Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 15:12   #1221
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
da, to kužim
ne vidim niti ja sebe više u teretani baš nikako, ali da bi napravila neku vježbu dodatnu da mi se da, bi... za sad mi se ne da :ljenčina:
Ma...što se sramiš, pa nije sramota priznati da ashtanga ispunjava u svakom pogledu?
Quote:
mislim da se tu za drugu seriju nismo skužile
mislila sam na to da te ništa u prvoj seriji realno ne priprema na dropback osim mosta, dok prvih par asana druge serije rade upravo to
sad, neki tu pređu na 2. seriju, a neki čekaju ispravni dropback
Skužila sam te jer sam upravo imala taj problem s kralježnicom pa nisam mogla dropbackove raditi, pa mi je super prva serija koja im nema puno (što mi je i logično jer ti pokreti savijanja unazad nisu ljudima prirodni kao što je to npr. pretklon naprijed gdje se svakodnevno za nešto saginjemo). Uglavnom bila sam jako hepi kada sam prvi put napravila veliki most, ali svi dropbackovi za mene idu sporije nego ostalo. Zato se niti ne žurim u drugu seriju. Hoću reći, svatko treba poštivati svoje stanje tijela/uma, a mislim da su mostovi sasvim dobra priprema za dropbackove poslije.


Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Mozes to probat na satu, samo odbacis sve naprave, a ucitelja pogledas ludjackim pogledom kad ti dodje asistirat.
...niš od pomagala niti ne koristim, a ovo zadnje još nisam probala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:13   #1222
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
a ovo zadnje još nisam probala.
Ja san posta ekspert.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:49   #1223
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma...što se sramiš, pa nije sramota priznati da ashtanga ispunjava u svakom pogledu?

Skužila sam te jer sam upravo imala taj problem s kralježnicom pa nisam mogla dropbackove raditi, pa mi je super prva serija koja im nema puno (što mi je i logično jer ti pokreti savijanja unazad nisu ljudima prirodni kao što je to npr. pretklon naprijed gdje se svakodnevno za nešto saginjemo). Uglavnom bila sam jako hepi kada sam prvi put napravila veliki most, ali svi dropbackovi za mene idu sporije nego ostalo. Zato se niti ne žurim u drugu seriju. Hoću reći, svatko treba poštivati svoje stanje tijela/uma, a mislim da su mostovi sasvim dobra priprema za dropbackove poslije.


...niš od pomagala niti ne koristim, a ovo zadnje još nisam probala.
uf... bojim se da je meni yoga kao pranje zuba, nužno ali nezabavno
samo što nisam našla ništa adekvatno što bi ju zamijenilo
naprosto mi ništa drugo ne funckcionira tako dobro za kondiciju i fleksibilnost, ali mi je ipak nešto što samo odrađujem

čini mi se da ti misliš na backbandove kao savijanje unazad
dropback je spuštanje' u most iz stojećeg stava i podizanje opet u stojeći
pa sam mislila kako je to zgodno za raspravu jer je Jois upravo 'puštao' svih da rade sve, dakle radilo se sve serije pa koliko možeš i hoćeš, nije bilo da ne smiješ na drugu seriju jer ti marichi d nije baš najbolji
pa su onda modernizirali sistem s tim ograničenjima
a se sad neki opet vraćaju na to da rade donekle kompromis i puštaju da se pređe na 2. seriju bez da se napravi adekvatna supta kumasana i marichi 4 i dropback
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:27   #1224
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
uf... bojim se da je meni yoga kao pranje zuba, nužno ali nezabavno
samo što nisam našla ništa adekvatno što bi ju zamijenilo
naprosto mi ništa drugo ne funckcionira tako dobro za kondiciju i fleksibilnost, ali mi je ipak nešto što samo odrađujem
Da, pa to je to, samo ovo tvoje je iskazano na Mjujevski način...dobro da nisi isfurala da si svako jutro odradiš penjanje na Mount Everest i nazad jer to tako mora bit i funkciJonira.
Quote:
čini mi se da ti misliš na backbandove kao savijanje unazad
dropback je spuštanje' u most iz stojećeg stava i podizanje opet u stojeći
pa sam mislila kako je to zgodno za raspravu jer je Jois upravo 'puštao' svih da rade sve, dakle radilo se sve serije pa koliko možeš i hoćeš, nije bilo da ne smiješ na drugu seriju jer ti marichi d nije baš najbolji
pa su onda modernizirali sistem s tim ograničenjima
a se sad neki opet vraćaju na to da rade donekle kompromis i puštaju da se pređe na 2. seriju bez da se napravi adekvatna supta kumasana i marichi 4 i dropback
Ma da disleksija ...misla sam reći da nisam mogla backbandove raditi, ali da su mi veliki mostovi sasvim dobra priprema za dropback (ionako se odradi masu tih otvaranja kroz chaturange).

A što se tiče ovog drugog što si pisala gore, ima nekih učitelja koji to baš rade zbog ovog što veliš jer je dropback ekstreman, npr. Sandra u Gaia uvijek ubaci te prve backbandove iz 2. serije u 1. seriju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:36   #1225
Sta mi je zanimljivo, nitko nece ic bildat pranayamu ili meditaciju.
Reka bi, to dvoje je jednako vrijedan krak ko i asana.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:37   #1226
Eeh da, nisam vam ovo ispričala ...prije par mjeseci sam skužila još jedan nusprodukt ashtange - čukljevi.


Znači, otac i djed i cijela ta jedna loza ima to genetski, a ja sam naravno naslijedila tu ljepotu i misla sam si kako ću ju nekoj fazi života morati ići operirati jer je jako izraženo. Uglavnom, da ne duljim kroz vježbanje joge na desnoj nozi se to skoro potpuno ispravilo, na lijevoj malo manje, ali isto dosta. Plus smanjio mi se i broj cipela koji nosim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:08   #1227
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Sta mi je zanimljivo, nitko nece ic bildat pranayamu ili meditaciju.
Reka bi, to dvoje je jednako vrijedan krak ko i asana.
jer to ionako nitko ne zna raditi kako spada
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:16   #1228
kako ja ranije nisam otkrila da je ova tema tako živa za razliku od one na altrenativi, tu se pisalo šta je mene zanimalo za mat

ja vježbam vinyasu (više ne znam koja se kako zove) doma godinu i pol, sve je pocelo na youtubeu s programom od 30 dana i od tada nisam stala, za to vrijeme u samom početku sam gledala videe za svaku pozu posebno da naučim kako se radi, vježbam svaki dan ako stignem, ali ne istim intezitetom, usudim se reći da dosta pazim i kužim neke cake, ali treba to netko pogledati, i naravno pomoći u nekim stvarima, htjela bi otići na individualan sat, da mi ispravi greške neke savjete da, objasni, nemam još hrabrosti otići na grupni sat, a i za individualni mi treba, navikla sam da me nitko ne gleda, a i treba pronaći nekog da ti odgovara
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:29   #1229
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
kako ja ranije nisam otkrila da je ova tema tako živa za razliku od one na altrenativi, tu se pisalo šta je mene zanimalo za mat

ja vježbam vinyasu (više ne znam koja se kako zove) doma godinu i pol, sve je pocelo na youtubeu s programom od 30 dana i od tada nisam stala, za to vrijeme u samom početku sam gledala videe za svaku pozu posebno da naučim kako se radi, vježbam svaki dan ako stignem, ali ne istim intezitetom, usudim se reći da dosta pazim i kužim neke cake, ali treba to netko pogledati, i naravno pomoći u nekim stvarima, htjela bi otići na individualan sat, da mi ispravi greške neke savjete da, objasni, nemam još hrabrosti otići na grupni sat, a i za individualni mi treba, navikla sam da me nitko ne gleda, a i treba pronaći nekog da ti odgovara
Dao bih ti preporuku, ali ja ne vjerujem bas joga instruktoricama i intruktorima. Bilo bi idealno kad bi pronasla nekog tko se sad bavi jogom, a zapravo je bivsi sportas. Mozda eventualno Danijel Dubicanac.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:45   #1230
Poštovani, ispričavam se ako je oglašavanje zabranjeno, htio bih ponuditi yoga prostirke - Manduka eko superlite (nove, zapakirane) po cijeni od 249kn. Ukoliko je netko zainteresiran, slobodno neka se javi na pm. Lp
Josip_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:01   #1231
Pitanje za one malo iskusnije u jogi... Zanima me koliko prakticiranje joge može pomoći kod blokirane seksualne energije?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:06   #1232
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Pitanje za one malo iskusnije u jogi... Zanima me koliko prakticiranje joge može pomoći kod blokirane seksualne energije?
Sto znaci blokirana seksualna energija?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:36   #1233
Jedna od onih pizdarija koje ti yoga gurui izbacuju van. Njima je svaka druga riječ neka "energija".

Edit: Znam! Njihov izraz za smanjeni libido!!!
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:41   #1234
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Jedna od onih pizdarija koje ti yoga gurui izbacuju van. Njima je svaka druga riječ neka "energija".

Edit: Znam! Njihov izraz za smanjeni libido!!!
Slazem se s tobom.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:15   #1235
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Jedna od onih pizdarija koje ti yoga gurui izbacuju van. Njima je svaka druga riječ neka "energija".

Edit: Znam! Njihov izraz za smanjeni libido!!!
pa kad je sve energija

treba opuštati i oslobađati zdjelicu, kukove
može to i yoga i ples
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:16   #1236
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Pitanje za one malo iskusnije u jogi... Zanima me koliko prakticiranje joge može pomoći kod blokirane seksualne energije?
Posredno i na mnogim razinama (fizičkoj, emocionalnoj i duhovnoj). Jer prakticiranje joge (izraz koji znači sjediniti) osvještava u čovjeku povezanost uma, tijela, daha i duha te jača sposobnost "potpunog bivanja u trenutku". Fokusiranim i discipliniranim prakticiranjem povećava svjesnost o tome kako životna energija prolazi i struji našim fizičkim tijelom, a mula bandha smještena u području korijenske čakre se doista počne "koristiti".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:30   #1237
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Jedna od onih pizdarija koje ti yoga gurui izbacuju van. Njima je svaka druga riječ neka "energija".

Edit: Znam! Njihov izraz za smanjeni libido!!!
Ali bez obzira,sve je oko nas energija
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:41   #1238
Evo recimo moj problem leži u tome što previše ozbiljno gledam na to.
Čak bih rekla i da nemam naglašenu i veliku seksualnu potrebu ali nisam aseksualna.
Osjećam se loše u vezi svog tijela,zapravo to me čini nesigurnom i stvara mi onaj nemir u trbuhu,anksioznost.
Već duže vrijeme izbjegavam da imam fizičke kontakte jer ne želim ostati povrijeđena.
Htjela bih si na neki način pomoći da se oslobodim misli da je seks loš na neki način.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:14   #1239
Želiš reći da imaš komplekse oko svog tijela?

Vježbaj.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:43   #1240
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Želiš reći da imaš komplekse oko svog tijela?

Vježbaj.
Da. Plus, seks nije ozbiljan nikad.

Plus, kakvo god tijelo imas netko ce obozavati bas takvo. Ja sam prosao sve faze. Volio sam fit zenska tijela, pa malo krupnija, pa mrsavice, pa fit, pa sam sad opet na fit-krupnijima. Vidis i sama da to nista nema smisla.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.