Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2009., 20:09   #1
Polako i u Hrvatskoj svećenici pedofili idu u zatvor

http://www.jutarnji.hr/prvi-put-u-hr...atvor/338225/#

bilo je i vrijeme
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:30   #2
uzeo si mi riječ iz usta
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 22:29   #3
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
neznam kako se kršćanski il neki drugi svećenici brane na sudu (vjerojatno poriču pedofilne radnje il šute) al bi trebali polako mijenjat taktiku.

predlažem klericima al i laicima koji se nađu u sličnoj situaciji da ne slušaju više svoje branitelje već kažu kako neprestano čuju glasove, pa nek sud odluči dal se to radilo o jahvinim ili luciferovim uputstvima

ako sudac kaže da to nemože bit od boga, nek mu onda spomene stotine tisuća klinki kojim su jahve i mojsije prije klanja provjeravali stanje himena.
on naravno ne želi bit svetac poput mojsija al ni bit u zatvoru zbog slijeđenja božje volje.

ako je ipak bila luciferova volja u pitanju on onako slabašan naravno opet nije kriv.
ako je kojim slučajem u pitanju bolest, nek ga pospreme na kućnu njegu jer će u zatvoru il bolnici lucifer ziher nadahnut neke na bludne misli.

Zadnje uređivanje ursamajor : 07.11.2009. at 23:06.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 22:41   #4
Ja iz ovog članka ne razumijem za što se točno tereti g. Ljubičić?

Što je pomagao ministrantima odjenuti haljinu? Što je dozvolio djeci da mu sjede u krilu dok im je ispravljao zadaće? Ili zato što je pregledao ogrebotinu nakon pada s bicikla?

Sad razumijem zašto u vrtiću nikada ne može raditi muškarac kao "teta". Očito se svaki fizički kontakt odraslog muškarca sa djetetom danas smatra seksualnim zlostavljanjem ...
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:51   #5
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
neznam kako se kršćanski il neki drugi svećenici brane na sudu (vjerojatno poriču pedofilne radnje il šute) al bi trebali polako mijenjat taktiku.

predlažem klericima al i laicima koji se nađu u sličnoj situaciji da ne slušaju više svoje branitelje već kažu kako neprestano čuju glasove, pa nek sud odluči dal se to radilo o jahvinim ili luciferovim uputstvima

ako sudac kaže da to nemože bit od boga, nek mu onda spomene stotine tisuća klinki kojim su jahve i mojsije prije klanja provjeravali stanje himena.
on naravno ne želi bit svetac poput mojsija al ni bit u zatvoru zbog slijeđenja božje volje.

ako je ipak bila luciferova volja u pitanju on onako slabašan naravno opet nije kriv.
ako je kojim slučajem u pitanju bolest, nek ga pospreme na kućnu njegu jer će u zatvoru il bolnici lucifer ziher nadahnut neke na bludne misli.
lol

Ali zaboravio si da su to bila ona vremena kad se bog morao prilagođavati čovjeku i njegovu vremenu u kojem živi, kad je u skladu s tim prilagođavanjem ropstvo i silovanje bilo u redu jer je bilo u skladu s tim vremenom. Sad to više Jahve ne bi činio jer kako rekoh i Jahve se mijenja u skladu s time kako se ljudii vremena mijenjaju.
Jacob. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 00:01   #6
najbitnije je da idu polako .što sporije to bolje da se nebi velečasni hrvatski pedofili previše dekomodirali.
mjesec dva posta i molitve u jednom od kaptolskih hotela tako izgleda njihov zatvor.
zato stoko MRŠ
__________________
this facking dope is from the soldiers on the corner
gonič zmajeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 00:06   #7
Quote:
Jacob. kaže: Pogledaj post
lol

Ali zaboravio si da su to bila ona vremena kad se bog morao prilagođavati čovjeku i njegovu vremenu u kojem živi, kad je u skladu s tim prilagođavanjem ropstvo i silovanje bilo u redu jer je bilo u skladu s tim vremenom. Sad to više Jahve ne bi činio jer kako rekoh i Jahve se mijenja u skladu s time kako se ljudii vremena mijenjaju.
ma sve je to naravno luciferovo maslo, jahve je uvijek držao liniju.
jahve(allah) i ekipa nisu imali apsolutno ništ protiv posmatranja gologuzog prvog para ni kasnije oplođivanja dvanaestogodišnjakinja kojima je jahve dao zeleno svjetlo(mengu), sve dok se nije ono zmija upetljala u raju il nedavno u suvremenoj demokraciji

uskoro međutim prestaju zmijina vladavina i demokracija a vraća nam se stari raj i vjerojatno jahvini zakoni(doduše za pedofile i voajere po današnjim ne-božanskim normama)

zaključimo stoga nadahnuto:
suci (pogotovo abrahamske linije) bi trebali sve ovo svakako imat na umu pri određivanju kazni skrušenim slugama jahvinim, koje nečastivi vidimo i dan-danas još uvijek nesmiljeno napada bilo žestokim direktnim opsjednućem il posredno preko opsjednuto-napaljenih teenagera te najnovijim sotonskim oružjem u vidu neviđene hajke preko interneta i medija.

Zadnje uređivanje ursamajor : 08.11.2009. at 01:34.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 01:37   #8
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Ja iz ovog članka ne razumijem za što se točno tereti g. Ljubičić?

Što je pomagao ministrantima odjenuti haljinu? Što je dozvolio djeci da mu sjede u krilu dok im je ispravljao zadaće? Ili zato što je pregledao ogrebotinu nakon pada s bicikla?

Sad razumijem zašto u vrtiću nikada ne može raditi muškarac kao "teta". Očito se svaki fizički kontakt odraslog muškarca sa djetetom danas smatra seksualnim zlostavljanjem ...
A otkada se nešto službeno zaključuje iz novinskih natpisa? To je samo informativno. Ne misliš valjda da bi u novinama trebala stajati cijela optužnica, transkript suđenja, svi dokazi i iskazi, itd.?

Ili ti to samo štitiš svećenika, jer je svećenik tvoje religije? Prije će biti to, zar ne? Ono, malo je prozirno. Kao gorski kristal.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 01:46   #9
Meni se čini zanimljivim to što su iz crkve rekli: "'Crkva će sankcionirati svakoga kome se dokaže krivnja'". To je doboro za početak! Da oni koji bludniče imaju na umu "opasnost" da će, budu li otkriveni, ostat bez posla. Dosad je KC bio glas da maskira i štiti svoje radnike za koje se utvrdila osnovana sumnja. Ali, ovime KC dolazi donekle u prednost nad nekim drugim crkvama, npr. spc koja štite svoje svećenike čak i kad je bludničenje očito ("slučaj Pahomije" i nekoliko drugih).Moje pohvale KC na ovoj izjavi.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 02:23   #10
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
E sad će mu bit lijepo u zatvoru. Doduše, imati će tamo nešto starije ljubavnike no dosad...

Zaozbiljno,
naša Crkva pogotovo sada treba iskoristiti priliku da dobro preispita kompletno svećenstvo jer prijevremenom prevencijom mnogo će učiniti.
Treba to učiniti zajedno sa MUP-om i pouzdanim psihijatrijskim stručnjacima.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 03:58   #11
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Ja iz ovog članka ne razumijem za što se točno tereti g. Ljubičić?
da ti pomognem:

Općinsko tužiteljstvo teretilo ga je da je dječacima prilazio za vrijeme oblačenja ministrantske odjeće i haljina, te im pod izlikom navodnog pomaganja u oblačenju, a zapravo s namjerom da zadovolji svoj nagon, zavlačio ruku pod njihovu odjeću ili ih preko odjeće dodirivao po intimnim dijelovima tijela.

Slične je radnje činio i dok je djecu vozio u automobilu. Navedeni su i slučajevi u kojima je dječake za vrijeme vjeronauka u školi pozivao da mu sjednu u krilo i na taj način pregledavao bilježnice, te ih pritom dodirivao preko odjeće. Spominje se i slučaj u kojem je od učenika tražio da skine odjeću kako bi mu „pregledao“ ogrebotinu na nozi zadobivenu pri padu s bicikle.

Ako nisi sposoban pročitati novinski članak, kako čitaš bibliju.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 06:25   #12
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post

Zaozbiljno,
naša Crkva pogotovo sada treba iskoristiti priliku da dobro preispita kompletno svećenstvo jer prijevremenom prevencijom mnogo će učiniti.
Treba to učiniti zajedno sa MUP-om i pouzdanim psihijatrijskim stručnjacima.
ljudi cine ono sto im je dozvoljeno
tako i svecenici pojedinci

kako mora da je nekada tesko biti svecenik - daleko bez familije, daleko bez icijega dodira, bez zagrljaja, bez djeteta/unuceta na krilu
pozovite svojega svecenika na veceru u vasu obitelj ... dajte mu svi veliki hug! dajte mu siroki topli otvoreni (javni) zagrljaj!
bukvalno, fizicki zagrljaj - koji se samo u obitelji moze dobiti


slazem se da danasnja suvremena Crkva ocigledno mora vise uciniti

mora klarificirati, permanentno reiforsiravati i staviti u praksu zakon : Don't touch!!! iliti Bez dodira!!! na radnom mjestu

***** Crkva mora zastiti svoj kler na taj nacin sto ce postaviti to pravilo Ne dotici! i sto ce instruirati svecenstvo da se pazi da ne bude nasamo iza zatvorenih vrata s maloljetnom osobom
nikakvo sjedenje na krilu EEK!

isto kao i nastavnici u skolama, kao i lijecnici ... vrlo opasno
treba se znati sto je profesionalni odnos, i te ljude se treba nauciti kako se profesionalno ponasati: Don't touch!


tu spada i obicno (u nasoj so touchy EU kulturi) tapsanje po ramenu!!!


kad se stvari postave na svoje mjesto - nece vise biti paranoje oko ikakvog dodirivanja!!!




ursamajor i Jakob ... alaj vam pala kasika u med! pazite da se ne ozderete
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 10:27   #13
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
dobro preispita kompletno svećenstvo


A zašto stati na kompletnom svećenstvu? Onda ispitati i sve profesore, trenere, liječnike, a bome mi i one tete u dućanima s igračkama ne djeluju nevino...

Postajemo totalno histerični. Dovedeni do toga da se klinca u školi ne usudiš dotaknuti ni pod razno - niti kao utjehu u krizi, niti kao proslavu nekog uspjeha niti nikad. Posve smo izgubili jednu dimenziju života, a djeca i opet nisu apsolutno sigurna i jednako kao i prije mogu naletjeti na ljude loših namjera. Pitam se pitam što je sljedeće... I ne sviđa mi se nijedan od odgovora koji mi padaju na pamet.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:47   #14
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post


A zašto stati na kompletnom svećenstvu? Onda ispitati i sve profesore, trenere, liječnike, a bome mi i one tete u dućanima s igračkama ne djeluju nevino...

Postajemo totalno histerični. Dovedeni do toga da se klinca u školi ne usudiš dotaknuti ni pod razno - niti kao utjehu u krizi, niti kao proslavu nekog uspjeha niti nikad. Posve smo izgubili jednu dimenziju života, a djeca i opet nisu apsolutno sigurna i jednako kao i prije mogu naletjeti na ljude loših namjera. Pitam se pitam što je sljedeće... I ne sviđa mi se nijedan od odgovora koji mi padaju na pamet.
Zato bi seksualna edukacija prema Unescovom programu bila dobra.

Djeca bi od malih nogu sustavno bila educirana i znala bi postaviti granice.
Ako bi netko prešao te granice mogao bi ga prijaviti.

Postoje krugovi intime, ako se tebi nekoga dira, ne znači da je ta osoba spremna prihvatiti približavanje u njegov prostor, a ponajviše tvoj dodir.

Dodir nije tako bezazlen kako ga prikazuješ, i može se zloupotrijebiti.
Ne znam što ti imaš dodirivati tuđe dijete, bez njegovog pristanka, bio uspjeh ili neuspjeh.
Ako tebi fali dodira i nježnosti onda ga rješavaj na drugi način.
Ako dijete ima problema neka ga se pošalje školskom pedagogu ili psihologu.

Kaj bi dijete tješila nakon baba roga priča iz biblije dodirivanjem po intimnim dijelovima?
Baš me zanima kako bi riješila intimna pitanja koja svećenici postavaljaju tijekom ispovijedi za prvu pričest i krizmu.

Zna se također da tijeko dodirivanja puno lakše prihvatimo prijedlog.
Jer se dodirom može kreirati lažna intimnost.
Osoba koja ne zna granice, može pristati na ono što inače nikad ne bi.
Tu su djeca posebno osjetljiva, jer poznaju granice i društvene norme.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike

Zadnje uređivanje Mladenac : 08.11.2009. at 11:57.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:07   #15
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ljudi cine ono sto im je dozvoljeno
tako i svecenici pojedinci

kako mora da je nekada tesko biti svecenik - daleko bez familije, daleko bez icijega dodira, bez zagrljaja, bez djeteta/unuceta na krilu
pozovite svojega svecenika na veceru u vasu obitelj ... dajte mu svi veliki hug! dajte mu siroki topli otvoreni (javni) zagrljaj!

bukvalno, fizicki zagrljaj - koji se samo u obitelji moze dobiti

Neka RKC ukine celibat pa će RKC svećenici imati obitelj i koga grliti.

Ulazak u tuđi intimni prostor bez njegovog dopuštenja je agresija.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:12   #16
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Meni se čini zanimljivim to što su iz crkve rekli: "'Crkva će sankcionirati svakoga kome se dokaže krivnja'". To je doboro za početak! Da oni koji bludniče imaju na umu "opasnost" da će, budu li otkriveni, ostat bez posla. Dosad je KC bio glas da maskira i štiti svoje radnike za koje se utvrdila osnovana sumnja. Ali, ovime KC dolazi donekle u prednost nad nekim drugim crkvama, npr. spc koja štite svoje svećenike čak i kad je bludničenje očito ("slučaj Pahomije" i nekoliko drugih).Moje pohvale KC na ovoj izjavi.
A naši su kao drugačiji.
Neće si oni međusobno kopati oči (slučaj Irska)

Crkva živi od manipulacije.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:37   #17
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post


A zašto stati na kompletnom svećenstvu? Onda ispitati i sve profesore, trenere, liječnike, a bome mi i one tete u dućanima s igračkama ne djeluju nevino...

Postajemo totalno histerični. Dovedeni do toga da se klinca u školi ne usudiš dotaknuti ni pod razno - niti kao utjehu u krizi, niti kao proslavu nekog uspjeha niti nikad. Posve smo izgubili jednu dimenziju života, a djeca i opet nisu apsolutno sigurna i jednako kao i prije mogu naletjeti na ljude loših namjera. Pitam se pitam što je sljedeće... I ne sviđa mi se nijedan od odgovora koji mi padaju na pamet.
Ne znam, riječ je ipak o svećenicima.
Možda bi svaka institucija trebala odraditi posao u svojoj domeni, a što se tiče Crkve; postaviti stroge kriterije jer tamo ipak postoji određena hijerarhija.

No ipak, cjelokupno društveno uređenje je u banani....
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:47   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ili ti to samo štitiš svećenika, jer je svećenik tvoje religije? Prije će biti to, zar ne? Ono, malo je prozirno. Kao gorski kristal.
Nije stvar u tome. Samo sam se sjetio jedne emisije u kojoj se, između ostalog, govorilo o tome zašto muškarci ne mogu biti "tete" u vrtiću.

Pa se spomenulo nekoliko slučajeva u vrtićima gdje se to pokušalo... niti jedan nije izdržao više od 3 mjeseca bez prijave za pedofiliju. Normalna je stvar da se dijete veže za "tetu" u vrtiću (pa bio to muškarac ili žena), da mu poželi sjesti u krilo, zagrliti ga... isto tako je normalno da "teta" u vrtiću pomogne djetetu na WC-u (mala djeca se ne znaju ni svući, ni obući, a najmanja ni obrisati guzu). I onda ako to radi muškarac - odmah ga se gleda sumnjivo kao potencijalnog pedofila.

Ne kažem da je ovo takav slučaj, ja sam samo komentirao članak. Naravno da pedofile treba najstrože kazniti, bez obzira kojeg zvanja ili zanimanja bili. Ali općenito mislim da se puno puta tu puše na hladno.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:55   #19
Ne zlostavljaju svećenici decu zato što im fali obitelj već zato što su pedofili iliti po srpski - diže im se na decu. Oni su jednostavno pedofili - oženili se ili ne to će uvek biti. Ako budu oženjeni zlostavljaće sopstvenu decu a ako ne - to već vidimo. Jedino rešenje je dugogodišnja robija s kastracijom i nadzorom do kraja života. "Crkva će reagovati ako bude dokazano na sudu" - ma ajde, tačno se zna ko je pedofil a ko ne samo što crkva radije premešta iz parohije (biskupije) u parohiju (biskupiju) neg što prijavljuje policiji. Pahomije je zlostavljao decu i 90-ih, samo što su ga crkveni oci premeštali iz parohije u parohiju, dok nije postao vladika. Posle je sud razvlačio slučaj godinama dok navodno nije zastareo (nije mi jasno kako silovanje može da zastari ) sve po direktivi vojislava koštunice i njegove klerofašističke bande. Dakle, uvek je u pitanju sprega crkve i politike.
__________________
"we are fucking terrorists.....uh....hmmm...i mean holly warriors"
Svitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:34   #20
ma nema tu "musko - zensko, tete - ne tete"

jednostavno, u civiliziranom svijetu - svaka osoba (ma koliko stara bila) ima svoj privatni prostor (zid) oko sebe
svaka osoba ima aureolu oko sebe
u taj prostor se ne smije uci (nekih 15-etak cm oko svake osobe)

ne dotici! ne diraj!
niti prijateljski, niti neprijateljski!

kakvo mazenje s tetama, kakvo vodjenje na toalet!
djeca se trebaju uciti od malena ( s nepune 2 godine) da kontroliraju svoje emocije i da sama skidaju i navlace gace u zahodu
tete ih samo moraju nadgledati - i raportirati roditeljima
jedino ako teta ima posebno izricito uputstvo od roditelja - u slucaju da dijete kasni s razvojem i ne moze samo uciti navlaciti se gace

ne dotici! ne diraj!

ljubav se (prema tudjem) djetetu moze pokazati i na drukciji nacin, a ne da ga se stavlja u krilo dok roditelji nisu prisutni


ja ovdje u ozilandu radim s mladim teensima iz raznih kultura
neki mi ulijecu u zagrljaj samo zato sto sam (profesionalno i, naravno, krscanski) prijateljski s njma
prvo sto ih uputim je: don't touch other people! ne pipkajte se, ne gurkajte, ne grlite, ne hrvajte!
ne plazite po drugim ljudima!
ucite se drzati distancu
postujte tudji prostor

bez prijateljskog dodirivanja (lupkanja, tapsanja i sl) !!!
ne ulazite u privatni prostor bilo koje osobe!

ned trijebite buve onima koji nisu iz vasega klana

Zadnje uređivanje todaytonight : 08.11.2009. at 15:43.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.