Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 11:17   #1
Blaženka Divjak

"Kratka biografija

Blaženka Divjak rođena je 1967. godine, a 1989. godine diplomirala je matematiku i fiziku na PMF-u. 1993. godine magistrirala je na PMF-u, dok je 1998. godine doktorirala na istom fakultetu. Profesorica je na Fakultetu organizacije i informatike, a bila je i prorektorica za studente Sveučilišta u Zagrebu.
2014. godine kandidirala se za rektoricu Sveučilišta u Zagrebu, no izgubila je od Borasa u drugom krugu; u prvom je imala više glasova od njega. Objavila je 50 znanstvenih i 30 stručnih radova, izlagala je na 50 znanstvenih konferencija i 60 stručnih skupova. Autorica je 7 knjiga, od čega su dvije sveučilišni udžbenici.
Koordinirala je 14 nacionalnih i međunarodnih znanstvenih razvojnih projekata te je u još 15 sudjelovala kao suradnik. Članica je 15 međunarodnih i nacionalnih organizacija."

Perspektivna, ambiciozna osoba s jako dobrim ciljem da školstvo očisti od svega što se u školstvo uguralo a s obrazovanjem nema veze. Nadam se da se neće pokolebati nakon bacanja klipova pod noge onih koji su školstvo koristili za neke svoje ideje. Crkvi je mjesto u njenim institucijama i nitko se nema pravo miješati u ono što će kler podučavati svoje stado u svojim ustanovama (crkvama). U školi forsirati informatiku i obrazovanje pročistiti s gomilom nepotrebnih i nekorisnih podataka kojima su sada klinci opterećeni. U svakom slučaju ako ispije u naumu biti će to veliki korak za budućnost!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:20   #2
Eh, vidjet ćemo koji će dio prevladati: ime ili prezime. Mislim ipak da će prezime.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:30   #3
S obzirom na koji način se polažu (i s kojih+m uspjehom) njezini predmeti, naročito Odabrana poglavlja primjenjene matematike (ili nešto slično) biti će prezime.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:37   #4
Ako je predložena od strane HNS, a HNS je bez sumnje stranka poštenja i morala, onda će to biti jedan prvoklasni kurikul. Jel! (čistim grlo)

Kad ste čuli da je neki član HNS-a nešto lagao, izustio neistinu? Jel!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:40   #5
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
S obzirom na koji način se polažu (i s kojih+m uspjehom) njezini predmeti, naročito Odabrana poglavlja primjenjene matematike (ili nešto slično) biti će prezime.
Jel možeš malo detaljnije o ovome za nas koji ne znamo ništa o dotičnoj?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:11   #6
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Jel možeš malo detaljnije o ovome za nas koji ne znamo ništa o dotičnoj?
Uspjeh polaganja ispita znatno ovisi o tome kako onaj koji predaje je sposoban prijenjeti znanje na svoje učenike odnosno studente. Netko ima dara za tako nešto a netko nema iako ima znaja o tome što predaje, tako da uspjeh polaganja nekog predmeta više govori o talentu za prijenos znanja na drugoga nego o znanju kojeg taj posjeduje.

To što dotična dolazi iz HNS ne znači da nije kvalifcirana da vodi tim za reformu, a osim toga neće radit sama ima tu još stotine drugih stručnjaka. Nije problem niti lijevi niti desni vođa tog tima, jer će na kraju ipak odlučivati politika a ne struka i u tome i je problem bilo koje reforme.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:20   #7
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
To što dotična dolazi iz HNS...
"Dotična" uopće ne dolazi iz HNS-a. "Dotična" je nestranačka osoba koja dolazi na prijedlog HNS-a.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:23   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Dotična" uopće ne dolazi iz HNS-a. "Dotična" je nestranačka osoba koja dolazi na prijedlog HNS-a.
Pa to je još gore, koje su inače vrijednosti HNS-a i što oni traže?

možda su samokritični pa znaju da su njihovi članovi samo obični karijeristi
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:28   #9
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa to je još gore, koje su inače vrijednosti HNS-a i što oni traže?

možda su samokritični pa znaju da su njihovi članovi samo obični karijeristi
Glupo je dotičnu osuđivati unaprijed samo zato što dolazi na prijedlog HNS-a!

Da nije radišna i da nema radne navike ne bi bila tamo gdje je!

Na ovaj ili onaj način nitko ne udovoljava da bude na čelu tima, jer će se uvijek naći netko komu taj iz bilo kojeg razloga neće pasat, što je glupo, jer konačan produkt je rezulat rada cijelog tima stručnjaka.

Nije problem niti u Jokiću, kao niti u njegovom nasljedniku, već u glavama ljudi koji se petljaju tamo gdje im nije mjesto.

Bilo bi najbolje da čovjeka na čelo tima bira cjelokupna struka na referendumu i to od predloženih kandidata, odnosno onih koji se jave, tako da se u potpunosti isključi utjecaj politike.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:32   #10
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Glupo je dotičnu osuđivati unaprijed samo zato što dolazi na prijedlog HNS-a!

Da nije radišna i da nema radne navike ne bi bila tamo gdje je!

Na ovaj ili onaj način nitko ne udovoljava da bude na čelu tima, jer će se uvijek naći netko komu taj iz bilo kojeg razloga neće pasat, što je glupo, jer konačan produkt je rezulat rada cijelog tima stručnjaka.

Nije problem niti u Jokiću, kao niti u njegovom nasljedniku, već u glavama ljudi koji se petljaju tamo gdje im nije mjesto.
Ja u prvom redu naglašavam, da je obrazovanje uvjek bio živi proces, a ova potreba za "cjelovitim" kurikulom je po meni opasna, i uvjeren sam da je to po narudžbi europske komisije i da je soroš već dao koncept.


Kurikul ide za denacionalizacijom RH, kao što HDZ provodi detuđmanizaciju.


Nekad nas u školi učilo da u komunizmu države trebaju odumrijeti, a vidimo da to radi neoliberalizam, di svi trebamo biti radilice novog svjetskog poretka, Sorošev kurikul ide u tom smjeru, dakle, kurikul mogu podržavati samo globalisti!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:36   #11
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja u prvom redu naglašavam, da je obrazovanje uvjek bio živi proces, a ova potreba za "cjelovitim" kurikulom je po meni opasna, i uvjeren sam da je to po narudžbi europske komisije i da je soroš već dao koncept.


Kurikul ide za denacionalizacijom RH, kao što HDZ provodi detuđmanizaciju.


Nekad nas u školi učilo da u komunizmu države trebaju odumrijeti, a vidimo da to radi neoliberalizam, di svi trebamo biti radilice novog svjetskog poretka, Sorošev kurikul ide u tom smjeru, dakle, kurikul mogu podržavati samo globalisti!
Ako ćemo biti realni nije niti moguće nešto takvo dovršiti jer se stvari konstantno mijenjaju u društvu, tako da je potrebna stalna reforma i prilagođavanje nečega takvoga. Ali da ga treba osuvremeniti i prilagoditi današnjem društvu to je svima jasno. U svemu je najbitnije što se sa time želi postići i dali će nakon nečega takvoga budući mladi građani RH imati dovoljno vještina i znanja da budu konkurentni na svjetskom tržištu. Ako se to postigne reformom onda je reforma uspjela, a ako ne piši kući propalo.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:41   #12
Za razliku od imbecilnog Barišića djeluje mi kao da zna što priča i što hoće. Mornar je bio nekakva tetkica, Jovanović nestručni divljak, Fuchs pandan Mornaru.
Svakakvih likova je bilo, ova mi djeluje malo drugačiji tip osobe.

Vidjet ćemo, volio bih da nešto i postigne. Bar budućnost djece više nije u rukama Pave Barišića, očajnijeg ministra dugo već nisam vidio.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:45   #13
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Za razliku od imbecilnog Barišića djeluje mi kao da zna što priča i što hoće. Mornar je bio nekakva tetkica, Jovanović nestručni divljak, Fuchs pandan Mornaru.
Svakakvih likova je bilo, ova mi djeluje malo drugačiji tip osobe.

Vidjet ćemo, volio bih da nešto i postigne. Bar budućnost djece više nije u rukama Pave Barišića, očajnijeg ministra dugo već nisam vidio.
Meni je glupo pljuvat po ljudima u startu, pustimo ih da malo rade, pa ako se nema rezultata onda ih po kratkom postupku smijeniti i dovesti nekog tko to može realizirati, tako to ide u sportu, pa bi tako trebalo i ovdje. Jel netko visok, muško, žensko, vjernik, nevjernik, homo ili hetero to sve nema veze tako dugo dok obavlja svoj posao kako treba i ima rezultate.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:51   #14
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ako ćemo biti realni nije niti moguće nešto takvo dovršiti jer se stvari konstantno mijenjaju u društvu, tako da je potrebna stalna reforma i prilagođavanje nečega takvoga. Ali da ga treba osuvremeniti i prilagoditi današnjem društvu to je svima jasno. U svemu je najbitnije što se sa time želi postići i dali će nakon nečega takvoga budući mladi građani RH imati dovoljno vještina i znanja da budu konkurentni na svjetskom tržištu. Ako se to postigne reformom onda je reforma uspjela, a ako ne piši kući propalo.
A što misliš, u svijetu, gdje se kamatom održavaju razlike između vladajućih i kolonijalnih država, da li Sorošova refoma ide u smjeru da budemo vladajućim nacijama konkurentni?

Industrija nam cvijeta pa sad mijenjamo kurikul kako bi ljudi održavali ovaj industrijski nivo

Ako nećemo mi htjeti biti konkurentniji, pa Merkelici je to još manje u interesu, više im pašemo kao jeftina radna snaga, da smo konkurentni ne bi bili jeftini!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:53   #15
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Meni je glupo pljuvat po ljudima u startu, pustimo ih da malo rade, pa ako se nema rezultata onda ih po kratkom postupku smijeniti i dovesti nekog tko to može realizirati, tako to ide u sportu, pa bi tako trebalo i ovdje. Jel netko visok, muško, žensko, vjernik, nevjernik, homo ili hetero to sve nema veze tako dugo dok obavlja svoj posao kako treba i ima rezultate.
E da se mene pitalo, Sanaderi, Jadranke, milanovići, Plenkiji, Vrdoljaci... ne bi imali šanse, skupi su za naše potomke!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:43   #16
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
E da se mene pitalo, Sanaderi, Jadranke, milanovići, Plenkiji, Vrdoljaci... ne bi imali šanse, skupi su za naše potomke!
Tu se slažemo u potpunosti. Ali s obzirom da smo mala nacija i država, žalosno je unaprijed diskvalificirati stručne ljude iz bilo koje stranke da dolaze ili na preporuku neke stranke. Nismo toliko veliki da si možemo dozvoliti odbacivanje bilo kojeg stručnjaka koji je voljan raditi na nečemu stručno i pošteno. Nisu bitni lijevi, desni, pravi ili krivi, vjernici ili ateisti, bitno im je dati priliku i tražiti rezultate, jer jedino mjerilo trebaju biti rezultati nečijeg rada.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:47   #17
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tu se slažemo u potpunosti. Ali s obzirom da smo mala nacija i država, žalosno je unaprijed diskvalificirati stručne ljude iz bilo koje stranke da dolaze ili na preporuku neke stranke. Nismo toliko veliki da si možemo dozvoliti odbacivanje bilo kojeg stručnjaka koji je voljan raditi na nečemu stručno i pošteno. Nisu bitni lijevi, desni, pravi ili krivi, vjernici ili ateisti, bitno im je dati priliku i tražiti rezultate, jer jedino mjerilo trebaju biti rezultati nečijeg rada.
Već sam rekao, čim netko toliko želi cjelovitu reformu obrazovanja, već ga želim odjebati!

Mi se možemo zalagati jedino za konkretne stvari u tom živom procesu.

Zašto umjesto osam godina imati devet godina, to će više poremetiti organizaciju, nego što ćeš dobiti.

Ti možeš reći, npr, da u prvom razredu srednej bude više matematike, ili ukinuti trogodišnje smjerove, a uvesti petogodišnje, dakle konkretizirati stvar.

Cjeloviti kurikul, za kojeg se grčevito bori Jovanović koji se pokazao kao najgori ministar športa je samo po sebi jasno!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 19:42   #18
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Za razliku od imbecilnog Barišića djeluje mi kao da zna što priča i što hoće. Mornar je bio nekakva tetkica, Jovanović nestručni divljak, Fuchs pandan Mornaru.
Svakakvih likova je bilo, ova mi djeluje malo drugačiji tip osobe.

Vidjet ćemo, volio bih da nešto i postigne. Bar budućnost djece više nije u rukama Pave Barišića, očajnijeg ministra dugo već nisam vidio.
O Barišiću nisam imala dobro mišljenje, ali bojim se da će se ova pokazati još gorom. Meni je od nabrojenih Mornar još bio najbolji, makar je došao na prijedlog SDPa.
Svi drugi su bili katastrofa.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 19:56   #19
Meni je jedan ugledni profesor sa Sveučilišta u Zagrebu pred par tjedana rekao da je Divjakica dok je bila prorektorica namjerno sjebala nešto oko studijskih programa (navodno s ciljem da se od studenata lakše iskamči plaćanje studija), i da su se planirale neke tužbe protiv nje, za koje su pravnici rekli da bi bile dobivene na sudu, ali se na kraju pod pritiskom sveučilišne uprave odustalo od te službe.
Doduše, dotični jest frend s Barišićem, pa ne znam koliko ima istine u tome.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:23   #20
Vrlo ukorijenjena mitologija hrvatskoga javnog zivota jest da se ocekuje od ljudi u drzavnoj upravi i vlasti, te u politici opcenito, da imaju sveucilisne naslove (titule), i to sto vise, to bolje, i time se takvi a priori smatraju vrlo sposobnim, da ne kazemo blagoslovljenim, za obavljanje upravnih i politickih duznosti drzave.

Jasno, visoko obrazovanje je rijetko stetno ukoliko je kvalitetno, i ukoliko se zna primijeniti u prakticnom radu upravljanja. Ocito, mi svi poznajemo strebere koji na fakultetima polazu sve moguce ispite i lijevo i desno, medjutim, nemaju dovoljno zdrava razuma, ili "organske" pameti, za uspjesno obavljanje prakticnih zadataka u gospodarstvu, "management-u", industriji, ili u bona fide znanstveno-istrazivackom radu.

Primjerice, vecina ljudi nista ne zna o skolama koje je zavrsio Donald Trump ili George W. Bush, i nama niti ne pada na pamet o tome se brinuti.
Kao drugi primjer, Bill Clinton je navodno bio primjeran student na fakultetu , no vecina Amerikanaca bi se slozila da je kao politicar/pretsjednik on bio mlohavi kulac.
Slicno i s Obamom, izvrsno je on sveucilisno blebetalo, medjutim neradna kurva je bio kao predsjednik.

Zadnje uređivanje celsus : 10.06.2017. at 20:41.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.