Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 13:59   #41
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Khm, ja sam pak mislila da je ovo dvoje ista stvar (ovo boldano), tj. prikupljanje informacija i pozivanje na obavijesne razgovore, prilikom čega se radi službena zabilješka koja se kasnije ne može koristiti kao dokaz u postupku, ali kažeš da se u drugom slučaju piše zapisnik.

Kad su mene pozvali na jedan obavijesni razgovor, pozvali su me kao građanina od kojeg prikupljaju obavijesti. U pozivu nisam bila upozorena da ću biti prisilno dovedena, pa dakle sigurno nisam bila osumnjičena ni za što, jer upozorenje piše samo u pozivu osumnjičeniku (što su mi i potvrdili - pitala sam za svaki slučaj, nikad ne znaš), dok se oni koji nisu ni za što osumnjičeni ne mogu prisilno dovesti. Naravno da sam se odazvala pozivu i došla. Nakon razgovora, potpisala sam tu zabilješku, no sjećam se da je inspektor to nazvao "zapisnikom" (iako bi prema onom kako smo učili na faxu to bila službena zabilješka). Na drugoj temi mi je jedan forumaš napisao da se to nikako ne može zvati zapisnikom...
Prvo da opravdam drugog forumaša, malo se zanio. Preozbiljno shvaća raspravu.

Kako si i ti potpisala, vjerojatno se radi o nekakvom zapisniku. Iako bi trebala biti (kao što si učila) službena zabilješka. Ali niti ti zapisnici nisu neki dokaz na sudu, ali se neki naši rukovoditelji pale na to, pa ih neki kolege pišu. Inače, mi (u mojoj postaji) uglavnom pišemo službene zabilješke o obavljenom razgovoru. Potpisuje ih samo policajac i idu uz spis kao obavijest državnom odvjetniku, ali ih se vadi iz spisa prije nego što ide na sud. Ili ih pošalju i na sud, ali opet samo kao obavijest sucu i nisu formalni dokaz tako da se vade iz finalnog spisa i ne smiju se uzimati u obzir kod odlučivanja.
Ali često je zbunjujuće i to što mi sami koristimo razne izraze za iste stvari.


Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
... Nisam se bavila nikad u praksi kaznenim, pa ne znam koja je točno razlika - u prvom slučaju zatekne građanina na licu mjesta pa uzme izjavu, a kod pozivanja, građanin dođe u postaju na razgovor - no zar se ne piše u oba slučaja službena zabilješka?
Da, trebala bi se pisati službena zabilješka.

Ali, velim, nije bitno kako se zove pismeno i zašto se tako zove. Zna se što ima pravnu težinu, a što ne. Ja mogu lijepo popričati s tobom i napisati nešto što ću nasloviti "Zapisnik o priznanju počinjenja kaznenih djela", ali taj papir ću moći upotrijebiti samo na WC-u. Naravno, ako je dosta mekan.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:13   #42
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ali, velim, nije bitno kako se zove pismeno i zašto se tako zove. Zna se što ima pravnu težinu, a što ne. Ja mogu lijepo popričati s tobom i napisati nešto što ću nasloviti "Zapisnik o priznanju počinjenja kaznenih djela", ali taj papir ću moći upotrijebiti samo na WC-u. Naravno, ako je dosta mekan.



Točno, naziv ne smeta, jer se zna što je to i kakvu težinu ima

Tnx
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 20:33   #43
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Već sam svoj problem opisao u postu br. 19

Nastavak....

Angažirao sam odvjetnika, ispričao mu problem i on mi je rekao da prije svega moramo službeno zatražiti od Policije (na što imamo pravo) spis u kojem se nalazi prijavapa ćemo na osnovu toga vidjeti što nam je dalje raditi. Potpisao sam punomoć da me odvjetnik zastupa u slučaju. Rekao mi je da za dobivanje tog papira treba proći oko 20 dana.

Od tada je prošlo mjesec dana......a spis još nije stigao?!?!

Molim Vas ako netko zna KAKVA JE PROCEDURA za dobivanje tog papira u ruke....postoje li neki rokovi koji bi se trebali poštivati.....i ako imam pravo na informaciju,u kojem je to roku?

Dobro.....da li zna netko kako ide ta procedura? Znači odvjetnik pošalje zahtjev policiji putem[B] pošte,kočije ili mu puž to odnese?[B]

Nadalje....policija konačno zaprimi zahtjev.....što se dalje događa dok konačno ne dođe spis do odvjetnika putem pošte,kočije ili mu ga puž donese?

Molim cijenjene forumaše da odgovore na ovo pitanje ako znaju,a ne da pišu ono što i mala djeca znaju...tipa na to se duuuuugo čeka

Hvala
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:31   #44
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Dobro.....da li zna netko kako ide ta procedura? Znači odvjetnik pošalje zahtjev policiji putem[B] pošte,kočije ili mu puž to odnese?[B]
Nadalje....policija konačno zaprimi zahtjev.....što se dalje događa dok konačno ne dođe spis do odvjetnika putem pošte,kočije ili mu ga puž donese?
Molim cijenjene forumaše da odgovore na ovo pitanje ako znaju,a ne da pišu ono što i mala djeca znaju...tipa na to se duuuuugo čeka
Hvala
Pametniji odgovor ćeš teško dobiti. Rok za odgovor je 30 dana od zaprimanja. A često bude i duži i nikom ništa. Čekaš i to je to. I kao što je netko (mislim zuba) već naveo/la da tvoj odvjetnik neće dobiti spis, nego će dobiti obavijest o tome što je zaprimljeno i što je poduzeto.
Npr., dana XXX zaprimili smo prijavu građanke XXX u kojoj je navela XXX. Provedenim postupanjem/radnjama/izvidima utvrđeno je da ima/nema kaznenog djela/prekršaja koji se goni po službenoj dužnosti, te su podnesena odgovarajuća pismena/prijave/prijedlozi nadležnim tijelima.
Ili nešto u tom stilu, a vjerojatno poprilično općenito.
Uglavnom, vjerojatno niti ti niti tvoj odvjetnik nećete biti zadovoljni onim što dobijete. Ne zbog eventualnog daljnjeg postupka, nego čisto zbog oblika pismena u kojem neće ništa biti razjašnjeno u obliku u kojem bi vi to željeli.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 09:06   #45
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Nadalje....policija konačno zaprimi zahtjev.....što se dalje događa dok konačno ne dođe spis do odvjetnika putem pošte,kočije ili mu ga puž donese?

pa cuj, ako je puz nosio tvoj zahtjev, pa sad jadni puz nosi odgovor natrag, nemas sto nego sjesti i cekati...a mozes i plakati..

p.s.
iz odgovora koji su ti napisani i dijete bi do sada shvatilo sto mu je ciniti..
al' ti ocigledno nisi dijete...



nisam izdrzala, morala sam napisati
ali, svecano obecajem da se vise necu javljati na ovu temu..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 09:34   #46
Moj slučaj od prije godinu dana.
Prijetio mi da će mi razbiti glavu u prisustvu djece.Nazvao 112,preusmjerili policiji a ovi nek dođem njima-ako izvučem cijelu glavu.Dođem tamo,zapisnik i poslan kući.Danima ništa,odem se raspitati za slučaj a oni meni da su blagdani pa taj kolega ne radi,..a prijetnja nije ozbiljna jer nije prijećeno smrću!!??!!??OK
Nakod xy dana zvoni policija na vrata i urućuje komadić istrgnutog papira sa imenom nasilnika ako ga hoću tužiti.On nije negirao prijetnju.

Zadnje uređivanje Suey : 07.01.2010. at 22:50. Reason: off
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 10:46   #47
Imam pitanje. Pred rastavom sam, a kuća na koju sam prijavljena nije ni na mom ni na muževom imenu ( on je čak prijavljen na nekoj drugoj adresi), već na imenu njegove majke. S njom sam sklopila nekakav kvazi podstanarski ugovor bez najma i zanima me može li me ona izbaciti s djecom na ulicu?
Na ovoj temi je pitanje jer mi se već danima prijeti kako ću nakon Nove godine na ulicu.
O psihičkom i emocionalnom zlostavljanju neću ovdje.
_alma_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:08   #48
Quote:
Adaminfo kaže: Pogledaj post
Moj slučaj od prije godinu dana.
Prijetio mi da će mi razbiti glavu u prisustvu djece.Nazvao 112,preusmjerili policiji a ovi nek dođem njima-ako izvučem cijelu glavu.Dođem tamo,zapisnik i poslan kući.Danima ništa,odem se raspitati za slučaj a oni meni da su blagdani pa taj kolega ne radi,..a prijetnja nije ozbiljna jer nije prijećeno smrću!!??!!??OK
Nakod xy dana zvoni policija na vrata i urućuje komadić istrgnutog papira sa imenom nasilnika ako ga hoću tužiti.On nije negirao prijetnju.
Budući da se za to kazneno djelo progon pokreće privatnom tužbom (na sudu, ne na policiji), policajci tu ne mogu učiniti ništa više. I sigurno ti nije policajac rekao da prijetnja nije ozbiljna, nego ti je objašnjavao stavke koje nisi potpuno shvatio. I što ti je sad tu policija kriva kad je zakon takav?
Kao što sam već preko nekoliko puta napisao, policajci (i druga tijela) mogu napraviti samo ono što im je strogo propisano kao ovlast, a sve preko toga bi bilo prekoračenje ovlasti. A to nije dobro, zar ne?

Zadnje uređivanje Suey : 07.01.2010. at 22:51. Reason: off u citatu
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:18   #49
Jako sam ja dobro shvatio što mi govori.Ako se prijeti ubojstvom ide službeno a u ostalim slučajevima privatna tužba.
Sigurno da nije strogo propisano da službenik koji zaprimi slučaj jedini i radi na njemu pa ako mu ulete slobodni dani ili bolovanje,godišnji stagnira se.To nije istina i ne može biti već je vjerojatno neko nepisano pravilo po kojem rade.
Da , nije dobro da na rješavanje prijetnje ima najveći utjecaj radno vrijeme dotičnog.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:02   #50
Quote:
Adaminfo kaže: Pogledaj post
Jako sam ja dobro shvatio što mi govori.Ako se prijeti ubojstvom ide službeno a u ostalim slučajevima privatna tužba...
U prijašnjem komentaru nisi tako napisao. Napisao si da ti je rečeno da prijetnja nije ozbilja jer ti se nije prijetilo smrću. Znači da si dobro shvatio, ali si tekstom želio malo podići tenzije. Ništa strašno, ali bitno je da se svi razumijemo.


Quote:
Adaminfo kaže: Pogledaj post
... Sigurno da nije strogo propisano da službenik koji zaprimi slučaj jedini i radi na njemu pa ako mu ulete slobodni dani ili bolovanje,godišnji stagnira se.To nije istina i ne može biti već je vjerojatno neko nepisano pravilo po kojem rade.
Da , nije dobro da na rješavanje prijetnje ima najveći utjecaj radno vrijeme dotičnog.
Što se ovoga tiče, policajac koji je zadužio spis je tu prijetnju riješio odmah. Obavio je razgovor s počiniteljem koji je priznao da je prijetio (barem si tako napisao), a iz svega opisanog je vidljivo da je to oblik prijetnje koji se goni privatnom tužbom. A čim si u postupku i prijavio točno koja osoba ti prijeti, znači da imaš dovoljno njegovih podataka za privatnu tužbu. A i ako nemaš, oni su ti ustupljeni. Sve čisto.
Greška je samo na policajcu s kojim si razgovarao. On je mogao (ali mu se vjerojatno nije dalo) pogledati (ili nazvati kolegu na mobitel) u kojoj fazi je spis i sve ti odmah objasniti. Ali to je već drugi problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 07:25   #51
Evo slučaj profesora s Politologije-savjet policije da smanji kriterij pa ga ne budu napadali,..jebi ga,onda nam policija ne treba stvarno.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:04   #52
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Pametniji odgovor ćeš teško dobiti. Rok za odgovor je 30 dana od zaprimanja. A često bude i duži i nikom ništa. Čekaš i to je to. I kao što je netko (mislim zuba) već naveo/la da tvoj odvjetnik neće dobiti spis, nego će dobiti obavijest o tome što je zaprimljeno i što je poduzeto.
Npr., dana XXX zaprimili smo prijavu građanke XXX u kojoj je navela XXX. Provedenim postupanjem/radnjama/izvidima utvrđeno je da ima/nema kaznenog djela/prekršaja koji se goni po službenoj dužnosti, te su podnesena odgovarajuća pismena/prijave/prijedlozi nadležnim tijelima.
Ili nešto u tom stilu, a vjerojatno poprilično općenito.
Uglavnom, vjerojatno niti ti niti tvoj odvjetnik nećete biti zadovoljni onim što dobijete. Ne zbog eventualnog daljnjeg postupka, nego čisto zbog oblika pismena u kojem neće ništa biti razjašnjeno u obliku u kojem bi vi to željeli.

Nastavak

Najprije da zaželim sve najbolje,puno sreće i zdravlja svim forumašima....pa čak i onima koji (iz meni nepoznatih razloga) se sprdaju samnom i mojim problemom....i bilo bi lijepo od onih koji su svečano izjavili da se više neće javljati na ovu temu,da tako i bude. Hvala svim dobronamjernim odgovorima i lijepo molim da mi odgovore samo forumaši koji razumiju situaciju i koji će mi dati pravi savjet.

.....kako nikako da stigne taj spis....ja lijepo skupim hrabrosti i odem u Policijsku postaju i zatražim službenika koji me je saslušao. Kad je napokon došao rekao mi je da je spis (ili kako da ga već nazovem) poslao mom odvjetniku. Na to ga ja pitam kada ga je poslao a on mi odgovara da se ne sjeća kada. Hm,hm........dobro,nakon toga odoh ja u odvjetnika.
Odmah mi sa vrata kaže.....još ništa nije stiglo. Ja mu kažem da sam bio na Policiji i da mi je policijski službenik rekao da je spis poslan mom odvjetniku.
Na to odvjetnik uzima telefon i zove Policijsku postaju,predstavi se i pita što je s tim i tim predmetom.....na to mu odgovaraju da se treba javiti sutradan do 15 sati,jer iza 15 sati valjda taj netko tko je zadužen za te stvari ne radi.
I kaže mi odvjetnik da se strpimo do sutra i da ćemo se čuti telefonski.
Sutradan kad sam ga zvao rekao mi je da su me u policiji lagali.
Da ništa nije poslano.

Molim vas da me ne pitate sve detalje.....ovo što sam iznio je najbitnije.......i smatram da odvjetnik i policija nisu Mare&Kate, ipak su to institucije kojima bi trebali vjerovati.
Moje mišljenje je da od početka do kraja tu nešto smrdi i da nije sve učinjeno po zakonu,nije sve učinjeno službeno.....jednostavno ne može mi nitko reći da je to sve normalno i da što se čudim !!!!!
Kome da se obratim sa punim povjerenjem??????
I da,nemam novaca za bacanje.....kao što je rekla jedna forumašica na to što sam angažirao odvjetnika.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:25   #53
prijava za psihicko zlostavljanje

moj slucaj je sljedeci:
muz me nakon 2 tjedna braka u 6. mjesecu trudnoce otjerao od sebe kod mojih roditelja, poceo me psihicki maltretirati, govoriti mi da bi me ostavio da nisam trudna, kako je vrijeme da si nade ljubavnicu, da bi me prevario bez griznje savjesti, da me ne voli, da ne osjeca nista za to dijete, da sto si ja umisljam da sam posebna i slicne gadosti. rijetko bi mi dolazio u posjetu, a kad bi dosao opet bi me vrijedao, rijetko kad je bio normalan. u meduvremenu sam rodila, a njegovo ponasanje je ostalo isto. nedavno mi je priznao da si je odmah nakon vjencanja nasao ljubavnicu s kojom je i dan danas i koju kakti voli jer je ona savrsena (za razliku od mene).
sve ove mjesece provela sam u velikoj patnji i bolu.

mene sad zanima moze li se ovaj slucaj prijaviti kao psihicko zlostavljanje i kakva je procedura?
trebam li priloziti kakve dokaze tipa sms poruke ili navesti svjedoke.
sto ako on okrene pricu da sam ja njega psihicki zlostavljala i da je sa mnom bio nesretan pa je zato bio takav prema meni. jer on upravo to tvrdi. iako meni niti ikome tko me poznaje nije jasno o cemu on to govori.
vodi li se psihicko zlostavljanje kao kazneno djelo i kakve su posljedice?
ima li opasnosti za mene ako se u sve to upustim?

unaprijed hvala
tonka-palonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 09:04   #54
http://www.babe.hr/
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:43   #55
Quote:
tonka-palonka kaže: Pogledaj post
moj slucaj je sljedeci:

vodi li se psihicko zlostavljanje kao kazneno djelo i kakve su posljedice?
ima li opasnosti za mene ako se u sve to upustim?

unaprijed hvala
evo ja cu ti pokusati dati odgovor poučen svojom situacijom....

1. ne,ne i ne.......i mene je psihički izmaltretiralo i......nikome ništa

2.Ne,ne i ne.......možeš slobodno otići u najbližu Policijsku postaju i nadrobiti što god želiš,samo moraš naglasiti da od dotičnog nisi dobila nikakvu ozbiljnu prijetnju koja ugrožava tvoje zdravlje ili život (jer lažno prijavljivanje je kazneno djelo)....ali ipak moraš biti lukava......npr. da se ti ne osječaš sigurno,da se bojiš za svoju djecu,da ne spavaš noćima,da te je strah itd. , jer tko zna što mu može pasti na pamet u budučnosti.

I ti si svoje obavila.

Tada će policija (zlu ne trebalo) potražiti na adresi koje ti navedeš bez obzira da li je na tim adresama ima prijavljen boravak i malo psihički izmaltretirati dotičnog sa razno-raznim upitima...i ako dotični nema iskustva sa policijskim informativnim razgovorima i procedurama.....može uzeti jedan oveći kamen i zaigrati sam sa sobom hrkljuš,a ako mu je malo može uzeti duplu dozu

I što je najbitnije.....ako se ikad išta u budućnosti (ne daj Bože) tebi nešto loše dogodi sa bilo čije strane......dotični je prvi osumnjičeni i bez obzira bio kriv ili nedužan.....psihičko maltretiranje se nastavlja. Još ako mu se poklopi da je u tom trenutku npr. ronio i lovio ribu,ili je bio na rekreacijskom trčanju u prirodi,ili ako je sam bio doma i gledao tv (a za sve to nema svjedoke odnosno alibi) neće mu pomoći ni hrkljuš

Dakle,bez obzira da li su tvoje sumnje ili strahovi utemeljeni ili neutemeljeni,bez obzira da li policiju povlačiš za nos i iskorištavaš ih za osvetu dotičnome ili govoriš istinu.....ma bez obzira na sve nemaš nikakve opasnosti ako se u to upustiš.

A njega........tko šljivi
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 21:07   #56
Veliki problemi sa susjeima

Poštovani pravni ljudi. Imam veliki problema sa susjedima.
Od fizičkih napada do izazivanja namjernih sudara, lažnih optužbi, prijetnji ubojstvom, psovki, skiadnja, zlostavljanje mojie maloljetne dijece....
To se ne dešava samo meni nego i mojim susjedima koji kuće prodaju oko nas.
Jedna obitelj stvala tolike probleme i to godinama.
Iskreno netnam gdje i kome se trebam obratiti. Policija redovno dolazi ali i to traje već preko 2 godine. Ništa se nije riješilo. Molim sve ozbiljne i iskrene ljude koji mi mogu pomoć da mi se jave jer ja više neznam dalje. Za sve imam dokaze čak i snimljeno. Trebam pomoć i adrese kome se mogu obratiti

ISKRENO HVALA
webagent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:33   #57
a da angažirate odvjetnika te podignete privatnu tužbu?


(mislim da je ovo krivi PDF, možda bi bilo bolje da ga se preseli na pravo)

dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:05   #58
Snimljeno u kom smislu? Jer neovlasteno snimanje je KD...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:10   #59
Neovlašteno snimanje je kazneno djelo i to je jedan od najglupljih stavaka zakona za koji sam čula,ako pročačkaš detaljno...tehnički, tim snimanjem bi se najlakše dokazale ozbiljne prijetnje smrću,napadom, potencijalne ugroze itd,a to da bi snimljenik u tom slučaju morao biti suglasan da ga se snima da mi je znat toga ko bi u tom slučaju prijetio...
Npr.dođu čovjeku zelenaševi momci doma i prijete da će mu ubit obitelj ukoliko ne nabavi lovu,a ovaj ih pita :"Mogu li ja to imat snimljeno?"
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:25   #60
Kaznena prijava policiji na zapisnik sa potpisom

Osoba A podnosi kaznenu prijavu na zapisnik (koju potpisuje) prema osobi B. Iako je osoba A upozorena da Prijavitelj u skladu s člankom 173. stavkom 2. ZKP-a će počiniti kazneno djelo lažnog prijavljivanja u skladu sa člankom 302. KZ-a ako prijavi određenu osobu da je počinila kazneno djelo koje se goni po službenoj dužnosti iako zna da ta osoba nije počinitelj....itd. osoba A ipak u zapisnik izjavljuje (i potpisuje) neke stvari koje nemaju veze sa istinom npr. uznemiravanje sa broja kojim se osoba B nikada nije koristila i koji je nepoznat osobi B, zatim da se osoba B lažno predstavlja na internetu (citiram; osoba B se na internetu lažno predstavlja u moje ime, i još niz lažnih navoda.
Policija proslijeđuje predmet ODO......i ODO odbacuje prijavu i ne pokreće postupak protiv osobe B.

E sad....da li se osoba A ogriješila o zakon i da li je počinila kazneno djelo lažnog prijavljivanja ne znam, u ovom trenutku to osobi B i nije toliko bitno jer nikome,pa čak ni osobi A ne želi zlo (iako je evidentno da je osoba A želila učiniti zlo osobi B). I nema namjeru poduzimati daljne radnje prema osobi A (iako ni to nije isključeno što najviše ovisi o daljnjem ponašanju i postupcima osobe A, tako da, eto možete i tu mi reći što se može poduzeti)

Osobu B zanima u ovom trenutku......pošto su joj nanesene duševne boli, pošto joj je uvrijeđena čast, pošto je oklevetana usmeno i pismeno svim zajedničkim poznanicima jer osoba A iz samo njoj poznatih razloga (dobro ajd i još nekima) na sva zvona je širila laži o osobi B, pošto svi zajednički poznanici osobu B od tada gledaju "drugačijim očima" i prilaze joj sa rezervom ili je zaobilaze u širokom luku ili ignoriraju .....da li gledajući sa pravne i zakonske strane smije odnosno ima pravo dati na uvid cijeli spis (zapisnik prijave, postupak policije i riješenje ODO) u ruke ili putem Hrvatske pošte (pismom na adresu), mailom ili putem Facebook-a pošto osoba B nema namjeru poput trgovačkih putnika ići od vrata do vrata i na taj način dokazati ljudima tko je tko u cijeloj priči.
Dakle......osoba B želi pokazati svim zajedničkim poznanicima kao i osobama koje su direktno ili indirektno upoznati sa slučajem istinu,istinu i samo istinu koja je arhivirana,argumentirana,službena i sa pečatom.

Molim Vas da ostavimo sa strane moralne predike i držimo se zakona i prava!

Hvala
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.