Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 15:42   #81
Ne mrzim nego ih ne volim.
Dozivljavam ih kao emotivno neodrasle.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:29   #82
Danas sam imala ispad bijesa zbog nepravde i tude gluposti. Jesam ja onda emotivac ili hipersenzibilac?
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:02   #83
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Danas sam imala ispad bijesa zbog nepravde i tude gluposti. Jesam ja onda emotivac ili hipersenzibilac?
Mozda si samo covjek?
Ovisi o tome kolko se cesto dogodi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:47   #84
Sjetila sam se kad sam čitala o odnosu Dore Maar i Picassa jednog dijela u knjizi gdje se opisuje kako ju je počeo odbacivati kad je dopustila emocijama da upravljaju njezinim reakcijama. Rekao joj je da žena koju toliko krasi muški um ne bi trebala toliko biti podložna emocijama. S jedne strane ona je svoje emocije potiskivala kako bi izgradila image tajanstvene i hladne žene koja nikad ne pokazuje emocije iako nije bila ni hladna ni neemocionalna.
A onda kad je odustala od sebe i svog identiteta i postala mu podložna postala je hirovita, tužna, mračna, svadljiva.
Idealno bi bilo znati ispoljiti emocije na način koji dopušta da ostanemo autentični ali bez dramatike i histerije.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:53   #85
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se kad sam čitala o odnosu Dore Maar i Picassa jednog dijela u knjizi gdje se opisuje kako ju je počeo odbacivati kad je dopustila emocijama da upravljaju njezinim reakcijama. Rekao joj je da žena koju toliko krasi muški um ne bi trebala toliko biti podložna emocijama. S jedne strane ona je svoje emocije potiskivala kako bi izgradila image tajanstvene i hladne žene koja nikad ne pokazuje emocije iako nije bila ni hladna ni neemocionalna.
A onda kad je odustala od sebe i svog identiteta i postala mu podložna postala je hirovita, tužna, mračna, svadljiva.
Idealno bi bilo znati ispoljiti emocije na način koji dopušta da ostanemo autentični ali bez dramatike i histerije.
To se uci, ali to ucenje zaista boli.
Znam po sebi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:18   #86
uopće ne znam tko ih mrzi?!? to je tako dirljivo i prekrasno.

samo me emotivnost i privlači, što bi drugo?
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:32   #87
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
uopće ne znam tko ih mrzi?!? to je tako dirljivo i prekrasno.

samo me emotivnost i privlači, što bi drugo?
Mislim da se ovdje ne prica o secernim emocijama.
I ja sam emotivac, ali to znaju samo najblize osobe i osjecaju to kao nesto pozitivno.
Najbolje je kad me sef dodje naribati, a ja mu kazem oprosti umjesto da se branim jer se ni nemam osnove braniti.

Emltivac ce ili planuti ili potonuti u takvoj situaciji.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:41   #88
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje ne prica o secernim emocijama.
I ja sam emotivac, ali to znaju samo najblize osobe i osjecaju to kao nesto pozitivno.
Najbolje je kad me sef dodje naribati, a ja mu kazem oprosti umjesto da se branim jer se ni nemam osnove braniti.

Emltivac ce ili planuti ili potonuti u takvoj situaciji.
imam u bližoj okolini tako senzibilne osobe koje si maksimalno otežavaju život, baš se zapetljaju. ne živciraju me nego često znam biti ganuta.

prvenstveno je njima grozno tako da ne razumijem ovaj naslov zašto ih mrzite

vjerovatno sam i ja emotivac, samo što to toliko ne ispoljavam na van i imam razne ispušne ventile pa me se drugačije doživljava.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:02   #89
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
imam u bližoj okolini tako senzibilne osobe koje si maksimalno otežavaju život, baš se zapetljaju. ne živciraju me nego često znam biti ganuta.

prvenstveno je njima grozno tako da ne razumijem ovaj naslov zašto ih mrzite

vjerovatno sam i ja emotivac, samo što to toliko ne ispoljavam na van i imam razne ispušne ventile pa me se drugačije doživljava.
Meni je cesto prva misao da bi nekom iscupao srce i posrao se u rupu koju napravim, tantrumi su mi bili specijalnost, ali sram koji sam osjecao danima nakon toga me naucio da si takve stvari ne dozvoljavam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:06   #90
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje ne prica o secernim emocijama.
I ja sam emotivac, ali to znaju samo najblize osobe i osjecaju to kao nesto pozitivno.
Najbolje je kad me sef dodje naribati, a ja mu kazem oprosti umjesto da se branim jer se ni nemam osnove braniti.

Emltivac ce ili planuti ili potonuti u takvoj situaciji.
Ja bih se mrzila kad bih mu rekla oprosti.

Ne znam gdje radiš, ali da radiš u državnoj službi sumnjam da bi rekao oprosti. Prije bi mu rekao mobbing.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:30   #91
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Meni je cesto prva misao da bi nekom iscupao srce i posrao se u rupu koju napravim, tantrumi su mi bili specijalnost, ali sram koji sam osjecao danima nakon toga me naucio da si takve stvari ne dozvoljavam.

mi mislimo na totalno drugačije stvari.

ne, ne volim ispade. ne mislim da je to emotivnost nego emotivna nestabilnost.

meni je civilizirano ponašanje i kontrola prije svega. uvijek ću bez obzira na sve zadržati uljuđeno ponašanje, čak i s najbližim ljudima. takve su osobe i meni drage. gadi mi se sirovost i prevelika komotnost.

kad sam mislila na ono što mene gane to je umjetničku senzibilnost, duboke emocije, izrazit doživlja svijeta oko sebe i na pozitivan i negativan način
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:56   #92
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja bih se mrzila kad bih mu rekla oprosti.

Ne znam gdje radiš, ali da radiš u državnoj službi sumnjam da bi rekao oprosti. Prije bi mu rekao mobbing.
Jeftinije se ispricati, a i to ga razoruza.

Ako sam u pravu, onda se smireno branim.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:55   #93
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
uopće ne znam tko ih mrzi?!? to je tako dirljivo i prekrasno.

samo me emotivnost i privlači, što bi drugo?
Naravno. Smiješno je slušati odraslog čovjeka kako negira emocije.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:39   #94
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se kad sam čitala o odnosu Dore Maar i Picassa jednog dijela u knjizi gdje se opisuje kako ju je počeo odbacivati kad je dopustila emocijama da upravljaju njezinim reakcijama. Rekao joj je da žena koju toliko krasi muški um ne bi trebala toliko biti podložna emocijama. S jedne strane ona je svoje emocije potiskivala kako bi izgradila image tajanstvene i hladne žene koja nikad ne pokazuje emocije iako nije bila ni hladna ni neemocionalna.
A onda kad je odustala od sebe i svog identiteta i postala mu podložna postala je hirovita, tužna, mračna, svadljiva.
Idealno bi bilo znati ispoljiti emocije na način koji dopušta da ostanemo autentični ali bez dramatike i histerije.
Naravno da ju je odbacio kad je čitavo vrijeme glumila. Čovjek se zaljubio u sliku/projekciju hladne žene, a ne u nju osobno.
Da je bila to što je, našla bi nekog tko bi ju takvu prihvatio i zavolio.
Glumila je i kad više nije mogla, sve joj se to vratilo nazad.
Taj primjer uopće nema veze sa temom.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:35   #95
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Naravno da ju je odbacio kad je čitavo vrijeme glumila. Čovjek se zaljubio u sliku/projekciju hladne žene, a ne u nju osobno.
Da je bila to što je, našla bi nekog tko bi ju takvu prihvatio i zavolio.
Glumila je i kad više nije mogla, sve joj se to vratilo nazad.
Taj primjer uopće nema veze sa temom.
Prije nego odgovorš na post bolje se informiraj o Dori Maar i njezinoj osobnosti te odnosu s Picassom. Tvoja replika zvuči siromašno. I kao da si se educirala na instagramu.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:36   #96
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Prije nego odgovorš na post bolje se informiraj o Dori Maar i njezinoj osobnosti te odnosu s Picassom. Tvoja replika zvuči siromašno. I kao da si se educirala na instagramu.
Moja replika je logična.
Gđa se držala hladno, tip je izjavio da baš takve voli i ona ga je time držala u šaci. Kad joj je dojadilo izigravati ledenu kraljicu i napokon se opustila, lik se ohladio. Simple.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:03   #97
Tražio je ženu sa "muškim" mozgom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.