Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 18:50   #1
Peugeot 307 1.6 16v ili 2.0 HDi

Pozdrav!

Mojoj djevojci se sviđa Peugeot 307,pa bi potražila kao rabljeni auto.E sada da li je pametnije uzeti benzinac 1.6 ili dizel 2.0,nije stvar u ekonomičnosti toliko nego me brine sama kvaliteta i izdržljivost,jer sam čuo da dizeli se manje kvare i elektronika im se ne kvari toliko kao na benzincima.
I naravno vaša iskustva sa kvarovima i održavanjem..Godište od 2001-2004..

Unaprijed zahvaljujem
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:17   #2
imao je moj stari onog osnovnog 1.4 sa 75 ks. uglavnom, 206 kojeg sam ja vozio je bio tri puta bolji auto od ovoga. to je auto kojeg vise ni u snu nebi kupio. sve zivo u njemu je bilo rasklimano, kao da su se djeca igrala i slagala auto.
nisam ljubitelj golfova ali kad stavis IV i 307 razlika u kvaliteti izrade je velika. kvarova na tom motoru nije bilo, a sad kakva su ova dva ne znam. ovog 1.4 nikako nemoj uzimati jel ide ko mrtva krava...
akcija007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:17   #3
uzmi ako je ikako moguće 2004, jel te novije serije su se pokazale pouzdanije, otklonjene su neke "djećje bolesti", i naravno 2.0 Hdi, ne uzimaj benzinca!
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:28   #4
gle, peugeot šta je je, al mislim da šta se tiće unutrašnjosti i udobnosti ne možeš ga mjeriti sa golfom 4, mislim da je golf taj koji ima " cvrčke", tvrdu, na izgled "jeftinu" plastiku..... motor 1.4 peugeot nije preživahan, ali kolega traži 1.6, ili 2.0 ( savjet - uzmi 2.0 diesel )
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 21:57   #5
Budući da sam vlasnik 307-ce, savjetujem ti da biraš 307-cu 2004. godište pa na više. Oba motora su ok, ali ako te ne smetaju malo veća buka i vibracije u unutrašnjosti, savjetujem da uzmeš 2.0 hdi.

Prilikom kupnje posebno pripazi na sljedeće: Provjeri da li ispravno radi ručica žmigavca jer puno 307-ca ima problem kad se daje desni žmigavac u zavoju od 90° ili više stupnjeva i kad se naglo vraća kontra volanom, ručica žmigavca se preklopi i uključi se lijevi žmigavac. Isto tako provjeri brisače da li rade na svim brzinama jer zbog labave ručice, ponekad se gubi kontakt pa onda recimo na brzini 1 rade kao na intervalu.

Inače, što se udobnosti tiče, koliko god možda ovo glupo zvuči ali mjesta ima kao u mnogim automobilima srednje klase. Prednji sicevi su dosta udobni i bez problema možeš izdržati duža putovanja bez osjećaja umora. Na zadnjima se ne vozim tak da nemrem komentirat

Ono što je prednost je da 307-ca ima jako puno na cesti, tako da ukoliko će ti zatrebati koji rezervni dio, uvijek se možeš zaletit na neki otpad a daju se nabaviti i relativno povoljni zamjenski djelovi. Eh da, moram te još upozoriti da se pripremiš na česte pozive djevojke da joj treba zamjeniti H7 žartuljicu

U svakom slučaju... mehanika ok... elektronika ima felera ali ništa tragično.

Nek ti je djevojci sa srećom
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:36   #6
Imao Peugeota i N I K A D više, 307sw, bolesno je udoban, no kada krenu kvarovi, a ima ih mašti nema granice. Jednostavno ne vrijedi miran san te novce, prijatelj je imao 4 x 307sw, jer je imao dobru vezu u servisu, no popravcima NIKAD kraja. Mijenjaj popravljaj i dr. Da je udoban jest, no recesija je i volim svoj novčanik i ima pametnijih stvari gdje novac potrošiti. Jedino pozitivno je što ima u Ključu Brdovečkom jedan genije koji ga zna u dušu i lijepo ga popravlja za pristojne novce.
Tornado11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:51   #7
Ja imam 406 2.0 hdi i kad se ovog rijesim peugeot nikad vise!!!
sanvul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:24   #8
Vidiš kako oprečna iskustva...

Mi pak doma imamo 2.0 HDI,, 110 KS 2003. godina, XSi oprema (najjači paket opreme)... alu felge 16", sportsko podvozje, aut. klima, ESP, sicevi kombinacija kože i tkanine, senzori za kišu,upravljanje radiom na volanu, itd...

uglavnom, auto je iznimno udoban, a opet odlično drži cestu...

motor je jak, iako ne bi bilo loše imati onaj motor od 136 ks... što se tiče negativnih strana, naveo bi dosta tvrd kuplung.

što se tiće manjih kvarova, krepao podizač prozora (oko 140 kn) i cd changer (nije popravljan)
veći kvarovi - riknuo neki zamašnjak na getribi na 75000 km, (oko 7000 kn)

i to bi bili svi kvarovi. auto sada ima 106.000 km.

još neke detalje i fotke možeš vidjeti ovdje
Shokre_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:25   #9
i da...zaboravio sam navesti...što se tiče kvalitete izrade i dizajna unutrašnjosti...nemam nikakvih škripanja, a dizajn unutrašnjosti i nakon 6 i pol g. izgleda privlačno, i svjetlosnim godinama je ispred golfa...(tog godišta)
Shokre_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:42   #10
eto, napokon i pozitivna mišljenja.... ma mislim, svi auti imaju neke mane, no međutim francuzi su svima na lošem glasu, ćitajte malo po forumu, gledaje fordove, pa i vw ( za njega znam dosta, kum mi je radio u zubaku) koliko im se kvare ti plivajući zamajci, pa golf 6 sustav za podizanje prednjih šajbi, pa onda PD motori vw passat piše da u servisnom intervali dozvoljena potrošnja 1.5 l ulja ( mislim da ja 1.5 l, ili 1l ) no uglavnom pa nisam da 40.000 eura za auto koji mi od prvoga dana troši ulje... opel isto tako, kojekakvi kvarovi na kompjuteru, klapna na usisu, mjerać protoka zraka.... ima tu svega i svaćega, nije jednio peugeot crna ovca.

moj tetak ima 307 2.0 hdi, full osim kože, ima 110.000 km, prvi vlasnik i nikad nije imao nikakvih problema, jedino H7 žarulja koja ćesto izgara ( kad se kupi originalna philips ili osram ona još i traje) no te žarulje izgaraju i kolegi na seat ibizi.... tako da...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 07:51   #11
To je sve tako varijabilno i ovisi samo o tome kolike netko ima zahtjeve.
Usporedbu s drugim autima ne bih povlačio, ali dizel protiv benzinca u ovoj kategoriji definitivno dobiva više bodova.
Jeftinije gorivo/manja potrošnja, dakle onaj dio između servisa i servisa koji subjektivno najviše daje osjećaj kada je netko zadovoljan autom. Ne osjeti se baš toliko, no za nekog tko radi 15-20 i više tisuća godišnje kad se sve podvuče ušteda iznosi i 30%.

No ipak, ukoliko si se okomio kupiti curi/ženi auto, trudi se kupiti što bolji, uščuvaniji i uredniji, a ne ići s namjerom kupiti isključivo određeni model s određenim motorom, jer ne želiš se ženi zamjeriti
Ja sam tražio 1.8T i na kraju uzeo tdi 130, i uopće mi nije žao, jer je auto koji sam uzeo u 5 puta boljem stanju za iste nevce nego gomila pogledanih modela s istom cijenom i željenim motorom.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 22:07   #12
Kupujem 4 čelične felge za P 307,15 coli...
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 22:47   #13
307 2.0 hdi 90ks XS, 2002.
0d 56000 do 136000km
prosječna potrošnja 6.4 l/100km
ide ko zmaji ne mislim ga dat još dugo..
sreća je što sam ga kupio održavanog i dalje ga održavam i nemam nikakvih problema. Žarulje su prestale crkavat kada se stari poigrao sa strujom, na žmigavac se navikneš, nije neki kvar zbog kojega bi ga trebalo izbjegavati. senzor vode u gorivu isključen. naravno, potraži što noviji primjerak, pregledaj ga, unutrašnjost je kvalitetna pa nema tragova korištenja ni nakon 130t km, mrvicu sjedalo od vozača je potrošenije nego od suvozača i rukohvati kojima zatvaraš vrata i podizači prozora se izližu jer je takva plastika. Cijene su ti oko 50.000 kn. Choose wisely i sretno da naletiš na neki dobar primjerak, jer kako čitam tu, ima svega.. Odi na autoglobal, imaš poseban oglas za pugove od koncesionara ako ne nađeš nekog poznatog. Ako naletiš na neki, piši i pitaj.
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 07:51   #14
Ja imam p-307 1.6 benzinac, 2002. god. Zadovoljan sam autom, ako bi dao ocjenu, onda 4. Auto ima 130.000 km od toga 100.000 na plin. Nikakvih problema nije bilo. Do velikog servisa ništa nije na njemu mjenjano. Na velikom servisu na 110.000 km mjenjano je remenje, pločice prednje i zadnje, seleni prednjih vilica i to je to. Kako su prije rekli, ručica žmigavaca je boljka peugeota. Moja se isto tako ponaša, ali nju nemjenjam (moja se tako ponaša već 6. godinu i jednostavno sam navikao) jer sam vidio da i nove znaju isto otići, a to baš i nije jeftin sport (cca 2000 kn).
Unutrašnjost je dosta kvalitetna i nema znakova trošenja na njoj. Jedino zadnja klupa ispušta crvrčke, dok iz prednje konzole nema cvrčaka.
Što se tiče prednjih žarulja dosta pregaraju (kod mene ide jedna žarulja po faru godišnje), ali te H7 žarulje pregaraju i na ostalim autima, tako da to nije ništa posebno.
Za ove 2.0 HDi sam čuo da su u prvim godinama imali dosta problema s elektronikom.
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:47   #15
imao sam priliku voziti 307 1.6hdi 90konja nekoliko dana i moram priznati super auto.ubrzanje ko u nekog sportskog automobila najjace mi je pogledi pustih vozaca golfova i pasata kad ih 307 ostavi.dok sam je vozio imao sam osjecaj da letim cak je i zvuk motora u unutrasnjosti zacudujuce tih.mana leti do 130km/h i tu staje, rekao bih da mu je maximala 150km/h.kvacilo tvrdo ali se lako navikne covjek sve u svemu isplati se uzeti s obzirom da se godina 2005 sa daljinskim,klimom ,zracnim jastucima kao i bocnim moze naci za oko 60000kuna. da zaboravio sam reci po putnom racunalo kombinirana potrosnja 4.6l na prijedenih 3300km !!!

Zadnje uređivanje Furiora : 29.10.2009. at 14:53.
Furiora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:41   #16
Quote:
Furiora kaže: Pogledaj post
imao sam priliku voziti 307 1.6hdi 90konja nekoliko dana i moram priznati super auto.ubrzanje ko u nekog sportskog automobila najjace mi je pogledi pustih vozaca golfova i pasata kad ih 307 ostavi.dok sam je vozio imao sam osjecaj da letim cak je i zvuk motora u unutrasnjosti zacudujuce tih.mana leti do 130km/h i tu staje, rekao bih da mu je maximala 150km/h.kvacilo tvrdo ali se lako navikne covjek sve u svemu isplati se uzeti s obzirom da se godina 2005 sa daljinskim,klimom ,zracnim jastucima kao i bocnim moze naci za oko 60000kuna. da zaboravio sam reci po putnom racunalo kombinirana potrosnja 4.6l na prijedenih 3300km !!!
Hm, ne znam koje si automobile imao prije prilike voziti ali budući da sam i sam vlasnik ovoga što si gore naveo, mogu ti reći da ovo što si naveo zvuči dosta entuzijastički

Nije baš da baš tako lako ostaviš golfa i passata, pogotovo ne nekog TDI sa 110 ili 130KS... U unutrašnjosti je dosta tih za dizelaša ali nije baš začuđujuće tih. Maximala brzina je po ravnom 190 (po brzinomjeru) na nizbrdici sam ga natjerao na 210 (po brzinomjeru)
A što se tiče potrošnje... ja sam najniže uspio spustit na 3.5 l/100km, ali to iziskuje zaista laganu nogu na gasu i otvorenu cestu. Vožnja u 5. između 70-100
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:25   #17
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Hm, ne znam koje si automobile imao prije prilike voziti ali budući da sam i sam vlasnik ovoga što si gore naveo, mogu ti reći da ovo što si naveo zvuči dosta entuzijastički

Nije baš da baš tako lako ostaviš golfa i passata, pogotovo ne nekog TDI sa 110 ili 130KS... U unutrašnjosti je dosta tih za dizelaša ali nije baš začuđujuće tih. Maximala brzina je po ravnom 190 (po brzinomjeru) na nizbrdici sam ga natjerao na 210 (po brzinomjeru)

A što se tiče potrošnje... ja sam najniže uspio spustit na 3.5 l/100km, ali to iziskuje zaista laganu nogu na gasu i otvorenu cestu. Vožnja u 5. između 70-100
ma uglavnom vozim mercedese od 116 konja do 190,kazem ti da sam ostao zapanjen kako je zivahan na usporedbu nekih drugih manjih automobila znam da mi je nekoliko dana predstavljao pravo zadovoljstvo unutra dovoljno prostora i to me je prvo iznenadilo moguce da sam vlasnik doticnog i da ga koristim svakodnevno da bih promijenio misljenje ))))
Furiora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 18:02   #18
Auto nije na dobrom glasu ali rodjak koji ima 4 god starog nije baš iam nekih naročitih problema.Dijelovi vrlo skupi,barem orginalni.............
dado.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:14   #19
evo stari vozi 2.0hdi SW (90KS)star je 7 godina i samo 70000km
potrošnja 6.4 oni žmigavci lako odu, tepisi se van isčupaju...
zamjena zupčastog u servisu 5000kn po snijegu ne mre smjesta jer ima glupu elektroniku koja se ne da isključit. na ravnom ok ali krenut u brdu =0
ležanje odlično, udobniji od pasata, mjenjač slaba karika. snage ima,
za usporedbu 5 godina mlađi focus 1.6tdci 90KS ga preskoči i ima čak veću max brzinu.
to je valjda noviji commonrail. veći tlak ili ne znam kaj ali focus ide ko da je puno jači i življi na dodir gasa. masa vozila je skoro ista,
bolje uzmi focus ili golf, peugot je nekako ženski i nježan auto.
i da 1.6tdci iliti hdi ide ko 110KS tdi, tdi nije commonrail
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:11   #20
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
evo stari vozi 2.0hdi SW (90KS)star je 7 godina i samo 70000km
potrošnja 6.4 oni žmigavci lako odu, tepisi se van isčupaju...
zamjena zupčastog u servisu 5000kn po snijegu ne mre smjesta jer ima glupu elektroniku koja se ne da isključit. na ravnom ok ali krenut u brdu =0
ležanje odlično, udobniji od pasata, mjenjač slaba karika. snage ima,
za usporedbu 5 godina mlađi focus 1.6tdci 90KS ga preskoči i ima čak veću max brzinu.
to je valjda noviji commonrail. veći tlak ili ne znam kaj ali focus ide ko da je puno jači i življi na dodir gasa. masa vozila je skoro ista,
bolje uzmi focus ili golf, peugot je nekako ženski i nježan auto.
i da 1.6tdci iliti hdi ide ko 110KS tdi, tdi nije commonrail
nebi se bas kladio da 90 ks ide bolje od 110
tdi je oznaka vw za dizele(osim sdi) kao što je d za bmw kao što je crdi za kia(commonrail) kao cdi za merc itd.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.