Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 13:04   #2201
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ali nemoguce je naci neku koja nije takva


btw krsna kosuljica? gdje to kupiti? jel ima to po baby centrima/magic baby/bubamari i slicno?
Pa nisam mislila da odeš u dućane gdje imaju robicu za krštenje. To mi je horor i tamo ne prilazim.
Mislila sam na hm, CA, next, Zara... Ne mora bit za krštenje da bi bila za krštenje

Moje kumče je imalo haljinicu koju smo kupili njezinoj seki prije 7 godina, ali nije nikad nosila, iz tadašnjeg Prenatala. Nikakve posebne haljinice. Bijela sa rozom aplikacijom. Umotana u bež dekicu jer je bilo zima, i bila mi je najslađa

Krvnih košuljica ima danas i po baby centrima. Ja sam u sv klari uzela nešto što samo natakneš ako želiš na bebu, nije haljinica niti majica, više kao veliki slinček
Ali mi se to najviše sviđalo jer je bilo pamučno, a ne sjajno. I mislim da je koštalo 39 kn
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:22   #2202
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Mi smo haljinicu za kumče (takav je bio dogovor da mi kupimo jer smo u Zagrebu pa je veći izbor) našli u Orchesti, bila je prekrasna, crna s rozastim (zagasito rozastim) kockama.... i super je izgledala na bijelu majicu, pogledaj tamo, znaju stvarno imati jako lijepe modele. Ja bih i kolače naručila (ima stvarno finih i povoljnih tacni kolača na stranicama s grupnim popustima - da sad ne reklamiram) jer nisam nekakva od kolača, a i nemam vremena baš previše....

Krsne košuljice imaš u trgovinama koje si navela...sad da su baš nešto krasne i nisu, ali posluže za te 3 sekunde i kasnije za uspomenu koju u većini slučajeva čuvaju mame :-)

orchstra ima samo u ccw jel tak? :/


Quote:
Pa nisam mislila da odeš u dućane gdje imaju robicu za krštenje. To mi je horor i tamo ne prilazim.
Mislila sam na hm, CA, next, Zara... Ne mora bit za krštenje da bi bila za krštenje

Moje kumče je imalo haljinicu koju smo kupili njezinoj seki prije 7 godina, ali nije nikad nosila, iz tadašnjeg Prenatala. Nikakve posebne haljinice. Bijela sa rozom aplikacijom. Umotana u bež dekicu jer je bilo zima, i bila mi je najslađa

Krvnih košuljica ima danas i po baby centrima. Ja sam u sv klari uzela nešto što samo natakneš ako želiš na bebu, nije haljinica niti majica, više kao veliki slinček
Ali mi se to najviše sviđalo jer je bilo pamučno, a ne sjajno. I mislim da je koštalo 39 kn
hm sam gledala, nasla sam jednu tam prek neta, moram vidjet uzivo. zaru joj nikad nisam kupovala, pa ne znam kakvo je stanje s brojevima. jel imamo next trgovinu u zgu? Ca budem vidjela[/QUOTE]
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:48   #2203
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ali nemoguce je naci neku koja nije takva


btw krsna kosuljica? gdje to kupiti? jel ima to po baby centrima/magic baby/bubamari i slicno?
Moguce je. Ako sam ja nasla u Makarakoj, onda cete vi u vecim gradovima sigurno naci

Zasto ne kupis neku obicnu haljinicu koju ce i kasnije moci nositi (ako ne zelis onu iskljucivo za krstenje)?
Ja sam vidila u Idexe-u takvih. Ono tipa neka beige sa zlatnim, pa neka roskasta. Malo svecanije, a ipak se moze i dalje nositi. Sigurno ima po djecjim odjelima ovih pozznatih trg.lanaca.

Koliko ce vas biti na zakuski?
Ako je manji broj ljudi, ja bi uvijek radije odabrala rucak (pa i skromniji), nego se zafrkavala sa slaganjem plata.

Mi smo dali 50 eura, ali mislim da je 200 kn sasvim ok cifra, kad ste vec odlucili dati prilog.


EDIT: Sorry, sad vidim da vam rucak nije opcija jer kum radi popodne, pa onda je plata cisto ok.
I mozda neko hladno predjelo (salata, rizot...)
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 00:21   #2204
Update: Sve pronadjeno unutar 3h u cceast

Baby centar - krsna svijeca + kosuljica
Orchestra - haljinica (btw valeda hvala puno <3 ne bi ni usla tamo da mi nisi rekla)
H&M - bijela vestica (haljinica je kratkih rukava)


Uglavnom, zadovoljna sam jedino je orchestra malo pricey ak nemas onu njihovu loyalti karticu koju mi btw uopce nitko nije ni ponudio :|
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:17   #2205
Eto super, baš mi je drago da si sve pronašla u kratkom roku. Da, orchestra je skupa ako nemaš karticu, ali stvarno se zna naći baš lijepih (ne kičastih, da ne kažem "droljastih") haljina.... Sjećam se da smo i mi tražili za istu prigodu pa sam se zaletila u HM pa su imali nekakvu crvenu čipkastu haljinu s kožnim detaljima koja je bila dosta uski model, ono baš za okretanje oko štange i pitala sam se tko to kupuje u veličini 68?
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:52   #2206
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Zagreb. Zapadni dio
Bili smo ovo proljeće u jednom malom bistrou u Prečkom, ali zaboravila sam kako se zove :/ bilo je baš dobro pa ako još niste našli restoran mogu saznati i javiti....
peva2307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:34   #2207
U benetonu imaju dvije lijepe haljinici ako neko traži
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:17   #2208
Koliko novaca ste dobivali na krstikama? ili kakve poklone a da nisu zlato

Što pokloniti sinu prijateljice kojoj sam bila kuma na vjenčanju? o kojim se novčanim iznosima radi? ona me trazila samo pelene da kupim, al mislim da je to premalo pa bi jos nesto
Kimmie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:26   #2209
Quote:
Kimmie kaže: Pogledaj post
Koliko novaca ste dobivali na krstikama? ili kakve poklone a da nisu zlato

Što pokloniti sinu prijateljice kojoj sam bila kuma na vjenčanju? o kojim se novčanim iznosima radi? ona me trazila samo pelene da kupim, al mislim da je to premalo pa bi jos nesto
Mi smo prije godinu dana bili u istoj situaciji. Od mm vjencani kum imao krstitke. Dugo smo se premisljali i mislim da smo na kraju dali neku cestitku i unutra 50 eura. Vise od toga nam se cinilo previse za tu prigodu. Iznenadili smo se jedino kad smo vidli da smo mi jedini dali novce, svi ostali neki poklon. Bilo igracaka i bilo oblekice. Meni je bilo bezveze kupovat oblekicu jer smo im vec poklonili za babinje neki kompletic.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:51   #2210
a mi smo se baš iznenadili kad smo donjeli neki poklon na krstenje, a svi s kovertama došli

no, nama su "obični" gosti davali po 200-300kn. neki keš, neki u bonu. dm, c&a, muller, tako nešto
za zlatninu ne znam, to se kod nas ne nosi
poklone smo dobivali isključivo one koje smo sami naručili (moji su kupili hranilicu, nećakinja ono što je imao obučeno na krštenju). znači samo od gostiju kojima možeš reći: čuj daj mi kupi to i to
mislim da su i neke igračke ljudi nosili
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:35   #2211
Ja bi kupila podlogu za igranje ako nemaju. Sto se tiče novaca nama je vjenčani kum dao 1000 kn, a gosti prosjek 500 kuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:36   #2212
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Ja bi kupila podlogu za igranje ako nemaju. Sto se tiče novaca nama je vjenčani kum dao 1000 kn, a gosti prosjek 500 kuna.

Ja sam bila naručila psića sveznalicu za poklon, nije ga nikad zavolio

Sent from my iPhone using Tapatalk





Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:43   #2213
Quote:
Kimmie kaže: Pogledaj post
Koliko novaca ste dobivali na krstikama? ili kakve poklone a da nisu zlato

Što pokloniti sinu prijateljice kojoj sam bila kuma na vjenčanju? o kojim se novčanim iznosima radi? ona me trazila samo pelene da kupim, al mislim da je to premalo pa bi jos nesto
ja nekako mislim da bi pokloni za krštenje tribali bit simbolični. ako ti je prijateljica već rekla da kupiš pelene onda kupi pelene. ako se tebi to čini premalo, onda uz to donesi i nešto šta će malome ostat za uspomenu, a da ima veze sa krštenjem i, po mogućnosti, s tobom. dječja Biblija sa lipom posvetom? na facebooku ima puno stranica na kojima se prodaju zanimljive handmade stvari, dosta ih je za dicu. možda nekakva drvena slika sa motivom anđela, ili nešto slično?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:57   #2214
Puno ste svi pomogli, zanimalo me bar da znam nekakav novčani okvir jer prvi put idem na krstitke, nemam pojma niti što se kupuje niti koliko se daruje.

Hvala vam svima na pomoći, pogledati ću i podloge za igranje (prvo provjerit da li ju imaju ) i neke na fejsu handmade darove, vidjela sam da se na forumu spominje neka personalizirana slikovnica i slično pa ću potražit nešto
Kimmie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 14:57   #2215
Planiramo u 6.mjesecu napraviti krstitke za malca. Bit će nas 20ak. Voljeli bi izbjeći uštogljenu atmosferu pa ne bismo htjeli biti u nekom resotoranu di bi samo mogli sjediti i jesti. Npr. bilo bi super da restoran ima terasu di bi mogli sjediti ili čak neki eko park i slično. Naravno, da klopa bude fina i povoljna jer nismo pri nekoj lovi. Krštenje će biti ili u centru ili na Trnju (Zagreb). Ako vam kaj padne na pamet javite
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:04   #2216
Mi kad smo pitali prijatelja od muza da bude kum. Inzistirao je da malom plati odjelo, svijeću, tortu i poklon. Valjda je kod njega takav običaj da kum plati kumčetu to.
Plus malom je kupio bibliju, auto na akumulator (neostvarena zelja njega i mog muza još od davnih dana) i otvorio štednju za malog s stvarno dosta love.

Moj tata je kupio zlatni lančić, nekog medu i lovu.
Njegovi isto zlato i lovu.
Braća moja igračke i lovu.

Rodbina većinom neku igračku i 200-500kn.
Moje prije (njih 3) beby monitor.

Sad kad malu budemo krstili, kuma je rekla da će tortu i poklon a moji roditelji štednju otvorit.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:03   #2217
Boze koje cifre vi pisete.
Obican gost cca 500 kn

Mi imamo uskoro krstenje i samo familija 20tak i najcesce dobivamo simbolicne poklone sto je meni sasvim u redu. Fakat ne ocekujem da se obogatimo.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:59   #2218
Ja stvarno ne znam zašto se i dalje čudite. U svakom dijelu RH su običaji drugačiji, u svakoj obitelji su praktički drugačiji. Ista stvar je i za krštenje i za krizmu i za svadbu.

Moji su svi navikli nosit po 100e za krstitke, od MMovih samo igračke nose. Ali kod moje obitelji je to običaj i to se tak radi godinama.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:21   #2219
Mislim da je glavni razlog cudjenju sto ljudi kukaju da nemaju sto jesti a zbog obicaja trose toliko novaca.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:25   #2220
Imam pitanje pa ako bi mi netko mogao odgovoriti bila bi zahvalna. Prijateljica me pozvala za krsnu kumu svojem djetetu i rado bi se odazvala pozivu ako je moguće jer smo jako bliske. Međutim, ja sam razvedena. Nisam se ponovno udala, a ne planiram niti ubuduće. Da li je moguće biti kuma djetetu obzirom na okolnosti? Jedni kažu da je moguće, drugi da ne... ništa mi nije jasno. Krštenje je nakon Nove godine. To mi je bitno da saznam čim prije tako da se znam organizirati po pitanju godišnjeg i da si već sad karte za put rezerviram, a i da prijateljica zna na čemu je. Jel to ovisi od župe do župe ili ima neko univerzalno pravilo? Unaprijed hvala na odgovorima.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.