Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 14:42   #1
Izvanredni liječnički pregled

htio bih cuti iskustva nekoga ko je to obavljao,mene su poslai da vide jel sam alkoholicar,to m n muci jer nisam,ali pusim travu i tu i tamo neke gluposti,pa me zanima koliko oni gledaju za drogu
dean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 09:10   #2
sta je to? ko izvanredni tehnicki?

mislim realno ako je to isti lijecnicki kao i kad polazes za vozacki onda ne vidim problem... kolko se sjecam na tom lijecnickom se ni krv ne vadi...
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 09:49   #3
sta je tako tesko podvalit mokracu
iz krvi tesko da ce provjeravat...gotovo nemoguce
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:13   #4
Quote:
dean77 kaže: Pogledaj post
htio bih cuti iskustva nekoga ko je to obavljao,mene su poslai da vide jel sam alkoholicar,to m n muci jer nisam,ali pusim travu i tu i tamo neke gluposti,pa me zanima koliko oni gledaju za drogu
Na pregled ideš kad zaželiš pa možeš bit valjda čist od svega par dana prije pregleda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 12:43   #5
ne mora znacit mogu ga oni poslat taj i taj dan
i ako ucestalo pusi moze mu se viditi i do 15 dana
al napisao je jos i neke gluposti
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:24   #6
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
sta je tako tesko podvalit mokracu
iz krvi tesko da ce provjeravat...gotovo nemoguce
to te ja pitam,lako ja za mokracu,mokracu cu i podvalit,ja ionako ne pijem,nisam popio guc alkohola 2 godine,ali duvam skoro svaki dan i to samo navecer prije spavanja uz teelku,ok kuzim jetrene probe pa vide koliko mi je jetra sjebana,ali kaj sam rcimo ja se nadrogsam za novu godinu odem sljedeci tjedan na lijecnicki i ovi mi izvale tamo da sam drogeras i ostanem bez vozacke,pa valjda vide razliku izmedu nekog ko popusi pljugu i nekog ko se bode u venu svaki dan,pa to se na njemu i vidi ni netreba ti lijecnicki
dean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 23:27   #7
Nemoj se brinuti.
Eventualno bi ti tražili prisutnost droge u organizmu da te baš radi toga šalju na izvanredni. Ovako, pregledat će ti vid, tlak, psihotest i to je to..
stena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:26   #8
to sam si i mislio,ai bas sam sreo frenda neki dan koji je inace bas alkos,ak ne popije 20 piva dnevno nije nista,i on je morao na taj lijecnicki,u biti teb psihic razgovorom "pregledava" da li si munjen ili ne,i on je prosao,a jos se posvadao tamo sa svima,zato je i prosao,ono sto skrivaju nesto su manji od makovog zrna,treba tamo upast "uvreden i iznenaden" i to je to, ai zenska mi je sama rekla da 90%ljudi koje murija posalje uopce tamo ne pripada,samo pune drzavni budet,recite mi nesto novo
dean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:06   #9
ne rade se testiranja na narkotike,(iako nije iskljuceno,mogu to naknadno traziti),standard je da se radi nalaz na GUK,AST,ALT,GGT I BILIRUBIN.
i kao sto je vec netko rekao-provjera vida,tlak i psihotest.

sto se tice punjenja drzavnog budzeta???,prije bih rekla da je onda MUP taj koji ga puni(u slucaju da ti dobijes uvjerenje da si ipak sposoban za daljnje upravljanje vozilima).
jer ti u tom slucaju MUP vrate cijeli iznos koji si ti prije toga platio na medicini rada,okej bio taj lijecnik privatnik ili preko dz-a,dio ce svakako otici drzavi,ali sta te briga,ti potroseni iznos dobijes natrag,cist racun,duga ljubav.
mortifera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:23   #10
Članak 231.
»(4) Na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled uputit će se vozač i instruktor vožnje kod kojih je utvrđen udio alkohola u krvi viši od 1,50 g/kg ili je utvrđeno da u organizmu ima droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima, kao i vozač i instruktor vožnje koji se odbiju podvrći ispitivanju imaju li u organizmu alkohola, droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima, nakon pravomoćnosti odluke o prekršaju.«
Članak 232.
(4) U slučajevima iz članka 231. stavka 4. ovoga Zakona, naknadu za izvanredni nadzorni zdravstveni pregled snosi vozač.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:43   #11
pa da,sto nije jasno?
dakle,pregled kod doktora placas sam,ALI kada i ako se utvrdi da je vozac sposoban za daljnje upravljanje vozilom,tu istu naknadu koju si ti platio na medicini rada- policijska postaja koja je uputila na pregled-vraca cijeli taj iznos!
a ako se pokazes nesposobnim,naravno da ti policija novce ne vraca!
mortifera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:15   #12
To je riješeno u st.2 i 3. Čemu su onda dodali stavak 4?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:39   #13
st.2 i 3. sadrzi ono - "ako se na izvanrednom pregledu utvrdi"..ovisi o ishodu pregleda.."
st.4 to nema - i bez obzira na ishod on snosi trosak..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 19:36   #14
Dakle, kad žandarmerija pošalje na izvanredni pregled, a pokaže se da je osoba sposobnam ima li ta osoba pravo na povrat troškova ili ne?

Ja znam par ljudi koji su išli tako, ali koliko ja znam nisu im vratili pare. S druge strane, čuo sam da ako te murija pokupi s ulice na tehnički i auto se pokaže ispravnim da onda drot koji je poslao plaća troškove? Je li to uopće tako i vrijedi li to isto kad se na "tehnički" pošalje vozača?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 08:56   #15
Nisu vratili jer se koristi stavak 4 koji je dodatna "kazna" za onog koji ima više od 1,5 promila.

Kod vozila ispravnom vraćaju lovu
Članak 262.
(2) Vlasnik vozila ne plaća naknadu za izvanredni tehnički pregled, kada je vozilo od strane policijskog službenika upućeno na izvanredni tehnički pregled ako se na takvom pregledu utvrdi da je vozilo ispravno.

Plaća drotova firma MUP.Vozač koji je poslan zbog nekih drugih stvari osim alkohola preko 1,5, droge ili odbijanja alkotesta a utvrdi se da je zdrav dobit će povrat love.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 13:51   #16
Alkohol i lijecnicki pregled.

E ovako kosto sam davno imo problema sa time i oduzeli su mi vozacku radi toga i ne mogu je dignuti dok ne napravim ljecnicki koji dodje 510kn.
Ince nisam pio 8 mjeseci do evo jucer sam si malo popio.
Sad me zanima koliko to ostaje u organizmu otprilike da ne odem na test i platim i izvisim ko kruska.Kosto me oni salju na neki izvanredni ljecnicki u vezi alkohola bla bla.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 00:36   #17
Do nove nećeš na pregled a do onda će ishlapit sve.1-2 dana je čišćenje ovisno o količini.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 01:02   #18
za b kategoriju ti krv ni ne vade...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 21:02   #19
Ma poslije nove negdje cak oko pocetka 2og mjeseca .)
Jer tad mi je rodljendan pa da obavim to prije rodjendana .)
Nije mi zurba jer iovako imam zabranu do 16.3 tako nesto.
Al ocu to obavit da je dobijem nazad.AL super hvala na informacijama.
Znaci tjedan dana ne cuganja i moram proc a .) Odlicno :P
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:09   #20
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
za b kategoriju ti krv ni ne vade...
Jeli ovo sigurno (da nema vađenja krvi za B kat)? Da znam da li mi se isplati apstinirati ovih tjedan 2 prije pregleda...

Da li je potrebno ici u Dom zdravlja mup-a (šarengradska ulica), ili moze i u bilo koju drugu medicinu rada?

Naravno, radi se o alkoholu preko 1,5 i vozackoj B kat.

Hvala!
Pukyz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.