Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 22:15   #1
Nevjerojatna stonoga (zmijski češalj)!

Slijedi prica o onome sto se mom ocu desilo neki dan. Krece on ujutro na posao i kad je obuo carape i cipele, nesto mu je bilo malo cudno, ali nije kuzio sta. I kad je dosao na posao skuzi da ga nesto bocka u cipeli. Kad je krenuo izuti cipelu i kad je skinuo carapu, u carapi je bila stonoga koja ga je ugrizla. Kaze da nikad nije osjetio takvu bol, a jednom prilikom ugrizlo ga je 13 komada zemnih osa. Kaze da je to prema ovome nista. Boljela ga je noga 5 dana, a ugrizla ga je u korijenu palca na nozi. Oteklo mu je cijelo stopalo, a bol je osjetio skroz do koljena. Nisam imao pojma da stonoga ima tako jaki otrov. To nije ona obicna kucna stonoga (u našem kraju ju zovu češljina) nego ona plosnata duga 9-10 cm i smrdi po kravljoj balegi.
Kasnije sam pronasao na netu da je moguce cak i dobiti par dana temperaturu, imati proljev i slicno, plus ovi simptomi nevjerojatne boli, velike otekline itd...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 14:33   #2
To se kod nas zove zmijski češalj i svi ga se s razlogom klone.
U Aziji su ogromni i tamo ih se ljudi klone još više nego kod nas, boje ih se više nego zmija (zmija se boji ljudi, pa je u principu svaka buka plaši i manji su izgledi za bliski susret).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:52   #3
Nisam imao pojma da je to djubre tako gadno !
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:23   #4
Ako se iceg bojim, bojim se susreta s tim djavlom. Tako se ja prije par godina probudim, i povise glave mi je zavjesa, kad vidim da se nesto mice, a kad ono on. Uzas. Moga mi je na glavu past. Uvatija sam ga stipunicom i u wc skojku...
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 22:51   #5
Zar to nije opasna striga?
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:04   #6
Ima par godina negdje kad sam bio na moru kod rođaka. I tako spavam ja prvu noć, probudim se jer mi je bila sila. Izađem iz kreveta i osjetim kao da me nešto drži za nogu, kad eno nje na nozi. Puknuo sam ju s rukom i udario bar 10 puta s papućom, ali ništa. Onda sam uzeo čašu i zdrobio ju s njom. Bojim se tamo spavat od te noći. Bojim se spavat općenito haha
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.