Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 20:12   #2001
brzo je mrak vec
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 06:59   #2002
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
ono parkiralište na banos placu prek puta Varaždinskog placa je besplatno za prvi sat parkiranja pa ako trebaš nekaj na kratko, dobro dođe informacija)
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Mislim da su taj besplatni sat nedugo ukinuli. Eh
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije.
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Neki dan sam na radiju čula da su VRATILI taj besplatni sat parkiranja... pošto cijelo ljeto bicikliram, nisam ni znala da su to ukinuli, pa mi je bilo čudno kak vraćaju...
prije desetak dana sam tamo parkirala i nije se plaćao prvi sat parkiranja, ALI glupa rampa mi se nije htjela otvoriti pa sam morala zvati na mobitel stričeka s parkinga da ručno otvori rampu. i on sam se čudio zašto se neće otvoriti pošto sam normalno potvrdila (ili što već) kartu na aparatu. sva sreća da mi se nigdje nije žurilo.
__________________
...
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:23   #2003
Vidim da se uskoro u Vž otvara Alegbra učilište (jeftinije je nego kod Plaveca), a ja sam razmišljala o nekom tečaju za računovodstvo/knjigovodstvo..Završil neko možda nekaj slično?
Znam da nema puno veze s vezom, jer su za kvalitetno znanje ionak presudni iskustvo i godine učenja, al htela bi bar neke stvari naučit..Jedino se malo bojim kaj između ostalog stoji preduvjet: razvijenost matematičkih sposobnosti a ja sam s matematikom na Vi. Doduše, imala sam na faksu dvije, al sigurna sam da nemam matematičke sposobnosti. Ni trunke.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:35   #2004
Ja ti znam profesora jednog iz AlGEBRE....doduše, ne u Vž-u, ali nema to ni veze, mislim, politika im je sigurno svugdje ista. Ako hoćeš, priupitnem ga ponešto...

Edit: kaže nek ne brineš oko tvog "matematičkog" kapaciteta....ko da oni koji pohađaju te tečajeve imaju ne znam kakva znanja i predznanja....a nijedan tečaj nije baš pretežak, pa sad....sama odluči, ali oko matematike ne brini previše.

Zadnje uređivanje Sigurna : 28.09.2011. at 12:49.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:54   #2005
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Vidim da se uskoro u Vž otvara Alegbra učilište (jeftinije je nego kod Plaveca), a ja sam razmišljala o nekom tečaju za računovodstvo/knjigovodstvo..Završil neko možda nekaj slično?
Znam da nema puno veze s vezom, jer su za kvalitetno znanje ionak presudni iskustvo i godine učenja, al htela bi bar neke stvari naučit..Jedino se malo bojim kaj između ostalog stoji preduvjet: razvijenost matematičkih sposobnosti a ja sam s matematikom na Vi. Doduše, imala sam na faksu dvije, al sigurna sam da nemam matematičke sposobnosti. Ni trunke.
Gdi to stoji?

Vidi, sve ovisi kaj ti očekuješ od tog tečaja. Ja sam ga završila davne 1995-te. Matematiku na faksu prošla, ali, sad mi treba samo postotni i kamatni račun i tu i tam da nekaj zbrojim ili oduzmem. Svaki knjigovođa na stolu ima mašinicu sa trakom za računanje koja zbraja umjesto tebe. Tak da se ne brineš za matematičke sposobnosti. Ja bi prije rekla da danas knjigovođama treba velika sposobnost hvatanja konstatnih promjena i zamječivanja što je pisac htio reći u svojim stalnim i redovitim mjenjanjima zakona i pravilnika. A još kad referenti i inspektori počnu tumačiti jednu te istu stvar na 100 različitih načina...... Ako ne moraš nejdi u te vode.

E, a sad o tečajevima za knjigovođu. Ako za vrijeme ili posle tog tečaja ne ideš odmah raditi taj posel, mislim da su bačeni penezi. Ja sam imala tu sreću da su mi preko burze (bilo je to davno ) našli posel za vreme tečaja, oni su me i poslali na taj tečaj, pa sam imala priliku odmah vidjeti to i u praksi. Tečaj ti je osnova osnovnih stvari i ako se zaposliš negdje da ne gledaš ko tutlek kaj je ulazni, izlazni račun i gdje se nalazi porez na njemu i kaj s njim napraviti. Jednoj curi sam davala instrukcije iz knjigovodstva i kad sam vidjela završni ispit počela sam se smijati koliko je jednostavan, školski.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 16:09   #2006
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
A još kad referenti i inspektori počnu tumačiti jednu te istu stvar na 100 različitih načina......
Joj, kako poludim na ovo... pogotovo u slučaju kad se neki članak zakona zbog zareza na nezgodnom mjestu može protumačiti na dva načina: logičan i potpuno-apsolutno-nelogičan.
I referent odabere ovo drugo.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:16   #2007
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Joj, kako poludim na ovo... pogotovo u slučaju kad se neki članak zakona zbog zareza na nezgodnom mjestu može protumačiti na dva načina: logičan i potpuno-apsolutno-nelogičan.
I referent odabere ovo drugo.
Ja zaobilazim referente več odavna, jer oni znaju još manje nego mi, ja idem drito tražiti mišljenje crno na bijelo od savjetnika. Jedino mi nastaje problem kad vž savjetnik ima različito mišljenje od zg savjetnika, a njih dvoje još različitije mišljenje od inspektora, i onda sam opet na istom. I tu sad knjigovođa mora pokazati svoje sposobnosti o kojima sam pisala u gornjem postu, a nemaju nikakve veze sa matematikom.

Sve više razmišljam da upišem neki tečaj sklapanja i popravljanja računala i da to idem raditi. Nekaj malo več i sad znam iz hobija.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.

Zadnje uređivanje jasmina1969 : 28.09.2011. at 19:35.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:58   #2008
supernova

dobro jutro!
probuih se jutrost i zaželim se otići do supernove u varaždinu, ALI problem je u tome što nemam autić trenutno, a nisam iz vž i ne znam kako javnim prijevozom... možda neka autobusna linija vozi do tamo ili do negdje u blizini??
bila bih vam jako zahvalna na pomoći
thinky_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:46   #2009
lijepo je vrijeme. bicikl i deriii
plemeniti konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 18:23   #2010
Quote:
plemeniti konj kaže: Pogledaj post
lijepo je vrijeme. bicikl i deriii
x
angel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 12:42   #2011
Quote:
thinky_:) kaže: Pogledaj post
dobro jutro!
probuih se jutrost i zaželim se otići do supernove u varaždinu, ALI problem je u tome što nemam autić trenutno, a nisam iz vž i ne znam kako javnim prijevozom... možda neka autobusna linija vozi do tamo ili do negdje u blizini??
bila bih vam jako zahvalna na pomoći
Bicikl ti je definitivno najbolje rješenje.

Ako ne: gradska linija br. 3 http://www.ap.hr/?task=group&gid=68
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 12:46   #2012
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
...
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
...
Eeee, odmah mi je lakše , budem upisala. Pa da vidim taj kamatni račun i bilance

@Đesmin, to za mat piše na stranici algebre: informatička znanja, posebno vladanje programima za obradu teksta i za izradu proračunskih tablica, te razvijenost matematičkih sposobnosti za knjigovođe su nužna pretpostavka za svladavanje sve složenijih tehnologija obrade podataka.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 13:44   #2013
moze preporuka za kvalitetno unutarnje pranje auta? znaci ne samo pragovi i cockpit nego i sjedala
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 13:59   #2014
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
moze preporuka za kvalitetno unutarnje pranje auta? znaci ne samo pragovi i cockpit nego i sjedala
u Supilovoj, kod onog Bosanca (pored soba koje se iznajmljuju, prek pruge). Dobro je, žene čiste i lijepo se potrude
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 14:04   #2015
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
u Supilovoj, kod onog Bosanca (pored soba koje se iznajmljuju, prek pruge). Dobro je, žene čiste i lijepo se potrude
znas mozda koliko kn?
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 14:47   #2016
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
znas mozda koliko kn?
oko 400 po sjedalu
mario 05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:12   #2017
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Eeee, odmah mi je lakše , budem upisala. Pa da vidim taj kamatni račun i bilance

@Đesmin, to za mat piše na stranici algebre: informatička znanja, posebno vladanje programima za obradu teksta i za izradu proračunskih tablica, te razvijenost matematičkih sposobnosti za knjigovođe su nužna pretpostavka za svladavanje sve složenijih tehnologija obrade podataka.
Ja ću poludit... sve složenijih tehnologija obrade podataka.... ajde nek im bude. (Program obrađuje, a knjigovođa ukucava preko tipkovnice podatke, kaj je tu složeno ) Za excel se slažem, u knjigovodstvu je več pod normalno, a bilance, teško da buš puno vidla na tečaju. Dva-tri (školska) primjera i deri miško......

U svakom slučaju, samo naprijed, ako ti nekaj ne bu jasno, tu sam.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:16   #2018
Quote:
Rinna kaže: Pogledaj post
znas mozda koliko kn?
Znači to je kao kemijsko čišćenje, a kad sam ja išla (prije cca godinu i pol), znam da je rekel 150 kn po sjedalu. Još smo se nešto cjenkali pa me i jeftinije izašlo (rekla sam da nemam-ne dam tolko :). I ok je očišćeno. Al neke gadnije , baš tvrdokorne dugogodišnje fleke ne idu dole, to možeš zaboravit.

Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
oko 400 po sjedalu
Pih, kaj to po novom? Di?

Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Ja ću poludit... sve složenijih tehnologija obrade podataka....


Quote:
U svakom slučaju, samo naprijed, ako ti nekaj ne bu jasno, tu sam.
Hvala ti. Ovo puno znači
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:40   #2019
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post


Hvala ti. Ovo puno znači



Znam ja kak je meni bilo na početku.......
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 08:42   #2020
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Bicikl ti je definitivno najbolje rješenje.

Ako ne: gradska linija br. 3 http://www.ap.hr/?task=group&gid=68
Puno hvala na odgovoru... sad se mogu uputit, pošto nisam nekidan
thinky_:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.