Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 10:13   #61
Nekoliko puta sam već išao u Mađarsku i nikad nisam imao nekih problema.Obavezno ukucavaju podatke iz putovnice,eventualno traže prometnu dozvolu i to je to.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 17:22   #62
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Inace, sto se Madjara tice, oni znaju biti dosta dosadni i neugodni, Slovenci su doista "mila majka" prema njima!
Da baš su šampioni (skupa s našima) - iza desetak autiju čekao sam pola sata...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:15   #63
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Da baš su šampioni (skupa s našima) - iza desetak autiju čekao sam pola sata...
Eto, bas mi je drago da jos ljudi ima takva (neugodna) iskustva, tj. da ja nisam jedini! Cudim se samo da nitko nije prokomentirao moj post (i sugestiju) kako jednostavno izbjeci Madjare kad se putuje u Madjarsku! Dakle, da jos jednom ukratko ponovim - umjesto prema Goricanu, skrenuti u Varazdinu ili Cakovcu dolje s autoceste, pa pravac Mursko Sredisce, tamo prijeci u Sloveniju, obici Lendavu po obilaznici i nakon manje od 10 km tranzita kroz Sloveniju evo nas u Madjarskoj kod mjesta Redics, gdje vise izmedju SLO i Madj. NEMA nikakve granicne kontrole! Dakle, legalan ulaz u Madjarsku, a BEZ da se prodje njihova granicna kontrola! Jos bih napomenuo da je svim putnicima koji idu prema Balatonu ovaj put cak i KRACI od onoga preko Goricana, takodjer je ljepsi i zanimljiviji, a sto je najvaznije - izbjegavamo moguce neugodnosti s Madjarima!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:34   #64
nismo komentirali jer nam se baš i ne sviđa ta ideja. ne znam kako ti put ispada kraći, ali ide li se na istočnu obalu Balatona, put je dulji 40 km tuda (npr. do Siófoka). također, ne vidim svrhu vožnje po drndavim mađarskim cestama drugog reda kad se do iza Nagykanizse dolazi autocestom i onda ostaje još 30 km ceste prvog reda (a i to će do ljeta biti zamijenjeno autocestom). da ne spominjem stravičan kamionski promet kod Lendave i za tih 8 km kroz Sloveniju se zna potrošiti i 20 minuta. no, u idealnim uvjetima od naplate u Čakovcu do Murskog Središća treba 20 minuta. a za toliko se već skidaš s autoceste iza Nagykanizse i ostaje ti 35 km do Balatona, dok po ovom tvojem putu nakon 20 minuta još imaš 80tak km do Balatona.

Zadnje uređivanje x-type : 27.02.2008. at 09:56.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:35   #65
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Eto, bas mi je drago da jos ljudi ima takva (neugodna) iskustva, tj. da ja nisam jedini! Cudim se samo da nitko nije prokomentirao moj post (i sugestiju) kako jednostavno izbjeci Madjare kad se putuje u Madjarsku! Dakle, da jos jednom ukratko ponovim - umjesto prema Goricanu, skrenuti u Varazdinu ili Cakovcu dolje s autoceste, pa pravac Mursko Sredisce, tamo prijeci u Sloveniju, obici Lendavu po obilaznici i nakon manje od 10 km tranzita kroz Sloveniju evo nas u Madjarskoj kod mjesta Redics, gdje vise izmedju SLO i Madj. NEMA nikakve granicne kontrole! Dakle, legalan ulaz u Madjarsku, a BEZ da se prodje njihova granicna kontrola! Jos bih napomenuo da je svim putnicima koji idu prema Balatonu ovaj put cak i KRACI od onoga preko Goricana, takodjer je ljepsi i zanimljiviji, a sto je najvaznije - izbjegavamo moguce neugodnosti s Madjarima!
Meni je baš drago da nikada ali baš nikada nisam imao problema na mađarskoj granici!I ne pada mi na pamet ići u Mađarsku preko Slovenije...
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 00:10   #66
Ja naprimjer uvik sam imao problema sa slovencima.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 00:25   #67
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta sam već išao u Mađarsku i nikad nisam imao nekih problema.Obavezno ukucavaju podatke iz putovnice,eventualno traže prometnu dozvolu i to je to.
Ni ja nikad nisam imala nikakvih problema.
Sve "smooth".
__________________
Enjoy the simple things in life!
Kejt 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:40   #68
imate li kakva iskustva s Hungaroingom?
gdje navabiti karte i što proporučavate?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:52   #69
karte mozes nabaviti, ako mislis na F1, u agencijama ako se ne varam. Trebalo bi bit i saltera za to pokraj staze. Valjda imas podatak da se staza nalazi tik do Budimpeste...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:47   #70
hvala.
mislim, znam gdje je otprilike staza.
zanima koje mjesto proporučujete za gledanje utrke, a da je ok cijena?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:55   #71
ako se ne varam, nemas bas nesto izbora, osim startno ciljne ravnine. Ostalo je ko prije dodje, njegovo je... Ali nisam siguran. Znam da mi je to prijatelj reka da j e isa na jednu utrku, neznam tocno koju. I da su sva 3 dana proveli u kamp kucici ispred, da bi u 6h vatali misto.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 12:51   #72
Pozdrav,

mene bi zanimao Balaton zimi za Novu godinu. Zelio bi na kratko otici na odmor u neki welness centar u nekom mirnom mjestu u blizini Zagreba (da nije potrebna duga voznja autom). Dakle, kako je na Balatonu zimi? Kakve su cijene smjestaja i restorana?
frlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 07:59   #73
/\ /\ /\

Wellness hoteli:
- u Hévízu (6km od Balatona): http://wellnesshotel.lap.hu/#b15885182
- u Zalakarosu (između Nagykanizse i Balatona): http://wellnesshotel.lap.hu/#b15885183
- http://www.iranymagyarorszag.hu/kere...s/wellness-p1/
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:06   #74
Mađarska - kupit forinte u HR ili u Mađarskoj?

Znate li sto se vise isplati:

kod nas eure promijenit u forinte

kod nas kune promijenit u forinte

u mađ. promijenit eur u forinte

u mađ. promijenit kune u forinte

za iznose do 1000 eur

hvala
sight166 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 15:35   #75
Najbolja varijanta je dignuti forinte na bankomatu UniCredit Group (ZABA) sa običnom karticom tekućeg računa. Nema nikakve provizije i nikakvih problema.
Na taj način eliminiraš sve moguće provizije prilikom konverzija kn-eur-huf
MGoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 08:51   #76
Ova opcija s bankomatom bi bila najpovoljnija. U slučaju da nemaš karticu Unicredit gruop banke, onda ti je bolje mijenjati eure gore. Kune se baš i ne isplati.
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 04:33   #77
Quote:
sight166 kaže: Pogledaj post
Znate li sto se vise isplati:

kod nas eure promijenit u forinte

kod nas kune promijenit u forinte

u mađ. promijenit eur u forinte

u mađ. promijenit kune u forinte

za iznose do 1000 eur

hvala
Bolji je tečaj.
mishevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 13:49   #78
Spremamo se s motociklima sljedeći vikend napraviti jedan turistički obilazak - krug oko Balatona. Ranije sam inače dosta često hodao u shopping, u Nagykanizsu i Letenye.

Iz Magorovih postova sam shvatio da je sjeverna obala Balatona puno zanimljivija od južne. Koja se od valute trenutno više isplati mijenjati za forinte, dali kune ili euri? (u Hr je 1 euro - 7,3 kn)

Kakvo je stanje po pitanju dozvoljenih promila u prometu, još uvijek je 0,00? Koje su najbolje destinacije na toj trasi, koje bi obavezno trebalo posjetiti?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 20:35   #79
29.6. idem na 10 dana u Mađarsku (projekt u vezi sa školom, nebitno). Prva 3 dana sam u Budimpešti, a ostalih 7 na Balatonu. Ima netko da je bio na Balatonu, iskustva? Zanima me, kakva je tamo ponuda, općenito, kupovina u Mađarskoj, ima nešto vrijedno spomena? Molim vas, ako je netko bio na Balatonu, može mi se javit i na PM i ispričat malo kako mu je bilo, hvala
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 00:12   #80
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Spremamo se s motociklima sljedeći vikend napraviti jedan turistički obilazak - krug oko Balatona. Ranije sam inače dosta često hodao u shopping, u Nagykanizsu i Letenye.

Iz Magorovih postova sam shvatio da je sjeverna obala Balatona puno zanimljivija od južne. Koja se od valute trenutno više isplati mijenjati za forinte, dali kune ili euri? (u Hr je 1 euro - 7,3 kn)

Kakvo je stanje po pitanju dozvoljenih promila u prometu, još uvijek je 0,00? Koje su najbolje destinacije na toj trasi, koje bi obavezno trebalo posjetiti?
obvezno posjeti Keszthely, jako simpatičan i lijep gradić s prekrasnim dvorcem, i TIhany koji je sav etno. ne znam ima li što zanimljivo u Tapolci, ali znam da ti je ta sjeverozapadna obala (pogotovo oko Tapolce) prepuna kratera ugaslih vulkana i malo ih obilazi i penji se po njima ako imaš vremena. kod mjesta Szigliget imaš ruševine neke utvrde, popni se gore, super je pogled.

0,00 još uvijek vrijedi.

nadam se da voliš slatkovodnu ribu jer ima simpatičnih restorana s odličnom ponudom balatonske ribe
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.