Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2012., 14:54   #461
Quote:
adeila kaže: Pogledaj post
Ma nije da hocu da imam taman ten po svaku cijenu, nego neujednacen ten mi izgleda tako neestetski... i to mi je totalno nerazumljivo zasto koza lica ne prima boju,koje je prirode razlog
razumijem ja u potpunosti što bi ti htjela al forsiranjem ćeš dobiti baš neujednačen ten na licu. jednostavno ti je koža takva i nije moguće napraviti neku promjenu po tom pitanju. prihvati to dok još nemaš neke posljedice koji bi ti se sigurno puno male sviđale od ovog nazovi problema.
zapravo jako malo ljudi ima isti ton lica i tijela i to su obično oni koji su prirodno tamnoputi. kod mene je situacija totalno drugačija - tijelo mi gotovo uopće ne potamni, jedva za pola tona jer nemam pigmenta, al mi zato lice potamni i to neujednačeno tako da imam fleke bez obzira na visok spf. nisu one sad nešto strašne i previše vidljive, al su tu i naravno ne sviđaju mi se kad znam da sam nekad imala porculanski ten bez ijedne pjegice. čisto zato kažem da paziš jer kad jednom poflekaviš, to je gotovo nemoguće riješiti i potrebno je stalno paziti, sanirati štetu i održavati stanje. vjeruj uopće nije zabavno.

Quote:
Elisea kaže: Pogledaj post
mali offtopic ali koji je fucking problem biti blijed?
Objasnite mi tu težnju ka preplanulom look-u, na uštrb zdravlja
vrlo je jednostavno i besmisleno - zapadnjaci si zabrijavaju da izgledaju ljepše i mršavije kad su tamniji, lakše je sakriti neke nesavršenosti, a azijati istovremeno imaju čitavu industriju za posvjetljivanje i izbljeljivanje kože. ako si blijed, odmah si nezdrav jer eto tko je vidio njegovati aristokratsku put kad su solarij pržionice na svakom ćošku. sve je to nekako u glavi i stvar vremena u kojem živimo i besmislenih trendova. ne znam tko je izmislio solarij al mislim da je to jedno od najvećih zala suvremenog društva. ko da nije dovoljno što je sunce ionako sve jače i štetnije pa ajmo još i pod umjetno skuriti ono malo kože ma sve solarije na spaljivanje!
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:08   #462
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
ako si blijed, odmah si nezdrav jer eto tko je vidio njegovati aristokratsku put kad su solarij pržionice na svakom ćošku. sve je to nekako u glavi i stvar vremena u kojem živimo i besmislenih trendova. ne znam tko je izmislio solarij al mislim da je to jedno od najvećih zala suvremenog društva. ko da nije dovoljno što je sunce ionako sve jače i štetnije pa ajmo još i pod umjetno skuriti ono malo kože ma sve solarije na spaljivanje!
na boldano poludim a za solarije se slažem
scarfs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:43   #463
E ovako spomenule ste pjegice ,koje inace imam u maloj kolicini,ali "polude" nakon suncanja i postanu vrlo tamne.. Dakle da li netko zna trajni nacin za rjesavanje pjegica.. cula sam da pomazu jaja od prepelice
adeila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:02   #464
Scarfs i Burleska, hvala što razumijete
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:11   #465
Quote:
adeila kaže: Pogledaj post
E ovako spomenule ste pjegice ,koje inace imam u maloj kolicini,ali "polude" nakon suncanja i postanu vrlo tamne.. Dakle da li netko zna trajni nacin za rjesavanje pjegica.. cula sam da pomazu jaja od prepelice
Mama moje prijateljice maže ih limunovim sokom i kaže da time blijede. Pokušaj.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:13   #466
Quote:
adeila kaže: Pogledaj post
E ovako spomenule ste pjegice ,koje inace imam u maloj kolicini,ali "polude" nakon suncanja i postanu vrlo tamne.. Dakle da li netko zna trajni nacin za rjesavanje pjegica.. cula sam da pomazu jaja od prepelice
Da, pomiješana sa mlijekom šišmiša i 3 žablja kraka (obvezno moraju biti mlade žabe, one što je zakonom zabranjeno loviti). Svaka hiperpigmentacija nestaje.

Normalno da pjegice polude nakon sunčanja. Nema trajnog načina za skidanje pjegica, koristi sunblock kreme i visoke zaštitne faktore i nemoj se sunčati, zimi koristi aha kiseline.
Ali prvo i osnovno, prestani se pacati u solariju, i drugo odi doktoru. Koža ti je najveći i najdragocijeniji organ. Jedini, ne možeš ga mijenjati, pa ga čuvaj.


Ni meni nije jasno zašto je preplanulo nužno lijepo i zdravo. Zakonom bi zabranila (zlo)upotrebu solarija.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:16   #467
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
Mama moje prijateljice maže ih limunovim sokom i kaže da time blijede. Pokušaj.
Nemoj joj davati tako nespretno rečene savjete. Da, limunska kiselina je AHA kiselina, koja također djeluje kao i sve druge kiseline, ALI vrlo važna je koncentracija u kojoj se koristi, kao i vrijeme, te njega nakon korištenja. Kako dotična vodi brigu za svoju kožu ne, mogla bi mazati i ljeti ili prije odlaska u solarij i spaliti si kožu.
kiseline + zima/rano proljeće/kasna jesen + visoki spf da
kiseline + ljeto + visoki spf samo ako si jako oprezna i iskusna (autorica teme nije)
kiseljine + solarij/ljeto NE,NE i NE
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:42   #468
Quote:
Elisea kaže: Pogledaj post
Scarfs i Burleska, hvala što razumijete
ah čitav život se borim sa predrasudama da nisam bolesna ni anemična nego samo svijetle puti

Quote:
adeila kaže: Pogledaj post
E ovako spomenule ste pjegice ,koje inace imam u maloj kolicini,ali "polude" nakon suncanja i postanu vrlo tamne.. Dakle da li netko zna trajni nacin za rjesavanje pjegica.. cula sam da pomazu jaja od prepelice
to su ti već naznake hiperpigmentacije zbog forsiranja kože da što više i što brže potamni. što ćeš više inzistirati na nemogućoj misiji ujednačavanja kože lica sa ostatkom tijela i pržiti se u solariju, to će ti fleke biti veće i tamnije. prihvati da nemaš pigmenta i da ne možeš promijeniti genetiku. nikakva jaja tu ne pomažu, samo redovito korištenja visokog zaštitnog faktora i oprezno izlaganje suncu. pogledaj si na preparativnoj kozmetici teme hiperpigmentacija lica te ožiljci, fleke i mrlje čisto da stekneš dojam koja je to borba i koliko truda, vremena, novaca i živaca treba uložiti da sa te mrlje bar ublaže. možda shvatiš koliko neoprezno sunčanje može biti opasno, i to ne samo estetski, nego i po pitanju općeg zdravlja.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:59   #469
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Da, pomiješana sa mlijekom šišmiša i 3 žablja kraka (obvezno moraju biti mlade žabe, one što je zakonom zabranjeno loviti). Svaka hiperpigmentacija nestaje.
Čula sam također da je maska od prepeličjih jaja pomogla nekim curama. Jest da je neobično, ali ne razumijem tvoju potrebu za ismijavanjem.

Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Nemoj joj davati tako nespretno rečene savjete. Da, limunska kiselina je AHA kiselina, koja također djeluje kao i sve druge kiseline, ALI vrlo važna je koncentracija u kojoj se koristi, kao i vrijeme, te njega nakon korištenja. Kako dotična vodi brigu za svoju kožu ne, mogla bi mazati i ljeti ili prije odlaska u solarij i spaliti si kožu.
Kao prvo, mogu pisati što želim na forumu. Željela sam joj dati dobronamjeran savjet. Nisam znala da se prvo trebam s tobom konzultirati.

Kao drugo, ne moraš joj pametovati.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:13   #470
Nije stvar u maski od prepeličjih jaja, nego u očekivanjima koje autorica ima od iste. Točno se zna što su hiperpigmentacijske mrlje/pjegice/itd i kako se tretiraju.

Ne trebaš se konzultirati sa mnom, eto ti cijele teme o kisleinama na preparativi i tone literature po netu/knjižnicama, preporučljivo je da pročitaš prije nego li blebneš. Ne pametujem, već me iritiraju kvazi ispravni savjeti koje će neke cure zbog neznanja poslušati i uništiti si kožu.
Budući da ti imaš pravo pisati što želiš po forumu, imam i ja. Ako ti ne odgovara način na koji pišem, postoji opcija ignore.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:21   #471
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Ne trebaš se konzultirati sa mnom, eto ti cijele teme o kisleinama na preparativi i tone literature po netu/knjižnicama, preporučljivo je da pročitaš prije nego li blebneš.
Ne pametujem, već me iritiraju kvazi ispravni savjeti koje će neke cure zbog neznanja poslušati i uništiti si kožu.
Budući da ti imaš pravo pisati što želiš po forumu, imam i ja. Ako ti ne odgovara način na koji pišem, postoji opcija ignore.
Ne, ne pametuješ, već mi kažeš da pročitam stručnu literaturu prije nego "blebnem". Blebnem? Daj se smiri.
A ovo s ignorom je zbilja smiješno. Zašto bih stavila nekoga na ignore, jer je rekao svoje mišljenje, odnosno pobio moje. To je tako djetinjasto.

Neću više raspravljati, jer smo u off-u.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 11:51   #472
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
vrlo je jednostavno i besmisleno - zapadnjaci si zabrijavaju da izgledaju ljepše i mršavije kad su tamniji, lakše je sakriti neke nesavršenosti, a azijati istovremeno imaju čitavu industriju za posvjetljivanje i izbljeljivanje kože. ako si blijed, odmah si nezdrav jer eto tko je vidio njegovati aristokratsku put kad su solarij pržionice na svakom ćošku. sve je to nekako u glavi i stvar vremena u kojem živimo i besmislenih trendova. ne znam tko je izmislio solarij al mislim da je to jedno od najvećih zala suvremenog društva. ko da nije dovoljno što je sunce ionako sve jače i štetnije pa ajmo još i pod umjetno skuriti ono malo kože ma sve solarije na spaljivanje!

Ja jako volim svoj blijedi ten i sretna sam kad vidim svoju mamu i ostale blijede žene kako mlado izgledaju sa svojih 50+. Svake zime mi se svi dive kako imam porculanski ten, a svako ljeto slušam "ajme kako si ti blijelaaaaa " i slično. Još lice kako tako, ali noge su mi papir bijele. Čak i ulovim nešto boje unatoč spf 50, ali svi svejedno pitaju šta se ne sunčam i govore kako to nije zdravo. Nepojmljivo mi je da tako nešto slušam od familije pune doktora, među kojima i jedna onkologica
deich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.