Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 00:02   #21
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne mora biti. Neki imaju posebne vodomjere, i teoretski je (makar teško) moguće nabiti veliki dug na vodu.
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Popriličan broj starih zgrada ima zasebna mjerila, zajednički se plaća samo razlika.
Onda smo i u zgradi očito među zadnjim Mohikancima

Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Aha, znači ti si u situaciji da si podstanar i tvrdiš da je to sasvim normalno da vlasniku netko ostane dužan. E pa meni nije normalno. Znaš kako to ide u razvijenim državama? Recimo u Irskoj kad unajmiš stan, onda se režije prebaciju na tebe. Ti si u obvezi plaćati. Ako ne plaćaš, onda tebi kao podstanaru ide ovrha, gazda se ne treba brinuti pa stoga ne treba ni dolaziti, provjeravati, tražiti odreske računa...

Dok naša država ne uredi stvar kako spada, dotle ćete vi podstanari imati ove procedure s gazdama. Ja ne iznajmljujem rupu od stana, nego je to stan koji sam preuredio, kupio novi namještaj i nove kućanske uređaje. Cijena koju mislim staviti će biti niža od prosjeka za takve stanove jer ne možeš nabiti cifru za otrcani stan i onda očekivati da ti ljudi stoje unutra 100 godina. Ali ako sam ja toliko korektan, onda želim spriječiti da me netko naguzi jer ipak sam puno uložio u taj komfor koji će podstanari uživati po ispodprosječnoj cijeni.
Prvo - gadno si se zajebao u svojoj procjeni, jer i ja sam ta koja iznajmljuje i zato ti govorim da dramiš bezveze, jer ti tolki trošak vode od 100k kuna o kojem ti fantaziraš, nemre napraviti sve da zalijeva zgradu mjesec dana.
Drugo - vidiš šta ti se događa kad govoriš napamet? Ispadneš neznalica.

U 10 godina imala sam svakavih podstanara i kad ti kažem da ne postoji način koji će te zaštiti u svim situacijama - onda ti govorim iz iskustva.
Čak niti solemizirani ugovor ti ne pomaže. Šta ćeš s njima ako ti podstanar nema love i blokiran je? Mo'š se samo zapisati u očevidnik.

Kako god ovo paradoksalno zvučalo, sklapanje ugovora te može uvaliti u veće probleme, ako imaš nekoga ko ti ne plaća stanarinu, nego da ga nemaš. U tom slučaju ga moraš tužiti i sudskim putem iseljavati.
Bez ugovora? Dva ćelaca koja će mu iznjeti stvari na stubište i promjena brave.
Maknimo na stranu lamentiranje kakva je država. Stanje je takvo kakvo je, a ti si napravi tako da tebi bude najbolje.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:40   #22
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Onda smo i u zgradi očito među zadnjim Mohikancima



Prvo - gadno si se zajebao u svojoj procjeni, jer i ja sam ta koja iznajmljuje i zato ti govorim da dramiš bezveze, jer ti tolki trošak vode od 100k kuna o kojem ti fantaziraš, nemre napraviti sve da zalijeva zgradu mjesec dana.
Drugo - vidiš šta ti se događa kad govoriš napamet? Ispadneš neznalica.

U 10 godina imala sam svakavih podstanara i kad ti kažem da ne postoji način koji će te zaštiti u svim situacijama - onda ti govorim iz iskustva.
Čak niti solemizirani ugovor ti ne pomaže. Šta ćeš s njima ako ti podstanar nema love i blokiran je? Mo'š se samo zapisati u očevidnik.

Kako god ovo paradoksalno zvučalo, sklapanje ugovora te može uvaliti u veće probleme, ako imaš nekoga ko ti ne plaća stanarinu, nego da ga nemaš. U tom slučaju ga moraš tužiti i sudskim putem iseljavati.
Bez ugovora? Dva ćelaca koja će mu iznjeti stvari na stubište i promjena brave.
Maknimo na stranu lamentiranje kakva je država. Stanje je takvo kakvo je, a ti si napravi tako da tebi bude najbolje.
Citam i ne vjerujem svojim ocima. Ti javno sugeriras da treba krsiti zakon, iznajmljivati bez ugovora, ne placati porez, dovesti izbacivace da izmlate podstsnare. Kao da ljudi nisu vec u nevolji jer nemaju novca i ostali su bez posla, a onda bi ih ti jos izmlatio.

A ovo u vezi vode nemam namjeru s tobom raspravljati jer ne znas ni osnove fizike. Pitaj nekog fizicara da ti izracuna ili pusti vodu da tece 24/7 ili 24/30 pa da vidis rezultat.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:03   #23
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Citam i ne vjerujem svojim ocima. Ti javno sugeriras da treba krsiti zakon, iznajmljivati bez ugovora, ne placati porez, dovesti izbacivace da izmlate podstsnare. Kao da ljudi nisu vec u nevolji jer nemaju novca i ostali su bez posla, a onda bi ih ti jos izmlatio.
Lako što ti ne vjeruješ svojim očima, nego što se to što čitaš negdje pogubilo u vijugama i nije stiglo do mozga.
Nigdje ne sugeriram tako nešto, nego govorim kako stvari stoje u praksi i da ti ugovor sa podstanarima ništa ne garantira, nego samo još može donijeti dodatne probleme kad odlučiš iseliti neplatišu iz stana. Još k tome i izmišljaš o nekakvim batinama i mlaćenju. Nisi ti sav svoj.
Mogu samo ponoviti ono što sam napisala u prvom postu na ovoj temi - jadan podstanar koji tebi dođe u stan.
Završila sam ovdje raspravu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:53   #24
Ovo vam je siguran način za iznajmiti stan:
http://www.oglasnik.hr/stanovi-unajm...-oglas-2213219

Za samce (25-35 m2) nude 1500 kn+režije
A za obitelji (veći stanovi, pogotovo sa dvije spavaće sobe)- do 3000 kn+režije.
Svaku štetu koja nije izazvana redovnim korištenjem tipa razbijen prozor plaća tj, popravlja država.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:05   #25
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Još k tome i izmišljaš o nekakvim batinama i mlaćenju. Nisi ti sav svoj.
Završila sam ovdje raspravu.
Sada ću citirti tvoju izjavu: "Kako god ovo paradoksalno zvučalo, sklapanje ugovora te može uvaliti u veće probleme, ako imaš nekoga ko ti ne plaća stanarinu, nego da ga nemaš. U tom slučaju ga moraš tužiti i sudskim putem iseljavati.
Bez ugovora? Dva ćelaca koja će mu iznjeti stvari na stubište i promjena brave."

Nego što sugeriraš nego čisto nasilje nad podstanarima. I onda još kažeš: "jadan podstanar koji tebi dođe u stan". Pa ja barem neću ljudima dovoditi izbacivače ili kako ti kažeš ćelavce, nego ću rješavati zakonskim putem.

" Mene ne interesiraju ilegalne metode obračunavanja s podstanarima, nego isključivo legalne metode. Ako iznajmljuješ stan onda si ti biznisman. Svako iznajmljivanje je jedna vrsta poslovnog odnosa ili poduhvata gdje uvijek postoj rizik, možeš zaraditi, a možeš i izgubiti.

Ako otvoriš firmu ili obrt, a poslovni partneri ti ne plate pare jer nemaju, tada je tvoja firma ili obrt u problemu. Što ćeš napraviti? Hoćeš li ih tužiti, tražiti ovrhu, prestati s isporukom robe, zaključati softver koji si im prodao ili što već imaš na raspolaganju? Ili ćeš možda poslati ćelave mrcine od 3 metra i 300 kila da ih namlate i uzmu im pare. Ako nemaju pare, onda im ćelavci uzmu auto, motor i stvari iz kuće. Hoćeš li to napraviti?

Dakle ili stoga, ako podstanari ne plaćaju i ne izlaze, tada se može poduzeti zakonom dozvoljene radnje. Te radnje su slijedeće (neka me pravnici isprave ukoliko nešto od ovoga nije moguće/dozvoljeno):

1. Tužiti ih da im se ovrši pare
2. Tužiti ih da se isele, tj. tražiti deložaciju
3. Ako nemaju gdje odseliti, onda ti za njih tražiš okolo zamjenski smještaj, zoveš grad, županiju, CSS, Crveni križ, Karitas...
4. Ponudiš im da režije prebace na sebe pa će njima ići ovrha za režije
5. Ideš u Elektru i vodovod i zatražiš da se isključi struja i voda (ako zakon dopušta da to napraviš dok su oni unutra, neka pravnici kažu u vezi ovoga).
6. Složiš im priču da ćeš im ti naći drugi stan, da ćeš platiti pare za prvi mjesec samo neka se odsele, a onda neka se novi gazda nosa s njima.

Dakle, ovo su neke metode koje su legalne i legitimne. Nikakvo dovođenje izbacivača me ne zanima.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:55   #26
Nego,čitajući forume došao sam do zaključka da je bolje ne prijaviti boravak podstanara na stan koji iznajmljujete,posebno ako su i mala djeca u pitanju?
Ne dobije se apsolutno nikakva pravna sigurnost a neprijavljene je lakše izbaciti u slučaju problema(zapravo je inače skoro nemoguće),jesam u pravu?Porez je tu najmanji problem.

p.s, sad vidim da se baš o tome piše nekoliko postova gore.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:18   #27
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Nego,čitajući forume došao sam do zaključka da je bolje ne prijaviti boravak podstanara na stan koji iznajmljujete,posebno ako su i mala djeca u pitanju?
Ne dobije se apsolutno nikakva pravna sigurnost a neprijavljene je lakše izbaciti u slučaju problema(zapravo je inače skoro nemoguće),jesam u pravu?Porez je tu najmanji problem.

p.s, sad vidim da se baš o tome piše nekoliko postova gore.
Porez je najmanji problem dok te ne uhvate, a kad te uhvate onda idu zakonske konzekvence.

Ako podstanari u stanu drže švercanu robu, dilaju drogu ili otvore kupleraj, onda također možeš imati problema. Policija ih uhvati, nađe im po kila droge i onda ti objašnjavaj da nemaš ništa s tim. Ako imaš ugovor o najmu, tada se automatski ograđuješ od svega.

Ako te pak i ne proglase za dilera droge, najmanje što ti se može desiti je da te porezna uhvati za vrat jer si ilegalno iznajmio, a prisiljen si sam priznati policiji da si iznajmio stan (ali eto vraže, od ugovora i porezne prijave nema ni traga ni glasa).

Ako ti podstanari nabiju režije i uteknu, kako ćeš ih tužiti i tražiti ovrhu? Ako ti razbiju namještaj, unište parkete, odnesu kućanske aparate, utrpaju u kombi sve što vrijedi... Na osnovu čega ćeš ih tužiti i tražiti da im se sjedne na plaću dok ne otplate štetu? Možda na osnovu usmenog dogovora i njihovog poštenja?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:23   #28
Ja smatram da bi efikasna metoda za istjerivanje muktaša iz stana bila slijedeća (Bože mi prosti, neki ljudi nemaju novca, ali nisam ja Majka Tereza): Isključenje vode i struje. Pa da vidimo koliko će stajati unutra, paliti voštane svijeće umjesto žarulja, puniti mobitele na akumulator od auta i skupljati kišnicu na prozoru za oprati wc školjku nakon s*anja.

Pitanje za pravnike je slijedeće: Da li gazda smije isključiti struju i vodu ako su podstanari unutra i ne plaćaju režije ili gazda mora plaćati (milom ili silom, pardom ovrhom), a onda se tužakati s podstanarima. Da li isključenje vode i struje od strane gazde poradi neplaćanja predstavlja legitiman čin ili je to ilegalno u rangu nasilnog izbacivanja iz stana?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:26   #29
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Porez je najmanji problem dok te ne uhvate, a kad te uhvate onda idu zakonske konzekvence.

Ako podstanari u stanu drže švercanu robu, dilaju drogu ili otvore kupleraj, onda također možeš imati problema. Policija ih uhvati, nađe im po kila droge i onda ti objašnjavaj da nemaš ništa s tim. Ako imaš ugovor o najmu, tada se automatski ograđuješ od svega.

Ako te pak i ne proglase za dilera droge, najmanje što ti se može desiti je da te porezna uhvati za vrat jer si ilegalno iznajmio, a prisiljen si sam priznati policiji da si iznajmio stan (ali eto vraže, od ugovora i porezne prijave nema ni traga ni glasa).

Ako ti podstanari nabiju režije i uteknu, kako ćeš ih tužiti i tražiti ovrhu? Ako ti razbiju namještaj, unište parkete, odnesu kućanske aparate, utrpaju u kombi sve što vrijedi... Na osnovu čega ćeš ih tužiti i tražiti da im se sjedne na plaću dok ne otplate štetu? Možda na osnovu usmenog dogovora i njihovog poštenja?
Izdavanje stana je rizik kako god okreneš.
Po meni treba inzistirati na barem 2xpolog/iznos stanarine,plaćanje prve stanarine unaprijed i svaki mjesec kontrolirati da li podstanar plaća režije ili ne.
E sad...ako sam baš takav baksuz da sam izdao dileru droge ili da mi sve odnesu jbg...iskreno bolje bi i to nego da se vučem po sudovima.

Također,postoje društvene mreže,svakog problematičnog podstanara "prijaviti" javnosti,ime i prezime,ima takvih grupa.

Zadnje uređivanje torente33 : 03.10.2017. at 16:37.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:49   #30
Savjet sa legalisa koji sam dobila

Poželjno je uopće ne ovjeravati ugovor u JBU, ako je najmoprimcu ovjera potrebna radi prijave boravišta - dopustite mu.

Ugovor mora biti na određeno vrijeme do jedne godine.

Ukoliko isti pokuša prijaviti prebivalište najmodavca će morati kontaktirati policija, tada odgovoriti policiji da niste suglasni da predmetni prijavi prebivalište, već samo boravište ukoliko i za to uopće ispunjava uvjete. To je vrlo bitna stvar.

I na kraju najbitnija stvar, sastaviti ispravu "Otkaz ugovora o najmu stana" u kojem treba datume ostaviti prazne, a od najmoprimca tražiti da taj papir potpiše bjanco, takvog bez datuma.

Nakon toga su najmoprimci izrazito dobri i pristojni.

Sve režije plaćajte sami, niti jedan račun ne smije najmoprimac plaćati samostalno, sve konce držati u svojim rukama.

Najamninu za mjesec siječanj 2012. godine naplatiti 15.12.2011., za veljaču naplatiti 15.01., za ožujak 15.02. i tako dalje.

Pri naplati stanarine naplaćivati i režije.

Tako ja radim i moji podstanari obično ostaju u mom stanu dugi niz godina.

Razlozi raskidanja najma s njihove strane su kupovina vlastitog stambenog prostora, razvod, udaja i odlazak djece iz obitelji.

Prema najmoprimcima postupati pravedno, fer, ali istovremeno i okrutno, te nezanteresirano za njihove osobne probleme.


Iznajmljivanjem se bavim dugi niz godina i nikad nisam imao problema sa podstanarima po pitanju odbijanja iseljenja ili nečeg sličnog.


Nisam naravno poslušala jer mi se činilo nelogično da bi bilo tko normalan potpisao bjanko otkaz ugovora na koji mogu staviti datum koji hoću ali nimalo ne sumnjam u to da lik koji mi je dao savjet nije imao bilo kakvih problema sa svojim podstanarima.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:25   #31
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Također,postoje društvene mreže,svakog problematičnog podstanara "prijaviti" javnosti,ime i prezime,ima takvih grupa.
I onda podstanar lažno prijavi tebe na facebook grupe kao zlog gazdu koji ga je maltretirao, koji je seksualno uznemiravao njegovu ženu, koji je u sred noći otključavao vrata i gledao kroz ključanicu kako podstanar hebe, pritom još i drkao.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:26   #32
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Savjet sa legalisa koji sam dobila

Poželjno je uopće ne ovjeravati ugovor u JBU, ako je najmoprimcu ovjera potrebna radi prijave boravišta - dopustite mu.

Ugovor mora biti na određeno vrijeme do jedne godine.

Ukoliko isti pokuša prijaviti prebivalište najmodavca će morati kontaktirati policija, tada odgovoriti policiji da niste suglasni da predmetni prijavi prebivalište, već samo boravište ukoliko i za to uopće ispunjava uvjete. To je vrlo bitna stvar.

I na kraju najbitnija stvar, sastaviti ispravu "Otkaz ugovora o najmu stana" u kojem treba datume ostaviti prazne, a od najmoprimca tražiti da taj papir potpiše bjanco, takvog bez datuma.

Nakon toga su najmoprimci izrazito dobri i pristojni.

Sve režije plaćajte sami, niti jedan račun ne smije najmoprimac plaćati samostalno, sve konce držati u svojim rukama.

Najamninu za mjesec siječanj 2012. godine naplatiti 15.12.2011., za veljaču naplatiti 15.01., za ožujak 15.02. i tako dalje.

Pri naplati stanarine naplaćivati i režije.

Tako ja radim i moji podstanari obično ostaju u mom stanu dugi niz godina.

Razlozi raskidanja najma s njihove strane su kupovina vlastitog stambenog prostora, razvod, udaja i odlazak djece iz obitelji.

Prema najmoprimcima postupati pravedno, fer, ali istovremeno i okrutno, te nezanteresirano za njihove osobne probleme.


Iznajmljivanjem se bavim dugi niz godina i nikad nisam imao problema sa podstanarima po pitanju odbijanja iseljenja ili nečeg sličnog.


Nisam naravno poslušala jer mi se činilo nelogično da bi bilo tko normalan potpisao bjanko otkaz ugovora na koji mogu staviti datum koji hoću ali nimalo ne sumnjam u to da lik koji mi je dao savjet nije imao bilo kakvih problema sa svojim podstanarima.
Tip priča basne. Ako je prazan datum, a ugovor ovjeren, tada se kod javnog bilježnika lako provjeri kako je izgledao ugovor u momentu potpisivanja (postoji kopija u arhivi). Ako taj ugovor nije ovjeren, onda i nema neku pravnu snagu, baš zato jer kod nijednog bilježnika ne postoji kopija pa se i ne zna je li nešto nadopisano ili naprintano naknadno.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:34   #33
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
I onda podstanar lažno prijavi tebe na facebook grupe kao zlog gazdu koji ga je maltretirao, koji je seksualno uznemiravao njegovu ženu, koji je u sred noći otključavao vrata i gledao kroz ključanicu kako podstanar hebe, pritom još i drkao.
Samo neka prijavi,nemam ja šta skrivati,zaboli me,ti koji ne plaćaju režije ili stanarine vrlo vjerojatno da to i inače rade.
Također postoje zatvorene grupe iznajmljivača ili jednostavno napišeš ako koga zanima ime i prezime podstanara iz pakla neka ti se javi na pm,posebno efikasno kod manjih mjesta gdje više manje svatko svakog zna.Pa neka mu sretno bude sa potragom ubuduće.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:27   #34
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Nisam naravno poslušala jer mi se činilo nelogično da bi bilo tko normalan potpisao bjanko otkaz ugovora na koji mogu staviti datum koji hoću ali nimalo ne sumnjam u to da lik koji mi je dao savjet nije imao bilo kakvih problema sa svojim podstanarima.
To sigurno nije napisao pravnik, jer ista stvar s datumom ili bjanko datumom - ako tebi podstanar neće van iz stana ti ga opet moraš "tjerati" sudskom tužbom, tak da zbilja ne kužim na šta je frajer točno ponosan
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:41   #35
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
To sigurno nije napisao pravnik, jer ista stvar s datumom ili bjanko datumom - ako tebi podstanar neće van iz stana ti ga opet moraš "tjerati" sudskom tužbom, tak da zbilja ne kužim na šta je frajer točno ponosan
Ne samo to, nego na sudu taj papir ne vrijedi ništa. Ako nije ovjeren onda važi samo pod uvjetom da suprotna strana prizna taj papir kao vjerodostojan, da je u vrijeme potpisivanja stvarno sve tako pisalo i da je pristao na sve napisano (a nije pristao niti je pisalo). Ako on kaže da to ne priznaje, onda se s tim ugovorom može obrisati guzicu.

Ako je ovjereno pa netko naknadno napiše bilo što, a pritom tvrdi da je bilo napisao u vrijeme ovjeravanja, tada se to lako provjeri kod javnog bilježnika. Onda tužitelj, tj. gazda dobije kaznenu prijavu za krivotvorenje dokumenta ili za počinjeno krivokletstvo na sudu.

Dakle, to nije napisao pravnik, nego nadripisar.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 14:33   #36
Kako se mogu režije prebaciti na podstanare?
Radi se o Zg.

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 14:06   #37
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
Kako se mogu režije prebaciti na podstanare?
Radi se o Zg.

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
Zatražiš kod pružatelja usluge (HEP, Plinara,...). Konkretno na HEP-ovim stranicama imaš i obrasce za to. Zove se "ugovor o prijenosu ugovora o korištenju mreže". Dolazi u tri primjerka koji potpisuju najmodavac, najmoprimac i HEP. Svakom po jedan primjerak. Nakon potpisa računi dolaze na ime najmoprimca. Kod raskida pošalješ samo da je najmoprimac izašao iz stana (priložiš otkaz ugovora o najmu ili zapisnik o vraćanju stana) i vrate sve na vlasnika stana.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 12:49   #38
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Zatražiš kod pružatelja usluge (HEP, Plinara,...). Konkretno na HEP-ovim stranicama imaš i obrasce za to. Zove se "ugovor o prijenosu ugovora o korištenju mreže". Dolazi u tri primjerka koji potpisuju najmodavac, najmoprimac i HEP. Svakom po jedan primjerak. Nakon potpisa računi dolaze na ime najmoprimca. Kod raskida pošalješ samo da je najmoprimac izašao iz stana (priložiš otkaz ugovora o najmu ili zapisnik o vraćanju stana) i vrate sve na vlasnika stana.
Thx. A plinara? Može li se i holdingov račun tako prebaciti?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 10:34   #39
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
Thx. A plinara? Može li se i holdingov račun tako prebaciti?

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk
Trebalo bi. Najbolje ti je poslati mail na te adrese i dobiješ odgovor o cijelom postupku. Prebacivanja svih režija na najmoprimaca funkcionira na relaciji fizička - pravna, pravna - pravna osoba. Ne vidim razlog da ne bi funkcioniralo i na relaciji fizička - fizička osoba.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 14:46   #40
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Može gazda s podstanarima potpisati što hoće, ali taj papir se može objesiti mačku o rep ako ekipa neće da izađe vani. Ti svejedno imaš pravo da ih izbaciš bez obzira šta su oni potpisali ili nisu potpisali. Ali uvijek ima "ali". Ako oni tvrde da nemaju gdje otići, onda ih nesmiješ izbaciti. Što slijedi dalje, to ti ne trebam opisivati.



Upravo si dao solidnu ideju.
Znači isplati se plačanje režija prijaviti na podstanara tj on to sam mora učiniti,čim prijavi boravak,jer ako ne plačaju struju,vodu i plin,isključiti će njima,a to će ih natjerati da isele.
Manje košta kasnije prebaciti na sebe,a za neplaćeni dug ne mogu te teretitI.
inače ako ih ne možeš iseliti,ne plačaju režije možes se slikati sa stanom.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.