Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 19:54   #901
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Evo,išao sam još jednom gledati mijeh na svojoj perilici...

Eventualno, ali nisam siguran da bi to bilo zaista tako, možda se prigodom centrifugiranja "trese" unutarnji nabor mijeha i dira površinu druge gume pa se onda gumena površina ljušti površinski na tim plohama koje su u vibrirajućem doticaju /centrifuga jako trese/. Uzmite to s velikom rezervom, a dodatno bi bilo pametno staviti stroj na pranje na prazno kao gore opisano pa prekinite prije centrifuge i zavirite u stroj da li ima mrvuljaka gume. Onda nastavite program dalje s centrifugom i opet provjerite.
danas bil serviser dok sam bil na poslu i namjestil gumu za koju veli da se malo posmakla od ne znam cega (tatine rijeci koji je otvoril vrata serviseru).
odradila maloprije jedno pranje bez strugotina i sve bi bilo super da majstor nije "necim"(vjerojatno sarafcigerom) namjestal gumu pa je ostavil 15-20 tragova/laganih utora na rubu bubnja odmah do gume... pa jebem ti posel takav. se to nije moglo otvorit i odostraga napravit? kaj ti velis na takav popravak?
Epos is offline  
Old 11.05.2010., 21:23   #902
J pa registracija beogradska, tu gdje su tragovi odvijača će guma puknuti, samo je pitanje proteka vremena...

Sjećam se da sam nekad davno išao po novu gumu za Candy kod jednog lokalnog servisera i koji mi nije htio prodati (što je njegovo pravo!), a onda sam ga ipak uspio smekšati da mi proda tu gumu za Candy i pitam ga: Zašto ne prodaje!?

Veli on, pusti ne znaš kakvi su ljudi, prodam mu posve novu prednju gumu u najlonskom pakovanju (iliti mijeh) koju on ne zna staviti nego kad skida obujmicu sklizne mu odvijač i probije mijeh i onda mi to vrati i nastane svađa da kakvu sam to probušenu prednju gumu prodao...

Evo, desi se i profesionalcima, barem naprave poludiletantski posao...

Inače, moje iskustvo s prednjim mijehovima je takvo da treba imati (steći!) dosta iskustva koliko privrnuti obujmice - pri čemu je ona prednja, odmah do lima prilično nebitna.

Ali ona stražnja, e to je važno dobro privinuti i još stavim onaj kap-dvije kemijske smjese Loctite protiv odvrtanja vijaka jer se to gadno trese, osobito kad se pere šareno rublje kojeg ima uglavnom mala količina pa onda poskakuje kada i guma jako vibrira.

Ima i finta da se na rostfrei kadama zna podvući kamenac (curak vode) pa onda stražnja usna mijeha više ne dihta na tom mjestu, neovisno što je obujmica privijena skoro do kraja, koliko ide... Onda nema druge nego finim brusnim papirom pažljivo skinuti tragove kamenca s ruba rostfrei kade i tek onda usna dihta.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.05.2010., 19:43   #903
zna li tko gdje su najpovoljnije cijene za Candy u Zagrebu i užoj okolici?
neke dućane za preporučit...hvala
__________________
stcunka is pri racunaru!
stcunka is offline  
Old 13.05.2010., 20:00   #904
Sudeći po viđenom u prospektima, Candy je u fazi mjestimičnog spuštanja cijena i do 25 %, ali to varira od trgovine do trgovine (stare zalihe i sl.). Pada kupovna moć i onda se prilagođavaju modeli po pojedinim segmentima tržišta, a što se učeno zove repozicioniranje. Pogledajte u Emmezeta i mislim da tamo počinju s 2400 kn (osnovni model s 800 okr./min) pa onda naviše...

Bolje utipkajte u Google pa krenite redom i možda naletite na svježe sniženje.

Što se tiče Candy - oni su možda i najbolji omjer cijena/kvaliteta od ITA perilica, ali su za moj ukus cca 25 % preskupi na HR tržištu. Bolje rečeno, kad pogledate cijene Candy za Makedoniju - e to je to!

U RH su po cijeni već u zoni Bosch, a ipak su Bosch i kvalitetnije što se tiče el. komponenti i osobito što se tiče meh. robustnosti. Cijene su stvar uvoznika za RH, a on "poravna" sve s dealerskim ugovorima da nitko ne smije "stršiti" nego su sve maloprodajne cijene tu negdje, zanemarivo različite.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.05.2010., 12:57   #905
uh, uh..

Čitam ja sve i sve sam zbunjeniji... kaj da kupim? Miele nije u za mene, tj, nemam ja za njega... al ostalo...

Riknula mi perilica, po majstoru otišao programator i preporuka je kupiti novu (ova stara ima 6 godina, Zanussi), e sad, pitam ja stručnjaka:" koju da kupim?", a sad pitam i sve vas!??!?

Perilica mora biti oko cca 3000kn, standardnih dimenzija, izdržljiva (vrlo često će biti puna, 3/4/5 puta tjedno, roba od klinaca i sl.), bez sušilice (ima se balkon ), vjerovatno do 1000 okretaj je dovoljno...
Recommend by majstor:
GORENJE WA 60109
GORENJE WA 60129

Molim savjet, hića je, perilica ne radi a klincima to ništa ne znači, i dalje skakuću po vodi i blatu...

Lp
__________________
...carrots rather than sticks...
Galactus is offline  
Old 14.05.2010., 13:01   #906
Quote:
Galactus kaže: Pogledaj post
Čitam ja sve i sve sam zbunjeniji... kaj da kupim? Miele nije u za mene, tj, nemam ja za njega... al ostalo...

Riknula mi perilica, po majstoru otišao programator i preporuka je kupiti novu (ova stara ima 6 godina, Zanussi), e sad, pitam ja stručnjaka:" koju da kupim?", a sad pitam i sve vas!??!?

Perilica mora biti oko cca 3000kn, standardnih dimenzija, izdržljiva (vrlo često će biti puna, 3/4/5 puta tjedno, roba od klinaca i sl.), bez sušilice (ima se balkon ), vjerovatno do 1000 okretaj je dovoljno...
Recommend by majstor:
GORENJE WA 60109
GORENJE WA 60129

Molim savjet, hića je, perilica ne radi a klincima to ništa ne znači, i dalje skakuću po vodi i blatu...

Lp
ja sam u slicnoj dilemi... naime, kupujem sestri poklon za vjencanje, perilicu za rublje...
meni su preporucili bosch WAE20464 i WAE20362, obe kostaju 3.200,00 s popustom od 10% na gotovinu...
ima li ko iskustva?
Leptiric is offline  
Old 14.05.2010., 13:16   #907
Prema mom popravljačkom i osobnom iskustvu, i prema mojim kriterijima za perilicu rublja:
1. da bude cijenom tu negdje unutar tzv. klase 500 eura
2. da traje 7-8 godina, uz napomenu da prvih nekoliko godina bez intervencije servisera, a pri kraju navedenog životnog vijeka uz neki manji popravak

Kupite si neki model proizvodnje Bosch odnosno Siemens jer oni nude najviše za novac u sferi perilica, kad se pogleda što dobijete unutra (panties down kako vele američki serviseri odnosno kad otvorite stroj). Nemam ništa protiv Miele, samo što oni koštaju 2x više... Od ITA perilica meni najviše imponira Candy, iako kako napisah gore - malo su preskupi u RH. Od dalekoistočnih perilica, Panasonic radi ama baš sve teh. proizvode u šampionskoj kvaliteti, ali njihove perilice počinju u zoni blizu 5 000 kn pa nisu u skladu s gornjim kriterijima.
Zanussi/Electrolux/AEG - sva tri branda danas pripadaju Electrolux grupaciji i nekako nisam njihov poklonik u perilicama rublja jer ne znate što zapravo kupujete (imaju tri "grablje" i onda još regionalna tržišta, a recimo paradnom AEG opao ugled u Njemačkoj od preuzimanja iz smjera Electrolux). Nekako mi ta njihova trka za profitom iznad svega posljednjih godina baca sjenu na kvalitetu bijele tehnike i ne tvrdim da nemaju dobrih proizvoda, ali kad se otvori njihova perilica i ugledaš relej od 10 A koji uključuje grijač od 2 000 W - e onda se čovjek zapita je li znaju ili ne znaju. Ma naravno da znaju, ali namjerno to rade da pokasiraju još jednom kasnije...

Mana Bosch/Siemens (ista tvornica, a različita samo etiketa i eventualno prednja maska) je što su skupi rezervni dijelovi i nemaju baš to sretno riješeno jer se velika većina dijelova naručuje izvana i onda se čeka dok stigne. Međutim, rijetko se kvare i tko kupi njihovu perilicu i smjesti je u kupaonicu, zaboravit će na probleme iz te sfere jer one rade, rade, rade...
Candy ima dobro riješenu servisnu mrežu, povoljne su cijene rezervnih dijelova i strojevu su relativno pouzdani, iako im zna podletjeti koja serija koja baš nije sretno konstruirana...

Gorenje - ne znam, ali da dobijem perilicu Gorenje čekao bih prigodu da je onako original upakiranu poklonim za neko vjenčanje ili slično... Oni imaju puno servisera koji imaju puno posla na terenu, dijelova ima na "lopate" po radnjama, ali to se meni ne mili plaziti po podu kupaonice i gledati što se pokvarilo, a kako je tek onima koji moraju čekati servisere dok im se gomila rublje...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.05.2010., 13:21   #908
mali grizzly, hvala na opsirnom odgovoru...

jel mi mozes reci kakav je bosch kad su u pitanju perilice za sudje i hladnjaci?
Leptiric is offline  
Old 14.05.2010., 13:31   #909
thx mali grizzly...
__________________
...carrots rather than sticks...
Galactus is offline  
Old 14.05.2010., 13:46   #910
f*ck, gledam ja Bosch i Candy al oni imaju garanciju 2 godine a Gorenje 5, pa tko je tu lud

upikiro sam si Bosch ,samo da garanciju provarim
__________________
...carrots rather than sticks...

Zadnje uređivanje Galactus : 14.05.2010. at 14:01.
Galactus is offline  
Old 14.05.2010., 14:54   #911
U suđericama su Bosch/Siemens vodeći u EU jer proizvedu preko 3,5 milijuna godišnje i imaju najviše patentnih prava uključivo i najnovije sušenje via mineral zeolit gdje se ne troši el. energija za tu fazu.
Hladnjaci!? Nisu oni loši ni u tome (imam Bosch hladnjak visoke klase koji ima unutra Panasonic kompresor i više nego zadovoljan), ali je tu bez premca njemački Liebherr. Samo što od njihovih cijena boli glava, ali njima to sporedno jer rade tešku mehanizaciju i slične glomazne proizvode pa eto, tek toliko da ulete u hladnjake...

Što se tiče garancije - imate proizvođače koji ni nisu u stanju pružiti kupcima drugo nego popravke na svoj trošak jer jednostavno ne mogu dosegnuti pouzdanost, a kako i kasnije računaju na tog istog kupca, onda moraju popravljati i tako spriječiti revolt. Punici isprali mozak u susjedstvu da nek si kupi Gorenje perilicu, da je to čudo jedno i blablabla - ona radije sluša susjede koje ne znaju ni s koliko okretaja počinju centrifuge nego mene, ali ne lezi vraže - eno hudiča, kako vele u Sloveniji za vraga, i dolazio serviser već u prvom tromjesečju, a njoj se 5 dana skupljalo rublje dok ga dočekala. I sada čkomenzi...

Za ljubitelje Gorenje i popratne avanturistike iz sfere autodijagnostike, evo popis doživljaja njihovih kupaca s perilicama Gorenje u stilu odneslo i držač motora i motor se valjao po podu:

http://www.elektronik.si/phpBB2/view...msgcount=10000

Srednja i visoka klasa u Sloveniji zazire od Gorenja kojeg dobrim dijelom smatraju proizvodima za niže vrijedna tržišta poput balkanskog, a tome sukladno se i sve više proizvodnje bijele tehnike iz Velenja seli u Srbiju i BiH.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.05.2010., 17:36   #912
Quote:
Galactus kaže: Pogledaj post
f*ck, gledam ja Bosch i Candy al oni imaju garanciju 2 godine a Gorenje 5, pa tko je tu lud

upikiro sam si Bosch ,samo da garanciju provarim
Bio sam u istoj dilemi prosle godine (isto zanussi, programator, 6 godina), ozbiljno gledao Gorenje i na kraju uzeo Bosch. Badava ti 5 godina garancije ako ti je perilica svakih par mjeseci na servisu :-)
A pored Gorenja za takvih par slučajeva sam čuo i za Candy. Evo kolegi s posla stoji na balkonu još pod garancijom. Prošla je toliko maratonskih servisa da je čovjek bio više bez nje, na kraju dok je bila na jednom od popravaka popi*dio, kupio drugu perilicu i sad mu ova stoji, neće ni čuti više za Candy.
c-shadow is offline  
Old 15.05.2010., 21:04   #913
CANDY APDEJT !!!

Quote:
c-shadow kaže: Pogledaj post
A pored Gorenja za takvih par slučajeva sam čuo i za Candy. Evo kolegi s posla stoji na balkonu još pod garancijom. Prošla je toliko maratonskih servisa da je čovjek bio više bez nje, na kraju dok je bila na jednom od popravaka popi*dio, kupio drugu perilicu i sad mu ova stoji, neće ni čuti više za Candy.
evo danas tocno mjesec i pol nakon kaj sam kupil kendi za 500€ riknula centrifuga.
znaci prvo su mi zaboravili ugradit zvucni panel odozol pa je proslu subotu guma spala ili kaj vec sa bubnja ostrugavsi se kaj se vidi na gornjim slikama pa je serviser to namjestao sarafcigerom u ponedjeljak i ostavil 15-20 tragova na obodu bubnja i danas mi ne radi centrifuga...
lud sam vec! u ponedjeljak poslije posla vozim vesmasinu u taj ducan/servis, ostavljam i rekel bum im da imaju zakonski rok da nabave i montiraju akusticni panel, zamijene bubanj i poprave centrifugu. do daljnjeg peremo kod tate kad ispod!!! pa pun kufer mi je kendija!

Zadnje uređivanje Epos : 15.05.2010. at 21:24.
Epos is offline  
Old 17.05.2010., 13:23   #914
bili smo malo u obilazenju docana i za oko nam je zapela ova samsung perilica...
ima li kakvih iskustava?
sto kazete na samsung opcenito?
Leptiric is offline  
Old 17.05.2010., 15:48   #915
tu sam i ja perilicu gledala, kažu da je odlična, ali eto na kraju nisam nju kupila. čula sam da se keramički grijač puno duže drži nego obični, ali ne kužim se baš u te stvari.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 19.05.2010., 12:56   #916
BEKO

Grizli kaj velis na to. Vidio sam neku reklamu kao odstranjuje dlake od kucnih ljubimaca...zvuci savrseno al obicno ne biva bas tako. Jesi imao kakvih iskustava s Beko perilicama?
Hvala!
black box is offline  
Old 19.05.2010., 13:34   #917
Beko - turska bijela tehnika

Teško ocijeniti Beko jer ga naprosto ima premalo na hrv. tržištu i koliko sam čuo neka iskustva - perilice izdrže 4-5 godina bez problema. Vidio sam nekoliko perilica Beko u samoposlugama i dopada mi se da su na nekim modelima klasično razdvojili upravljačku ploču, a pod tom frazom mislim na to da nema jednog gumba i navigacije nego onako na par prekidača (sa/bez centrifugiranja, namještanje temp., namještanje programa itd.). U konačnici to ispadne manje lagodno za "drndanje", ali je vrlo zahvalno za servisiranje jer dostaje promijeniti jednu jeftinu komponentu (prekidač, potenciometar i sl.) koja se naziva shelf tip jer je univerzalno dobavljiva na policama. Navodno su dosta bučni strojevi, a što je i razumljivo jer zvučna izolacija košta (mineralna vuna, shock apsorberi i gumene podloške).

Beko računa na tursko (blizu 70 milijuna stanovnika), srednjoazijsko tržište i izvoz u Zapadnu Europu gdje je brojna turska dijaspora (skoro 5 milijuna samo u Austriji i Njemačkoj). Vidim da se dosta guraju na britansko tržište gdje su slabiji talijanski proizvođači...

Za konkretna iskustva glede pojedinih modela perilica, najbolje da se osvrnete na kritike/pohvale na srbijanskim forumima jer tamo Beko dosta trži budući da idu s vrlo niskim cijenama i čak ITA proizvođači im tamo teško pariraju. Ukratko, tamo su prodali veliku količinu perilica i ljudi imaju iskustva da li se i koliko se kvare u slučaju pojedinih modela.
Dijelova ima čak i u našim radnjama i toplo preporučujem i za Beko i za sve ostale proizvođače (izuzevši Bosch/Siemens i Miele) - svima koji žive u ZG i blizini veliki izbor u Batis (ima i batis točka hr online), lociran u Zagrebu na Oranicama u Donjem Vrapču (kraj tzv. starog napuštenog groblja odnosno podvožnjakom na križanju Vrapče tržnica izađete i onda još cca 300 m ravno - ne skretati lijevo na rotor!).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 02.06.2010., 16:37   #918
Otišao mi grijač na perilici Quadro i iako je pod garancijom ne priznaju, jer je uzrok, navodno, kamenac! Priznaju li drugi proizvođači takav kvar ili... Rečeno mi je da kamenac ide pod višu silu! Kao da se kamenac iznenada pojavio! Tom logikom onda neće ništa priznati osim motora i programatora a tu dolazi, kao moguć razlog, pad ili porast napona! Sve ostalo dolazi u kontakt sa vodom a tako i kamencem! Znam da je Quadro šrot ali sam računao na garanciju! Sad sam ostao zapanjen takvim tumačenjem uvjeta garancije!

Zapravo nije riknuo grijač nego propustila brtva, kapalo pa promjenjeno uz promjenu ležajeva! Njih priznali grijač ne!

Zadnje uređivanje Boki_boo : 02.06.2010. at 16:40. Reason: Edit
Boki_boo is offline  
Old 02.06.2010., 20:38   #919
Gorenje wa543 je nakon 10 godina svakodnevne upotrebe ( nekad i po 3 ture na dan) ispustila vodu (hrđa je izbila na bubnju) ,do danas nikad-ništa nije otišlo na njoj.
Čini mi se da je za novu. Gledam u texnomax-a whirpool od 2100 kn (800-o/min, 5 kg). Šta mislite, ima nešto slično od drugog proizvođaća?
Branko76 is offline  
Old 02.06.2010., 21:29   #920
Kamenac ne priznaju proizvođači pod reklamaciju u garantnom roku jer se očigledno ne radi o njihovoj krivnji nego o čarima lokalnog tržišta. Nije krivnja proizvođača što se njihove perilice izlažu kamenim otopinama umjesto vodi za koju su konstruirane.

Imate slučaj proizvođača kotlova CTC koji je bio izbezumljen gomilama reklamacija u svezi kamenca u garantnom roku na hrv. tržištu kad su stupili ovdje jer to naprosto nije takav problem u Skandinaviji.

Znači, zašto bi proizvođač bio odgovoran za perilicu koja pod jednim uvjetima radi u Krapini, a pod sasvim drugim uvjetima u Makarskoj... Iako većinu proizvođača kad-tad zahvati neka reklamacija u svezi kamenca, indirektno. Teško procijeniti kad ode semering - je li gumena usna popustila zbog habanja ili zbog sinergističkog djelovanja kamenca i habanja. Kamenac pokvari i običan vodokotlić!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.