22:32   #6
Aha, ne može se iz Fonda solidarnosti...
Quote:
ukupna vrijednost konstrukcijske obnove i rekonstrukcije je oko 160 milijuna kuna. Radi se velikom iznosu koji ne možemo povući iz Fonda solidarnosti. Naime, sredstva Fonda se ne mogu koristiti za sportske građevine oštećene u potresu, što znači da će troškove pokriti Grad“.
https://www.zagreb.hr/gradonacelnik-...simira-/187539
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 22:07   #7
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Aha, ne može se iz Fonda solidarnosti...

https://www.zagreb.hr/gradonacelnik-...simira-/187539
66 tisuća eura za obnovu fontane????????
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 16:49   #8
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post

Pogledao sam ovih 18 fotografija iz priloga. Niti na jednoj se ne vidi ozbiljnije oštećenje od potresa. Na većini tih snimaka su prikazani faktori starenja, a ne oštečenja od potresa.
Pitam se ima li koji novinar u Zagrebu (ili političar iz oporbe) koji ima petlju tražiti da ga se pusti u Dom Sportova, te da načini snimke stanja !?
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 19:44   #9
točno, ne vidi se, sve na fotkama zub vremena, ne od potresa.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 22:17   #10
Dok je još bilo hokeja (a nema već jako dugo) krov je prokišnjavao, kapalo je po sjedalima. I lampama iznad ulaza na tribine.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 23:08   #11
Išao sam na sve utakmice Cibone, Medveščak Gortana i Badel Zagreba u ledenoj dvorani, na sve vrednije koncerte, zadnji mi je bio Dubioze.... davno, ne mogu se niti sjetiti godine...
Nikada nije curilo nikaj odozgora, možda je kapalo od kondenzacije, jer, tada, bilo je 10 do 15 tisuća ljudi u dvorani.
Osim toga, Dom sportova je obnovljen za Univerzijadu, koliko, ne sjećam se, ali , znam da nije bio u lošem stanju !
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 00:46   #12
Univerzijada je bila prije 36 godina. To je 50 godina star objekt. 40 miljuna eura za obnovu? Za tu lovu se izgradi skroz nova i veća moderna sportska dvorana negdje na periferiji, sa prikladnim parkingom i boljom pristupnom infrastrukturom.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 11:01   #13
Quote:
buc2 kaže: Pogledaj post
Išao sam na sve utakmice Cibone, Medveščak Gortana i Badel Zagreba u ledenoj dvorani, na sve vrednije koncerte, zadnji mi je bio Dubioze.... davno, ne mogu se niti sjetiti godine...
Nikada nije curilo nikaj odozgora, možda je kapalo od kondenzacije, jer, tada, bilo je 10 do 15 tisuća ljudi u dvorani.
Osim toga, Dom sportova je obnovljen za Univerzijadu, koliko, ne sjećam se, ali , znam da nije bio u lošem stanju !
Davno nije bilo, davno nije prokišnjavalo.
Kakav Gortan, govorim o Ebelu i KHL-u, kante su bile okolo, curila je voda poprilično.
Nikakva kondenzacija.
link
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 11:20   #14
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Davno nije bilo, davno nije prokišnjavalo.

Kakav Gortan, govorim o Ebelu i KHL-u, kante su bile okolo, curila je voda poprilično.

Nikakva kondenzacija.

link
Ma dobro ajde, curilo je samo kad je kiša padala.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 12:04   #15
Koji je smisao uopće ulupat toliko love u obnovu tog objekta? Pozicija je dobra, ali kad god se nešto događa, tamo je nesnosna gužva, parkinga fali kronično, a i ako je došlo do strukturalnih oštećenja, pitanje je isplati li se obnavljati. Iako me mrzi ovo reći, mislim da bi bilo isplativije taj dio prodati nekom investitoru koji dođe sa kvalitetnim i urbanistički prikladnim rješenjem koji je voljan iskeširati za rušenje i odvoz. Iako me vežu mnoge lijepe uspomene za DS, jbg, mislim da grad nije dovoljno bogat da se olako razbacuje novcima.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 12:39   #16
Slažem se s tobom u tom dijelu da kad se tam nešto događa je kaos okolo s prometom i parkingom. Velki parking tam ionako nije dovoljan, a još ga i zatvore za fine goste. A više nitko ne zna na tekmu ili koncert otići tramvajem, nego svi autom pa je za nas stanare u blizini to velki problem.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 19:03   #17
Treba ga renovirati. 40 miliona nije prevelika suma ako će se cijeli Dom sportova obnoviti. To su dvije velike dvorane (ledena i "dvojka"), "trojka" je trening dvorana i "četvorka" je uvijek bila stolnoteniska. Tko je sve igrao od evropskih i svjetskih prvaka mislim da ne treba posebno ponavljati.
Što se prometa tiče potrebno je promovirati kulturu građana, te tako ne bi bio krkljanac oko dvorane i u kvartu...
Ne trebam spominjati tko je sve od glazbenih legendi nastupao .....
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 19:47   #18
teško da su neka iole ozbiljna konstrukcijska oštećenja u pitanju jer dom sportova i dalje radi, održavaju se sajmovi, natjecanja i koncerti
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 19:52   #19
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
teško da su neka iole ozbiljna konstrukcijska oštećenja u pitanju jer dom sportova i dalje radi, održavaju se sajmovi, natjecanja i koncerti
Ali ne i ledena dvorana ! Ili ?
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 19:58   #20
mislim da je problem ledene dvorane krov i da je ona van funkcije zbog krova koji je bio u komi i prije potresa

ako je konstrukcijski problem na objektu onda su ugrožene i ostale dvorane, predvorje (tamo se održavaju sajmovi i izložbe), dućan, birc itd itd

i sad je tamo neko natjecanje, hrpa autobusa na parkingu
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.