Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2006., 09:48   #61
Quote:
Green kaže:
Mesic je rekao, a toga se dobro sjecam, jer sam bio zgrozhen izjavom u to vrijeme kad mi je blo 14 godina, da ce biti posljenji predsjednik Jugoslavije. Dakle znalo se shta se sprema, a bolidi politichari su to i dozvolili, umjesto da su seli i dogovorili se ko ce chime da vlada.
Nije mi jasno zbog čega si bio zgrožen tom izjavom??

Mesić je rekao samo ono što su svi znali - da je Jugoslavija nestala i da će se za njegova predsjedničkog mandata i službeno ugasiti.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Old 27.08.2006., 12:17   #62
Porga, suzdrži se, molim te.
Simba-OS is offline  
Old 27.08.2006., 12:27   #63
Quote:
Green kaže:
Dakle znalo se shta se sprema, a bolidi politichari su to i dozvolili, umjesto da su seli i dogovorili se ko ce chime da vlada.
Kad jedna strana ima teritorijalne pretenzije prema drugoj strani, a vodeći se ovakvim idejama, onda tu dogovora nema.

Jer znaš, kad bi sve bilo tako jednostavno, ratova nikad nigdje ne bi bilo.
Simba-OS is offline  
Old 27.08.2006., 13:08   #64
Ne kaze se slucajno, slika govori vise od ijedne rijeci.

http://www.youtube.com/watch?v=inI4rEIcOHM
Vanjushka is offline  
Old 27.08.2006., 13:09   #65
Ma OK, i ja se_em. Ne znam sto mi bi. Bilo je sto je bilo, sada valjda mozemo ziviti u miru.
BTW, ima malo bolje i kronoloski prikazana velikosrpska ideja na wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia . Ideje su razlichite. Ali sushtina je svi Srbi u jednoj drzavi, a sada je veoma blizu toga, zbog fenomenalne politike koju je vodio Slobodan Milosevic.
Ideju Velike Srbije je najvishe promovisala Srpska Radikalna Stranka (SRS) Koja na svu srecju nije uspjela doci do vlasti. Inace, zvanicno, to nije bila politika vladajuce stranke i drzave (SRJ).

Evo vam zanimljivo chitanje: http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Croatia
Quote:
Grater Croatia kaže:
At a meeting between the Prince and Maček, which took place before the Cvetković-Maček agreement, asked by the Prince "What for you is Croatia?", Maček replied: "It is the banovinas of Primorje and Savska." At another meeting Maček asked for Dubrovnik, next for the banovina of Vrbas, which had ninety percent Serbian population.
Quote:
Grater Croatia kaže:
The reference to Greater Croatia was also misused in the Serbian propaganda in the 1990s, as well as reference to Greater Serbia was misused in the Croatian propaganda.

Zadnje uređivanje Green : 27.08.2006. at 13:40.
Green is offline  
Old 27.08.2006., 14:21   #66
Quote:
Green kaže:
Ideju Velike Srbije je najvishe promovisala Srpska Radikalna Stranka (SRS) Koja na svu srecju nije uspjela doci do vlasti. Inace, zvanicno, to nije bila politika vladajuce stranke i drzave (SRJ).
Naravno. Znači, JNA, a kasnije VJ, bili su pod zapovjedništvom SRS-a?
Drugo, kako se zove kad jedna legitimna parlamentarna stranka neke države osnuje vlastite naoružane postojbe i pošalje ih da vrše borbena djelovanja na teritoriju druge države? Da ne spominjem sve ostale "dobrovoljačke" postrojbe a la Srpska dobrovoljačka garda, Tigrovi, Orlovi, Orangutani ili kako su li sve već sve zvali, a službena vlast ne reagira, odnosno odobrava? Umjesto da ih, sukladno zakonu, pohapsi.
Simba-OS is offline  
Old 27.08.2006., 14:21   #67
Quote:
Blixa kaže:
U koju 15 godina nisi krocio nogom!!??
Kao sto rekoh nisam ja. Ali jeste moja mati, koja je Hrvatica.

Dosta off-topica. Otvoricju novu temu...
Green is offline  
Old 27.08.2006., 14:24   #68
Quote:
Green kaže:
Kao sto rekoh nisam ja. Ali jeste moja mati, koja je Hrvatica.
Onda sigurno imas i Hrvatsku putovnicu...zemljace!
u prolazu is offline  
Old 27.08.2006., 14:30   #69
Ono je bio oboren jastreb (jednosjed).

Green, ak si normalan dođeš s majkom koji put, neće te niko pojest.
fulcrum is offline  
Old 27.08.2006., 14:31   #70
A ti kao nemoues doci?? Pa daj nemoj farbati jer srba je ovo ljeto bilo ko blata na nasemu jadranu i ko je tebi branio da dodjes?? Imate i previse slobode u Hrvatskoj koju ste razarali a sad bi valjda da ti crveni tepih prostremo dok dolazis..
__________________
Skorpia
Skorpia is offline  
Old 27.08.2006., 14:33   #71
Quote:
u prolazu kaže:
Onda sigurno imas i Hrvatsku putovnicu...zemljace!

Ma normalno da imaju. Svi oni imaju putovnice i domovnice i starci im dobivaju penzije iz Hrvatske a bitno da po Hrvatskoj znaju pljuvati i ici na mitinge u Beograd protiv VRA Oluja i ko zna cega sve ne..Sve je to banda.
__________________
Skorpia
Skorpia is offline  
Old 27.08.2006., 14:38   #72
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Nije mi jasno zbog čega si bio zgrožen tom izjavom??

Mesić je rekao samo ono što su svi znali - da je Jugoslavija nestala i da će se za njegova predsjedničkog mandata i službeno ugasiti.
Pa da, posebno me cudi to sto su Srbi bas nedavno imali raspad drzave a koje je ovaj put proslo mirno i civilizirano. Mislim, kako im jos nije uslo u glavu da je i onda sve moglo proci mirno i civilizirano samo da su umjesto napada na Hrvatsku i paljenja nasih sela i gradova malo glumili uvrijedjenu mladu i to je to.

mislim, sto je to posebno Mesic tada rekao?...da je sa jugoslavijom gotovo!!...zar nije bilo?..nekuzim
u prolazu is offline  
Old 27.08.2006., 14:59   #73
Quote:
Skorpia kaže:
Ma normalno da imaju. Svi oni imaju putovnice i domovnice i starci im dobivaju penzije iz Hrvatske a bitno da po Hrvatskoj znaju pljuvati i ici na mitinge u Beograd protiv VRA Oluja i ko zna cega sve ne..Sve je to banda.
Nemam putovnicu
A za miting nisam ni chuo. To je neka losha propaganda.

Ne pljujem Hrvatsku, ali me samo jedna stvar nervira kada gledam HRT (a to je daleko cesce nego ove "nashe"), neki ce se naljutiti, ali deo osjecanja Hrvatskog nacionalnog identiteta upravo potiche iz "mrzhnje" (pregrubo) odnosno omalovazhavanjem Srpskog naroda / Srbije.
Green is offline  
Old 27.08.2006., 15:04   #74
Quote:
Green kaže:
Nemam putovnicu
A za miting nisam ni chuo. To je neka losha propaganda.

Ne pljujem Hrvatsku, ali me samo jedna stvar nervira kada gledam HRT (a to je daleko cesce nego ove "nashe"), neki ce se naljutiti, ali deo osjecanja Hrvatskog nacionalnog identiteta upravo potiche iz "mrzhnje" (pregrubo) odnosno omalovazhavanjem Srpskog naroda / Srbije.
Pogledaj na stranicama krajina force pa imas i slime mitingasa, a sto se tice Hrvatskih politicara pogotovo ovih iz vladajuce stranke, oni vam jedu na zalost iz ruke. Isto kao i mesic i kako ti vidis nacionalizam kad vas zakon vise stiti nego Hrv. branitelje. Zasticeni ste ko medvedi a stalno se bunite. Neznam sta bi jos htjeli????
__________________
Skorpia
Skorpia is offline  
Old 27.08.2006., 15:04   #75
Quote:
Green kaže:
Nemam putovnicu
A za miting nisam ni chuo. To je neka losha propaganda.

Ne pljujem Hrvatsku, ali me samo jedna stvar nervira kada gledam HRT (a to je daleko cesce nego ove "nashe"), neki ce se naljutiti, ali deo osjecanja Hrvatskog nacionalnog identiteta upravo potiche iz "mrzhnje" (pregrubo) odnosno omalovazhavanjem Srpskog naroda / Srbije.
Vas se identitet bazira na "ugrozenost." Tvoj post je mali dokaz tome.
LjutiBronxBomber is offline  
Old 27.08.2006., 15:11   #76
Quote:
Green kaže:
Nemam putovnicu
A za miting nisam ni chuo. To je neka losha propaganda.

Ne pljujem Hrvatsku, ali me samo jedna stvar nervira kada gledam HRT (a to je daleko cesce nego ove "nashe"), neki ce se naljutiti, ali deo osjecanja Hrvatskog nacionalnog identiteta upravo potiche iz "mrzhnje" (pregrubo) odnosno omalovazhavanjem Srpskog naroda / Srbije.
Od rata u Hrvatskoj je proslo tek 10 godina i dan danas se vuku neki problemi iz tog razdoblja.Zato je Srbija jos uvijek aktuelna u Hrvatskoj,ali osjetno sve manje i manje i vjerujem da ce za jedno 20-tak godina Hrvati percipirati Srbiju slicno kao sto percipiraju recimo tursku koja je bila aktuelna prije 100-200 godina...tek kao nebitnu tuznu drzavu na istoku zaboravljenu i od boga i od ljudi. Znas, generalno govoreci Hrvati su narod koji pati od kolektivne amnezije.

Osim toga, taj efekt mozes osjetiti i u Srbiji, recimo mrznja prema albanskom narodu je vrlo jaka.
u prolazu is offline  
Old 27.08.2006., 15:19   #77
Quote:
u prolazu kaže:
Od rata u Hrvatskoj je proslo tek 10 godina i dan danas se vuku neki problemi iz tog razdoblja.Zato je Srbija jos uvijek aktuelna u Hrvatskoj,ali osjetno sve manje i manje i vjerujem da ce za jedno 20-tak godina Hrvati percipirati Srbiju slicno kao sto percipiraju recimo tursku koja je bila aktuelna prije 100-200 godina...tek kao nebitnu tuznu drzavu na istoku zaboravljenu i od boga i od ljudi. Znas, generalno govoreci Hrvati su narod koji pati od kolektivne amnezije.
Osim toga, taj efekt mozes osjetiti i u Srbiji, recimo mrznja prema albanskom narodu je vrlo jaka.
LjutiBronxBomber is offline  
Old 27.08.2006., 15:31   #78
1. Ja nemam nacionalni identitet.
2. u prolazu, generalno si u pravu. Mada to mene licno ne dotice posto ne pratim domacje medije, ali cujem sta ljudi pricaju i kako reagiraju na neke stvari.
Green is offline  
Old 27.08.2006., 15:37   #79
Quote:
Green kaže:
Ja nemam nacionalni identitet.
Imas ali ga ne priznajes...prije svega samom sebi, za nas ostale je manje vazno.
u prolazu is offline  
Old 27.08.2006., 16:19   #80
Quote:
Blixa kaže:
Gdje ti nadje cifru od 90%?
Ali nije uopce vazno....

Pa od 89 aviona 8 ih je oboreno, ostalo vecinom unisteno na zemlji....Sto tu nije jasno. A ako neznas racunati slobodno trazi pomoc.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.