Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 20:16   #61
nista to jos nije pouzdano.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:25   #62
Quote:
gnki2000 kaže: Pogledaj post
toliko znaš o duševnim bolestima ko doktor, pa si mi duhovit
a čuj..najviše te zanima ono što se direktno tebe teče..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs

Zadnje uređivanje Ego : 28.09.2008. at 21:56.
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:41   #63
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
vidiš,kad sam ja prvi put dobila dijagnozu,htjela sam svim srcem vjerovati da je to što imam disbalans kemije u mozgu koja se da nadoknaditi tj.izbalansirati ponovno pillsima.
ali,sada sve manje vjerujem da je tako. upravo zbog ovog označenog.

očito nije samo neuravnoteženost,očito osoba totalno trajno izgubi tvari u mozgu koje su joj potrebne za normalno funkcioniranje a nemože ih nadoknaditi
kao što biva u početnoj fazi bolesti.
neznam,bilo bi lijepo da je kao kad izgubiš željezo,odeš lijepo na koktelčiće,vratiš željezo i dalje se zdravije hraniš i to je to.
ali pillse u nekom stadiju bolesti ne možeš odbaciti,jer s njima više nemožeš vratiti izgubljeno,moraš ih piti da bi funkcionirao.

e jesam danas smislena sorry,jbg,opere me svašta pomalo,1000 misli struji kroz mozak dok sam i jednu riječ napisala,tako da se vrlo često dogodi da se zapletem i sve ode kvragu.
a tako lijepo počnem

pusa pusa
vjeruj da se nezna..jer se ne može znat..
nečega imaš premalo i/ili nečega previše, i možda nikada više nećeš biti normalan bez lijekova..a puno je takvih danas.. a možda ćeš i biti..u svakom slučaju treba se borit i bit strpljiv..
osim lijekova treba koristit i ostale metode koje funkcioniraju, a to su psihoterapija, pomoć si sam koliko možeš, i jako je važno imati podršku obitelji..
bolje da je 1000 nego nijedna pozdrav
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:25   #64
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
vjeruj da se nezna..jer se ne može znat..
nečega imaš premalo i/ili nečega previše, i možda nikada više nećeš biti normalan bez lijekova..a puno je takvih danas.. a možda ćeš i biti..u svakom slučaju treba se borit i bit strpljiv..
osim lijekova treba koristit i ostale metode koje funkcioniraju, a to su psihoterapija, pomoć si sam koliko možeš, i jako je važno imati podršku obitelji..
bolje da je 1000 nego nijedna pozdrav
normalna
pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:35   #65
evo što moj psihić tvrdi:

ljudi trebaju prihvatit da nisu ono što su bili (prije bolesti,prije nesreće,prije roditeljstva,ženidbe lalala....) zato jer se nadograđujemo i postajemo kompleksniji...
i bez obzira što se pri tom osjećamo loše,trebamo prihvatit da je sada tako,i osjećat ćemo se manje loše..
dakle,možda će netko krivo protumačit ovo što je napisano,ali ja sam shvatila ovako:

to si što jesi,ako ne možeš promjeniti,prihvati.radi na sebi koliko možeš,sve se da iznova naučiti,sve s čim se rodiš,može se promjeniti.
npr,ja sam takva da se gubim ako i najmanju sitnicu nemogu kontrolirat,što je normalno,nitko ne može.
e sad,ako sam to mogla dosada (imala sam totalno drugačiji život,pa sam mogla) kako ću prihvatiti da odjednom više ne mogu?
znači,trebaš mijenjat stav,svjetonazor,sve što su ti roditelji ukorijenili (a u nekoj ti fazi više ne odgovara) i probat razumjet da si ti to šta si sad,da moraš prihvatit da se stvari mijenjaju,promjene (i loše) treba prihvatit kao i dobre...

i opet sam se pogubila malo ugl,kao kad bi to shvatili,nitko nebi imao sr...
pozzz
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:44   #66
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
normalna
pozdrav
sorry znam da si žensko, al pričam općenito, pa zato normalan
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:53   #67
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
evo što moj psihić tvrdi:

ljudi trebaju prihvatit da nisu ono što su bili (prije bolesti,prije nesreće,prije roditeljstva,ženidbe lalala....) zato jer se nadograđujemo i postajemo kompleksniji...
i bez obzira što se pri tom osjećamo loše,trebamo prihvatit da je sada tako,i osjećat ćemo se manje loše..
dakle,možda će netko krivo protumačit ovo što je napisano,ali ja sam shvatila ovako:

to si što jesi,ako ne možeš promjeniti,prihvati.radi na sebi koliko možeš,sve se da iznova naučiti,sve s čim se rodiš,može se promjeniti.
npr,ja sam takva da se gubim ako i najmanju sitnicu nemogu kontrolirat,što je normalno,nitko ne može.
e sad,ako sam to mogla dosada (imala sam totalno drugačiji život,pa sam mogla) kako ću prihvatiti da odjednom više ne mogu?
znači,trebaš mijenjat stav,svjetonazor,sve što su ti roditelji ukorijenili (a u nekoj ti fazi više ne odgovara) i probat razumjet da si ti to šta si sad,da moraš prihvatit da se stvari mijenjaju,promjene (i loše) treba prihvatit kao i dobre...

i opet sam se pogubila malo ugl,kao kad bi to shvatili,nitko nebi imao sr...
pozzz
da, ja se slažem s tim..
naša promjena je odgovor na nesretne okolnosti, ali isto tako mogu biti neke traume davno u prošlosti, koje se sad ispoljavaju u obliku psihičkog poremećaja..
ovo što si rekla za tvoj osobni slučaj, da nemožeš kontrolirat sitnice..jbg nemožeš i prihvati to
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:03   #68
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
da, ja se slažem s tim..
naša promjena je odgovor na nesretne okolnosti, ali isto tako mogu biti neke traume davno u prošlosti, koje se sad ispoljavaju u obliku psihičkog poremećaja..
ovo što si rekla za tvoj osobni slučaj, da nemožeš kontrolirat sitnice..jbg nemožeš i prihvati to
da to prihvatim,nebi trebala pillse
ovo što si napisao je točno,odgovor na nesretne okolnosti,zato i je teško prihvatit,kad se osjećaš loše..
a traume iz prošlosti,i to ne možeš promjeniti,trebaš prihvatiti da se tako dogodilo,valjda je tako moralo bit,al grize to što za te traume nisi kriv ti nego netko drugi.
znači netko ili nešto drugo je odgovoran za sr... koja se pokazuju sad,i to je teško podnijeti,al tako je kako je..
opet treba prihvatiti.kako? teško i nikako...
pozz
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:15   #69
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
da to prihvatim,nebi trebala pillse
ovo što si napisao je točno,odgovor na nesretne okolnosti,zato i je teško prihvatit,kad se osjećaš loše..
a traume iz prošlosti,i to ne možeš promjeniti,trebaš prihvatiti da se tako dogodilo,valjda je tako moralo bit,al grize to što za te traume nisi kriv ti nego netko drugi.
znači netko ili nešto drugo je odgovoran za sr... koja se pokazuju sad,i to je teško podnijeti,al tako je kako je..
opet treba prihvatiti.kako? teško i nikako...
pozz
a čuj, sad se čini teško, al postoje mnogi kod kojih su terapije upalile tj prihvatili su okolnosti..
a sad pazi ovo, moj slučaj:
pitam doktora, zašto to sve (depresija, i ostali poremećaji) ne samo meni, nego bilo kome?
kaže: nitko to još ne zna 100%, ali sigurno da uvodni dio, prvih nekoliko godina života ima odlučujuću ulogu.
a kako to prihvatit? ne sjećam se uopće toga, a da sam onda doživio traume
znam iz priča drugih (mama bila u svojoj bolesti, ja bio kod bake, kaže da sam se sav tresao kad sam došao iz bolnice, ona mi da ruku, ja prestanem),
kako da to prihvatim?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:23   #70
isuse bozze.. kao i što sve drugo prihvaćaš
moraš
tako ćeš jednog dana prihvatit i svoju smrt :Đ
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:06   #71
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
isuse bozze.. kao i što sve drugo prihvaćaš
moraš
tako ćeš jednog dana prihvatit i svoju smrt :Đ
ma lako je to reć.
ustvari dragi oblak,sve ti to mozak prihvaća,ali emocije ne.
u tom je najveći problem.
sveeeee ja to znaaaaam šta psiho trubi već ohoho,ali ništa.
ne mičem se s mrtve točke.
e,a smrti se ne bojim.
pozzz
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:25   #72
ak nećeš prihvatit što ćeš
može li on promijenit to što mu je majka bila bolesna i što je povrijeđen??
i don't think so
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:37   #73
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ma lako je to reć.
ustvari dragi oblak,sve ti to mozak prihvaća,ali emocije ne.
u tom je najveći problem.
sveeeee ja to znaaaaam šta psiho trubi već ohoho,ali ništa.
ne mičem se s mrtve točke.
e,a smrti se ne bojim.
pozzz
ako "mozak" (misliš logički um-i emocije su u mozgu) prihvati-to i nije bogzna šta, jer emocije čine puno veći dio naše svijesti..mora sve, posebno emocije sjest na svoje mjesto..a za to je potrebno puuno vremena i puuno rada..al rezultati će se sigurno pokazat
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:41   #74
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
ak nećeš prihvatit što ćeš
može li on promijenit to što mu je majka bila bolesna i što je povrijeđen??
i don't think so
baš to, što ćeš..moraš oćeš nećeš, a ja sam dosta napredovao u zadnjih koliko već idem..2 godine s prekidima..
jedino što znam da ima ljudi kojima je 100 puta gore od mene pa žive i bore se..

ja sutra idem kod svoje dr. silve, i imam nekih stvari za razriješit pa ćemo vidjet šta će mi reć
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:46   #75
može li čovjek sebe uvjerit da je dobro, da funkcionira normalno i sve to ak mu ''mozak'' nešto prihvati ali emocije ne..??
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:49   #76
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
može li čovjek sebe uvjerit da je dobro, da funkcionira normalno i sve to ak mu ''mozak'' nešto prihvati ali emocije ne..??
ajme nema šanse..živi primjer john nash..živio je samo na svojoj matematici, i šta mu se desilo? puko je, a imaš takvih puno..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:10   #77
a ne govorim o tim ekstremima
nego ono .. desi ti se sranje
tužan si i ne moš si pomoć
i veliš: a tak mi je grah pao, neću plakat .. biće bolje
jel može čovjek i dalje ok sve ak ga nešto tišti
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:36   #78
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
a ne govorim o tim ekstremima
nego ono .. desi ti se sranje
tužan si i ne moš si pomoć
i veliš: a tak mi je grah pao, neću plakat .. biće bolje
jel može čovjek i dalje ok sve ak ga nešto tišti
točno
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:00   #79
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
a ne govorim o tim ekstremima
nego ono .. desi ti se sranje
tužan si i ne moš si pomoć
i veliš: a tak mi je grah pao, neću plakat .. biće bolje
jel može čovjek i dalje ok sve ak ga nešto tišti
zavisi kakva je osoba, i kakav je problem..
neko može bit u bedu što je zakasnio na tramvaj, a netko se hrabro nosi sa gubitkom voljene osobe, ili sa teškom bolešću..
mada većina ljudi neće past u bed zbog tramvaja, a isto tako će većina bit u bedu zbog ozbiljnog problema ili nesreće..
sve je moguće, al su neke stvari vjerojatnije od drugih
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:04   #80
mene zanima jer sam proučavala literaturu,
jel duševni bolesnici umiru ranije od ljudi koji to nisu?
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.