Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 01:04   #61
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Stanković je dobio kaznu za Letovce,koliko se sjećam...

Ali,i to je dio njihovog performansa...i vidjelo se da je voditelju neugodno i da je sve učinio kako bi to spriječio...

I da,SAD-e je pravi primjer obavljanja profesionalnih poslova...kako da ne...

Nego,još čekam primjere gdje se nekoga kaznilo samo zato jer je netko drugi ocijenio da je izrečeno nešto neprimjereno...

Upozoravam te da ovo državna TV gdje su urednici često postavljani od strane politike...a upravo urednici određuju kazne...
Sto ti mislio od tv i njihove voditelje ovdje nije bitno. Sto je bitno jest to da nije firme i njihov novac i reklame ne bi bilo programa niti voditelja. Sada ako je tebi tesko shvatit da ni jedan ovdje voditelj ne bi sadrzao svoj posao, ako bi zbog neko sranje sto su oni ucinili te firme povuku svoje reklame i novce, ja ti ne mogu pomoc. Alex Trebek dobro zna tko mu placa i on nije lud.
MuchMusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:07   #62
Quote:
MuchMusic kaže: Pogledaj post
Sto ti mislio od tv i njihove voditelje ovdje nije bitno. Sto je bitno jest to da nije firme i njihov novac i reklame ne bi bilo programa niti voditelja. Sada ako je tebi tesko shvatit da ni jedan ovdje voditelj ne bi sadrzao svoj posao, ako bi zbog neko sranje sto su oni ucinili te firme povuku svoje reklame i novce, ja ti ne mogu pomoc. Alex Trebek dobro zna tko mu placa i on nije lud.
Kakve veze imaju privatni sponzori sa rezanjem plaća u RH,na državnoj TV,i to od strane urednika koji su često postavljeni po političkom ključu...

Pazi,ne govorimo o privatnim televizijama...

Znači,ti za svoje tvrdnje nemaš dokaza...nego vlastito mišljenje prezenitraš kao dokaz...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:12   #63
Ne znam je li istina ili ne ali cuo sam anegdotu.
Bio Tarik u nekoj komisiji za nekakve misice necega i doslo je do pitanja misicama. Pita on : "Da li ti smetaju vicevi o plavusama ?"
A misica mu mrtva ladna odgovori : "A tebi o bosancima ?"


Na stranu vicevi ... kaj je covjek lose napravio ?

Kad vidis koliko humanitarnih akcija ima i kad se sakupe "milijuni" na svakoj , covjek se zaista zapirta gdje to zavrsi.

Podrska.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:13   #64
A jeli ta emisija već bila? Jer ako nije, zar nebi trebali pričekati da se emitira prije nego krenemo osuđivati tko je što rekao. Da vidimo dali je to bilo iskorištavanje položaja i nametanje svojih viđenja ili je bio ljudski upit kao što se i većina(pa i ja) pitamo, jer stvarno, toliko akcija i ta bolnica još uvijek nije nimalo uređena (mislim da se radilo o komentaru na donacije bolnici u Klaićevoj, ispravite me ako sam u krivu).
mario_skaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:13   #65
Isuse, kod nas netko kaže istinu u javnosti i odmah ga se miče...Selim se...
von Hotzendorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:16   #66
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju privatni sponzori sa rezanjem plaća u RH,na državnoj TV,i to od strane urednika koji su često postavljeni po političkom ključu...

Pazi,ne govorimo o privatnim televizijama...

Znači,ti za svoje tvrdnje nemaš dokaza...nego vlastito mišljenje prezenitraš kao dokaz...
Dobro, ti i ostali pretplatnici tu tv stanicu placate njega pa sto imas onda reci onima koji misle da to sto je on ucinio nije uredu i da se za takve strvari ga ne placa. Znaci to je drzavna stanica i voditelj jednoga programa moze kako hoce? Blago njemu i svima koji imaju takvi posao.
MuchMusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:19   #67
Quote:
MuchMusic kaže: Pogledaj post
Dobro, ti i ostali pretplatnici tu tv stanicu placate njega pa sto imas onda reci onima koji misle da to sto je on ucinio nije uredu i da se za takve strvari ga ne placa. Znaci to je drzavna stanica i voditelj jednoga programa moze kako hoce? Blago njemu i svima koji imaju takvi posao.
Nisam rekao da može što hoće...

Nego da ovo može procjenjuju urednici koji su često politički postavljeni...

Pa moraš paziti što kažeš i protiv koga kažeš...da se tako izrazim...

Pa te pitam za slične primjere u SAD-u ili Kanadi...jel sada jasnije?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:25   #68
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da može što hoće...

Nego da ovo može procjenjuju urednici koji su često politički postavljeni...

Pa moraš paziti što kažeš i protiv koga kažeš...da se tako izrazim...

Pa te pitam za slične primjere u SAD-u ili Kanadi...jel sada jasnije?
Protiv politicara mozes reci skoro sto god hoces, samo pogledaj "late night tv" gdje komicari svega kazu za nji. Sigurno da ne mozes izgovarat govor mrznje protiv zidova itd., sto je koretkno samo se moze manje vise govoriti protiv vecinu i tu citaj "krstane" to nekako prolazi.
MuchMusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:33   #69
Quote:
MuchMusic kaže: Pogledaj post
Protiv politicara mozes reci skoro sto god hoces, samo pogledaj "late night tv" gdje komicari svega kazu za nji. Sigurno da ne mozes izgovarat govor mrznje protiv zidova itd., sto je koretkno samo se moze manje vise govoriti protiv vecinu i tu citaj "krstane" to nekako prolazi.
A kod nas ispričaš vic o HDZ-u na rdiju,pa ti opale smanjenje plaće...

Ili komentiraš nešto o Meskeu,pa je opet frka...

O toj vrsti demokracije ti govorim...

Zato sam te i tražio za primjere kada se takvo što događa u SAD-u ili Kanadi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 02:13   #70
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Isto pitanje kao i za Muhica,ali samo se odnosi na VB-e...

Kada već tako gorljivo nešto tvrdite...
Poslijednje što se sjećam je bilo baljezganje Jonathana Rossa i Russella Branda:
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...r-culture.html

Obojica su bili suspendirani.Ross se kasnije vratio.

Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
A Vi ste gospodine???

S obzirom na Vaš dubokoumni post vjerovatno ste me zamjenili sa osobom s kojom redovito pasete ovce skup!
Ja sam vam glavni junak romana: Sanjaju li androidi električne ovce ?

Quote:
MuchMusic kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem s tobom. Ako je gospodin Filipovic imao sto reci za nesto sto nije povezano za svoj program i za sto nije placen da spomene, onda je trebao na svoje privatno vrijeme pozvat mediju i reci svoje o tome.


Quote:
Dejan3 kaže: Pogledaj post
Pa i nismo svi Tarik Filipović jer nemamo svi njegovu plaću.
Naravno. Lako se pravit' frajer kada imaš i ofce i novce.

Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
kod nas se političari prikazuju kao estrada- milinović u toplesu, gdje tko ljetuje, sve je to veliki cirkus. nije onda čudno, što je on pobrkao lončiće i (zlo)upotrijebio svoju poziciju.
i što ako si je bar nakratko umislio da će ukazati na nešto, razotkriti neku nepravdu? što je to vama svima toliko mrsko? nije da se pravio pametan oko integralnog računa, očito se s tim negdje susreo- kao estradna osoba sudjelovao je u dosta tih humanitarnih akcija i za njih nije bio plaćen, ali vidi se nije ni otišlo u prave svrhe, možda je samo ljut što i njemu nisu dali dio? možda se fakat sakrio iza heroizma, a zapravo ga boli što njemu nitko niš nije dao i što je odradio besplatno. ali meni je svejedno to sve ogroman cirkus, i "svemogući" voditelji i lažne humanitarne akcije, i imena voditelja milijunaša u UK i SADu i profesionalizam voditelja kvizova i sva ta sranja.

to da u takvom "zabavnom" sadržaju nema mjesta ozbiljnim temama, može biti razlog za otkaz. i neka ga dobije. jer to nije tema za kviz. ako je toga bio svjestan hrabro- ako nije misleći da to može- umišljeno. ali da je loše da je to spomenuto- nije.
Bravo!

Zadnje uređivanje Cika Strile : 29.09.2009. at 08:42.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:11   #71
Quote:
archangel711 kaže: Pogledaj post
Čovjek se usudio dotaknuti teme o humanitarnim organizacijama i njhovim novčanim sredstvima i odmah popušio otkaz,a rekao je samo istinu.Kuda ide toliki novac prikupjen od strane ljudi potem raznih tel. akcija i ostalih humanitarnih udruga,dali to netko nadzire,da li se zna kojom svotom oni raspolažu i da li nakraju novac ili materijalnu pomoč dobiju oni koji trebaju i u kojoj mjeri ili se jednostavno novac "potroši"na organizaciju navodnih humanitarnih akcija
Ne mislim da je Tarik imao neku osobitu namjeru raskrinkavanja bilo čega, jednostavno je ispalio to što je ispalio, onako kako brbljavi voditelj kaže masu drugih stvari kad se osobito ne cenzurira.
Primjedba je totalno bezveze za ovakve reakcije. Reagirati se moglo sasvim drugačije od strane vodstva bolnice, da se ujedno iskoristi prilika i objasni kako to stvari stoje s tim financijama i istim putem zatraže dodatna sredstva. Skupa s Tarikom. Ako im je savjest čista. Ako nije, najlakše se duriti i napraviti skandal.

Odlika nekih dobrih voditelja je u tome da ponekad i pecnu, takav je i Ferlin koji nije jednom išao na hlađenje zbog svog dugog jezika, ali ljudi ih vole upravo zbog toga što jesu i načina na koji to rade. Da se mene pita, popularnost bi mu nakon ovoga mogla još samo narasti.
Što se tiče primjerenosti i neprimjerenosti, zajebancija u emisiji zabavnog karaktera je primjerena.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:19   #72
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Zašto kriminal i mafija prosperiraju u Hrvatskoj!?


Evo par primjera:


A sad kako šećer dolazi na kraju par fašist-proljeva sa vlasnicima nesigurne genetske slike nadopunjene mržnom prema svemo što vjerovatno teče u njihovoim žilama te iz toga i prizilazi tolika samo-mržnja!!


Jako je zanimljivo da branitelj Hrvatskih krvnih zrnaca nije našao sebi shodno uzet nik sa Hrvatskom rječi!
Uz to jako je zanimljiva njegova fasciniranost talibanima što jedino može govorit o neobrazovanosti dotičnog u vidu zemljipisa, društva i politike jer za nekoga tko nije Afganistanac Paštun nazivat talibanom je neobrazovanost.
Nadalje gornji upiti dotičnog govore o njegovom nepoznavanju matematike i velikoj neimaštini, jer dotični misli kako 50,000 kuna može uništit HRT koji od preplata dobije preko milijardu, a za njega je razlika od 50,000 i 22,500 ne mjerlivo velika jer u niti jednom trenutku nije postavio pitanje vezano uz plaću čovjeka od mora koji baš ništa ne radi (možda autor misli da spašava svijet)

Za sad dosta jer bi mogao popušit bann!

Tvoja "analiza" je toliko kvalitetna da da bi joj bolje stajao naziv "ANAL liza".
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 11:16   #73
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
O toj vrsti demokracije ti govorim...

Zato sam te i tražio za primjere kada se takvo što događa u SAD-u ili Kanadi...
Možeš li nam (za promjenu), ti dati neke primjere situacija u kojima su neki voditelji ili TV-uposlenici u SAD-u, Kanadi, VB... napravili "glupost", izrekli nešto "skandalozno", "iskočili" iz uloge koja im je programski namijenjena... i ostali "nesankcionirani" u svojoj TV-kući. (Jer upravo to tvrdiš.)

Validne linkove molim - u protivnom ću biti slobodna misliti kako laprdaš, da prostiš...

(U medijskim kućama zemalja o kojima pričamo savršeno je - i bez ikakve mogućnosti "slobodne interpretacije" - ugovorima s "važnim" uposlenicima do u tančine opisano što im jest, a što nije dozvoljeno - gotovo do toga koji toaletni papir mogu koristiti za svoje privatne "stvari"...)

Inače - tema koju je načeo Tarik itekako bi trebala biti zanimljiva nekom istinskom istraživačkom novinaru. (Ali kod nas takvih nema. "Istraživačkim novinarima" kod nas se smatraju oni koji po narudžbi objavljuju materijale koje im direktno u ruke dostavljaju stranačke centrale...)
Jer organizacija humanitarnih akcija kod nas doista "pojede" velik dio sakupljenih sredstava. Koliko sam puta čula da nakon impresivnih akcija održanih u Lisinskom, Ciboni... - kad se poplaćaju svi računi i troškovi - ostane zapravo mali dio sakupljenih sredstava za svrhu zbog koje se akcija zapravo održala... Jer - bez honorara nastupaju izvođači, ali svi drugi (od najma dvorane, skupe tehnike, organizacije... HT-a - kad su "telefonske" humanitarne akcije u pitanju...)...) itekako naplate svoje usluge!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 29.09.2009. at 11:34.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:01   #74
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Tvoja "analiza" je toliko kvalitetna da da bi joj bolje stajao naziv "ANAL liza".
Bitno da si ti iznio svoju duboku misao, i pokazao nam svu kvalitetu tvojih analiza!!

__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:02   #75
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je Tarik imao neku osobitu namjeru raskrinkavanja bilo čega, jednostavno je ispalio to što je ispalio, onako kako brbljavi voditelj kaže masu drugih stvari kad se osobito ne cenzurira.
Primjedba je totalno bezveze za ovakve reakcije. Reagirati se moglo sasvim drugačije od strane vodstva bolnice, da se ujedno iskoristi prilika i objasni kako to stvari stoje s tim financijama i istim putem zatraže dodatna sredstva. Skupa s Tarikom. Ako im je savjest čista. Ako nije, najlakše se duriti i napraviti skandal.

Odlika nekih dobrih voditelja je u tome da ponekad i pecnu, takav je i Ferlin koji nije jednom išao na hlađenje zbog svog dugog jezika, ali ljudi ih vole upravo zbog toga što jesu i načina na koji to rade. Da se mene pita, popularnost bi mu nakon ovoga mogla još samo narasti.
Što se tiče primjerenosti i neprimjerenosti, zajebancija u emisiji zabavnog karaktera je primjerena.
To nam je svima jasno. Svima je Tarik = kviz Milijunaš. Vjerujem da nam je sada svima jasno kakva je strahovlada na hrt-u, ali isto tako nam je svima jasno da netko čiste savjesti ovako ne bi reagirao. Bojim se da je Tarik dirnuo u osinje gnijezdo iz kojeg sada ose bodu. A bit će i neki stršljen u blizini. Ne bi sada bilo neprimjereno da nam svima podastru račune. Bilo bi primjerenije nego ovako postupati prema Tariku. Što se pak njegovih primanja tiče, ništa čudno. Takve plaće imaju gospoda s državne televizije. Zato ih MORAMO plaćati. Kolike su tek plaće njegovim nadređenima?
__________________
Il male che è nel mondo viene quasi sempre dall'ignoranza, e la buona volontà può fare guai quanto la malvagità, se non è illuminata... (Camus)
pulj-anka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:03   #76
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Možeš li nam (za promjenu), ti dati neke primjere situacija u kojima su neki voditelji ili TV-uposlenici u SAD-u, Kanadi, VB... napravili "glupost", izrekli nešto "skandalozno", "iskočili" iz uloge koja im je programski namijenjena... i ostali "nesankcionirani" u svojoj TV-kući. (Jer upravo to tvrdiš.)

Validne linkove molim - u protivnom ću biti slobodna misliti kako laprdaš, da prostiš...

(U medijskim kućama zemalja o kojima pričamo savršeno je - i bez ikakve mogućnosti "slobodne interpretacije" - ugovorima s "važnim" uposlenicima do u tančine opisano što im jest, a što nije dozvoljeno - gotovo do toga koji toaletni papir mogu koristiti za svoje privatne "stvari"...)

Inače - tema koju je načeo Tarik itekako bi trebala biti zanimljiva nekom istinskom istraživačkom novinaru. (Ali kod nas takvih nema. "Istraživačkim novinarima" kod nas se smatraju oni koji po narudžbi objavljuju materijale koje im direktno u ruke dostavljaju stranačke centrale...)
Jer organizacija humanitarnih akcija kod nas doista "pojede" velik dio sakupljenih sredstava. Koliko sam puta čula da nakon impresivnih akcija održanih u Lisinskom, Ciboni... - kad se poplaćaju svi računi i troškovi - ostane zapravo mali dio sakupljenih sredstava za svrhu zbog koje se akcija zapravo održala... Jer - bez honorara nastupaju izvođači, ali svi drugi (od najma dvorane, skupe tehnike, organizacije... HT-a - kad su "telefonske" humanitarne akcije u pitanju...)...) itekako naplate svoje usluge!
Od kada je to vic o HDZ-u ili prikaz Meskeovog govora skandalozna stvar?

Ja sam ga tražio primjer sličnih stvari...

Jer također smatram da ovo što je Tarik rekao nije skandalozno...

Dakle,prije nego što započneš sa prozivanjem,poradi na logici i zapitaj se što si mislila reći...a ne da ispadne laprdanje...

I da,dobra vam je ovo fora da vam drugi traže dokaze za nešto što ste sami izrekli...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:23   #77
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Daj nam neki primjer kada su novinari u SAD-u dobili otkaz ili su im umanjene plaće zbog neprimjerenih izjava na TV-u...

Ako nije problem...
Evo ga opet, pa ti nisi zdrave glave i gdje češ baš u Ameriku a baš tamo voditelji i dobivaju otkaze i mijenjaju tv postaje i nema zemlje na planeti u kojoj se više podijeli otkaza novinarima i tv voditeljima iz 1001 razloga, daj se stvarno lijeći, ti stvarno postaješ bolestan za takve gluposti tražiš primjere i dokaze . Ti si vjerovatno toliko puko da sad usred dana izađeš s nekim van i da netko kaže što je lijep dan, ti bi mu rekao, što daj mi primjer ili daj dokaz.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:48   #78
Kviz se snima unaprijed i sa više kamera, obično se snimi 200-300% više materijala nego se na kraju umontira.
Vjerojatno su i "opasnije stvari" izrezane, ali ova nije.
Tko je smjestio Tariku?

Te humanitarne akcije, osim što su društveno štetne (jer smanjuju potrebu da zdravstveni i socijalni sustav profunkcionira sam za sebe kako je predviđeno) su krajnje dubiozne korisnosti.
Na primjer, sjećam se jedne koja je imala za cilj nabavku kade za porod u vodi, nakon novinarke koja je to organizirala i njenog poroda, jer eto negdje je čitala da je to fancy i cool, ta kada samo smeta jer skoro nitko ne traži takav porod.
Pa one pužnice, jel ikada napravljena procjena učinaka, udruga gluhih je tada osporavala korisnost.
Cijeli pogon organizacije ne radi za kikiriki, nego pošteno naplati svoje usluge. Izvođači koji nastupaju besplatno inače i za svoje komercijalne nastupe koriste usluge tih propagandnih agencija, tehnike, ekipe pa je to sve povezano. Ako ne dobiju novac dobiju publicitet.

Uostalom i Klaićeva i Nazorova su na preskupim lokacijama i ako se želi da djeca dobiju više i bolje, treba ih preseliti na neku jeftiniju lokaciju u novi prostor, a ove lokacije prodati.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:29   #79
Krv nije voda. Ipak se polako nazire prava istina Tarikovog otkaza.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:46   #80
Pravednost njegovog cina ne cini ga imunim na kaznu.

svaka mu cast sto je to rekao(ako je bio svjestan sto govori), ali zbog svih ljudi koji se s tim ne slazu, mora snositi kaznu. Na drzavnoj televiziji ne mozes govoriti sto hoces i to je sasvim razumljivo. Tako je svugdje u svijetu.

Nazalost, njegova izjava je imala i neke negativne posljedice. Baca sumnju na sve humanitarne akcije, cak i one buduce. Upravo povjerenje je jako bitno za te akcije. Ovo ce se sigurno odraziti na uspjesnost svih buducih humanitarnih akcija. Neki bi rekli da je to njegova krivnja, ali ako se dokaze da je bilo nepravilnosti, onda je to krivnja tih ljudi koji su tako nesto zloupotrebljavali i oni bi morali snositi posljedice.

Buric nije nimalo kriv u toj prici i postupio je kako je morao. Sve ove navodne krvne veze su gluposti.

Zadnje uređivanje KlosarHR : 29.09.2009. at 17:04.
KlosarHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.